ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ v2.0

  • 670 Odpowiedzi
  • 255794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline (ATG)

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 28, 2011, 08:55:39 »
Już ostatnie pytanie :) Jak mogę powiększyć ikonki w menu, bo są trochę przymałe??
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 09:06:17 wysłana przez (ATG) »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 28, 2011, 10:29:09 »
Samych ikon się nie da, możesz jedynie zmienić rozdzielczość ekranu ale wtedy wszystko będzie większe... Programy do zmiany rozdziałki z marketu zazwyczaj tylko w wersji płatnej pozwalają na zapisanie zmiany rozdzielczości na stałe...

Można to również zrobić poprzez zmianę w pliku build.prop znajdującego się w /system otworzyć go można za pomocą notatnika, a skopiować/ podmienić za pomocą root explorer, trzeba znaleźć linijkę:
ro.sf.lcd_density=...(w miejscu kropek będzie jakaś wartość)
i wpisać tam wyższą np. standardowa wynosi 240.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 28, 2011, 13:28:03 »
standardowa 240 dla buildów Sense
romy pongstera mają 167 albo 169 dpi

*

Offline jackolus

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: ANDROID w LEO (SD/NAND) - wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu ...
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 01, 2011, 23:43:42 »
Proszę wybaczyć ale ja nie z narzekaniem a z pytaniem:

jak tam lag budzenia ekranu w obecnych buildach ? Dalej 2 sekundy ?
[mod]Skoro nie z narzekaniem to czemu w tym wątku? Przeklejam[/mod]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2011, 23:57:58 wysłana przez xspojlerx »
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Odp: ANDROID w LEO (SD/NAND) - wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu ...
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:00:13 »
Zależy w jakim romie, ale raczej w żadnym 2sek. nie ma... u mnie, na tym ze stopki nie ma w ogóle wakeup laga.

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 02, 2011, 14:18:36 »
U mnie jest minimalny, ok. 1 sekunda.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline martinekkk

  • 34
  • Sprzęt: HTC LEO HyperDroid-CM7-v1.0.4
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 02, 2011, 19:35:35 »
Witam, mam takie pytanie czy po aktualizacji romu z HyperDroid-CM7-v1.0.3 do .HyperDroid-CM7-v1.0.4 usuą mi się wgrane programy? albo będą pojawiać się błędy?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:49:11 »
Witam, mam takie pytanie czy po aktualizacji romu z HyperDroid-CM7-v1.0.3 do .HyperDroid-CM7-v1.0.4 usuą mi się wgrane programy? albo będą pojawiać się błędy?
Nie, wszystko zostanie tak jak było, nie będzie żadnych błędów.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 08, 2011, 19:53:32 »
Witam

Przeszukałem forum, i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Nie jestem też do końca pewien, czy zadaje je we właściwym wątku, ale ten wydał mi sie najodpowiedniejszy, ze względu na rekomendacje pewnych wersji Androida NAND. Jeśli mogłem lepiej wybrać wątek to przepraszam.

Przechodząc do rzeczy, chciałbym wiedzieć, czy instalacja Androida w obecnym stadium rozwoju daje wymierne korzyści użytkownikowi urządzenia jakim jest HTC Leo, czy może większość z forumowiczów robi to z pasji, a nie przez wzgląd na poprawienie funkcjonalności?

Wygoda użytkowania WM, nawet z nakładką Sense, nie jest zbyt wielka, ale obawiam się, że długi czas wybudzania, problemy po wybudzeniu, brak płynności w działaniu (chociażby podczas przewijania różnorakich menu), "lagi", problemy ze zbyt szybkim rozładowywaniem się baterii, mała ilość miejsca dostępnego na aplikacje, a także inne problemy związane z aktualnym stadium rozwoju Androida na HTC Leo sprawią, że jego używanie stanie się bardziej męczące niż WM.

