Proces mdnsd

  • 4 Odpowiedzi
  • 16678 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Proces mdnsd
« dnia: Styczeń 30, 2017, 09:27:23 »
Witajcie.
Nie wiem, czy wątek pojawił się już na tym forum, w każdym razie nie znalazłem.
Od kilku dni mam problem z procesem mdnsd, który niemiłosiernie drenuje mi baterię w Note 3. Zużycie baterii sięga 40%, przez to telefon wymaga ładowania nawet po kilku godzinach od odłączenia od kabla.

Niestety, nigdzie nie znalazłem informacji o tym, co to jest za proces ani jak z nim walczyć/wyłączyć.

Gdzieś ktoś napisał, że może to mieć związek z przepełnioną kartą pamięci (mdnsd to niby jakiś skaner) ale ja takowej nie posiadam.
Problem nigdy wcześniej nie występował, a i żadnych nowych aplikacji nie instalowałem ostatnio, żeby z czymś konkretnym powiązać.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Proces mdnsd
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2017, 09:36:53 »
Zrestartuj telefon, wyczyść cache i pewnie wszystko wróci do normy.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Proces mdnsd
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2017, 14:01:59 »
Powiem szczerze, że chciałem właśnie tego uniknąć, ale widzę, że innej możliwości nie będzie. Przez kilka dni był względny spokój, odinstalowałem ostatnio zainstalowaną aplikację do sterowania telewizorem i wróciło do normy. Niestety, po jakimś czasie problem wrócił. Dziś w ciągu 3 godzin ubyło 45% baterii, a zużycie mdnsd znowu na poziomie 50%..

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Proces mdnsd
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2017, 00:14:42 »
Dlaczego chciałeś uniknąć czyszczenia cache?
Przecież nic się nie stanie. Dalvik i cache po oczyszczeniu nie zrobią Ci krzywdy.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Proces mdnsd
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2017, 08:21:16 »
Inaczej.. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, przepraszam.. czytając o restarcie pomyślałem o ustawieniach fabrycznych ;/ Cashe oczywiście czyściłem, ogólnie zrobiłem porządek w telefonie, pousuwałem wiele zbędnych rzeczy, zabijam zbędne procesy.. Niestety, niewiele to dało, problem nadal występuje

Czeka mnie pewnie powrót do ustawień fabrycznych, ale mimo wszystko - już taki jestem - chciałbym wiedzieć dlaczego.. Skąd to się bierze? Co to jest za proces?