ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ

  • 963 Odpowiedzi
  • 289972 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline SobanaMisiek

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hypnosis Z 9.0.0 MANILARadio 2.12.50.2
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-22]
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 22, 2010, 15:21:03 »
próbowałem i cały czas porażka , skończyło się wgraniem na nowo katalogu android i ponownej instalacji dzięki za porady  :ok:
Lepiej przeżyć jeden dzień jak orzeł
niż sto lat jak świnia.

*

Offline racesupport

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-22]
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:38:22 »
Mam pytanko, obecnie używam mattc Froyo 1.5b i w sumie używam normalnie na codzień telefonu na androidzie, często zdarza mi się, że nie działa dotyk, klawisze do wyboru albo świecą od samego początku po starcie androida albo w ogóle nie świecą muszę czekać na lockscreen, przewijanie nie działa tak płynnie jak na WM ale jak do tej pory nie przeszkadza mi to aż tak bardzo ze względu na dostępność aplikacji w stosunku do WM, dla mnie to wielki plus i wreszcie zacząłem się bawić na moim HD2 przeróżnymi aplikacjami... wracając do sedna postu, jaka wg was jest na dzień dzisiejszy najlepsza wersja Androida na nasze HD'ki ? Ankiete widziałem ale ma już pare dni a w temacie Android na HD2 wiele się zmienia z dnia na dzień...

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-22]
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:48:10 »
Głosy w ankiecie można zmieniać. Praktycznie każda wersja nie starsza niż tydzień chodzi ok.
Mattc v1.5b nie ma już problemów z klawiszami. Może używasz v1.5 ...

W wątku jest opisana praktycznie każda wersja wydana od m-ca. Po prostu nic nowego w ciągu tygodnia się nie zdarzyło. A ankieta mówi jaki jest rozkład preferencji. Ją używam mattc v1.5b.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 18:08:37 wysłana przez lemar123 »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Guide / FAQ - Android dla HD2 [2010-08-11]
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 24, 2010, 00:24:15 »
Pojawił się nowy shubCRAFT v1.3 i jest tak pełen różnych dobrodziejstw, że serwer nie daje rady ... W ostatnich dniach to ta dystrybucja ma najwięcej wersji.

Edit: Dodano link na rapidshare - v1.3_origfonts_1GB, vbnfiles.com nie da rady ...

Edit: tutaj jest zimage z dziś a zawartość brakującego startup.txt znalazłem na zapisie pogawędek dev'ów na irc (dzięki Ci google :-) )
set ramaddr 0x11800000
set ramsize 0x1e400000
set initrd_offset 0x00a00000
set KERNEL zImage
set initrd initrd.gz
boot
Można spokojnie przeszczepić do mattc v1.5.
Linpack daje wtedy 38mflops, bez overclockingu, do którego potrzebne setCPU.
WiFi tradycyjnie nie działa, trzeba pobrać plik .ko i podmienić opisanym przeze mnie wyżej sposobem.

jest jakiś inny sposób żeby wifi działało?

*

Offline Luki1989

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 24, 2010, 09:57:29 »
Niestety nie ma, trzeba podmienić sterownik wifi. Jeśli chcesz to zrobić w androidzie, to musisz zamontować partycję /system do zapisu. Możesz to zrobić przez terminal lub za pomocą programu ES File Explorer. Potem tylko skopiować pliki z SD, reboot i gotowe. Druga metoda to przez tryb debugowania + adb. Po podłączeniu HD2 z androidem do kompa pojawia się informacja o trybie debugowania. Po zainstalowaniu SDK z sterownikami na kompie uzyskujemy dostęp do konsoli przez adb. Cała operacja dożo bardziej skomplikowana i jak ktoś nie miał do czynienia wcześniej z linuxem, to może okazać się to bardzo trudne, ale gwarantuje najwięcej pewności, że wszystko się podmieni prawidłowo włącznie z nadaniem uprawnień (chmod'y).

