Android Froyo

  • 60 Odpowiedzi
  • 13130 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Android Froyo
« dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:25:09 »
Czy wiadomo coś na temat Froyo?? Kiedy ma być i w jakiej postaci czy będzie na Dream??
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:42:05 »
Froyo to raczej sposób i podejście do samego sposobu aktualizowania...

Nie ma 2.0 oficjalnego a ty chcesz Froyo  :(
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 19:32:13 »
Gdzieś czytałem, ale może źle zrozumiałem, że zamysłem google jest wprowadzenie właśnie aktualizacji froyo poprzez market dla wszystkich telefonów z system android, ponieważ google nie podoba się iż operatorzy nie wypuszczają nowych softów a chcą tworzyć aplikacje na każdy tel. a nie tylko taki z android 2 czy 1.x.x  bądź na oba osobno. Mogłem źle zrozumieć dlatego pytam.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 19:35:55 »
froyo bedzie polegal na tym ze kazda aktualizacja bedzie przeznaczona dla kazdego urzadzenia jako pakiet do pobrania.

moim zdaniem jesli producent da "przyzwolenie" to bedzie mozliwosc pobierania ich z marketu (jak mapy - sa aktualizowane przez market). wydaje mi sie ze newralgiczne elementy takie jak "podstawa" systemu nie bedzie tak aktualizowana...

cos jak budowanie z klockow, selektywny wybor elementow systemu...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 19:36:36 »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:06:45 »

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:26:46 »
Znalazłem w internecie jakie zmiany w stosunku do poprzednich systemów ma przynieść android 2.1:
  • więcej wolnego ramu
  • kompilator JIT - istnieje już taka modyfikacja na samsunga i5700, około dwukrotnie zwiększa ilość megaflopów, ale nie zapewnia stabilności pracy urządzenia
  • wsparcie dla flash 10.1
  • OpenGL ES 2.0
  • Radio FM
  • Poprawa działania multitouch

Zmiany dość znaczne, jeżeli zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie urządzenia mają dostać ten system, będą musiały go udźwignąć i sprawnie obsługiwać. Czego się w takim razie spodziewać? Gołego systemu bez bajerów, z podstawowymi funkcjami i nowymi możliwościami? Wtedy posiadacze nowszych urządzeń będą mieli system nie wykorzystujący w pełni ich mocy obliczeniowych. A może będzie odwrotnie i te słabsze pda (g1 czy inne z qualcommem 528mhz) będą się dławiły? Obym się przekonał jak najszybciej :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:44:47 »
Zmiany dość znaczne, jeżeli zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie urządzenia mają dostać ten system, będą musiały go udźwignąć i sprawnie obsługiwać.
oooby, bo jak na razie widać większość ma non stop przekładaną premierę 2.1

Połączone: Kwiecień 22, 2010, 09:16:18
i kolejny news

Automatyczne aktualizacje we Froyo?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 09:16:18 wysłana przez marcinl »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
[News] Froyo z Flash 10.1?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2010, 20:54:01 »

*

Offline kielon.iphone

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • 100% gadżeciarz
  • Sprzęt: Era G2 & MDA Vario
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2010, 08:56:21 »
Znalazłem w internecie jakie zmiany w stosunku do poprzednich systemów ma przynieść android 2.1:
  • więcej wolnego ramu
  • kompilator JIT - istnieje już taka modyfikacja na samsunga i5700, około dwukrotnie zwiększa ilość megaflopów, ale nie zapewnia stabilności pracy urządzenia
  • wsparcie dla flash 10.1
  • OpenGL ES 2.0
  • Radio FM
  • Poprawa działania multitouch

Zmiany dość znaczne, jeżeli zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie urządzenia mają dostać ten system, będą musiały go udźwignąć i sprawnie obsługiwać. Czego się w takim razie spodziewać? Gołego systemu bez bajerów, z podstawowymi funkcjami i nowymi możliwościami? Wtedy posiadacze nowszych urządzeń będą mieli system nie wykorzystujący w pełni ich mocy obliczeniowych. A może będzie odwrotnie i te słabsze pda (g1 czy inne z qualcommem 528mhz) będą się dławiły? Obym się przekonał jak najszybciej :)