Domyślam się, że wymienione przeze mnie problemy mają o wiele mniejszą skalę w lekkich ROMach, ale bardzo cenię sobie przyjemny wygląd nakładki HTC Sense, szczególnie animację pogody. Ponadto mój telefon jest praktycznie cały czas podłączony do Internetu przez HSDPA, bardzo często przeglądam strony www. Ważnym elementem jest dla mnie także szybki fix GPS, gdyż często używam nawigacji, a także kompatybilność z wiekszością aplikacji z Marketu, oraz polska wersja językowa. Byłbym też zadowolony, gdyby ROM miał możliwość pracy w trybie "landscape". Zaznaczę także, że wizualnie bardzo podobają mi się dzieła użytkownika XDAdevelopers znanego jako imilka, oraz theme'y "glass"
Nie wiem, czy tak rozbudowany rom nie musi korzystać z karty SD, co spowoduje jego wolniejszą pracę, a także zwiększy zużycie baterii.

Czy jesteście w stanie doradzić mi jakiś ROM spośród dostępnych teraz wersji? Czy używanie wymienionych przeze mnie funkcji powoduje bardzo szybkie wyczerpanie baterii w aktualnych wydaniach (szybsze niż w WM)? Która wersja Androida jest w tym momencie najlepszym kompromisem pomiędzy nowymi rozwiązaniami a stabilnością i szybkością działania? Mam nadzieję, że pogodzenie tych funkcji z płynnością nie jest na ten moment niemożliwe.

Wiem, że mógłbym wypróbować kilka romów zamiast pytać, ale liczę na wiedzę forumowiczów. Leo jest w tej chwili moim jedynym telefonem, przez co nie jestem zbyt skory do eksperymentów. Poza tym boję się zbrickowania telefonu.


Pozdrawiam

Ryszard

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 08, 2011, 20:39:35 »
Według mnie romy imilki mają lagi... Niestety taka natura romów na podstawie Desire HD, jeżeli zależy Ci na Sense i w miarę szybkim działaniu, weź coś ze zwykłego Desire np prj Clean Sense lub skink Clean Desire przy czym ten drugi obsługuje partycję Ext, bateria nie będzie schodzić Ci gorzej niż na WM.

Landscape - ten tryb obsługują tylko romy z Desire Z, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie takowy zainstalował i zobaczył czy jego szybkość Ci odpowiada. imilka's Vision Sense v5.0 - to rom imilki z Desire Z, ten rom również obsługuje partycję Ext.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:05:46 »
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozwolę sobie zapytać jeszcze o dwie rzeczy; czy "w miarę szybkie działanie" jest porównywalne z szybkością WM, pozwala na codzienne użytkowanie telefonu bez irytacji? Drugie pytanie wymaga subiektywnej odpowiedzi; czy warto przejść z WM na obecne stadium Androida, i czy lepiej przy tym przejściu poświęcić Sense na koszt wydajności?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:34:49 »
Tak, w miarę szybkie działanie pozwala na używanie romu bez irytacji, piszę "w miarę" bo romy bez porównuje go do Androida bez Sense, który jest szybszy...

Drugie pytanie jest naprawdę subiektywne... Ja na siłę nie upieram się przy Sense, bo zależy mi na stabilnym i szybkim romie, chociaż jekby wyszedł dopracowany, szybki rom z Sense to pewnie bym się przesiadł... więc musisz sobie zadać pytanie, czy Sense jest Ci potrzebne... Jest dużo alternatyw dla widgetów Sense, jednakże to nie jest do końca to samo.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:49:15 »
Wielkie dzięki, czyli jednak muszę przetestować kilka romów, ale dzięki Twojej pomocy mogę bardzo ograniczyć ich liczbę.

Odp: ANDROID w LEO (SD/NAND) - wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu ...
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:00:39 »
Mozna więc zainstalować androida nand gdy ma się wm nieoryginalnego nand?

[mod]Zadawaj pytania we właściwych wątkach[/mod]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 19:24:41 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:23:20 »
Tak, można. Ale musisz pamiętać żeby mieć HSPL w wersji 2.08

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:25:07 »
Tak, można. Ale musisz pamiętać żeby mieć HSPL w wersji 2.08
wow, długo się zastanawiałem o co chodzi w tym pytaniu, a Ty nawet odpowiedziałeś
za stary chyba już jestem ...

