Ankieta

Ile Wasz Android pobiera w StandBy

<1%/h
16 (10.9%)
1-2%/h
38 (25.9%)
2-5%/h
36 (24.5%)
>5%/h
57 (38.8%)

Głosów w sumie: 147

[TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...

  • 360 Odpowiedzi
  • 125594 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline fresz33

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • live is live HTC HD2 skink Clean Desire v1.2 NAND
Odp: Android w HD2 a bateria - pytanie
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 14, 2011, 12:40:16 »
Moim zdaniem zależy to od jądra i ja używam kernela tytung r6. W standby od 1 do 5mA.

Odp: Android w HD2 a bateria - pytanie
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 14, 2011, 12:42:41 »
.... jaki konkretnie rom masz wgrany ?

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 14, 2011, 13:20:03 »
fresz33 właśnie. Ja używam rafdroidu i generalnie da się używać,ale czasami ma męczące zwiechy no i ta bateria. Również słyszałem o kernelu T r6 i jego zbawiennym wpływie na baterie, ale potrzebuję kogoś kto poleci bezproblemowy i szybki rom do niego.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 14, 2011, 15:07:45 »
fresz33 właśnie. Ja używam rafdroidu i generalnie da się używać,ale czasami ma męczące zwiechy no i ta bateria. Również słyszałem o kernelu T r6 i jego zbawiennym wpływie na baterie, ale potrzebuję kogoś kto poleci bezproblemowy i szybki rom do niego.
to mniej więcej taki problem jakbyś do kierownicy chciał cały samochód dobrać
przecież przede wszystkim wybierasz rom - jak Ci ma ktoś do jądra rom dobrać ? przekombinowałeś

poszukaj na xda romów z jądrem tytung - zresztą jest już v11, np. w miui i bateria schodzi do 2mA w standby
wpływ ma też to czy rom używa partycji ext

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 20, 2011, 12:43:47 »
Ja się poddaję.
Próbowałem już wielu romów, co prawda wszystkie z SD, bo nie chce tracić WM, ale żaden nie jest używalny na codzień- ŻRĄ baterię jak stonka ziemniaki.
Po pierwsze, to jakies 9ma w spoczynku udaje mi sięmuzyskać bardzo rzadko, niezależnie od romu, po drugie: nawet jak już uzyskam, to się chwilę cieszę, uruchamiam normalnie aplikacje żeby za chwilę widzieć znów 60ma.
Teraz na ten przykład darkstone Superram 1.5- naprawdę bardzo szybki, na sense mi nie zależy więc luz. Zmieniłem framework na ten,który opublikowali na xda- miał pomóc baterii i... kupa.
SKalibrowałem baterię, no i wczoraj faktycznie było jakieś 5ma,ale później 58ma wróciło i przez noc zeżarło mi 30%, no ręce mi opadły.
Bluetootha nie używam, jak mi wzrasta zużycie to restartuje andka a i tak zostaje na tym samym poziomie.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 20, 2011, 13:13:52 »
SKalibrowałem baterię, no i wczoraj faktycznie było jakieś 5ma,ale później 58ma wróciło i przez noc zeżarło mi 30%, no ręce mi opadły.
Napewno wszystko zrobiłeś tak jak jest opisane w pierwszym poście?
Ja pamiętam że ta procedura była skuteczna na każdym romie SD... nie zdarzyło mi się żeby nie zadziałała...

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 20, 2011, 13:26:23 »
Wszystko. Skoro na jakieś 2 godziny działąło, to chyba dobrze.
Wiem, że BT powoduje jakiś drain, ale nawet bez włączania mam wycieki. Używałem potem wifi i jakieś aplikacje, ale w morde, od tego jest telefon, a nie od leżenia z użyciem 6ma...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 20, 2011, 13:45:46 »
Spróbuj romu Motoman evo carbon remix i napisz czy sytuacja się powtórzy po kalibracji, ten rom nie sprawiał problemów, jest z sense, ale działa dobrze i nie jest dużo wolniejszy

