[HOW TO] Własny splash screen

  • 9 Odpowiedzi
  • 28734 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
[HOW TO] Własny splash screen
« dnia: Sierpień 23, 2009, 14:31:19 »
Nie ponoszę odpowiedzalności za wszelkie straty zaistaniałe podczas stosowania się do poniższego tekstu

1. Czego będziemy potrzebować?

1. Programów cygwin, Imagemagcik
2. Paczek z załącznika
3. Prostego programu do obróbki obrazów
4. Zrootowanego urządzenia z androidem
6. Chęci i chwili wolnego czasu
2. Obróbka zdjęcia

Kiedy mamy już zdjęcie które chcemy ustawić jako splash'a musimy je odpowiednio przerobić.

pokaże to na zdjęciu którego ja używam jako splasha

1. odpalamy zdjęcie którego chcemy ustawić jako splash'a w programie do obróbki i zmieniamy jego rozdzielczość na  320x480


2. Po zmianie rozdzielczość obrazka musimy skonwertować jego paletę kolorystyczną do 256 kolorów w 8-bitach


3. Po wprowadzeniu powyższych zmian obrazek zapisujemy jako .png bez przezroczystości / kanału alpha   

3. Przygotwanie obazka do flashowania

1. Upewniamy się że program ImageMagick i cygwin są zainstalowane a plik rgb2565 jest na pulpicie
 Odpalamy sobię konsolę windowsową (często nazywaną nie wiem czemu DOS'em)

  Gdyby ktoś nie wiedział jak to już mówię : start -> uruchom/run -> cmd -> run

2. W uruchomionej już konsoli wpisujemy sobie nastepujące komendy

    1. Najpier przechodzimy do miejsca w którym zapisaliśmy swój obrazek:

cd Desktop - nie wiem czy w polskiej wersji językowej windowsa zadziała cd Pulpit

cd Splash - w moim wypadku tak nazywa się folder w którym znajduje się plik splash'a

dir - powinniśmy zobaczyć pliki które znajdują się w folderze - przyadtne żeby upewnić się że plik obrazka znajduje się tam gdzie powinnien.

następnie:

 convert -depth 8 splash.png rgb:splash.raw
  czemu polecenie wygląda tak a nie inaczej?

  1. convert -depth 8 splash.png -  tutaj każemy programowi przekonwertować nasz plik splash do wersji 8-bitowej (tylko taką bootloader w naszych urządzeniach może przyjąć - wiem że wcześniej zrobiliśmy to przy pomocy programu do obróbki ale nigdy za wiele ;))
  2. rgb:splash.raw - następnie program konwertuje plik do .raw (pliku "kompresji bezstratnej" więcej info )

następnie znów używamy komendy dir w celu sprawdzenia czy w folderze utworzył się porzadany przez nas plik splash.raw
po wykonaniu powyższych poleceń konsola powinna wyglądać tak:


jeśli wygląda wystąpiły problemy podczas konwersji i zależy dokonać jej ponownie.

  Ważne! Przed wykonaniem kolejnych kroków należy sprawdzić czy plik ma nie mniej nie więcej niż 460800 bajtów !

w tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku splash.raw i klikamy w jego właściwości i polu rozmiar powinna widnieć liczba 460800



3. Konwersja

Kopjujemy plik splash.raw do folderu rgb2565 i przechodzimy dalej

Poraz kolejny odpalamy konsole (start -> uruchom -> cmd)

i wpisujemy komendy:

cd Desktopcd rgb2565
następnie:

 rgb2565 < splash.raw > splash.raw565
po dokonaniu tego nasza konsola powinna wyglądać tak:


jeśli wygląda inaczej sprawdzamy co poszło źle...



  Ważne! Przed wykonaniem kolejnych kroków należy sprawdzić czy plik ma nie mniej nie więcej niż 307200 bajtów !

w tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku splash.raw565 i w polu rozmiar powinna widnieć liczba 307200 podobnie jak wcześniej z plikiem splash.raw (myśle że drugi raz screen zbędny)

4. Flashowanie

1. Uruchamiamy nasze urządzenie w trybie bootloadera (przycisk kamery +power).
2. Potym jak uruchomi się bootloader podłączamy  urządzenie przez usb do komputera kilkamy trackball albo przycisk powrotu.
3. Po wykonaniu kroku nr 2 bootloader powinnien się zrestartować. Teraz jesteśmy w tzw. trybie FASTBOOT
4. Komputer powinnien wykryć nasze urządzenie i próbwać zainstalować do niego sterownik w tym celu musimy podać mu ścieżkę do rozpakowanego wcześniej pliku android_usb_windows.zip
5. Po poprawnym zainstalowaniu sterowników do naszego urządzenia jeszcze raz sprawdzamy czy plik splash.raw565 ma rozmiar 307200 bajtów jeśli nie nie przechodzimy dalej i robimy wszystko od początku!
6. jeśli wszystko jest ok to możemy przejśc do flashowania naszego nowego splasha :)

    1. Otwieramy konsole i przechodzimy do folderu z plikiem fastboot
          cd desktop          cd fastboot    2. kopjujemy plik splash.rgb565 do folderu fastboot, następnie wpisujemy w konsoli
         
          fastboot flash splash1 splash.rgb565          (jeśli chcemy mieć dwa różne splashe wykonujemy dwa pliki i podmieniamy je pomiedzy wpisywaniem 1 i 2 komendy)         
         
          fastboot flash splash2 splash.rgb565
         
          fastboot reboot
   I proszę Bardzo po ponownym uruchomieniu urządzenia mamy swój własny splash screen :)