PS. Pojawił się nowy mattc Leo + Froyo w/Sense 1.6, niestety aktualizacja z 1.5 nie zalecana.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 09:59:44 wysłana przez Luki1989 »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:05:07 »
Niestety nie ma, trzeba podmienić sterownik wifi. Jeśli chcesz to zrobić w androidzie, to musisz zamontować partycję /system do zapisu. Możesz to zrobić przez terminal lub za pomocą programu ES File Explorer. Potem tylko skopiować pliki z SD, reboot i gotowe. Druga metoda to przez tryb debugowania + adb. Po podłączeniu HD2 z androidem do kompa pojawia się informacja o trybie debugowania. Po zainstalowaniu SDK z sterownikami na kompie uzyskujemy dostęp do konsoli przez adb. Cała operacja dożo bardziej skomplikowana i jak ktoś nie miał do czynienia wcześniej z linuxem, to może okazać się to bardzo trudne, ale gwarantuje najwięcej pewności, że wszystko się podmieni prawidłowo włącznie z nadaniem uprawnień (chmod'y).

PS. Pojawił się nowy mattc Leo + Froyo w/Sense 1.6, niestety aktualizacja z 1.5 nie zalecana.

to ja chyba poczekam na moment, że nie trzeba będzie robić takich sztuczek, żeby korzystać z czegokolwiek w telefonie.
dzięki

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:32:32 »
Niestety nie ma, trzeba podmienić sterownik wifi. Jeśli chcesz to zrobić w androidzie, to musisz zamontować partycję /system do zapisu. Możesz to zrobić przez terminal lub za pomocą programu ES File Explorer. Potem tylko skopiować pliki z SD, reboot i gotowe. Druga metoda to przez tryb debugowania + adb. Po podłączeniu HD2 z androidem do kompa pojawia się informacja o trybie debugowania. Po zainstalowaniu SDK z sterownikami na kompie uzyskujemy dostęp do konsoli przez adb. Cała operacja dożo bardziej skomplikowana i jak ktoś nie miał do czynienia wcześniej z linuxem, to może okazać się to bardzo trudne, ale gwarantuje najwięcej pewności, że wszystko się podmieni prawidłowo włącznie z nadaniem uprawnień (chmod'y).

PS. Pojawił się nowy mattc Leo + Froyo w/Sense 1.6, niestety aktualizacja z 1.5 nie zalecana.

to ja chyba poczekam na moment, że nie trzeba będzie robić takich sztuczek, żeby korzystać z czegokolwiek w telefonie.
dzięki
Podaj na pw gg, to działa bez grzebania; coś zamotales.
Wieczorem się odezwę.

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:54:09 »
czy jest jakiś program, który działa i nagrywa w obie strony rozmowę telefoniczną na HD2 z andkiem?
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline chayenne

  • 14
    • tym się zajmuje na codzień
  • Sprzęt: HD2
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:52:00 »
pojawila sie nowa wersja mattc 1.6b :)
ChunkyROM + 2.12.50.02_2 + mattc w/Sense 1.5b

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 25, 2010, 20:07:54 »
Mam pytanie, jak wejść w ustawienia programu "Automatic task Killer"? bo jak wchodzę w ten program to wyświetla mi się lista wszystkich programów zainstalowanych na telefonie, u góry jest czerwony pasek z napisem "Selected one will be killed" a na samym dole na środku pod aplikacjami wyświetla się małe kółeczko które sygnalizuje przetwarzanie danych...

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:07:13 »
W programach kliknij ikonkę ATK ,potem 3 przycisk(ze znaczkiem Windows) i masz Settng

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:32:08 »
W programach kliknij ikonkę ATK ,potem 3 przycisk(ze znaczkiem Windows) i masz Settng

Haha, dzięki wielkie ;) sam to bym 100 lat na to nie wpadł xD

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:56:04 »
zapamiętaj ten przycisk ,to jest dojście do ustawień w programach Androida,nie raz tam będziesz zaglądał :D

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-24]
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:11:51 »
zapamiętaj ten przycisk ,to jest dojście do ustawień w programach Androida,nie raz tam będziesz zaglądał :D
To mój ulubiony przycisk. Zawsze się zastanawiam jak w procedurze opisać ten klawisz i wychodzi, ze trzeba go nazwać "Windows" :-)))).
A może "WinDroid" ?