*

Offline nasst

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 20, 2011, 15:01:20 »
Panowie, mam pytanie, korzystam już jakiś czas z Rafdroida 3.2.2 SD. Z reguły bateria w standby trzyma wręcz świetnie, mój rekord to 2.5 dnia bez podłączania do PC czy ładowarki, wiadomo, bez gier czy wifi, w większości SMS. Teraz mam przykładowo 82% po 18h od odłączenia. Na WinMo nie wytrzymywał mi tyle  podczas zwykłego leżenia. Nie wiem czy jest to prawidłowość, ale zauważyłem kilka razy, że jeśli odłączę telefon od ładowania od razu po zapaleniu się zielonej diody (telefon ładuję sie jakąś godzinkę czy dwie), to bateria schodzi nieprawdopodobnie wręcz szybko. Jeśli zostawię go na kilka godzin to wtedy jest już w normie. System był świeżo po restarcie. Różnie z tym bywa i muszę zostawiać telefon na kilka godzin pod ładowarką, aby nie być zaskoczonym ;) Jakieś sugestie?
 

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 20, 2011, 15:03:58 »
Nie wiem,ile może być w tym prawdy, ale na ostatniom darkstone ram 1.5 na SD zielona dioda naładowania świeciła mi się przy 93%...

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 20, 2011, 17:41:22 »
gdzieś to wyżej w wątku tłumaczyłem

taka jest strategia ładowania bateriii - nie jest cały czas 100% ale dochodzi do 100%, potem bez ładowania schodzi do pewne wartości (moze nawet 90%), i dopiero poniżej tej wartości zaczyna na nowo ładować
prawdopodobnie nie zależy to od winmo czy androida ale hardware

100% można mieć tylko pompując bateryjkę

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 21, 2011, 09:55:04 »
Spróbuj romu Motoman evo carbon remix i napisz czy sytuacja się powtórzy po kalibracji, ten rom nie sprawiał problemów, jest z sense, ale działa dobrze i nie jest dużo wolniejszy

Zainstalowałem, skalibrowałem i tak jak poprzednio: moja radość trwała do... następnego uruchomienia. Po skalibrowaniu ujrzałem 7ma, po restarcie ... jak zwykle 60ma. Już nie mam pojęcia co to może być. Telefon jest relatywnie nowy, znaczy z września ubiegłego roku, więc półroczny. Może to już bateria umarła, chociaż nie sądzę.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 21, 2011, 10:33:30 »
Coś musisz robić źle w procedurze, wina baterii to to raczej nie jest, spróbuj wyłączyć w ustawieniach lokalizacji GPS, jeżeli korzystałeś, może pomóc, ogólnie to nie pamiętam żeby był jakiś problem z tym romem, używałem go ja, lemar123 i inni i był naprawdę dobry.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 21, 2011, 10:42:53 »
już prawie nie pamiętam czasów androida z SD :-), i zakładam, ze o evo carbon 0.6 mówicie
były takie historie, że rom z winmo miał wpływ, i były sztuczki z wpisami do rejestru, które jakoby pomagały

skoro nie działa Ci poprawnie andek z SD, to może czas na NAND
na obecnych romach, poza nierozwiązanym problem z 60mA dla włączonego bluetooth bateria działa lepiej niż w SD
może czas na zmianę ...

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 21, 2011, 11:44:08 »
No ale co mogę robić źle jeśli od razu po operacji jest dobrze, ale sprawa wraca po restarcie telefonu?
Lokalizacje GPS (i bluetooth też) mam wyłączone bo czytałem że jedzą baterię. Jeśli chodzi o WinMo to mam jakiś nowy ENERGY rom w wersji full.
Idea HD2 była taka, że mam dostęp do automapy, ale korzystam z androida. Gdybym chciał "zwyczajną" jednostkę z androidem to bym kupił SGS, albo inne cudo.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 21, 2011, 14:35:16 »
No ale co mogę robić źle jeśli od razu po operacji jest dobrze, ale sprawa wraca po restarcie telefonu?
Lokalizacje GPS (i bluetooth też) mam wyłączone bo czytałem że jedzą baterię. Jeśli chodzi o WinMo to mam jakiś nowy ENERGY rom w wersji full.
Idea HD2 była taka, że mam dostęp do automapy, ale korzystam z androida. Gdybym chciał "zwyczajną" jednostkę z androidem to bym kupił SGS, albo inne cudo.
pewnie niczego nie robisz źle
poszukaj wątku na xda dotyczącego pliku aktualizującego rejestr - robił go ktoś z tego forum
poza tym możesz jeszcze wziąć jakiś kadłubek winmo, tj. mały, szybko startujący rom, na którym automapa też ruszy, ale oszczędzisz czas
tu u nas też o tym było

