PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Android OS => Android - Ogólnie => Wątek zaczęty przez: lovtza w Październik 31, 2009, 11:15:28
-
juz zdecydowalem ze zmienie swoja super e71 ktory zasadniczo jest dla mnie najlepszym telefonem :) ale juz mi sie znudzil :)
a po takich screenach juz sie nie moge doczekac magica :) tylko musze wyszukac gdzies sobie bialego :)
-
juz zdecydowalem ze zmienie swoja super e71 ktory zasadniczo jest dla mnie najlepszym telefonem :) ale juz mi sie znudzil :)
a po takich screenach juz sie nie moge doczekac magica :) tylko musze wyszukac gdzies sobie bialego :)
Oj, uważaj żebyś nie był rozczarowany... jeśli dużo piszesz (SMS-y, maile, itp.), to Nokia bije na głowę Hero (a Magic to prawie to samo). Klawiatura ekranowa w tym HTC jest troszkę słaba...
-
wiem o tym, wiem tez ze jednak e71 to mistrzostwo ale mam go juz dlugo ok 1 roku znaczy to moj drugi bo 1 utopilem. Znudzil mi sie po porstu, poza tym pisze malo smsow i do tego mam drugi sluzbowy telefon ktorego glownie uzywam. Ten ma byc jedynie do zabawy jako prywatny :) wydaje mi sie ze bedzie dobry
Rozumiem ze wygald pulpitu z Hero mozna wgrac na Magica ? legalnie nie tracac gwarancji ?
Pozdrawiam
-
Temat o oficjalnym sence masz tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=148148.0 (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=148148.0)
Generalnie nie dziala jeszcze tak jak powinno. Wiekszosc widgetow z hero mozna tez spotkac "wyciagnietych" i bedacych osobnymi aplikacjami, np ten flip clock z pierwszego ekranu :)
-
Dziekuje ci
Ale w sumie ten wyglad z magica tez jest ok bo chyba wigety to mozna posiadac podobne :)
-
Zobacz na jeden z moich pulpitow. Widac na nim flip clock a'la hero, pomimo ze nie mam romu hero. Uzywalem go poki byl bezplatny, potem przyszla aktualizacja i zmienil sie na platna wersje. Niestety czesc widgetow staje sie platna gdy autor tylko poczuje ze moze zarobic. Oczywiscie prawie wszystkie maja wersje "lite" czyli bezplatna.
-
nom ten z polludzikiem jest bardzo fajny, a crakuja juz programy ?
mi wystarczylby jedynie taki kalandarz z pogoda i tyle :)
pierwsze ostrzeżenie... doczytaj regulamin. tu nie tolerujemy piractwa // beju
-
Po co crackować jak większość programów kosztuje grosze?
-
chcialem sie jedynie dowiedziec to nie jest lamanie prawa wiedziec czy tak czy nie
tak jak mowilem mi wystarczy jakis prosty kalendarz, z tego co widzialem duzo ich jest np: z pogoda gdyz nie musze miec jakos mega wypasionego pulpitu, bardzo zalezy mi na funkcjonalnosci
a zmiana rom-a jest legalna ? czy traci sie gwarancje ?
jak kosztuje grosze to zrozumiale, myslalem ze taka lichwa jak iphone
-
duża część aplikacji kosztuje około 1 dolara, co przy obecnym kurcie daje 4 zł. to nie jest majątek. Fakt, trochę trzeba się przygimnastykować by móc je kupować z poziomu urządzenia (market enabler lub Snap ME) ale warto.
Wydzieliłem bo w sumie mało wspólnego z tematem miały posty :)
-
jasne rozumiem, zle zaczalem gadke
No w sumie 1 - 2 dolce to nie jest zaden koszt za cos co moze nam sluzyc iles tam czasu i na co ktos iles tam czasu poswiecil.
Mam taki system ze biore telefon i patrze sobie swoje codzienne czynnosci jak wychodza jak dodaje sie termin do kalendarza jak pisze sie smsma jak dodaje sie notatke jak wyszukuje sie kontakty.
