ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0

  • 670 Odpowiedzi
  • 255707 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 12, 2012, 18:56:25 »
Trochę OT.
Ja dziś na kilka godzin przesiadłem się na ten sam rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316632&highlight
z sense 2,5. Nie dlatego się przesiadłem na kilka godzin, że tak chciałem, ale dlatego, że nie wyrobiłem. Tak strasznie mulił już po chwili, że dałem sobie spokój. A specjalnie dla niego zmieniłem ext3 na ext4, bo ten rom tego wymaga.
Inna sprawa, że po romach MIUI trudno znaleźć coś szybszego i stabilniejszego. Ale pokusę miałem na sense i nuda z rana była :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 18:59:41 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 12, 2012, 20:15:10 »
Bo te z Sense muszą się niby ułożyć :P

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 01, 2012, 22:30:58 »
Ustawiłem partycję poprzez AD Recovery->advanced->partition SD Card  i teraz nie mogę się jej pozbyć. Najmniejszą można ustawić na 128 MB i ta też na tą chwilę mam, bo szkoda karty.
MiniTool Partition Wizard i SD Formater nie widzą więcej niż pozostałe 3,58 GB. Jak i czym sformatować kartę, by odzyskać całą pojemność karty?

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 02, 2012, 08:19:45 »
Ustawiłem partycję poprzez AD Recovery->advanced->partition SD Card  i teraz nie mogę się jej pozbyć. Najmniejszą można ustawić na 128 MB i ta też na tą chwilę mam, bo szkoda karty.
MiniTool Partition Wizard i SD Formater nie widzą więcej niż pozostałe 3,58 GB. Jak i czym sformatować kartę, by odzyskać całą pojemność karty?
Przedziwne.
Partycja zrobiona na karcie za pomocą dowolnego programu powinna być widoczna na przykład w MiniTool Partition Wizard. Nie ma znaczenia czy partycja powstała poprzez AD Recovery, czy jakiś program. Jeśli została utworzona poprawnie, to powinna być widoczna i już.
Sam przed momentem sprawdziłem swoją kartę i w MiniTool Partition Wizard ją widzę, a powstała także poprzez Ad Recovery.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 02, 2012, 12:54:25 »
Spróbuj w jakimś aparacie, tylko kurcze nie wiem czy się to uda...

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 03, 2012, 20:11:48 »
Udało się w nawigacji TomTom. Odzyskałem całą pamięć. Dzięki za nakierowanie na zmianę urządzenia do odczytu karty.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:20:49 »
Witam

Po raz pierwszy będę wgrywać androida i chciałbym zrobić to w 100% poprawnie. Proszę o poprawienie i podpowiedzi.
ROM który wybrałem pochodzi ze strony http://miuipolska.pl (tj. MIUI.us_leo_2.3.23_Eng_Deo_ZipA_Signed), toteż postanowiłem skorzystać z ich instrukcji instalacji. Ich "checklist" wygląda tak:
Cytuj
  • Radio jest nie starsze starsze niż 2.08.50.XX – np. 2.15.50.14. Istotne jest aby przedostatnią wartością w numerze radia było .50, które jest związane z odblokowaniem pełnej pamięci HD2.
  • Do HD2 wgrano HSPL 2.08 i zainstalowano MAGLDR w wersji nie starszej niż 1.13.
  • Partycja systemowa w NAND (przygotowana uprzednio przez DAF.exe) ma rozmiar nie mniejszy niż 150 MB – minimalna wielkość tej partycji (dla wersji 1.10.21) to 135 MB, ale w miarę rozwoju MIUI może być potrzeba zwiększenia tej wielkości i dobrze jest przyjąć odrobinę większy rozmiar aby kolejne we.
  • Podczas formatowania pamięci NAND zainstalowano Clockworkmod Recovery najlepiej w wersji 3.2.0.0.
  • Bateria jest naładowana co najmniej do 50%, a klapka na baterii jest założona prawidłowo – utrata zasilana czy to z powodu zbyt niskiego poziomu naładowania czy też jej wypadnięcia może trwale uszkodzić sprzęt.
ad 1. Wersja radia w moim leosiu to 2.15.50.14. Czyli okejka.
ad 2. Aktualnie posiadam spl-3.03.0000, więc muszę zmienić do wersji HSPL 2.08. W tym celu ściągam ten plik http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=522724&d=1298224028 i postępuję zgodnie z podpunktem 6b. "Upgrade/Zmiana HardSPL" z poradnika, z tego tematu.
MAGLDR pobieram z tego linku: http://cotulla.pp.ru/leo/Android/DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar i instaluje go zgodnie z podpunktem 1. "Instalacja MAGLDR".
ad 3. Tutaj już zaczynają się problemy. Czy tworząc partycję systemową powinienem skorzystać z podpunktu 2a. "Formatowanie pamięci NAND + instalacja CMR dla MAGLDR"? W takim razie gdzie znajdę pliki DAF.exe, oraz Clockworkmod Recovery w wersji 3.2.0.0 (link do niego z poradnika nie działa)? Czy ten "w miarę uniwersalny flash.cfg" będzie odpowiedni do tego romu czy muszę go przerabiać?
misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img