Zastanawiam się nad radiem FM. Czy będzie ono dostępne na wszystkie urządzenia? Bo jak wiemy do działania radia jest potrzebna antena a np. mój Hero nic takiego nie ma. Chyba że będzie konieczne podłączenie słuchawek i to z ich kabelków będzie zrobiona antena  :mysli:
BMW - radość z jazdy :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:01:12 »
radio z tego co czytałem w nexus One i Desire

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:13:20 »
Zastanawiam się nad radiem FM. Czy będzie ono dostępne na wszystkie urządzenia? Bo jak wiemy do działania radia jest potrzebna antena a np. mój Hero nic takiego nie ma. Chyba że będzie konieczne podłączenie słuchawek i to z ich kabelków będzie zrobiona antena  :mysli:
Raczej zakładam, że standardem przyszłych urządzeń z Androidem ma być radio FM, podobnie jak teraz jest GPS i aparat fotograficzny. Bo przecież do istniejących urządzeń nie da się dodać "software'owo" modułu FM :) Zapewne w istniejących telefonach po upgradzie opcja ta nie będzie aktywna ani nawet widoczna.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2010, 10:52:09 »
Ciekawe czasy. Kiedys radio w telefonie bylo standardem a wifi i gps luksusowym dodatkiem. Nie myslalem ze teraz bedzie odwrotnie :E

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2010, 10:53:05 »
hehe tak samo jak iRDA

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2010, 11:48:25 »
Radio może też być w i5700...

*

Offline Camis

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2010, 23:24:17 »
Radio może też być w i5700...

Nie możne, i5700 nie posiada wbudowanego odbiornika FM

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2010, 07:52:18 »
Radio może też być w i5700...

Nie możne, i5700 nie posiada wbudowanego odbiornika FM
nie byłbym taki pewny
Nexus One też niby nie a google już zapowiedziało, ze w 2.2 będzie miało
więc musi mieć tylko ma zablokowane
pewnie podobnie jak host w Milestone

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2010, 15:52:00 »
Host w Milestone działa - napisałem i opisałem to w jednym temacie w dziale Milestone :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2010, 23:11:30 »
Radio może też być w i5700...

Nie możne, i5700 nie posiada wbudowanego odbiornika FM

Pierwszy post na forum i już bulwersujesz... Jest szansa na radio i to bardzo realna, poczytaj poszukaj, później się wypowiadaj...

*

Offline Camis

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2010, 05:22:51 »
To co ze pierwszy post ?, czytam to forum od kilku lat, zresztą jakby liczba postów coś znaczyła.

Jak może być radio jak w ogóle nie ma odbiornika ani tym bardziej anteny ? Złącze jack nie jest podłączone do żadnego punktu na płycie innego niż wzmacniacz.

Nexus One to co innego, poniewaz ma uklad Broadcom BCM4329 ktory to zarazem jest odbiornikiem FM

Znam się na elektronice i widziałem bebechy i5700, z pustego i salomon nie naleje.

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 05:26:52 wysłana przez Camis »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2010, 09:16:41 »
Sam jestem ciekaw ile w tym prawdy. i6500 ma te same bebechy praktycznie a ma radio....
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2010, 12:53:17 »
ja ze swojej strony dodam cos takiego... w zrodlach systemu od Samsunga sa wszystkie sterowniki i firmware, jest tez pliczek o nazwie BCM4325D1_004.002.004.0153.0173.hcd co wskazuje na chipset BCM4325, za strona producenta:

LOW-POWER 802.11A/B/G WITH BLUETOOTH® 2.1 + EDR AND FM

The Broadcom BCM4325 family of single-chip devices provides for the highest level of integration for a mobile or handheld wireless system, with integrated IEEE 802.11a/b/g (MAC/Baseband/Radio), Bluetooth 2.1 + enhanced data rate (EDR), and FM receiver. Thus providing a compact small form factor solution with minimal external components to drive the costs for mass volumes and allows for flexibility in size, form, and function of handheld devices. The BCM4325 is designed to address the needs of highly mobile devices that require minimal power consumption and reliable operation.

roznica jest miedzy nimi taka ze ten 4329 ma rx i tx dla radia a ten ma tylko rx...
co lepsze w romie dla i6500w jest TEN SAM PLIK (zgadzaja sie sumy kontrolne) a i6500 ma radio fm...