BTW,
Wyniki ankiety Android vs. WinMo są interesujące.
- opcja Tylko Android na HD2 (nr 1 + 6) ma 2 razy tyle głosów co Tylko WinMo (nr 10) : 17% i  9% odpowiednio
- zwolenników wariantu Główny Android, WinMo alternatywnie jest prawie tyle samo co planujących zachować WinMo jako Primary OS : 30% i 28%
- niezdecydowany jest zaledwie co 6-ty zawodnik : 15%
- zebrało się ponad 115 głosów (czyli zainteresowanie wzrasta)

Muszą być i tacy, którzy w ankietę nie kliknęli ponieważ siedzą tylko w dziale ROMy dla Leo ... :-)
To przecież niemożliwe aby ROM'ami z WinMo interesowało się tylko 10 osób - byłoby ich mniej niż chętnych na Android'a.  :mysli:


A kontrowersyjna ankieta z głosowaniem n/t osobnego działu dla Androida na HD2 (już spadła na druga stronę) pokazała, że większość jest za wydzieleniem - 65 za do 10 przeciw. A frekwencja też spora - prawie 80 głosów. Jaka szkoda, że głosowanie nie zmieni decyzji adminów - gdyby była przypięta, to by nadal głosy zbierała ...
(tylko żartowałem :-) )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 23:18:42 wysłana przez lemar123 »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-25]
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 26, 2010, 10:00:26 »
udało się komuś pobrać ze strony HTC HTC Sync 3.0? bo u mnie nie znajduje mojego SN mimo, że fonik kupiony w polskim plusie
jeśli tak to poproszę o wrzucenie na jakiś serwer

*

Offline koven

  • ***
  • 325
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-25]
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:03:20 »
Nie znajduje, ponieważ nie  jest to program do HD2
This is a story about memory,
and that's what can be
remembered...

*

Offline ar2rc

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-21]
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 27, 2010, 19:11:59 »
to jeszcze jedno pytanie:

chciałem dograć klawke swape z karty, ale nie widzę nigdzie czegoś na kształt "file explorera" i nie widzę nigdzie mojego pliku .apk, więc jak mam dograć cokolwiek z karty?

a jak to usawić by w wiadomościach było. w ustawieniach mam klawiatura i program swape zaptaszkowany. i nadal jest klawa oryginalna

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-25]
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 27, 2010, 19:54:03 »
File explorer na Androidzie to między innymi Astro lub ES File Explorer.Pierwszy powinien być już u Ciebie  zaraz po wgraniu,drugi w Markecie

Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-25]
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:11:10 »
udało się komuś pobrać ze strony HTC HTC Sync 3.0? bo u mnie nie znajduje mojego SN mimo, że fonik kupiony w polskim plusie
jeśli tak to poproszę o wrzucenie na jakiś serwer
http://94.136.51.200/download/Driver/HTC%20Wildfire/setup_3.0.5422.exe proszę:)

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:45:22 »
Słowo na niedzielę ...

2010-08-29 Ujawnili się dwaj nowi kucharze z dystrybucjami Bangsters RC1 CM6 Final oraz Android by Erkin AY v6
MiniRecenzja Bangsters RC1 CM6
Dystrybucje osiągnęły już taki poziom poprawności, że trudno napisać kilka zdań - prawie wszystko działa.
Ta jest oparta na CyanogenMod 6, czyli to coś dla zwolenników specyficznych kolorów (screenshoty w ww. linku).

Instalacja szybko i sprawnie, ale
- nie działa aparat - ale jest już 1.1 z poprawką
- aby zadziałało połączenie danych musiałem je wyłączyć i włączyć w ustawieniach

Jest polski język, ale klawiatura bez słownika i podpowiedzi. Podobnie dialer - wersja podstawowa. Wifi działa bez problemu. Linpack 34-35 mflops, około 240 MB pamięci po starcie. Jądro z 28 VIII - zero mrożenia w ciągu 1h zabawy - rewelacja, przy zacinającym się czasami Mattc v1.6b. Latarka chodzi na pierwszym stopniu.

Autor ustawił 180 DPI dla UI, więc napisy mniejsze - ja dla moich paluchów wolę te większe.