boot yboot|ro 8M

system ya 150M

cache ya 5M

userdata ya|asize|hr allsize
ad 4. Domyślam się, że kroki przeze mnie wymienione w adnotacji 3 wystarczą?
ad 5. No to rozumiem.

Kolejnym etapem instalacji jest pobranie paczek instalacyjnych MIUI oraz spolszczenia.
Cytuj
  • Pobieramy wersję BETA ROM MIUI dla HD2 oraz pakiet polonizujący z MIUIPolsa.
  • Jeśli używamy cLK pobieramy również odpowiednią wersję jądra (potwierdzone, że działa z 1.10.21 na HD2).
  • Pobrane pliki umieszczamy na karcie pamięci* w naszym HD2.
ad 1. W tym przypadku jest to plik MIUI.us_leo_2.3.23_Eng_Deo_ZipA_Signed oraz MIUIPolska_hd2_2.3.23
ad 2. Pomijam
ad 3. To też rozumiem. Tylko czy uprzednio kartę powinienem odpowiednio przygotować czy system plików fat32 może być?

I na koniec instalacja MIUI
Cytuj
  • Resetujemy bądź uruchamiany telefon wchodząc do menu MAGLDR lub cLK (sposoby wejścia do obu loaderów są inne), a następnie uruchamiamy ClockworkMod Recovery.
  • Czyścimy dane użytkownika* – wykonujemy full wipe (wybieramy opcję wipe data/factory reset i zatwierdzamy przez lewy klawisz słuchawki), następnie wipe cache partition oraz advanced → wipe dalvik cache).
  • Wczytujemy paczkę instalacyjną MIUI do NAND – wybieramy opcję install zip from sdcard → choose zip from sdcard i wskazujemy wcześniej pobrane archiwum zip z MIUI.
  • Jeśli mamy cLK – wczytujemy jądro – wybieramy opcję install zip from sdcard → choose zip from sdcard i wskazujemy wcześniej pobrane archiwum zip z jądrem.
  • Wczytujemy paczkę z polonizacją do NAND – wybieramy opcję install zip from sdcard → choose zip from sdcard i wskazujemy wcześniej pobrane archiwum zip z polonizacją.
  • Resetujemy telefon przez reboot system now.
  • Kontynuujemy przygodę z MIUI
ad 1. do MAGLDR wchodzę poprzez trzymanie czerwonej słuchawki
ad 2. Czy ten krok mogę pominąć?
ad 3. Rozumiem
ad 4. Pomijam
ad 5, 6, 7. Rozumiem

Czy to już wszystko i będę cieszyć się nowym systemem, czy o czymś zapomniałem, czy coś jest źle?

Pozdrawiam

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:50:34 »
Napisałeś swój post w postaci dialogu z samym sobą i to utrudnia czytanie.
W skrócie zrób tak:
- Robisz HSPL 2.08
- instalujesz MAGLDR113
- jak masz już MAGLDR113 instalujesz CWM ( może być 5.0.2.6 lub 3.2.0.0, przy czym dla tego romu lepiej 5.0.2.6). W katalogu musi być dobry plik flash.cfg ( masz poprawne wartości ).
Robisz to tak:
- Naciskasz i trzymasz czerwona słuchawkę, pokaże Ci się czarny ekran i menu - wybierasz poz.5 - USB Flasher. Uruchamiasz "zieloną słuchawką", a nastepnie z Windowsa DAF.exe ( jako administrator )- patrz na ekran, postępuj wg poleceń.
- znowu uruchamiasz Boot menu, wybierasz AD Recovery - poz.8:
  - robisz Wipe data/factory reset, advanced/Wipe Dalvik i advanced/Wipe Battery Stats
  - uruchamiasz install zip from sdcard/choose zip from sdcadr, wybierasz plik, który nagrałes na kartę, naciskasz zieloną i po sprawie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 17:52:45 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:46:35 »
- jak masz już MAGLDR113 instalujesz CWM ( może być 5.0.2.6 lub 3.2.0.0, przy czym dla tego romu lepiej 5.0.2.6). W katalogu musi być dobry plik flash.cfg ( masz poprawne wartości ).

