Downgrade Android 6.0.1 do 5.0

  • 2 Odpowiedzi
  • 17118 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline intesp

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Downgrade Android 6.0.1 do 5.0
« dnia: Czerwiec 09, 2017, 16:38:27 »
 Chciałem zrobić downgrade systemu z 6.0.1 do 5.0. Wczytałem Odinem 3.11 ROM z Androidem 5.0 Telefon włączał się i na ekranie cały czas był napis SAMSUNG z animacją latających kropek ale się nie włączał nawet jak czekałem 30 min. Postanowiłem z powrotem wgrać Androida 6.0.1 po wgraniu przemielił wszystkie aplikacje i zaczął mrugać napis SAMSUNG po tym wyskoczył napis, że sytemowe UI zostało zamknięte i jak kilka się OK to cały czas wyskakuje ten sam napis. Pytanie brzmi czy mam spróbować wgrać system z zaznaczeniem NAND erase ALL ?

UPDATE: Zrobiłem wipe cache i factory reset z Recovery i telefon wystartował. Natomiast dalej pytanie pozostaje:  Czy ktoś wie jak dokonać downgrade z 6.0.1 do 5.0 ?

Odp: Downgrade Android 6.0.1 do 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2017, 18:50:53 »
Myślałem, że ktoś tu napisze nt. downgrade, ale zastanawia mnie dlaczego przejście na poprzedni system. Przecież to jest jak wpuszczenie lisa do kurnika, słabsze zabezpieczenia Androida.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2920
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Downgrade Android 6.0.1 do 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2017, 21:55:41 »
Zależy od modelu smartfona. W niektórych Samsung zablokował bootloader i się nie da. W innych można. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak ogólne pytanie.
Dla przykładu. W Samsungu Galaxy Note 4 w wersji ze Snapdragonem można zejść nawet do wersji 4.4.4. W wersji tego smartfona z Exynosem maksymalne zejście to 5.0.1, bo jest blokada na bootloaderze i nie można tego obejść.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.