Android Froyo

  • 60 Odpowiedzi
  • 12983 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2010, 18:43:16 »
A kto spodziewał się lexusa? Przecież nikt o tym nie mówi, tylko o kwestii ceny.

*

Offline strefa510

  • *
  • 66
  • Sprzęt: Samsung i5700 Spica
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 09, 2010, 21:11:02 »
Prawdę mówiąc to stery 3D to we współczesnych ppc to chyba nie jest jakiś luksus a o multi touch mógłbym jeszcze podyskutować.
eee.. . co to ja miałem??? acha Ericsson a1018s, Siemens M50, SE T630, SE W810  HTC Trinity m700, Siemens M50(wielki powrót). Samsung i5700 Spica

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 10, 2010, 10:08:16 »
Cytuj
we współczesnych ppc
To nie jest PPC
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 10, 2010, 10:11:35 »
ale pda owszem :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline strefa510

  • *
  • 66
  • Sprzęt: Samsung i5700 Spica
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 10, 2010, 17:41:16 »
moj błąd, ale wiecie co mam na myśli że te stery to spore zaniedbanie
eee.. . co to ja miałem??? acha Ericsson a1018s, Siemens M50, SE T630, SE W810  HTC Trinity m700, Siemens M50(wielki powrót). Samsung i5700 Spica

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 11, 2010, 09:27:46 »
no stery to spore zaniedbanie, ciekawe czy w "blizniaczym" i6500 tez tak laguja, mozna by przeportowac jesli tam jest lepiej z 3d (ten sam cpu jest), a co do multi touch... ekran wspiera dwa punkty dotyku, w sterowniku (mowie o zrodlach) jest kawalek kodu odpowiedzialnego za to, ale znowu rozbija sie temat o firmware, tym bardziej ze z tego co zrozumialem z tego kodu to wadliwy = uwalenie dotyku... ryzyko znaczne (pytanie czy wspomniany i6500 ma multi-touch i pytanie czy ma ten sam typ ukladu odpowiedzialnego za dotyk...)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 13, 2010, 20:13:37 »
Zaczynają powoli zanikać przewagi różnego rodzaju nakładek typu senseUI. Strategia google w przypadku androida wygląda na jasną - tworzymy system w wersji uproszczonej nawet za cenę ryzyka braku ważnych funkcji, sprawdzamy, co z rozwiązań naszych i konkurencji się sprawdza, wsłuchujemy się w głosy użytkowników i wprowadzamy to w następnych wersjach. Trochę jak strategia blue ocean u apple'a w przypadku iphone'ów i ipodów. Jak widać skuteczna.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 13, 2010, 23:02:19 »
Akurat to, że słuchają użytkowników i wprowadzają zmiany, a te mające być w 2.2 wydają się być znaczące, to wielka zaleta i chwała im za to. Lepsze to niż narzucanie jedynych słusznych rozwiązań i funkcjonalności.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 14, 2010, 00:06:14 »
To na pewno - pisałem tu o tym, co jest w podejściach podobne, a nie tym co różne. To drugie to zupełnie inna para kaloszy.  :D
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 14, 2010, 18:50:16 »

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 15, 2010, 00:09:11 »
Froyo na I7500 Galaxy to by było coś... Ale nie będzie bo nie przewidzieli na ten model aktualizacji i jestem wściekły...  I5700 będzie miał a właściwie ma już tą możliwość a I7500 nie...  to niesprawiedliwe dla nas użytkowników tego wspaniałego modelu... Ciekawe jaki model Androida będą miały polskie myPhone? A jeśli będzie to niższa wersja to czy będzie możliwość aktualizacji do nowszej wersji?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 15, 2010, 08:46:13 »
chodza pogłoski, że Froyo ma być na każdy model, ale tak samo chodziły jak pojawiał się Eklerek
a na i7500 mozesz zainstalować custom ROM na pewno są jakieś 2.1

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 15, 2010, 14:08:39 »
Mam nadzieję, że to się potwierdzi co piszesz ponieważ Froyo bardzo by ułatwił nam użytkownikom I7500 życie i z pewnością poprawiła by się praktyczność naszych szmajsungów. Ja już nie mogę się doczekać aż Froyo będzie w pełnej krasie. Dzięki Froyo będę mógł np słuchać radia albo wysyłać pliki przez BT. A co do custom romów to gdzie mogę je znaleźć?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 15, 2010, 14:12:40 »
co do radio na Froyo - to nie na wszystkich modelach
Nexus One na radio ale zablokowane, Froyo ma je odblokować
nie licz na radio w Galaxy - po prostu go nie ma