Na plus
- szybkość działania
- brak Sense (jeśli ktoś go nie chce)
- możliwość dostowania wiele elementów UI (CM6 + Spare Parts)
- to powinien być standard - zero mrożenia

Na minus
- biedny dialer
- klawiatura bez słownika i podpowiedzi
- kłopoty z połączeniem danych - ale jest obejście
- małe literki

Reasumując - coś dla nielubiących Sense UI. Solidny build.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 21:41:43 wysłana przez lemar123 »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-25]
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:55:43 »
udało się komuś pobrać ze strony HTC HTC Sync 3.0? bo u mnie nie znajduje mojego SN mimo, że fonik kupiony w polskim plusie
jeśli tak to poproszę o wrzucenie na jakiś serwer
http://94.136.51.200/download/Driver/HTC%20Wildfire/setup_3.0.5422.exe proszę:)

dziękuje

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 30, 2010, 00:20:54 »
MiniReview Android by Erkin AY v6

W zwiazku z dobrymi opiniami na xda-... sprawdziłem jeszcze Android by Erkin AY v6.
Tak dla odmiany. I nie żałuję.

Ktoś napisał na wątku w xda-... , że to coś nowego a ktoś inny, że ta dystrybucja to kopia FroyoStone.
Niby nic wielkiego, ale zmieniony jest lock screen i dodane sporo tapet. Zmieniony też wygląd dolnej belki Sense UI. Spodobało mi sie.

Ponieważ instalka to nie zip a exec, który na moim firewall'u prosił co chwile o jakieś nowe uprawnienie - na wszelki wypadek zmieniłem rozszerzenie na .rar i rozpakowałem zawartość do katalogu /Android karty sd. "Strzeżonego Pan Bóg strzeże" ...

Aby instalacja się udała należy
1. W pliku startup.txt zmienić
set cmdline "rel_path=Android_loop_partition=mmcblk0"na
set cmdline "rel_path=Android loop_partition=mmcblk0"Strasznie się musiało autorowi spieszyć ...
2. Nie jest domyślnie wybrany punkt dostępu w ustawieniach sieci komórkowych. Trzeba wskazać ten właściwy dla danej sieci komórkowej i dopiero wtedy skonfigurować konto google.

Sense UI płynne (ale to już standard). Żadnych mrożeń przez 1h - a to już nowość.
Linpack 35 mflops bez SetCPU, zreszta jądro jest bez overclockingu i nie podkręcimy pona 1GHZ. Oczywiście język polski - pewnie bazą jest HTC Desire.

Działa aparat (max to 3M) i nagrywanie filmów, ale uwaga - film dla 720p (1280 x 720) wyłożył aplikację aparatu. Sense się zachwiał przez chwile ale doszedł do siebie. Za to HotSpot WiFi zabił Sense na dobre - wystartowało samo na nowo. Ale tak chyba jest też w pozostałych dystrybucjach.

No i łyżka dziegciu - nie udało mi się zmusić do pracy WiFi. Przy próbie uruchomienia dostajemy błąd. Trzeba to będzie zgłębić. Latarka nie działa - ciekawe czemu z tym, taki kłopot ... :-) Na szczęście są alternatywne latarki, które przy okazji świecenia mierzą puls :-)

Na plus
- odmieniony minimalnie wygląd, cieszy po identycznych dystrybucjach z Sense
- działa stabilnie i bez mrożenia - jak na razie (potwierdzę to jutro)
- Sense zawsze można wyłączyć doinstalowując Launcher Pro, a dialer będzie ten z Sense

Na minus
- instalacja wymaga poprawienia startup.txt
- WiFi nie działa (pewnie .ko do podmiany)
- nie działa latarka i dioda informująca o ładowaniu

Reasumując
Szkoda, że nie działa WiFi - byłby to dla mnie numer jeden z dzisiejszych dystrybucji. Zero mrożenia, które występuje w Mattc v1.6b.

(ROM Energy, Radio 2.12.50.02_2)

Edit: Rozwiązania dla WiFi nie znalazłem ale po prawie całym dniu używania mogę powiedzieć, że mrożenia nie ma w tej dystrybucji wcale. Jeśli autor da patcha na ww. problemy ten build będzie świetny.
No chyba, że planowane na dziś Mattc v1.7 będzie ... lepsze :-).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 09:17:51 wysłana przez lemar123 »

*

Offline Eduardoo

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2
  • Sprzęt: HTC HD2; iPad 32 GB WiFi+3G
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 31, 2010, 15:33:14 »
Właśnie ukazała się kolejna wersja 1.7 mattc Froyo   

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

Mam nadzieję, że będzie lepsza niż 1.6b bo miałem z nią duże problemy...

