Android z NAND (dyskusja ogólna) - połączone wątki

  • 174 Odpowiedzi
  • 30701 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 02, 2011, 11:30:26 »
ja mam ten sam nand co kolega wyżej (pomógł mi go wgrać) i dzisiaj rano po włączeniu telefon stanął na napisie go go go, wy ciągłem baterie i włożyłem i przeszło, nie wiem dlaczego tak się stało. Również wczoraj mając pół baterii dałem restart telefonu i po włączeniu było 9 % baterii też nie wiem czemu.

PS. zna ktoś jakieś fajne aplikacje na androida
interesował by mnie swype

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 13:03:13 wysłana przez bombobolo »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 02, 2011, 11:51:21 »
ja mam ten sam nand co kolega wyżej (pomógł mi go wgrać) i dzisiaj rano po włączeniu telefon stanoł na napisie go go go, wyciągłem baterie i włożyłem i przeszło, nie wiem dlaczego tak się stało. Równierz wczoraj mająć pół bateri dałem restart telefonu i po włączeniu było 9 % bateri też nie wiem czemu.

ps. zna ktoś jakieś fajne aplikacje na androida
interesował by mnie swype

pozdrawiam
takie czerwone faliste podkreślenia coś znaczą, popraw proszę
jest mnóstwo fajnych aplikacji - patrz w dziale Android - Oprogramowanie

*

Offline andy69b

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:39:56 »
u mnie na romie LEO CM6.1.1 NAND pobór prądu 2-4 mA i 270mb na instalki + możliwość podłączenia starego data.img( http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10246269&postcount=228)

Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:04:35 »
A jeżeli mam 3.14 od Bysia i zdecyduję się na downgrade do 1.66, to czy ta operacja przywróci mi fabryczny SPL czy będe musiał manualnie odinstalowywać HardSPL (1.42) ?

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:09:10 »
A jeżeli mam 3.14 od Bysia i zdecyduję się na downgrade do 1.66, to czy ta operacja przywróci mi fabryczny SPL czy będe musiał manualnie odinstalowywać HardSPL (1.42) ?

o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:11:04 »
A jeżeli mam 3.14 od Bysia i zdecyduję się na downgrade do 1.66, to czy ta operacja przywróci mi fabryczny SPL czy będe musiał manualnie odinstalowywać HardSPL (1.42) ?

o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(
witaj w klubie :-)
miałem to samo po Guide dla haret.exe :wink:

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:47:27 »
o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(

O przepraszam bardzo, ja przeczytałem, punkt po punkcie, zrobiłem wszystko wg info i teraz mam Andka na NANDzie bez najmniejszych problemów :)
Dzięki za guide  :ok:
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:50:40 »
o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(

O przepraszam bardzo, ja przeczytałem, punkt po punkcie, zrobiłem wszystko wg info i teraz mam Andka na NANDzie bez najmniejszych problemów :)
Dzięki za guide  :ok:
no to opisz wrażenia, szczególnie bateria w działaniu (nie StandBy) mnie interesuje

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:46:58 »
Hmm... nie pamiętam nazwy programu do pomiaru poboru energii :P ale wynik w Quadrancie tragiczny, ledwo przekroczył 1000 pkt., Linpacka nie sprawdzałem. Mimo takiego niskiego wyniku, system wydaje się działac płynniej i szybciej reagowac na polecenia. Czas uruchomienia też pozostawia wiele do życzenia, na SD uruchamial się w ok. 1m 50s, teraz trwa to 2m30s  :mysli:
Jakości połączeń jeszcze nie sprawdzałem, WiFi śmiga bez problemu z drugiego pokoju z zasięgiem na max., GPS od razu mnie zlokalizował nawet w mieszkaniu, także jest elegancko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 15:51:48 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline witek77

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2 ukradli, obecnie Desire Z
  • Sprzęt: Desire Z, virtuous 1.0.2, advance kernel 2.2.0
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:54:07 »
Ja wrzuciłem sobie DFT android z sense i powiem szczerze, że wszystko super, ale niestety mało miejsca na instalki. Rom Cotulli bez sense faktycznie zapie.... jak wsciekły i miał dużo pamięci. Może by tak opisać doświadczenia z romami, kto ile ma pamięci na instalki. Bo po co mi fajny rom jak zainstalowałem 5 gier, jedną nawigację (która nie łapie sygnału) i taskkiller i pluje o brak pamięci. A co szło to na kartę przeniosłem. Juz wiemy, ze bez sense od Cotulli jest ok pod względem pamięci oraz prędkości. Tylko brak sense troche przeszkadza (moje odczucie)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:54:34 »
@SeBoLeX

Current widget sie nazywa ten program :P

O jakim dokładnie buildzie mówisz?