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:36:48 »
tzw. Mam Windows Mobile 6.5 Hypnosis by Bysio nand i Ultimate Droid na sd.
Chcę wgrać androida nand.
Czy bez problemów wgram nowego androida czy muszę najpierw pobrać oryginalny soft.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:56:13 »
Tak, można. Ale musisz pamiętać żeby mieć HSPL w wersji 2.08
wow, długo się zastanawiałem o co chodzi w tym pytaniu, a Ty nawet odpowiedziałeś
za stary chyba już jestem ...
Hehe... Strzelałem :E
tzw. Mam Windows Mobile 6.5 Hypnosis by Bysio nand i Ultimate Droid na sd.
Chcę wgrać androida nand.
Czy bez problemów wgram nowego androida czy muszę najpierw pobrać oryginalny soft.
Jak już wcześniej napisałem: Tak, wgrasz bez problemu, ale musisz pamiętać żeby HSPL był w wersji 2.08 inaczej Android nie ruszy.

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 19, 2011, 20:55:46 »
Prosze napiszcie mi, bo ja już zgłupiałem, mam teraz ory. rom 3.14 i chce zainstalować andka.. czy musze cofać się i instalować z karty 1.66 później HARDSPL 2.08 ->Task29-> Radia 2.15-> MAGLDR 1.13->rom
czy moge już w końcu  HSPL4 działające ze Stock romem 3.14 i SPL3.03 oraz wszystkimi starszymi wersjami blokady i tylko podczas instalacji wybrać HSPL 2.08 ???

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 19, 2011, 22:50:16 »
czy moge już w końcu  HSPL4 działające ze Stock romem 3.14 i SPL3.03 oraz wszystkimi starszymi wersjami blokady i tylko podczas instalacji wybrać HSPL 2.08 ???
Dokładnie tak możesz zrobić :ok:

*

Offline ravenraven

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:34:23 »
Witam

Przeszukałem forum, i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Nie jestem też do końca pewien, czy zadaje je we właściwym wątku, ale ten wydał mi sie najodpowiedniejszy, ze względu na rekomendacje pewnych wersji Androida NAND. Jeśli mogłem lepiej wybrać wątek to przepraszam.

Przechodząc do rzeczy, chciałbym wiedzieć, czy instalacja Androida w obecnym stadium rozwoju daje wymierne korzyści użytkownikowi urządzenia jakim jest HTC Leo, czy może większość z forumowiczów robi to z pasji, a nie przez wzgląd na poprawienie funkcjonalności?

Wygoda użytkowania WM, nawet z nakładką Sense, nie jest zbyt wielka, ale obawiam się, że długi czas wybudzania, problemy po wybudzeniu, brak płynności w działaniu (chociażby podczas przewijania różnorakich menu), "lagi", problemy ze zbyt szybkim rozładowywaniem się baterii, mała ilość miejsca dostępnego na aplikacje, a także inne problemy związane z aktualnym stadium rozwoju Androida na HTC Leo sprawią, że jego używanie stanie się bardziej męczące niż WM.

Domyślam się, że wymienione przeze mnie problemy mają o wiele mniejszą skalę w lekkich ROMach, ale bardzo cenię sobie przyjemny wygląd nakładki HTC Sense, szczególnie animację pogody. Ponadto mój telefon jest praktycznie cały czas podłączony do Internetu przez HSDPA, bardzo często przeglądam strony www. Ważnym elementem jest dla mnie także szybki fix GPS, gdyż często używam nawigacji, a także kompatybilność z wiekszością aplikacji z Marketu, oraz polska wersja językowa. Byłbym też zadowolony, gdyby ROM miał możliwość pracy w trybie "landscape". Zaznaczę także, że wizualnie bardzo podobają mi się dzieła użytkownika XDAdevelopers znanego jako imilka, oraz theme'y "glass"
Nie wiem, czy tak rozbudowany rom nie musi korzystać z karty SD, co spowoduje jego wolniejszą pracę, a także zwiększy zużycie baterii.

Czy jesteście w stanie doradzić mi jakiś ROM spośród dostępnych teraz wersji? Czy używanie wymienionych przeze mnie funkcji powoduje bardzo szybkie wyczerpanie baterii w aktualnych wydaniach (szybsze niż w WM)? Która wersja Androida jest w tym momencie najlepszym kompromisem pomiędzy nowymi rozwiązaniami a stabilnością i szybkością działania? Mam nadzieję, że pogodzenie tych funkcji z płynnością nie jest na ten moment niemożliwe.