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:35:29 »
Właśnie ukazała się kolejna wersja 1.7 mattc Froyo   

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

Mam nadzieję, że będzie lepsza niż 1.6b bo miałem z nią duże problemy...
Mam nadzieję, że załatwiony zostanie mrożenie - ale skoro załatwiało to nowsze niż z 27VIII jądro, to na to liczę.

A z 1.6b poza mrożeniem żadnych innych problemów nie miałem. Chyba zrobię jakiś dokładniejszy poradnik różnych magicznych kroków, po których jest mniej problemów. Zauważyłem, że przyczyn leży w niedokładnym wykonaniu procedury instalacji, albo czegoś nietypowego z kartą a nie samego Android'a.

*

Offline goldiesr

  • 36
  • Sprzęt: Galaxy S + Desire Z
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:20:45 »
wybaczcie za moje może i naiwne pytania, ale nie chcę stracić mojego leosia.
-aby odpalić andka zmieniam radio - czy dla romu 1.66 oryginalnego jest znaczenie które radio wybiorę?
-czy podczas zmiany radia muszę wyczyścić pamięć? wolałbym nie.
-odpalam andka z karty, a jak mogę wrócić bezpiecznie do wm? zwykłe uruchomienie ponownie leo? czy sr?
-odpalając andka tracę dane zapisane pod wm?
-jeżeli znudzi mi się android to w celu usunięcia wystarczy usunąć odpowiednie pliki z karty?
z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość. pozdrawiam :)

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-29]
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:42:38 »
wybaczcie za moje może i naiwne pytania, ale nie chcę stracić mojego leosia.
1-aby odpalić andka zmieniam radio - czy dla romu 1.66 oryginalnego jest znaczenie które radio wybiorę?
2-czy podczas zmiany radia muszę wyczyścić pamięć? wolałbym nie.
3-odpalam andka z karty, a jak mogę wrócić bezpiecznie do wm? zwykłe uruchomienie ponownie leo? czy sr?
4-odpalając andka tracę dane zapisane pod wm?
5-jeżeli znudzi mi się android to w celu usunięcia wystarczy usunąć odpowiednie pliki z karty?
z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość. pozdrawiam :)
ad 1 - poszukaj w postach z jakim radiem ludzie 1.66 używają, są tacy, i pewnie mają rację, że Android lepiej (bardziej przewidywalnie) działa ze stockowym romem 1.66
ad 2 - nie
ad 3 - tak, zamykasz androida i odpala ci się nienaruszone WM; chyba, że sobie androidem sam coś z karty usuniesz; poza tym android ma dostęp do karty - jeśli on coś usunie z karty, to tracisz to też pod WM
ad 4 - nie, android nei ma dostępu (niestety) do pamięci NAND, ale właśnie na to czekamy najbardziej
ad 5 - tak, albo nawet nie usuwasz - nie będą przeszkadzać WM
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 21:59:57 wysłana przez lemar123 »

*

Offline goldiesr

  • 36
  • Sprzęt: Galaxy S + Desire Z
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-31]
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:47:55 »
lemar123 wielkie dzięki za szybka i wyczerpującą odpowiedź :ok:
zapytam jeszcze, czy jest możliwość uszkodzenia leo poprzez odpalanie androida? nie chcę stracić gwarancji.
i ostatnie pytanie: czy lepiej odpalać na innej, czystej karcie andka czy karta nie ma znaczenia?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-31]
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:53:37 »
lemar123 wielkie dzięki za szybka i wyczerpującą odpowiedź :ok:
zapytam jeszcze, czy jest możliwość uszkodzenia leo poprzez odpalanie androida? nie chcę stracić gwarancji.
i ostatnie pytanie: czy lepiej odpalać na innej, czystej karcie andka czy karta nie ma znaczenia?
Jak w FAQ - wszystko co tu przeczytasz robisz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność, Twoja decyzja.
Im szybsza karta tym lepiej, nie musi być pusta, ale jak będzie pusta - to mniej ryzykujesz. Minimum 2 GB.

Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-31]
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 31, 2010, 21:50:35 »
Dobra też zadam noobskie pytanie;P jak sprawdzić czy działa 3g?

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] Guide / FAQ [2010-08-31]
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 31, 2010, 23:04:28 »
Przemieścić  się tam gdzie jest zasięg 3G,w ustawieniach telefonu  ustawić typ sieci Auto ,pasmo Auto  i czekać  na wynik.