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2010, 14:29:31 »
Czyli mam rozumieć, że I7500 w ogóle nie jest wyposażony w tuner radiowy jak np Omnia czy jakiś inny telefon? Po opisach bowiem sądziłem, że zastosowanie Androida Froyo sprawi, iż będzie możliwość słuchania radia nawet tego internetowego. A co z telewizją DVB-H? Czy dzięki Androidowi 2.1 Froyo będzie można z niej korzystać po zakupieniu np odpowiedniego tunera podobnie jak w przypadku niektórych modeli Nokii?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2010, 14:31:02 »
internetowe radio mozesz słuchać nawet teraz ;)
poszukaj odpowiedniej aplikacji w markecie

co do TV to nie wiem

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2010, 14:36:37 »
No to przynajmniej uświadomiłeś mnie co do radia w naszych Galaxy. Liczę, że wgranie Froyo na I7500 będzie proste i będzie to tylko kwestia czasu a nie bawienie się w custom romy i rozbrajanie całego telefonu jak ma to miejsce np w przypadku WM. Słyszałem nawet, że będzie możliwość aktualizacji romu do Froyo poprzez technologie powietrzną czyli przez wifi albo 3G. Ciekaw jestem ile w tym wszystkim jest prawdy. No i to co mnie też bardzo nurtuje to pełna nawigacja Google Maps działająca od 2 wersji Androida czyli Eklerka jak i mrożonego jogurciku. Czy orientujesz się jak będą wyglądały te sprawy w stosunku do I7500?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2010, 14:38:43 »
powiem tak, nie napalaj się za bardzo na froyo
to, że chodzą plotki, że będzie do każdego modelu Androida - trzeba przyjmować z dużą rezerwą
jak już wyżej pisałem Eklerka też obiecywali na wszystkie...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2010, 14:51:01 »
No i jest na (prawie) wszystkie :E w Milestone, Spica :P one mają, kwestią czasu jest sportowanie tego na inne urządzenia...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2010, 14:53:00 »
porty wiadomo - są
chodzi o oficjalne romy  :wink:

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 15, 2010, 14:53:35 »
Wiesz I7500 Galaxy to naprawdę udany i nowoczesny model mimo, że jest Spice I5700 oraz niebawem pojawi się Galaxy 3 to powinien mieć możliwość aktualizacji do wyższej wersji ponieważ to wola o pomstę do nieba, żeby nie dało się zaktualizować tego systemu na nowszy. A co do Froyo może orientujesz się czy znajdzie się on na pokładzie najnowszych myPhone, które mają być właśnie w Androida?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 15, 2010, 15:04:00 »
zawsze zostają custom romy - nie raz lepsze od oryginalnych  :ok:
nie mam pojęcia co do myPhone, ale jeśli je wydadzą to raczej na 2.1, no chyba, ze wejdą na rynek dopiero za rok to jest możliwe, że na 2.2 lub nawet 2.3  :grin:

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 15, 2010, 15:04:57 »
Raczej wątpie by majfony miały coś powyżej 1.5....
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 15, 2010, 15:45:42 »
Wg zapowiedzi polskie androidowce maja wejść na rynek w tym jeszcze roku. Dzwoniłem do nich i zaapelowałem do nich aby dla tych słuchawek wprowadzili support i istniała możliwość samodzielnego a do tego oficjalnego upgrade systemu na wyższy. A co do custom romów to wiem, że bywają lepsze niż oryginalne gdyż posiadam takowy w swojej Omni I900 i działa naprawdę lepiej niż oryginalny WM 6.1 Pro. Jeżeli nie zostanie wydany oficjalny Froyo dla I7500 to pozostaje mi wizyta w prywatnym zaprzyjaźnionym serwisie celem jego wgrania jako custom rom ponieważ sam nie mam pojęcia jak się to robi i musiałbym zobaczyć to naocznie gdyż sam tekst pisany przez forumowicza na forum to dla mnie za mało a nie chcę sobie uszkodzić urządząnka.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 15, 2010, 15:57:44 »
jak lubisz przepłacać to spoko, możesz iść do "Zaprzyjaźnionego serwisu". Tylko najpierw zastanów się skąd oni czerpią wiedzę o wgrywaniu romów :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 15, 2010, 16:08:36 »
Ja po prostu nie mam ani za wiele czasu na zabawę w to ani talentu hakerskiego więc wole iść niech mi to ktoś wgra prawidłowo i zapłacić niż potem kupować nowy telefon bo mi coś nie poszło. No chyba, żebym zobaczył jak pisałem powyżej jak ktoś to robi praktycznie na żywo wtedy załapałbym wiatr w żagle i samodzielnie bym już następnie sobie aktualizował softy. A może jest gdzieś w sieci np na YouTube jakiś poradnik wgrywania nowego oprogramowania? Ja osobiście widziałem tylko gotowce czyli jak to działa a nie od kuchni jak się to robi. A czy ktoś z Was widziała Androida na I900 IOmnia działającym pod kontrola WM? Czy ktoś już czegoś podobnego próbował?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2010, 16:26:32 »
nie ma nic trudnego we wgraniu nowego firmware,  trzeba sie tylko trzymac krok po kroku instrukcji i tyle.

co do androida na i900.  nie wiem jak jest akurat w tym modelu ogolna zasada jest taka sama - wgrywasz haret na karte,  pliki z androidem i odpalasz program w ktorym nic nie musisz robic a tylko czekac na zaladowanie sie systemu...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2010, 18:12:28 »
beju to wszystko tak łatwo brzmi i niby łatwe ale obawiam się uszkodzenia telefonu. Jakby mi ktoś pokazał kto ma w tym praktykę to bym załapał bo niestety ale jak nie widzę to sam tekst mi nie wystarcza. Poza tym stosujecie tu pewne skróty myślowe, które bardzo utrudniłyby mi pracę przy zmianie softu i dlatego tez jestem bardzo ostrożny a ostrożność nie zawadzi.


*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)