Wiem, że mógłbym wypróbować kilka romów zamiast pytać, ale liczę na wiedzę forumowiczów. Leo jest w tej chwili moim jedynym telefonem, przez co nie jestem zbyt skory do eksperymentów. Poza tym boję się zbrickowania telefonu.


Pozdrawiam

Ryszard

Jeśli chodzi o szybkość, trzeba rozważyć dwa przypadki (właściwie to trzy, ale to za chwilkę). Jeden z nich to ROMy bez Sense. Wszystkie instalowane w NAND są praktycznie natychmiastowe, jak WM wydaje się na HD2 szybkie, to Android w NAND jest po prostu natychmiastowy (czyli nawet lepiej niż szybki). Nie mówię tu już nawet o przełączaniu między aplikacjami, ale wszelkie przewijanie menu, stron internetowych, pisanie, animacje itd. - wszystko jest PŁYNNE. Na Androidzie naprawdę czuć, że używa się telefonu z 1 GHz na pokładzie. Tutaj wersja Androida nie ma za dużego znaczenia, najnowsza jest po prostu najlepsza. Zawsze jest tak samo szybko, dochodzą tylko nowe możliwości.

Następny przypadek to ROMy z Sense. Mimo wielu dobroci, jakie dają i niezaprzeczalnie pięknemu stylowi, jakie nadają Androidowi... nie polecałbym ich. Jak dla mnie są za wolne. Być może są na podobnym poziomie, co Sense na WM (takie zawalone już), ale jak dla mnie nie jest to za dobrze. Na Windowsie jakoś człowiek jest w stanie to ścierpieć, to takie... naturalne, za to na Androidzie mikroprzycinki są po prostu irytujące, bo przez większość czasu system chodzi bardzo płynnie, więc to jakby uwypakla nagłe spadki wydajności. Funkcjonalność i ilość rzeczy działających - tutaj zaczyna się zabawa. Nie ma chyba jeszcze w pełni sprawnego ROMu z Sense opartego na Andku 2.3, ale lista jest inna praktycznie dla każdego ROMu.

Wyjątek (trzeci przypadek), to stare Sense z Desire. Ono jako jedyne jest akceptowalnie szybkie, niestety nie zawiera wielu dobroci, do których część mogła się już przyzwyczaić, a które są obecne na ROMach z nowszym Sense. Dodatkowo widać, że ta wersja powstawała z myślą o ekranach 3.7" i mniejszych, na 4.3" wszystko wydaje się wielkie. Zbyt wielkie.

Pytałeś, czy instalacja Androida wynika z pasji, czy raczej ze zwiększonej funkcjonalności i wygody, czy niesie to za sobą jakieś korzyści. Powiedziałbym, że jedno i drugie. Chyba każdy z nas kocha grzebać w swoich Leo, ale zdecydowana większość pewnie powie Ci też, że WM jest lata świetlne za Androidem pod każdym względem.

Mam nadzieję, że pomogłem i rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:02:16 »
Chciałbym jeszcze dodać parę słów w tym temacie:

Cytuj
Android na tym etapie
- tu nie chodzi o żaden etap. W HTC Desire jest podobnie. Dlaczego? HTC rozwija swoją nakładkę w zatrważającym tempie zawsze robiąc tak wykorzystywała max aktualnego topowego urządzenia dla którego jest przygotowana (taka jest teoria). Zazdrość i fakt, że "można" powoduje, że zamiast zadowolić się sense przeznaczonym dla odpowiednika Leosia (HTC Desire) chcemy jego możliwie najnowsze wersje. Sense obecnie to  nie dziesiątki, a pewnie wręcz TYSIĄCE drobnych udogodnień. Importowane z urządzeń o klasę nowocześniejszych mają amatorsko przerabiane biblioteki i pewnie dlatego się czasem delikatnie przycinają. Niektóre zostają doprowadzone do ładnych, całkiem płynnych postaci (moim zdaniem Imilka Incredible S chodzi płynnie), niektóre są już blisko (sense 2.1 gingerbread), ale wciąż będą jakieś nowości, na które amatorzy sense będą patrzyć z zazdrością i testować kolejne wersje w których nie działa połowa funkcjonalności (Sensation, DoubleShot).

