ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ

  • 963 Odpowiedzi
  • 289113 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #930 dnia: Czerwiec 15, 2011, 23:28:30 »
Ok, dzięki, zainstalowałem Go SMS Pro. Prawie wszystko cacy, jest tylko jeden problem. Mianowicie MMS dochodzi w postaci linku na stronie gosms cośtam, a nie w postaci normalnego MMSa, jak Pan Bóg przykazał... Trzeba tego linka pociągnąć i dopiero wtedy pobiera się treść MMSa. Niby to drobnostka, ale taka babcia, której chcę wysłać fotkę i tak ledwo ogarnia temat wiadomości multimedialnych, więc nie chcę już jej dodatkowych problemów stwarzać. Czy to jest kwestia jakichś ustawień po mojej stronie, w sensie klienta, czy raczej już taki urok tego programu? Ściągnąłem też Handcent SMS, ale tam sa reklamy, a to mnie drażni. Wolałbym kupić program i mieć go bez spamu, ale chyba się nie da. Generalnie wyinstalowałem go, zanim sprawdziłem, jak działa...


EDYTA:
To jest jakieś pierdzielone nieporozumienie... No żesz kurde. Zły jestem jak diabli. No nie ma sposobu, żeby tego MMSa jakoś normalnie wysłać. A najbardziej wkurza, że jest to rzecz, której używam raz na ruski rok, ale jak przyjdzie skorzystać, to ni cholery... Systemowy klient - wiadomo, do dupy. Go sms jakieś bzdurne linki, zamiast wiadomości wysyłka, a Hendcent sms nie działa w ogóle... Wysyła, wysyła i wysłać nie może, łącze fiksuje, łączy, rozłącza w te i na zad. No szlag człowieka trafia normalnie. Macie może jeszcze jakieś propozycje? Gdybym wiedział, że są z tym jakieś jaja, to bym się za wczasu przygotował, a tak utknąłem na zadupiu z marną komunikacją i się wściekam. A to powinno po prostu działać. I jeszcze ten swype... Ech...

Btw, czy na forum poświęconym urządzeniom mobilnym nie powinno być jakiegoś wtyksa do Tapatalka na ten przykład? Z tego co wiem, do vBulletina plugin jest darmowy...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 11:57:43 wysłana przez Majosa »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #931 dnia: Czerwiec 16, 2011, 12:46:12 »
Btw, czy na forum poświęconym urządzeniom mobilnym nie powinno być jakiegoś wtyksa do Tapatalka na ten przykład?
Nie ma, bo jest niekompatybilny z silnikiem forum...

Co do mms-ów to Ci nie pomogę, bo praktycznie tego nie używam, ale nawet na aplikacji systemowej wysyła mi linki, nie wiem czy to przypadkiem nie jest problem aktywacji u operatora...

*

Offline Landoag

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #932 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:18:17 »
Jaką masz sieć? Jeżeli orange to zrób tak:

1. Wejdz w Menu>Ustawienia>sieci zwykłe i bezprzewodowe>sieci komórkowe>punkty dostępowe
2. Skasuj wszystkie ustawienia mms (wchodzisz w nie po kolei >guzik windows>skasuj) gdy już wszystkie skasujesz to
3. kliknij guzik windows>Nowa nazwa APN i wypełniasz:

nazwa: MMS Orange
apn: mms
proxy: nic
port: nic
nazwa uzytkowniaka: mms
haslo: mms
serwer: nic
mmsc: http://mms.orange.pl
proxy dla mms: 192.168.006.104
port mms: 8080
mcc: 260
mnc: 03
typ uwierzytelniania: nic
typ apn: mms
protokół apn: IPv4

2. Znak windows>zapisz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 13:23:04 wysłana przez Landoag »
Radio: 2.15.50.14
[NAND] BOYPPC-SHIFTPDA GINGER 2.3.4 CM7 HoneyComB V36

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #933 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:36:25 »
Mam abonament w Erze. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby to był jakiś prepaid, ale to jest pełna biznesowa usługa. I MMSy mam aktywne, bo pod WinMo działają normalnie (chyba). Ale nie po to przesiadłem się na androida, żeby się na windę przełączać, żeby wiadomość wysłać... No nic, trudno. Jak nic nie wykombinuję, to dziadki nie dostaną fotki. ;-)

Hmm... Coś mi się ubzdurzyło, że forum stoi na vBulletinie.

Dzięki za odpowiedzi. Jakby komuś z Was wypadło jeszcze coś do głowy, to będę wdzięczny za każdą sugestię.