Czyli MAGLDR113 mam pobrać stąd: http://cotulla.pp.ru/leo/Android/DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar i rozpakować. Do katalogu z MAGLDR113 rozpakowuję CWM pobrane stąd: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=769717&d=1320272209 tak aby znalazły się w nim pliki o których piszesz stronę wcześniej? Oczywiście plik flash.cfg muszę sam stworzyć, bo go tam nie ma.
To teraz jak wejdziesz w USB Flasher odpalasz pod PC plik daf.exe, który masz w katalogu MAGLDR_CWR_5.0.2.6 ( lub inna nazwa, ale ważne, że w nim jest plik flash.cfg, daf.exe, EnterBootloader.exe, recovery_leo.img, rapitool.exe i jeszcze kilka plików txt )

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:04:20 »
Weż ten plik:
https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=7440b08ec900673b&resid=7440B08EC900673B!591&parid=7440B08EC900673B!120&authkey=!AEeXBn9CYF2pilA
Nic nie będziesz musiał tworzyć.
Ten plik z Twojego linku jest zły.


Skopiuj cały link do przeglądarki!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 20:05:57 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:17:20 »
Dzięki. Zabieram się do roboty.

Połączone: [time]Kwiecień 03, 2012, 21:05:59[/time]
Kurcze, po uruchomieniu jako administrator daf.exe i kliknięciu dwa razy next pojawia się błąd
An error has occurred
Read below for more information

Error Description: Config load failed.
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (725)

Error Description: CONFIG: file not exist
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (359)

Gdzieś już coś takiego widziałem, ale nie mogę teraz znaleźć. HSPL zainstalował się poprawnie, MAGLDR też chociaż miało to zająć 10 min, a zajęło dużo mniej. Zmieniłem tylko flash.cfg na swój. Wiesz co zrobić?

OK, chyba wiem gdzie zrobiłem błąd. Twój flash.cfg wygląda tak:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr 5M recovery_leo.img
boot yboot|ro 5M
system ya 100M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize
a mój:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
boot yboot|ro 8M
system ya 150M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize

czy wystarczy zmienić 2 linijkę na 5M recovery_leo.img, a w 3 pozostawić 8M czy tak jak u Ciebie 5M?

OK poszło.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 21:27:58 wysłana przez ADR1991 »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:33:18 »
Zuch!
Witaj w klubie :)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #612 dnia: Maj 16, 2012, 22:06:14 »
Instaluję ROM z paczki CMR i wyskakuje mi na HD2 Instalation aborted. :(

O co chodzi?
Jest to spakowane do zip i wszystko teoretycznie ok... :mysli:

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #613 dnia: Maj 16, 2012, 22:35:01 »
Na pewno rom jest dla HD2?

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #614 dnia: Maj 27, 2012, 20:10:41 »
Witam,

Mam takie pytanie do was:
Instalowalem wczoraj ROM do LEO "Froyo 1.8". Ogolnie instrukcja byla w srodku jak tam wszystko zainstalowac itd. Jak to ROM z Sense oczywiscie wymagana jest zewnetrzna partycja ext na SD. W instrukcji od Froyo bylo opisane, zeby zrobic partycjonowanie przez CMR (trzeba bylo wybrac rozmiar partycji 1024MB i 0 swap), tak wiec zrobilem jak napisali. Instalacja andka przeszla bez problemu ale po restarcie wisial na HTC CoreDroid logo. Tak wiec wyciagnalem karte pamieci i podpialem pod PC MiniTool Partition. Na karcie byly cos takiego:
Glowna partycja FAT32
Unallocated space - ponad 900MB cos kolo tego

Tutaj moje pierwsze pytanie. Czy tak to powinno wygladac ? Czy ta druga partycja nie powinna byc ext ?

Dalsza czesc historii:
Wywalilem recznie spod PC partycje i utworzylem spod programu MiniTool... dwie partycje: jedna Fat32, a druga Ext4->1024MB.

Wsadzilem karte do tel, odpalilem go jeszcze raz i nagle wystartowal i uruchomil sie system.

Czy ja cos zle zrobilem w CMR ? moze jakas czynnosc tam powinna byc zrobiona, a ja jej nie zrobilem ?

Jeszcze jedna rzecz, po tym wszystkim wyciagnalem karte pamieci z tel i podpialem jeszcze raz pod PC bo chcialem zobaczyc jak to teraz wyglada. Po otworzeniu MiniTool dostalem info, ze jest blad karty. Nic sie nie dalo z nia zrobic, nawet format. Dopiero przeformatowalem ja spod aparatu. (myslicie, ze to jest koniec karty ? i trzeba bedzie zaopatrzyc sie w nowa ?)