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 22, 2011, 12:01:15 »
Mam imilkę HD v.1.0. Zainstalowałem kernel rafdroid 1.8 OC.
Bez podkręcania, max 998 MHz.
Zostawilem go naładowanego na max o 3 nad ranem w pon (wyjazd słuzbowy). Wróciłem do domu ok. 20:00. Przez tren czas - ponad 17 godzin, telefon ze 100% zjechał do 83% Czyli w standbayu dokładnie 1%/godz. W tym czasie były 3 odzewy terminarza, 2 nieodebrane połaczenia + sense co 3 godz. aktualizował prognozę pogody.
Sądzę, że jest to wynik bardzo do przyjęcia:)
Zainstalowałem najnowszego rafdroid 1.9 OC, zobaczymy..podobno jest jeszcze optymalniejszy...
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 22, 2011, 13:25:06 »
Sądzę, że jest to wynik bardzo do przyjęcia:)
Zainstalowałem najnowszego rafdroid 1.9 OC, zobaczymy..podobno jest jeszcze optymalniejszy...
do przyjęcia jest, ale zależy od siły sygnału 2g/3g
jeśli będziesz na granicy dobrego 3g i telefon będzie się musiał często przełączać zużycie w standby wzrośnie

na noc polecam przełączanie w tryb samolot za pomocą jakiegoś tool'a, no. timerrific - wtedy schodzi znacznie mniej niż 1%/h

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 22, 2011, 13:39:08 »
na noc polecam przełączanie w tryb samolot za pomocą jakiegoś tool'a, no. timerrific - wtedy schodzi znacznie mniej niż 1%/h
Ja bym z chęcią tego używał, ale z racji tego że mam Abo w orange, mam obowiązkowy pin, a codziennie rano nie chce mi się wstukiwać kodu :-|

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 22, 2011, 14:55:20 »
do przyjęcia jest, ale zależy od siły sygnału 2g/3g
jeśli będziesz na granicy dobrego 3g i telefon będzie się musiał często przełączać zużycie w standby wzrośnie

na noc polecam przełączanie w tryb samolot za pomocą jakiegoś tool'a, no. timerrific - wtedy schodzi znacznie mniej niż 1%/h

1. 3g używam tylko od "wielkiego dzwonu". Nie prowadzę videokonferencji, do dzwonienia bez sensu a internet..hmmm...tam gdzie mieszkam o 3g słyszeli z dzienników;)
2. czasami w nocy też mam telefon..po to go mam..niestety, na taki luxus nie mogę sobie pozwolić
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 22, 2011, 15:36:40 »
na noc polecam przełączanie w tryb samolot za pomocą jakiegoś tool'a, no. timerrific - wtedy schodzi znacznie mniej niż 1%/h
Ja bym z chęcią tego używał, ale z racji tego że mam Abo w orange, mam obowiązkowy pin, a codziennie rano nie chce mi się wstukiwać kodu :-|
też mam abonament (jeśli "Abo" to znaczy :-) ) i pin może być wyłączony

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 22, 2011, 21:44:04 »
też mam abonament (jeśli "Abo" to znaczy :-) ) i pin może być wyłączony

Tak Abo to abonament :mrgreen: Ja mam orange dla firm, i z poziomu telefonu nie mogę tego zmienić... Też w orange masz?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 22, 2011, 21:52:38 »
też mam abonament (jeśli "Abo" to znaczy :-) ) i pin może być wyłączony

Tak Abo to abonament :mrgreen: Ja mam orange dla firm, i z poziomu telefonu nie mogę tego zmienić... Też w orange masz?
nie, w plusie
nie wiedziałem, że taka praktyka może być ... :-(