Czy warto przesiadać się z WM? Jeżeli masz ochotę na dostep do świeżych aplikacji i wszelkiej maści nowości to koniecznie. Jeżeli wystarcza ci standard to nie widzę różnicy. W pewnych aspektach WM jest lepszy zarówno od Andoida jak i WP. Największą wadą WM jest to, nic się dla niego już nie robi.  To martwy system + automapa.
sgs III

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 30, 2011, 19:03:51 »
...
Mam nadzieję, że pomogłem i rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości.
+100
baaaaaaardzo mi się podoba ta odpowiedź i zgadzam się z każdym słowem  :ok:

*

Offline activ

  • 10
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 24, 2011, 23:10:16 »
chcialem tylko tak informacyjnie, moze mozna to do faq dodac:

jesli magld pokazuje błąd "fatal hit 1" to NIE JEST brick.
trzeba:
1. wyjac karte sd, karte sim
2. wgrac hardspl 3
3. zainstalowac rom stockowy

oznaką "wstawania" telefonu jest pojawienie się literek r g b na dole. po chwili sie uruchomi.

troche nerwów mi to przyniosło dziś.
[mod]dodane, dzięki[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 08:43:11 wysłana przez lemar123 »

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #384 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:43:20 »
Powstało nowe narzędzie do obsługi Leo typu wszystko w jednym - HD2 NAND Toolkit 3.9 - umożliwiające
- wgrywania CWR - upgrate/downgrate
- partycjonowania NAND na dowolną wielkość
- wgrywania  Magldr
- kasowania TASK29(nie radzę używać - chyba, że ktoś szuka sobie kłopotów)
- wgrywanie HSPL
- wgrywania CLK
- wgrywanie romów,radio,splashscreenów dla WM6.5 - .nbh loader

czyli "fulwypas na maxa" - także w temacie uwalenia Leo przez nieostrożne użytkowanie

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090783
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #385 dnia: Czerwiec 02, 2011, 23:16:59 »
oj tam bez przesady, dobry task nie jest zły, poza tym wydaje mi się że w każdym romie stock WM jest wrzucony Task...

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #386 dnia: Czerwiec 03, 2011, 07:44:57 »
oj tam bez przesady, dobry task nie jest zły, poza tym wydaje mi się że w każdym romie stock WM jest wrzucony Task...

czyli zgłaszasz się na ochotnika do pomagania tym co uszkodzili/dzą Leo tak?   :P

task29 jest tylko w stockach - a poza tym jak popatrzysz na proces czyszczenia to natychmiast jest uruchomiane wgrywanie romu docelowego - przecież to nie jest mój wymysł, pełno jest postów o problemach i że leo już nie wstaje po tasku 29
niech 1 promil leo padnie po tasku29 - to wystarczy żeby odradzać użytkowanie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 07:52:14 wysłana przez robix1999 »
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #387 dnia: Czerwiec 03, 2011, 09:44:21 »
było, było - szkoda czasu na dyskusje czy warto czy nie, szczególnie w tym dziale
każdy robi to na własną odpowiedzialność

a wracając do narzędzia - fajny zestaw, ale pytanie czy jest to tylko front end do już istniejących narzędzi (magldr, daf, ...) i one są odpalane w tle czy też samodzielna aplikacja, która powstałą ze skonsolidowanych źródełek ww. narzędzi
zgaduję, że to pierwsze, a zatem wolę sam kontrolować co siędzieje

natomiast pomysł jest bardzo fajny i szczególnie dla nowicjuszy będzie to dobre rozwiązanie
oczywiście do czasu, gdy coś pójdzie nie tak, ale to dotyczy też ww. narzedzi

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ / [*** ANKIETA ***]
« Odpowiedź #388 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:45:46 »
Tak jak mówisz, to pierwsze, ale jest w nim ciekawa opcja - update CWM, bez naruszania partycji i danych na telefonie.

*

krakowiak

Odp: ANDROID w LEO (NAND) Guide / FAQ
« Odpowiedź #389 dnia: Czerwiec 19, 2011, 02:37:09 »
Witam

Mam problem z zainstalowaniem Androida a mianowicie ,gdy odpalam plik DAF pojawia mi sie cos takiego jak widać na zdjęciu. Robię wszystko jak na filmiku który na pierwszej stronie tego postu jest umieszczony, ale nie wiem dlaczego instalacja nie może się dokończyć? :/ Pomocy