*

Offline Landoag

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:50:23 »
To zrób identycznie jak napisałem tylko:

nazwa: Era MMS
apn: mms
proxy: nic
port: nic
nazwa uzytkowniaka: nic
haslo: nic
serwer: *
mmsc: *
proxy dla mms: 213.158.194.226
port mms: 8080
mcc: 260
mnc: 03
typ uwierzytelniania: nic
typ apn: mms
protokół apn: IPv4

* Tu albo tu ma być: http://mms/servlets/mms - sprawdz obie wersje (drugie miejsce pozostawiając puste), ale raczej w mmsc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 13:57:05 wysłana przez Landoag »
Radio: 2.15.50.14
[NAND] BOYPPC-SHIFTPDA GINGER 2.3.4 CM7 HoneyComB V36

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwiec 16, 2011, 17:27:50 »
I znowu ściana... Grrr...

"Przepraszamy!
Aplikacja Ustawienia (proces com.android.settings) została niespodziewanie zatrzymana. Spróbuj później"
To przy próbie wejścia w konfigurację punktów dostępowych. Ten sam komunikat wyświetla mi się przy starcie systemu. Może to jest jakaś ogólne niedomaganie tego builda? Że MMSów nie obsługuje i tyle? I nie ma co walczyć z wiatrakami?

Ale się usrałem, co? Zupełnie, jak by było o co walczyć... ;-)

@xspojlerx
Napisałeś wcześniej, że te ustawienia można zmienić w pliku XML. Możesz przybliżyć temat? W sensie, który plik trzeba przeedytować. Takie akcje lepiej robić w telefonie, czy można w kompie?

*

Offline Landoag

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwiec 16, 2011, 18:13:20 »
U mnie przy zapisywaniu nowej konfiguracji też to wyskoczyło, ale za drugim razem przeszła i się zapisało. Może spróbuj jeszcze raz. Ja używam builda z mojego podpisu i na nim też nie działały mmsy, ale po Twoim poście zacząłem się bawić i ta konfiguracja (orange) u mnie działa. Jeżeli nie jesteś przywiązany do swojego builda to polecam mojego. U mnie działa wyśmienicie.
Radio: 2.15.50.14
[NAND] BOYPPC-SHIFTPDA GINGER 2.3.4 CM7 HoneyComB V36

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #937 dnia: Czerwiec 16, 2011, 19:22:07 »
@xspojlerx
Napisałeś wcześniej, że te ustawienia można zmienić w pliku XML. Możesz przybliżyć temat? W sensie, który plik trzeba przeedytować. Takie akcje lepiej robić w telefonie, czy można w kompie?
Musisz edytować plik o nazwie apns-conf.xml znajdujący się w system/etc (musisz mieć file explorer z uprawnieniami root, lub wyciągnąć go a potem wkleić za pomocą ADB) ja bym to robił za pomocą komputera z uwagi na przejrzystość, ale możesz spróbować za pomocą telefonu.

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #938 dnia: Czerwiec 16, 2011, 20:18:33 »
W moim przypadku każdorazowe uruchomienie konfiguracji kończy się tym błędem. Od samego początku, odkąd postawiłem tego Androida. Nie jestem jakoś specjalnie do tego builda przywiązany, zainstalowałam go, bo był przez wiele osób polecamy. W tym momencie, nawet gdybym chciał cokolwiek zmienić, to i tak nie mam możliwości, bo pobieranie czegokolwiek większego niż poczta przez GPRS nie jest dobrym pomysłem. A jak wrócę z urlopu, to MMSy znowu nie będą mi potrzebne przez następny rok. Więc jeszcze spróbuję ręcznie przeedytować tego XMLa, a jak to nic nie pomoże, to trudno...


EDIT:

W moim XMLu występuje taki config:
<apn carrier="Era MMS"
mcc="260"
mnc="02"
apn="eramms"
user="eramms"
server="*"
password="eramms"
mmsproxy="213.158.194.226"
mmsport="8080"
mmsc="http://mms.era.pl/servlets/mms"
proxy=""
port=""
type="mms"/>

Konfiguracja jest nieco inna, niż podał Landoag. No i oprócz tego jest tam jeszcze pierdylion innych configów. Jak Wam się wydaje, podmieniać, czy to co mam też jest ok? Te wszystkie pozostałe wychrzanić, czy mogą zostać? Chyba można je w kosmos wystrzelić bez większych obaw, nie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 23:06:28 wysłana przez Majosa »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #939 dnia: Czerwiec 17, 2011, 08:18:45 »
Skoro na tym Ci nie działa, to zmień na taki jak podał kolega wyżej, inne możesz wywalić, ale one w niczym nie przeszkadzają. Po edycji i podmienieniu musisz w punktach dostępowych wcisnąć klawisz "windows" i wybrać "Resetuj do ustawień domyślnych" i wybrać swój wyedytowany APN