dla niedowiarkow:
# cd /system/bin/; ls -l *.hcd
-rwxr-xr-x root     shell       11822 2010-03-13 01:27 BCM4325D1_004.002.004.0153.0173.hcd

brakuje tylko i wylacznie modulu do obslugi w jajku, aplikacja od radia startuje, krzyczy gdy nie jest podpiety zestaw sluchawkowy, proba odtwarzania powoduje blad w logu o niemozliwosci otwarcia dostepu do urzadzenia. Sa dwie mozliwosci - albo wystarczy poprawic moduly od alsy, albo potrzeba dodatkowy modul ktory wyeksportuje radio fm dla alsy (tak w cfg alsy na spice jest definicja radia fm...)

z mojej strony eot

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2010, 14:10:37 »
To co ze pierwszy post ?, czytam to forum od kilku lat, zresztą jakby liczba postów coś znaczyła.

Jak może być radio jak w ogóle nie ma odbiornika ani tym bardziej anteny ? Złącze jack nie jest podłączone do żadnego punktu na płycie innego niż wzmacniacz.

Nexus One to co innego, poniewaz ma uklad Broadcom BCM4329 ktory to zarazem jest odbiornikiem FM

Znam się na elektronice i widziałem bebechy i5700, z pustego i salomon nie naleje.

Coś słabo patrzyłeś w te bebechy... Post maryush'a chyba trochę wyjaśnił Ci w temacie...

*

Offline seur

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2010, 20:45:09 »
Ale poco się kłócić ;) chyba większość użytkowników ma radio głęboko w poważaniu, niech mi dadzą multi touch i sterowniki 3D do i5700 :) a będę szczęśliwy.
Palm Pilot Pro > Palm m125 > Ipaq m3850 > Medion > IPAQ 1940 > Palm T3 > ACER N35 > HP rz1710 > Samsung i600 > Sony Clie UX50 > iPod touch 1G> Nokia N770 > iPhone 3G > iPod touch 2G > HTC Diamond > iPhone 3G > HTC Hero > HTC Magic > SAMSUNG i5700

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2010, 21:39:41 »
Ale poco się kłócić ;) chyba większość użytkowników ma radio głęboko w poważaniu, niech mi dadzą multi touch i sterowniki 3D do i5700 :) a będę szczęśliwy.

No nie powiedziałbym, ja tam wiadomości w radiu z chęcią bym posłuchał... Czy np. relacji z zawodów sportowych...

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2010, 21:55:38 »
W żadnym telefonie w którym miałem radio nigdy go nie słuchałem. Co do wiadomości, wyników sportowych itp. wolałem zawsze przeczytać sobie w internecie. Dla mnie jest radio zbędne i nie rozumiem o co ten cały szum :)

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2010, 10:55:16 »
W żadnym telefonie w którym miałem radio nigdy go nie słuchałem. Co do wiadomości, wyników sportowych itp. wolałem zawsze przeczytać sobie w internecie. Dla mnie jest radio zbędne i nie rozumiem o co ten cały szum :)
Tak samo jak inni nie rozumieją, po co komu to, tamto i owamto. Na tym właśnie polega szeroka funkcjonalność. :)
Sądząc z głosów jakie słychać na forach tematycznych radio fm jest jednym z bardziej pożądanych elementów, których generalnie brakuje w smartfonach androidowych.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2010, 13:53:34 »
Ale poco się kłócić ;) chyba większość użytkowników ma radio głęboko w poważaniu, niech mi dadzą multi touch i sterowniki 3D do i5700 :) a będę szczęśliwy.
trzeba bylo brac milestone  :O~ a po co mi radio mialem tyle czasu w tp i wyjscie tv uzylem radia raz wyjscia tv 2 razy. tv pracowalo pieknie ale nie widze potrzeby takiego gadzetu w ppc
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

notosiup

Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2010, 15:38:38 »
milestone jest prawie 3x drozsza niz i5700. roznica jest znaczna.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Android Froyo
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2010, 15:56:29 »
no ale kupując fiata nie spodziewaj się że będzie to lexus (jak jest w przypadku porównywania i5700 do Milestone...)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1