I w Magicu interesuje mnie glownie czy latwo i szybko
- dodaje sie termin do kalendarza
- dodaje sie notatke
- pisze sie sms-a poziomo lub pionowo
Nawigacja mnie jakos strasznie nie obchodzi bo w e71 nie mam zainstalowanej a to z powodu tego jak szybko zjada baterie. Z nawigacja 3 dni bez niej 13 :) tak mniej wiecej.
Z programow uzywam glownie
- gadu gadu
- irca
- gmail
- gcalendar
I wlasnie widzialem ze na Magicu dziala to super, klika sie jedna ikone i otwiera sie gmail bez logowan :)
Czy mozecie cos powiedziec o gadu gadu ? na Symbianie dziala super sobie w tle. Czy tak samo jest na Androidzie ? Patrzylem kiedys na filniki z gg ale nic nie znalazlem.
-
Z programow uzywam glownie
- gadu gadu
- irca
- gmail
- gcalendar
I wlasnie widzialem ze na Magicu dziala to super, klika sie jedna ikone i otwiera sie gmail bez logowan :)
Czy mozecie cos powiedziec o gadu gadu ? na Symbianie dziala super sobie w tle. Czy tak samo jest na Androidzie ? Patrzylem kiedys na filniki z gg ale nic nie znalazlem.
trudny zawodnik jesteś, chcesz mieć wszystko na tacy podane...
ostatni raz:
- gadu gadu - http://www.palringo.com/en/gb/download/# (http://www.palringo.com/en/gb/download/#)
- irca - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147986.0 (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147986.0)
- gmail - domyślny klient wbudowany (do tego w trybie push!)
- gcalendar - g(oogle) calendar doskonale się synchronizuje z tym wbudowanym w Androida...
-
hehe no wlasnie nie :) lookam forum juz dosc troche, filmiki tez wiec o inne rzeczy nie pytam bo sam sprawdzialem
ale teraz spoko juz wiekszosc wiem :) bede polowal na bialy
a jeszcze jedno pytanko bo to moge uzyskac jedynie od ludzi co mowia prawde
czy mozesz powiedziec jak z bateria ?
jak w przypadku gdy sie duzo looka netu malo looka wogole itp itd
bo o tym sa bardzo sprzeczne informacje z tego co wiem g1 ma slabsza baterie i trzyma slabiej
-
a jeszcze jedno pytanko bo to moge uzyskac jedynie od ludzi co mowia prawde
prawda. Ale jeszcze lepiej uzyskać tą informację od ludzi mówiących "ni".
czy mozesz powiedziec jak z bateria ?
nie wiem, nie mam Magica.
jak w przypadku gdy sie duzo looka netu malo looka wogole itp itd
Co robi :O?
bo o tym sa bardzo sprzeczne informacje z tego co wiem g1 ma slabsza baterie i trzyma slabiej
Napewno nie mój. Mój jest Über G1, z niepokonaną baterią 2200 mAh by Batimex :E i gwarantuję Ci że trzyma dłużej niż HTC Magic...
-
Czyli jednak zamierzasz trochę pisać.... proponuję abyś poszedł do jakiegoś Vobisu lub Media Markt i pobawił się trochę klawiaturą ekranową Hero.
Co do baterii to w przypadku HTC Hero jest trochę kiepawo: ja go używam tak jak Ty zamierzasz - bardziej do zabawy - bo moim głównym telefonem jest Nokia E71. Przez Hero praktycznie nie rozmawiam, czasem obejrzę jakieś stronki, no i cały czas pobiera on moją pocztę - włączony mam tryb 2G/3G oraz WiFi. Przy takim użytkowaniu muszę go doładowywać góra co 2 dni. Podejrzewam, że przy normalnym użytkowaniu trzeba go codziennie podłączać do ładowarki...
