Rozpoznawanie nadawcow smsow numerow specjalnych (np. "play", "alior bank" itp.)

  • 2 Odpowiedzi
  • 1834 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tejot

  • *
  • 61
  • Typhoon >>> Touch >>> Diamond >>> Desire /4x HTC/
Witam serdecznie,
Jestem uzytkownikiem htc desire, natomiast temat dotyczy chyba ogolnie androida (bycmoze nawet nie tylko) stad ten watek.

Jak pewnie wielu uzytkownikow telelefonow otrzumuje czasem sms od takich nadawcow jak operator czy bank. Sms pochodzi wtedy od nadawcy np. "alior bank" albo "play". Albo nawet z numeru specjalnego np. +6670. Niestety, w zaden sposob nie potrafie dodac takiego nadawcy do kontaktow tak, zeby (co chce finalnie osiagnac) jak dostane sms od takiego nadawcy zeby widzec po pierwszym rzucie oka w wiadomosci LOGO takiego nadawcy (ktore dodam sobie jako obrazek takiego kontaktu).
Macie jakies pomysly? probowalem nawet w kontaktach w gmailu wpisac sobie w takim kontakcie w miejsce numeru np. "play" - tak jak widnieje w nadawcy - dalo sie, ale niestety nic to nie wnosi bo smsow dalej nie rozpoznaje jako od tego kontaktu. Wiecej, nawet jak nie wpisuje tam liter, tylko tak jak nalezy numer, tylko krotszy czyli +6077 (z ktorego dostaje np. smsy od operatora) to nadal nie dziala

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki co mozna zrobic, aby takie "numery specjalne" (lub numery "bez numerow" tylko z nazwa nadawcy) rozpoznawac w kontaktach?
Pozdrawiam

*

Offline tejot

  • *
  • 61
  • Typhoon >>> Touch >>> Diamond >>> Desire /4x HTC/
odswieze nieco temat  :]

czy naprawde nikt nie ma zdania w temacie? czy raczej nie wyrazilem sie precyzyjnie i moje zapytanie jest niejasne? a moze za bardzo wymyslam i takie przyporzadkowanie logo do operatora czy banku uwazacie za kompletnie niepotrzebne?
Zachecam do wymiany zdan!  :ok:
pozdrawiam!

*

slotwik

Nie wiem czy to ci duzo pomoze ale sprobuj program poprzednio nazywal sie Bankdroid soda a teraz chyba SMS Key. Ja uzywam do Multibanku.