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #940 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:03:41 »
No to znowu lipa... W punkty dostępowe nie mogę wejść, bo ten proces, co pisałem wyżej, się wywala i komunikat o błędzie wyskakuje. Dobra, daje sobie spokój z tymi MMSami, bo i tak nic nie zdziałam. Po powrocie z urlopu będę musiał zainteresować się jakimś innym buildem, z którym może będzie mniej problemów.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc.

Odp: [BarrDroid 1.0.4][HD2 ANDROID ROM][CWM&RAM][Desire HD][APP2EXT][Rafpigna 1.9 OC]
« Odpowiedź #941 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:09:07 »
Witam!
Obecnie mam ROM ERY 3.14 z radiem 2.15xxx.
Z FAQ wynika, że mogę  zainstalować Androida na kartę SD  i cieszyć się  dwoma.
Wybór jest oczywisty jak dla mnie -  BarrDroid 1.05 BETA
a więc do dzieła:
- ROM ERA 3.14  z radiem 2.15xxx -  OK.!
- HSPL 2.08 – OK.!  ( rozumie 3.03 nie może być)
- utworzenie na karcie SD partycji  FAT 32 PRIMARY i Ext2/3/4  PRIMARY 1024 Mb  ?
Rozumie że może być tylko np.ext2  1GB i FAT32 reszta  3GB  ( przy karcie 4GB) numery ext2,3,4 oznaczają numery partycji utworzonych na karcie SD, obsługiwanych prze z BarrDroida
( utworzę  MiniTool  Partition Wizard 6.0  wg. opisu Rajmek http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/odp-%28q%29-nand-ktora-wersja-najlepsza-co-wybrac/210/  post 216 )
- maglar 1.13  wg. opisu  FAQ i instalka BarrDroida z jego poziomu
- CZY TO WSZYSTKO?
Proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #942 dnia: Czerwiec 25, 2011, 10:02:35 »
nie, to nie wszystko - jeszcze raz faq przeczytaj

na początek upewnij się czy chcesz nand czy sd, to dwie zupełnie inne sprawy, które zamieszałeś
- barrdroid jest w NAND, czyli albo winmo albo android
- kartę podziel najlepiej za pomocą CMR uwaga - (utracisz zawartość)
- magldr a nie maglar, i nie służy do instalowania romu a uruchomienia
- jeszcze CMR musisz zainstalować

wg mnie powinieneś zacząć od androida z SD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 11:02:19 wysłana przez lemar123 »

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #943 dnia: Wrzesień 14, 2011, 21:46:23 »
Prosze o wybaczenie jesli bylo ale to jest 30 ekranow czytania - nie dam rady.

Cytuj
Typowe zużycie prądu to 2-8 mA. Można zmierzyć darmowym CurrentWidget

To dosc interesujace. Dodalem ten widget i mi pokazuje 300-400mA. Cos zle robie czy jest takie ogromne ale jakby bylo az tak duze to Twoj HD2 wytrzymywalby z 25-40 dni :) a tak chyba nie jest :) Mozecie mi pomoc?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #944 dnia: Wrzesień 14, 2011, 22:02:12 »
Wyłącz ekran, odczekaj jakieś 2 min, włącz i odczytaj wynik.

*

Offline agrttc

  • **
  • 118
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #945 dnia: Październik 24, 2011, 21:08:03 »
ja mam moze glupie pytanie, jak wejsc w tryb recovery w andku na karcie?
Bo i z Rom Manager i z quick boot klikniecie  recovery powoduje restart winmo

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #946 dnia: Październik 24, 2011, 21:43:30 »
W andku na karcie nie da się.

*

Offline agrttc

  • **
  • 118
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #947 dnia: Październik 24, 2011, 21:53:26 »
tak myslalem :-? ale mialem cicha nadzieje :)
dzieki za rozwianie watpliwosci

*

Offline moti21

  • **
  • 101
  • Sprzęt: Galaxy Nexus 4.2.2 (yakju)
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #948 dnia: Październik 25, 2011, 17:03:31 »
Ja mam znowu takie pytanie czy zyskam na wydajności instalujac andka w nand ? mam wrażenie ,że czasem go przymula a od czasu gdy mam andka na SD ani razu nie uruchomiłem wm

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #949 dnia: Październik 25, 2011, 19:05:15 »
Tak, zyskasz.

Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #950 dnia: Październik 26, 2011, 23:33:43 »
Już mnie cholera bierze!! Szukam cały wieczór linku do pobrania tego loadera i nie mogę znaleźć. Pomóżcie ludzie bo nie wyrobię :( wszędzie pełno linków do jakichś opisów na xda ale ja nie kumam zbytnio po angielsku co oni tam piszą. Po co jest to polskie forum, skoro za każdym razem podajecie linki do xda a tam wszystko nie po polsku.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #951 dnia: Październik 27, 2011, 00:25:55 »
jeśli szukasz programu do wystartowania Androida  z karty SD to polecam EBL2.1a._PlusUbuntu.Nieskomplikowany i wygodny.

A z andków to wypróbuj MccMBoxmaX GS V 10 [3D Effect]Glitches fix SD Version  ze stronki:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1038694   dosyć szybki i bez lagów, a jak nie lubisz Sense to bardzo szybki z serii Miui

HD2 MIUI 1.10.21 GB2.3.7 SD/MAG k=3dak_r3.6-BFQ do poczytania i pobrania z :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=969661

*

Offline DJ82

  • 46
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #952 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:15:51 »
Ile Wam wytrzymuje LEO z andkiem na SD?? U mnie nawet doby nie wytrzymuje - na WM ok 2 dni...

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:23:56 »
nie wiem, czy da się na to pytanie odpowiedzieć - zależy ile się rozmawia, korzysta z wifi, gps itd.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:17:14 »
Zainstaluj Current Widget i napisz jaki masz odczyt w standby.

Zresztą, tu masz cały wątek o tym:
http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/(android)-zuzycie-baterii-w-standby-gt1-1-5h-sprawdzenie-rozwiazania/

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #955 dnia: Styczeń 03, 2012, 08:34:47 »
Na kłopoty z baterią pod Androidem wydaje się rozwiązywać inny loader, konkretnie ten:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

Użyłem, sprawdziłem i moje obserwacje trwające 5 dni jednoznacznie pokazały, że Leon po tym zabiegu żyje tak długo jak pod WM. Program jest równie nieskomplikowany jak EBL ubuntu a robi cuda.

Niestety cokolwiek nie startuje Androida, on sam nadal mi nie leży i uważam za słabszy od WM (mamuty są silne, HA!)

Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #956 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:55:17 »
Witam!
Wgrałem sobie na kartę andka (nexusa) i działał bardzo ładnie. Niestety po powrocie do windy nie mogę uruchomić żadnego programu spoza systemu. Dla każdego mam komunikat: "Albo nie został on podpisany przy użyciu zaufanego certyfikatu, albo nie można znaleźc jednego z jego składników". Pomóżcie proszę. Da się coś z tym jeszcze zrobić, czy tylko HR i reinstalka wszystkiego?


*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #957 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:32:46 »
To chyba bardziej pytanie do działu WM, tam zapytaj.

Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #958 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:56:15 »
Zapytam tam również. Tylko, że problem ewidentnie wynika z uruchomienia androida (powtarzalny - to już drugi raz). W dodatku w necie znalazłem już kilka postów ludzi z tym samym problemem. Tylko bez odpowiedzi.
Wszyscy piszą, że uruchomienie andka z karty jest takie bezpieczne, a mnie już drugi raz uwaliło system. :(

*

Offline Marcellus

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #959 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:31:42 »
Zapytam tam również. Tylko, że problem ewidentnie wynika z uruchomienia androida (powtarzalny - to już drugi raz). W dodatku w necie znalazłem już kilka postów ludzi z tym samym problemem. Tylko bez odpowiedzi.
Wszyscy piszą, że uruchomienie andka z karty jest takie bezpieczne, a mnie już drugi raz uwaliło system. :(

kiedyś dawno dawno temu miałem podobny przypadek, pomógł niestety tylko HR i instalacja wszystkiego na nowo, szukałem pomocy w sieci ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Nie była to wina Androida uruchamianego z karty bo były to czasy kiedy nie wiedziałem jeszcze o takiej możliwości uruchamiania tego systemu i w urządzeniu działał tylko i wyłącznie WM. Ja mam ROM WM 3.14 i dosyć często się przełączam między systemami (kiedy wyjdzie AutoMapa dla Andka ? ) i nie zaobserwowałem takich problemów.
T10s->T65->V300->MDA Compact2->MDA Pro->HD2->Galaxy S3