-
Dokladnie o cos takiego mi chodzi. Moj sluzbowy telefon to tez nokia ale E61 jest stara dobra poniszczona ale bardzo ja lubie.
Ja sie z tym licze ze taki wielkie lcd musi jesc baterie. Czytalem ze jak sie wylaczy troche tych automatycznych aktualizacji poczty google. To bateria starczy na wiecej.
-
Wiadomo, można też przyciemnić podświetlenie, nie istalować niepotrzebnych programów czy aplikacji, zmniejszyć taktowanie procka itd... ;)
-
z tego co wiem sa telefony co trzymaja max 3 dni wiec jak ma mi wytrzymac ok 2 to chyba nie bedzie az tak zle
e71 jest tu wyjatkiem i bateria wytrzymuje bardzo dlugo
-
- gcalendar - g(oogle) calendar doskonale się synchronizuje z tym wbudowanym w Androida...
Tak, to co udało się włożyć do gcalendara synchronizuje się doskonale, aż za.
Ale zanim to się stanie, to masakra. I książka kontaktowa też. Człowiek może mieć bardzo niemiłe rozczarowanie po Nokii...
-
To chyba u ciebie w hiro tak jest... Jak widzę to wszystkie aplikacje gugla + inne (last fm etc) synchronizują się odrazu po podłączeniu do internetu, bez problemu. Po 2 minutach wbijam na gmaila na kompie i w kalendarzu już są pokazane wydarzenia.
-
panowie czy magic badz inny droid posiada taka blokade jak ma telefon z symbianem ? z tego co mi sie wydaje iphone tez ma blokowanie na kod co ?
gdzies wyczytalem ze nie mozna pisac poziomo smsow ? czy to prawda ? znaczy sie oczywiscie chodzi mi o poziomie wygodniejsze ustawienie klawy ekranowej
pytanie mam tez do wskaznika baterii bo np: jak wiemy w SE jest on malo uzyteczny, w nokii E71 wiem ze jak mam 1 kreske do konca to na pewno moge isc z nia do pracy i dzien powienna dac rade a jak jest w Magicu ? czy oddaje jakos rzeczywsita skale zuzycia ?
-
1. W standardzie ma blokade "wzorem", czyli musisz palcem narysowac wczesniej zdefiniowany wzor.
2. Mozna pisac zarowno w pionie jak i w poziomie, nie ma zadnych problemow, czy przeciwskazan.
3. Poza kreskami masz tez wskazania procentowe. Z jedna kreska mozesz co najwyzej wyjsc do sklepu, do pracy nie polecam ;)
-
pytanie mam tez do wskaznika baterii bo np: jak wiemy w SE jest on malo uzyteczny, w nokii E71 wiem ze jak mam 1 kreske do konca to na pewno moge isc z nia do pracy i dzien powienna dac rade a jak jest w Magicu ? czy oddaje jakos rzeczywsita skale zuzycia ?
Do tego możesz zainstalować dowolny widget wskazujący stan baterii - jest naprawdę kupa fajnych i ciekawych :ok:
-
no to daje wybor
a jeszcze jedno ptanko
w e71 naciskam symbian key czyli domek trzymam i mam dziajace aplikacje i mam ich tam ile chce
w htc widzialem jedynie 6 ??? wtf ?
-
Widzisz szesc ostatnich, a nie jest ich tylko szesc :) Jesli chcesz wiecej musisz zainstalowac np. jeden z wielu dostepnych task managerow.
-
aha no wlasnie o to chodzilo ;] zdziwilbym sie raczej jakby sie nie dalo :)
-
To chyba u ciebie w hiro tak jest... Jak widzę to wszystkie aplikacje gugla + inne (last fm etc) synchronizują się odrazu po podłączeniu do internetu, bez problemu. Po 2 minutach wbijam na gmaila na kompie i w kalendarzu już są pokazane wydarzenia.
