Jak pozbyć się konta Google ze smartfona?

  • 0 Odpowiedzi
  • 15070 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Piotr Czemierzewski

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N86 8mp, Samsung GT-B7610, LG E-610 Optimus
Jak pozbyć się konta Google ze smartfona?
« dnia: Styczeń 21, 2017, 17:10:32 »
Przepraszam za może lamerskie pytanie, ale jak "wyczyścić" smartfon z Androidem 4.1.2 z wszelkich odniesień do konta Google? Szczególnie jak usunąć Google z Konta i synchronizacja w Ustawieniach systemu? Tam jest tylko opcja Dodaj konto, ale przy zaznaczonych pozycjach nie można ich odznaczyć, anulować, usunąć. Mam aktualnie "zawieszony" sklep Google Play oraz ciągle pojawiający się monit o zalogowanie na profil Google po tym, jak skasowałem, usunąłem zupełnie niedawno cały swój profil, konto Google. Czy powinienem wpierw przy istniejącym, aktywnym profilu Google powylogowywać się z aplikacji i stawień (np. synchronizacji) w smartfonie, a dopiero potem skasować konto Google? W złej kolejności to zrobiłem? Czy teraz powinienem spróbować reaktywować profil Google, żeby anulować go, deaktywować, pousuwać ze smartfona i jego aplikacji, a dopiero na końcu usunąć konto Google z Internetu? To pomoże? Czy w jakiś sposób teraz, gdy nie mam już aktywnego profilu Gooole mogę pozbyć się jego "resztek", skojarzeń w smartfonie [w szczególności chodzi mi właśnie o usunięcie Google z synchronizowanych kont]?
 I jeszcze pytanie trochę na marginesie problemu głównego: Czy bez kont Google nie mogę używać w ogóle Google Play na smartfonie, czyli np. pobierać bezpłatnych aplikacji?
 P. s.: Dla lepszego zobrazowania podaję link do zrzutu ekranu ze smartfona pokazujący, o co szczególnie mi chodzi: http://www.supershare.pl/?d=065F03902.
shirei Gendo Ikari