Pozdrawiam,
di4blo
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 20:20:24 wysłana przez di4blo »

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #615 dnia: Maj 27, 2012, 22:18:52 »
Nie, tak nie powinno być. 'Unallocated space' to jest nieprzypisane miejsce na karcie, czyli nie można z niego korzystać, nie ma na nim żadnej partycji.
W  PC MiniToll Partition kliknij na 'Unallocated space' i kliknij na Create.
Tam będziesz miał do wyboru typ, rozmiar partycji i inne rzeszy które można poustawiać według własne woli.  :ok:

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #616 dnia: Maj 28, 2012, 00:11:49 »
Ok dzieki za odpowiedz :)

W takim razie rozumiem, ze to jednak nie byl blad CMR tylko mam zrypana karte pamieci ? dlatego operacja tworzenia partycji spod CMR nie powiodla sie.

Pozdrawiam,
di4blo

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #617 dnia: Maj 28, 2012, 09:01:56 »
Tak może być.

*

Offline HTC-HD-2

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE II
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #618 dnia: Maj 28, 2012, 12:33:48 »
Po prawie roku na miui postanowiłem wrzucić do swojego Leona coś z sense. Wybrałem ROM z Desire o nazwie  prj Clean Desire v0.3.2 z wątku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191.
Wszystko chodzi pięknie, szybko, Bateria trzyma mi dłużej niż na miui, z czego jestem bardzo zadowolony. Ale mam jeden mały problem. Bardzo rzadko udaje mi się załapać zasięg HSDPA, praktycznie cały czas mam 3G a czasem E. Na poprzednich ROMach prawie cały czas miałem literkę H. Co można z tym zrobić? Radio mam 15.42.50
N3310 -> Siemens MT50 -> Siemens SX1 -> N E50 -> SE k800i -> N E63 -> HTC HD2 -> NOTE II  :O~

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #619 dnia: Maj 28, 2012, 17:12:30 »
Witam, długo nie siedziałem w temacie i zapomniałem co i jak, czy byłby ktoś chętny pomóc mi z moim HTC HD2 podczas wgrywania nowego romu ?, jezeli był by ktoś chętny to proszę na pw, w zamian mogę kupić doładowanie do telefonu lub piwko :P

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #620 dnia: Maj 28, 2012, 19:43:32 »
A po co chcesz w koszta wchodzić, w Guide masz wszystko opisane, a z ewentualnymi niejasnościami chętnie pomożemy na forum w tym wątku :)

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #621 dnia: Maj 28, 2012, 21:40:23 »
no to prosiłbym o pomoc w zrobieniu pełnego czyszczenia ( jak to się nazywało ? wipe (jak go wykonać) - najlepiej pełne czyszczenie bo jakoś mi muli tego windows mobile 6.5 ? ) czego jeszcze użyć do czyszczenia ? task29 ? (wiem że po czyszczeniu nic nie będzie, o to mi chodzi bo chce postawić nowy rom)
jak juz wyczyszcze to pamiętam ze sie wgrywalo hdspl ? czy jakos tak ? jaką wersje polecacie ?, potem się wgrywalo radio, ktore wgrac zeby bateria dobrze trzymala ? potem clockwordrecovery czy jakos tak ? którą wersje wgrac bo jest tego od groma i się gubie pomału co lepsze, no i rom z akceleracją o które ostatnio głośno na forum, który polecacie ?

wiem wiem, pytań jest od groma, pewnie odpowiedzi już padły , ale każdy użytkownik ma inne predyspozycje, wiec prosilbym o pomoc w moim przypadku

no i najwazniejsze jak podzielic karte na partycje EXT

pozdrawiam i dziękuje ze tak miło mnie przyjeliscie na forum :)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #622 dnia: Maj 28, 2012, 22:12:00 »
Ale może poczytaj trochę to Guide zanim zaczniesz pytać :P

Bo z twoich pytań wynika że nawet tam nie zajrzałeś. :P

potem się wgrywalo radio, ktore wgrac zeby bateria dobrze trzymala ?
Ja polecam 2.15 ale niektórzy polecą Ci jeszcze 2.12

no i rom z akceleracją o które ostatnio głośno na forum, który polecacie ?
Tutaj masz wątek o tym: http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/(rom)-pierwszy-rom-ics-z-akceleracjasprzetowa-dla-hd2-(beta)/