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 22, 2011, 22:06:24 »
No niestety jest, z jednej strony to dobrze, z drugiej, właśnie tej o której mówiłem, nie za bardzo...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 04, 2011, 09:49:19 »
A ja wczoraj trafiłem na dziwną anomalię, odłączyłem tel. od ładowarki o 23, posiedziałem trochę na necie, i położyłem się spać, bateria miała ok. 85%, ok 4 rano, obudziła mnie wibracja wyłączającego się telefonu(dobrze że mam taki płytki sen). Bateria rozładowała się w ciągu ok 4 godzin. :O

Czyli tel. wziął ok 20% na godzinę, aktualizacje robił co 3 godziny, w log'u current widget, pobór prądu cały czas wynosił ok 3mA (oprócz momentu aktualizacji) a bateria przy takim poborze schodziła równiutko 1% na 2-3 min...  :shocked:

Nie wiem ocb ??? Spotkaliście się z czymś podobnym?
Albo Current Widget przekłamał wynik, albo bateria się źle naładowała, albo nie wiem... Zobaczymy jak dzisiaj się zachowa...
Rom ze stopki.

Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 04, 2011, 12:49:50 »
ja mam gorszą sytuacje od Ciebie, mi tez tak drastycznie spadla bateria i nie wlaczylem do ladowania i teraz jak wkladam do ladowarki to zero reakcji, nie wiem co robic :(

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 04, 2011, 13:30:51 »
Wyciągnij baterię na chwilę, włóż z powrotem, odpal telefon i od razu jak się włączy, to podłącz ładowarkę. Potem wgraj nowszy MAGLDR, który sam odpala telefon po podłączeniu ładowarki na wyłączonym.

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:31:08 »
am odpala telefon po podłączeniu ładowarki na wyłączonym.
Mi moja bateria też zaczęła szwankować, działała, nawet przyzwoicie, ale postawiłem Antka jeszcze raz i statystyki poszły w cholerę...
Próbowałem zrobić tak jak w pierwszym poście, ale nie mogę doładować go na wyłączonym telefonie, bo sam się włącza.
I nie wiem, co zrobić, bo 3ma naprawdę dużo gorzej niż przed ponownym postawieniem Androida.
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:58:33 »
No niestety, doładować się nie da na wyłączonym. Może masz włączoną jakąś żywą tapetę, mi się wydaje że to właśnie przez taką tapetę mi się ta bateria rozładowała, chociaż zmieniłem ją przed tym jak zasnąłem, dzisiaj wytrzymała 8 godzin, przy delikatnym użytkowaniu, gdzie normalnie przy takim użytkowaniu powinna wytrzymać do wieczora... Usunąłem tą tapetę (były to takie plemniki pływające - to w ramach ostrzeżenia :P ) zobaczymy czy coś się poprawi, ewentualnie walne reinstall i zobaczymy czy coś się zmieni.

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [TIP] Bateria - kalibracja, rozładowanie (nieładowanie), zużycie, ...
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:23:17 »
A ja wczoraj trafiłem na dziwną anomalię, odłączyłem tel. od ładowarki o 23, posiedziałem trochę na necie, i położyłem się spać, bateria miała ok. 85%, ok 4 rano, obudziła mnie wibracja wyłączającego się telefonu(dobrze że mam taki płytki sen). Bateria rozładowała się w ciągu ok 4 godzin. :O

Czyli tel. wziął ok 20% na godzinę, aktualizacje robił co 3 godziny, w log'u current widget, pobór prądu cały czas wynosił ok 3mA (oprócz momentu aktualizacji) a bateria przy takim poborze schodziła równiutko 1% na 2-3 min...  :shocked:

Nie wiem ocb ??? Spotkaliście się z czymś podobnym?
Albo Current Widget przekłamał wynik, albo bateria się źle naładowała, albo nie wiem... Zobaczymy jak dzisiaj się zachowa...
Rom ze stopki.

Mialem tez cos takiego. Bateria ze 100% zjechała mi do krytycznego poziomu w przeciągu 2 h - a nic na telefonie nie robiłem. Było to na rafdroid. Teraz juz mi się tak nigdy nie zdarzyło na szczęście. Dodam, że ekran był włączony, a nie ustawiałem, żeby był ciągle screen on.