WERSJA DLA LENIWYCH

1.Uruchamiamy plik CreateG1Splash.exe
2. Klikamy przycisk "open" i wybieramy plik którego chcemy użyć jako splash'a
   

3. Klikamy przycisk "convert" w katalogu programu stworzył nam się plik splash.rgb565 sprawdzamy na wszelki wypadek jego wielkość która powinna wynosić 307200 bajtów
4. uruchamiamy konsole (start -> uruchom -> cmd)
5. Następnie wpisujemy:
 
          fastboot flash splash1 splash.rgb565          (jeśli chcemy mieć dwa różne splashe wykonujemy dwa pliki i podmieniamy je pomiedzy wpisywaniem 1 i 2 komendy)         
         
          fastboot flash splash2 splash.rgb565
         
          fastboot reboot
   I proszę Bardzo po ponownym uruchomieniu urządzenia mamy swój własny splash screen :)



Powyższy tekst jest moją własnością intelektualną przed jakimkolwiek kopiowaniem prosze o kontakt   


LINKI DO POTRZEBNYCH PLIKÓW:

sterowniki
Fastboot
rgb2565
dla leniwych


poprawiłem linki //beju
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 15:24:32 wysłana przez beju »
Evendim na prezydenta!

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2009, 14:16:00 »
Rozumiem ze korzystajac z wersji dla leniwych wybieram poprostu byle jaki obrazek w byle jakim formacie i rozmiarze, bez konwertowania go i przerabiania a jak juz wybiore jaki chce miec obrazek w splashu tylko klikam w tym programiku CreateG1Splash.exe na open wybieram obrazek nastepnie convert tworzy mi sie plik mysplash.rgb565 i jestem gotowy do flashowania go??
Skoro to sprowadza sie tylko do tego to nie powinna byc to wersja dla leniwych tylko dla normalnych ludzi a powyzsza powinna sie nazywac "dla masochistow" :P :) I czy to na pewno bedzie dzialalo na HTC Magic

PS. Popraw linki bo nie dzialaja i trzeba je przerabiac recznie zeby pobrac

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 15:15:32 »
tak będzie działać na magicu :)

i tak dokładnie tak to wygląda jeśli chodzi o wersję dla leniwych :P

nazwy zostaną bo uważam że warto nauczyć się czegoś nowego via wersja dłuższa :P - pozatym ten gotowy tool dziwnie czasem przycina obrazki :P

tylko koniecznie sprawdz wielkości plików po konwersji!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 15:19:07 wysłana przez Evendim »
Evendim na prezydenta!

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 15:35:37 »
tak będzie działać na magicu :)

i tak dokładnie tak to wygląda jeśli chodzi o wersję dla leniwych :P

nazwy zostaną bo uważam że warto nauczyć się czegoś nowego via wersja dłuższa :P - pozatym ten gotowy tool dziwnie czasem przycina obrazki :P

tylko koniecznie sprawdz wielkości plików po konwersji!!

A moze to jest rozwiazanie na to pczycinanie o ktorym mowisz ? "with createG1splash create your splash (mysplash.rgb565) from a gif or png 332x498" bo w angielskojezycznej instrukcji http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3843361&postcount=7 splasha wyczytalem wlasnie cos takiego...

Ja jutro bede mial dopiero Magica i nie wiem kiedy zdecyduje sie zmieniac splashe Bo ponoc trzeba spl'a zmienic do tego a troche sie boje na poczatek, takze nie mam jak sprawdzic tego co napisalem powyzej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 15:37:32 wysłana przez pegaz666 »

*

Offline bletz

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:34:38 »
splash1 wgrał sie dobrze splash2 wywala błędy:
SPL: Engineerings 1.33.2010
Rom: CyanogenMod v4.2.7.1
Recovery: Amon_RA Recovery v1.3.2H

Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 09:52:08 »
Drobna ekshumacja:
Czy kojarzy ktoś moment startu CyanogenMod 5.0.8? W sensie ten bajer "energy" i napisy jak przy starcie starego kompa (przepraszam szanowne grono za wyjątkowo nieprofesjonalny opis)?
Z tego co mi się wydaje to nie jest splash ale mój zmysł estetyczny domaga się tego startu na CM6... Da się to jakoś zrobić? Ktoś coś wie? Ktoś próbował?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2010, 11:10:31 »
nie widzialem tego ale moge sie domyslac ze to boot animation - poszukaj pliku bootanimation.zip - powinien byc w /system/media/ (przynajmniej tak jest na spicy - tam pewnie podobnie...)

Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:04:56 »
To jeszcze pytanie techniczne:
czy jeśli zrobię backup nandroidem (CM6), wgram 5.0.8, wyciągnę sobie bootanimation I restore nandroida, to czy będę w punkcie wyjścia po prostu bogatszy o bootanimation, czy jednak jakieś dane stracę?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2010, 14:55:42 »
zalezy co kopiuje taki backup jak tez dane prywatne (partycja /data) to bedziesz bogatszy o animacyjke :)

Odp: [HOW TO] Własny splash screen
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:02:52 »
Mam jeszcze titanium backup ;) Spróbuje,my, zobaczymy, opiszemy ;] Ale po sesji poprawkowej ;p