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #623 dnia: Czerwiec 11, 2012, 11:02:26 »
Witam, Chcię zainstalować tego androida przez clk:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348922

I kieruje się tym poradnikiem:
http://www.fileswap.com/dl/qATEUbWQDo/How_to_install_and_setup_UrDroid_pdf.zip.html

I mam do Was pytanie, czy instalując ten ROM przez CLK muszę wszystkie kroki z poradnika wykonać, chyba mogę pominąć TASK i instalację CLK 1.5 bo zrobię to z wcześniejszej wersji...Ale czy muszę instalować MAGLDR 1.13 i ten MAGLDR_CWR_5.0.2.6? Jeśli dobrze widzę ten ROM nie potrzebuje żadnej partycji ext?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #624 dnia: Czerwiec 11, 2012, 13:41:49 »
Instalujesz albo cLK albo MAGLDR, jedno wyklucza drugie, zajrzyj do Guide to Ci się to trochę rozjaśni.

*

Offline alien6

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S2 I9100
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #625 dnia: Lipiec 03, 2012, 15:06:06 »
heja

probuje pierwszej instalacji andka, padlo na MIUI..

robie dokladnie jak ADR1991, postepuje zgodnie z uwagami malylysy
zwiekszylem nawet
system ya 200M

ale andek bootuje się i staje na logo, najpierw czekalem z 15min - nic
potem robilem ponownie -> advanced/Wipe Dalvik i advanced/Wipe Battery Stats (jak znalazlem gdzies na forach) -> nic
potem zainstalowalem z zipa  - Bootloopfix-2.6.29.zip  (ktory jest zalecany na stronie http://miui-hd2.blogspot.com/)

i dalej nic, staje na logo

MI
xiaomi.com

co jest nie tak ?

PS. w wątku XDA wygrzebałem, że system ma mieć 220MB
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1541136

i ruszyło.. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 15:51:39 wysłana przez alien6 »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #626 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:07:15 »
heja

probuje pierwszej instalacji andka, padlo na MIUI..

robie dokladnie jak ADR1991, postepuje zgodnie z uwagami malylysy
zwiekszylem nawet
system ya 200M

ale andek bootuje się i staje na logo, najpierw czekalem z 15min - nic
potem robilem ponownie -> advanced/Wipe Dalvik i advanced/Wipe Battery Stats (jak znalazlem gdzies na forach) -> nic
potem zainstalowalem z zipa  - Bootloopfix-2.6.29.zip  (ktory jest zalecany na stronie http://miui-hd2.blogspot.com/)

i dalej nic, staje na logo

MI
xiaomi.com

co jest nie tak ?

PS. w wątku XDA wygrzebałem, że system ma mieć 220MB
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1541136

i ruszyło.. :)
ZUCH!
W 99% powodem zwiechy na logo po wgraniu romu jest zbyt mała partycja systemowa.
Zawsze w pierwszej kolejności należy sprawdzić ten parametr, a potem szukać innych przyczyn.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline alien6

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S2 I9100
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #627 dnia: Lipiec 06, 2012, 09:50:02 »
nawiązując do MIUI i pytań "nowicjusza"
czy z HD2 da się wycisnąć więcej pamięci wewnętrznej pod androidem ?
system ya ma 220MB, w androidzie pokazuje 180MB dla aplikacji... czyli jeszcze jakieś 112 MB powinno być dostępne ?

czy model US różni się czymkolwiek poza większym NANDem ? i chodzi spokojnie w polskich realiach, tzn. 2g/3g europejskie ? (jeśli nie, to chyba warto takiego upolować...)
czy warto zrootować takiego HD2 z MIUI i co to da ? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2012, 10:01:14 wysłana przez alien6 »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #628 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:25:15 »
nawiązując do MIUI i pytań "nowicjusza"
czy z HD2 da się wycisnąć więcej pamięci wewnętrznej pod androidem ?
system ya ma 220MB, w androidzie pokazuje 180MB dla aplikacji... czyli jeszcze jakieś 112 MB powinno być dostępne ?
Możesz spokojnie na karcie pamięci microSD zrobić miejsce powiększające pamięć systemową.
Można to zrobić na kilka sposobów, wszystkie są opisane na forum :)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline alien6

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S2 I9100
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0
« Odpowiedź #629 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:11:42 »
no czytalem, chodzi o partycje Ext na karcie - ale to tez chyba ma wplyw na pobor energii.. ?
chcialem sie dowiedziec czy faktycznie brakuje tych 112mb czy mi sie wydaje ?
czy w wersji US bedzie wieksza partycja systemowa ?
czy moze zwiekszyc system ya ? ?