No właśnie na Hero tak na szczęście nie ma, bo da się zsynchronizować z komputerem BEZ tragicznego pośrednictwa Google, więc dane mogą spokojnie przeciecieć nieuszkodzone. W Magicu nie ma takiej możliwosci, niestety.
Jak ktoś ma proste dane i tylko raz przenosi, to może nawet nie zauważyć problemu, ale ja mam rozbudowaną książkę i kalendarz i przy synchronizacji Google poległo masakrycznie.
-
No to mnie to interesuje
Gdyz teraz mialem zabawe ze swoja E61, do tego stopnia ze padla.
Udalo mi sie telefon zreanimowac ale dane poszly sie walic. Szczescie w tym ze w dwoch telefonach w zasadzie mam podobne kontakty.
PCSuite nokiony bez problemu all kontaktu telefoniczne mi eksportowal z E71 na PC a nastepnie pobralem je na E61.
Obecnie mam wszystko i nie stracilem zadnego kontaktu. To samo tyczy sie SMS i Kalendarz inne dane tez ale to siedzi na karcie pamieci.
I co w Magicu tak sie nie da ?
-
Android trzyma kopię danych w Google, ale google nie odróżniają imienia od nazwiska, mają tylko jedno pole łączne dla imienia i nazwiska.
W dodatku bierze dane wyświetlane a nie realne. Więc jeżeli ktoś ma książkę w której część się wyświetla "Imię Nazwisko" a część "Nazwisko, Imię" (ja tak mam, a WM nie robi z tego żadnego problemu) to po synchronizacji robi sie sieczka.
Po drugie - jak się chce synchronizować inne urządzenie z tą samą książką (np. drugi telefon) to google nie zauważają edycji kontaktów, więc po każdym poprawieniu błędów albo literówek tworzą się duplikaty. I parę innych kwiatków jeszcze.
Niestety, Google i Android muszą jeszcze do tego dorosnąć.
-
OK :)
To ze dziala pieknie w trybie push gmail to mi sie podoba.
Jednak rozumiem ze to co wrzuce do kalendarza google ? to bede mial bez problemu w magicu ?
To samo z zadaniami ??
Swoja droga Waldek masz troche tego sprzetu. :)
-
OK :)
To ze dziala pieknie w trybie push gmail to mi sie podoba.
Jednak rozumiem ze to co wrzuce do kalendarza google ? to bede mial bez problemu w magicu ?
To samo z zadaniami ??
tak, to co jest guglu ląduje ładnie w telefonie. Oczywiście musisz pamiętać, że w bazie gugla również i może zostać użyte przeciwko tobie :-)))
Swoja droga Waldek masz troche tego sprzetu. :)
Nie wszystko się miesci, jeszcze jest stare Blackberry i sporo nie-smartfonów.
Ale SPV-ki bedą moją prywatną kolekcją, jak ceny spadną, to sobie dozbieram jeszcze nowszych modeli, brakuje mi 600-tki i e100
Tyle, że Diamond w zasadzie jest już sprzedany, Hero za moment idzie na sprzedaż - Android musi się jeszcze z rok, dwa porozwijać, zanim będzie się tego dało bez problemów używać. Nadchodzi HD2 :-)
-
Dziekuje za odpowiedz :)
No wiesz wisi mi to ze google to bedzie mialo :) - kodow startowych do rakiet ja tam nie trzymam :)
To jak rozmowa o monitoringu :) ja sie nie obawiam o nic nie lamie prawa wiec wali mnie to czy ktos mnie podglada jak ide ulica, a wiem ze jak cos bedzie nie tak to tylko pomoze :)
Swoja droga to juz mi sie podoba ta pelna synchronizacja z google tego brakuje mi w E71. Jeszcze ta nieszczesna klawa :/
-
Swoja droga to juz mi sie podoba ta pelna synchronizacja z google tego brakuje mi w E71. Jeszcze ta nieszczesna klawa :/
Jak wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję. :-)))
Wystarczy zainstalować Mail for Exchange, skonfigurować Google zgodnie z manualem i voila'