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:58:05 »
@xspojlerx

Ooo właśnie, dzięki :)
O tym z mojego podpisu :P
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:25:51 »
działa nieźle, tylko te 73 MB na aplikacje w wew. pamięci  mnie irytują,

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:57:52 »
A ile mniej więcej trzyma bateria- w sensie czasu, przy używaniu WiFi+ net, ew. mp3?

Mam właściwie 2 opory odnośnie przejścia na Andka:
1. Dużo gorsza jakość baterii (ale z tego co wiem, dotychczas to głównie był problem większego eksploatowania karty/ ram-u?)
2. Utrata maili/kontaktów/danych osobistych etc...

Wyprowadzi mnie ktoś z błędu? :P
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:05:26 »
Dobra ja dzisiaj zainstalowalem ten od DFT build z desire.
Zrootowalem go" temporary" czyli do nastepnego reboota przez z4root. Nie wiem czy jest bezpiecznie na stale rootowac.
Co do baterii to nie jestem zachwycony, a nie chce usuwac statystyk bo potem jest ten blad przy ladowaniu na wylaczonym a nie chce przegrzania. W uzyciu zzera tyle samo co w buildy sd. W standby czasem mam 4-5 ale tez skacze i nie podoba mi sie to.
Dziala wszystko plynnie.
Jedna aplikacje moglem przeniesc na karte a teraz juz innych nie moge, nie wiem dlaczego.
Wolnej pamięci 200-250mb.
Ogolnie jak to ktos na xda powiedzial to calkiem inny telefon teraz. Lepszy.

Orientujecie sie czy moze umrzec bateria teraz w tym? Bo na buildach nie mogła.
I gdzie moge ustalic zeby sie wszystko na karcie instalowalo?
Bedziemy musieli jeszcze troche poczekac   na lepsze romy ale bedzie warto.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 17:11:44 wysłana przez MrVampire »
HTC HD2 LEO

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:08:28 »
No to ja nie mam takich problemów :) Używam stocka z Desire na razie i jest po prostu świetnie. Start okolo 50 sek. Wszystko działa pięknie i stabilnie. Nie ma żadnych mrożeń przy instalacji i ogólnie. Do androida z SD nawet nie porównuje. Zużycie energii s Standbay 3-4mA, a w standbay z Wifi 5mA. Bateria moim zdaniem teraz trzyma dłużej niż na WM, aż się dziwie, że nie chce paść :D
Używanie animacji i żywej tapety to teraz przyjemność, nie zmniejsza się wydajność. w Quadrant 1259 punktów ale działa naprawdę o wiele stabilniej i płynniej niż z SD :) W Linpack 33 MFLOPS więc myślę, że nie jest najgorzej jak na stock z desire, dopiero nand się rozwija :) Dla porównania w Core Droid v.0.4  z SD miałem 41 MFLOPS ale podkręcony do 1.5GHz i wiadomo nie stock tylko gotowany :) W Neocore 30.2FPS. Ogólnie myśląc logicznie, powinno być coraz lepiej, ale zdaje mi się, że od stocka już są jakieś lepsze ROM-y, niedługo się wezmę za testy innych :)
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:10:56 »
A ile mniej więcej trzyma bateria- w sensie czasu, przy używaniu WiFi+ net, ew. mp3?

Mam właściwie 2 opory odnośnie przejścia na Andka:
1. Dużo gorsza jakość baterii (ale z tego co wiem, dotychczas to głównie był problem większego eksploatowania karty/ ram-u?)
2. Utrata maili/kontaktów/danych osobistych etc...

Wyprowadzi mnie ktoś z błędu? :P
Ad 1. Jakość baterii porównywalna z WinMo sądzę, że nie odczujesz różnicy.
Ad 2. Załóż sobie konto email na Googlu i użyj GoogleSync: http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138636&topic=14299
Tylko PAMIĘTAJ o dwóch rzeczach (żebyś nie spędził całego dnia trenując to zanim dojdziesz dlaczego wszystko wpisałeś, a nie synchronizuje - jak ja):
- w polu nazwa użytkownika do logowania wpisujesz CAŁY ciąg znaków adresu mailowego w googlach np.: mcgoof@gmail.pl nie samego usera: mcgoof
- w ostatnim oknie ustawień musisz odznaczyć zadania bo skutek będzie taki, że nie będzie działało.
Jak sobie zsynchronizujesz WinMo, wgrasz Andka - on się zaktualizuje z automatu jak tylko wpiszesz dane do logowania.

Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:11:36 »

Cytuj
o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(

Przeczytałem, ale po prostu nie znalazłem takiej informacji. Wybaczcie, ale muszę wiedzieć wszystko na podstawie "łopatologicznej".
Nie wiem czy mogę zdowngrade'ować rom od bysia (3.14) na 1.66 - także pytam. Proszę tylko o odpowiedź, to wszystko. Szukałem, przeczytałem cały wątek - nie wiem.

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:20:43 »
A warto czekać na działającego NAND-owego Gingerbreada? Bo z tego co się dowiedziałem, na razie jest jedna wersja MDJ-a, z tym, że jeszcze nie wspiera GPS i camcordera, co przekreśla ją dla mnie póki co...
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:20:50 »
Nie wiem czy mogę zdowngrade'ować rom od bysia (3.14) na 1.66 - także pytam. Proszę tylko o odpowiedź, to wszystko. Szukałem, przeczytałem cały wątek - nie wiem.
A po jaką cholerę chcesz robić downgrade ???
Masz HSPL 2.08 ? Jak nie to wgraj i jedziesz z Androidem. Ja wgrałem na swój ROM WM 3.14 robiony na kuchni Bysia, a później jak juz potestowałem Andka (wczoraj) jak rzeźnik zrobiłem Task29 i wgrałem znowu swój ROM w trybie bootloadera i wszystko śmiga. Skąd Wam się wzięło te wgrywanie stocka przed posadzeniem Andka to nie wiem, przecież w wąktu Cottuli jest mowa o tym, ale tylko przy usuwaniu Andka (co nie jest konieczne - jestem tego żywym przykładem) do wgrania trzeba mieć HSPL 2.08 i jedziesz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 17:22:30 wysłana przez Budniu »

*

Offline gregorian19766

  • *
  • 62
  • Nie wolno się bać. Strach zabija duszę.
  • Sprzęt: HTC Leo, KOX
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:22:32 »
A jeżeli mam 3.14 od Bysia i zdecyduję się na downgrade do 1.66, to czy ta operacja przywróci mi fabryczny SPL czy będe musiał manualnie odinstalowywać HardSPL (1.42) ?

o rany po co ja pisałem Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND) - skoro go nikt nie czyta  :(


Ja czytałem i poradziłem sobie bez problemu ,dobra robota .
HD2 CoreDroid DHD V1
Radio 2.15.50.14

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:25:31 »
potrzebny jest tylko hspl 2.08 i radio ktore obsluguje wiecej RAM np 2.15.50.14

i potem jak juz masz android i chcesz wrocic to albo przez kabel(zostaje hspl) albo przez karte i masz gotowy telefon do oddania do serwisu na gwarancji jak tylko cos sie dzieje :P
HTC HD2 LEO

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:25:41 »
Dokładnie, nie trzeba mieć stocka WM, żeby wgrać Andka :) Ja np. Wgrywłem na blacksidedown v.2.05 i nie ma żadnech problemów, ponieważ ROM nie ma nic do wgrywania andka :D
Tak samo jest z powrotem, nie trzeba przywracać stockiem, można także customem. Przed przywróceniem czyli wgraniem ROM-a , wypada przeczyścić Taskiem :D
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:47:27 »
Wszystko jest tak jak mówicie, wogóle nie trzeba mieć żadnego romu wgrane, można wszystko wyczyścić Task29 i dopiero wtedy wgrywać Androida NAND, ale przy stockowym romie 3.14 SPL jest w wersji 3.03, i wtedy trzeba zrobić downgrade, bo innaczej nie wgra się HSPL'a który nie obsługuje SPL'a w tej wersji.

Ja tak miałem i musiałem zrobić downgrade do 1.48, bo na stronie HTC przy 1.66 wyskakiwało że S/N jest nieprawidłowy a ze strony Shipped-roms ściągało mi z prędkością 3-4 kB/s

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Guide dla Android z NAND (wątek ogólny o NAND)
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:09:43 »
poprawiony, i w nowej formie Guide dla NAND tutaj
ten wątek zamykam i odpinam

proszę o dyskusję w nowym wątku
przepraszam za zamieszanie, ale NAND pojawił się dość ... niespodziewanie :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 18:11:38 wysłana przez lemar123 »