Jako że od dziś jest dostępny rozszerzony market, o płatne aplikacje chciałbym wam pokazać jak je kupić.
Nie jest to rzeczą skomplikowaną, tym bardziej, że ceny są podane w złotówkach a większość aplikacji jest dostępna po wpisaniu w wyszukiwarkę/na liście aplikacji.
Oto krótki poradnik, jak zarejestrować kartę w Google Checkout. Zapraszam
(http://mojdroid.pl/wp-content/uploads/2010/10/android-market.jpeg)
Na początek wyjaśnijmy jakie karty kredytowe przyjmuje Google Checkout. Google domyślnie pokazuje Visa, MasterCard, Amex, Discover.
Z polskich, póki co znalazłem to wszystkie które wspierają e-zakupy oraz Inteligo (podstawowa), mBank (Visa), Deutsche Bank (Visa Electron) oraz Lloyds TSB (standardowa). Lista krótka - ale nie oczekujmy pełnej listy po kilku godzinach.
Co dalej?
Przechodzimy do Google Checkout z komputera (KLIK (http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fcheckout.google.com%2F&rct=j&q=google%20checkout&ei=Wz-rTL6BCsrMswaou_TEBA&usg=AFQjCNF7sZuvi3TwGz8eKVEj13vnFSAuLQ&sig2=pyN5B1D7HNJnZZvpRnY0tA&cad=rja)) lub wybieramy płatną aplikację w markecie i wybieramy "Kup".
W obu przypadkach tok postępowania jest taki sam.
Podajemy numer karty kredytowej, datę ważności, nasze imię oraz nazwisko, Adres fakturowania, Kod pocztowy, Miasto/miejscowość, Numer telefonu oraz ew. inny adres do rozliczeń. Danych sporo do wpisania, ale wpisujemy je tylko raz!
Klik na "Utwórz moje konto!" I mamy dodaną kartę, akceptując wcześniej regulamin (na androidzie może on się pokazać jako pierwszy).
(http://mojdroid.pl/wp-content/uploads/2010/10/market-screen.png)
Zwrot pieniędzy
Jeżeli kupiona aplikacja nam się nie podoba możemy ją oddać. Tu uwaga - można to zrobić jedynie w ciągu 24 godzin! Odzyskujemy wtedy całą kwotę, jaką wydaliśmy na aplikację.
Powraca ona na nasze konto checkout, czyli kartę kredytową.
Ciekawostki
Po pierwsze - kupiona aplikacja jest przywiązana do konta, nie do telefonu! Po zmianie aparatu, możemy pobrać kupioną aplikację za darmo!
Oczywiście każda z kupionych aplikacji, jest aktualizowana jak wersja darmowa. Za aktualizacje nie płacimy.
Kłopoty
Spotkałem się już z problemem, że nie widzimy zakładki "najlepsze płatne aplikacje/gry". Co w tedy zrobić?
Przechodzimy do ustawień, gdzie wybieramy Aplikacje->zarządzaj aplikacjami i wybieramy market. Tam wybieramy przycisk "Wyczyść dane". Nie wymaże to nam naszych aplikacji, a dane dla marketu, takie jak właśnie zakładki czy lista polecanych.
Później pozostaje nam tylko korzystać z nowych zakładek :)