[Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?

  • 586 Odpowiedzi
  • 208020 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:31:32 »
Mnie się bardzo spodobał ROM MDJ ale niestety menu troche rwie a jak zapusze coś do ściągania w markecie to się zacina już dosyć sporo. Jeszt jakieś lekarstwo na to ? Zaznacze, że ROM mi się widzi pod kątem bajerów, animacji i innych rzeczy. Jest coś podobnego do MDJ ?
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:51:33 »
soorka że nie w temacie ale nie moge znaleźć info,powiedzcie,jak zmienić hspl z 1.42 na 2.08,musze wgrać stokowy rom i usunąć hspl wtedy od nowa hakować,czy od razy moge na stary hspl wgrać nowy?też bym się pobawił andkiem NANd,chociaż wersje RAM też są super
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:13:49 »
soorka że nie w temacie ale nie moge znaleźć info,powiedzcie,jak zmienić hspl z 1.42 na 2.08,musze wgrać stokowy rom i usunąć hspl wtedy od nowa hakować,czy od razy moge na stary hspl wgrać nowy?też bym się pobawił andkiem NANd,chociaż wersje RAM też są super
Naprawdę nie można znaleźć bardziej odpowiedniego wątku :ohreally:: http://pdaclub.pl/forum/leo/faq-zmiana-romu-w-htc-hd2-leo/
A co do pytania to masz HSPL 1.42, ale czy wgrany przez HSPL2 czy HSPL1 ?
Jeżeli przez HSPL2 możesz teraz podłączyć PDA do kompa, odpalić program do HSPL2 i zmienić zaznaczając odpowiednią opcję i zatwierdzić.
Jeżeli wgrywałeś HSPL1 to nie mam pewności czy da się go nadgrać HSPL2 i zdaje się będziesz musiał wgrać stockROM żeby przywrócić SPL po czym wgrać HSPL2.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 06, 2011, 11:51:09 »
soorka że nie w temacie ale nie moge znaleźć info,powiedzcie,jak zmienić hspl z 1.42 na 2.08,musze wgrać stokowy rom i usunąć hspl wtedy od nowa hakować,czy od razy moge na stary hspl wgrać nowy?też bym się pobawił andkiem NANd,chociaż wersje RAM też są super
Naprawdę nie można znaleźć bardziej odpowiedniego wątku :ohreally:: http://pdaclub.pl/forum/leo/faq-zmiana-romu-w-htc-hd2-leo/
A co do pytania to masz HSPL 1.42, ale czy wgrany przez HSPL2 czy HSPL1 ?
Jeżeli przez HSPL2 możesz teraz podłączyć PDA do kompa, odpalić program do HSPL2 i zmienić zaznaczając odpowiednią opcję i zatwierdzić.
Jeżeli wgrywałeś HSPL1 to nie mam pewności czy da się go nadgrać HSPL2 i zdaje się będziesz musiał wgrać stockROM żeby przywrócić SPL po czym wgrać HSPL2.

Wystarczy HSPL 3 w obu przypadkach, nie trzeba kombinować jak kolega Budniu napisał.

Tu masz link do tego HSPL'a http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6891358&postcount=1893

*

Offline McGoof

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • IT monitoring EX
    • Cyclad Outsourcing- my work
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO - NAND AN
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 06, 2011, 16:47:41 »
A jak aktualnie działają najnowsze buildy z Nexus One (2.3) i Desire HD? Testował ktoś? :P
Sailing... _/) _/) _/)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:14:01 »
Generalnie siedzę na 2.2, ale z tego co wiem w 2.3 jeszcze nie wszystko pracuje jak należy.

*

Offline cubasa

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo + kuchnia
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:31:59 »
miałem chwile 2.3 ale u mnie kamera nie działała i czasem przy włączonym wifi przycinał ale bardzo minimalnie .
ogólnie bardzo fajny ,blokada bardzo dobrai wygaszanie mi się podoba teraz przeszedłem na MDJ FroYo Revolution v.2.2
nie wiem jak bardzo to jest wiarygodne ;
 http://aliwaqas.info/top-5-best-nand-android-2-2-froyo-custom-roms-for-htc-hd2/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 17:39:18 wysłana przez cubasa »
cubasa

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:35:50 »
Wyszedł fix do gingerbreada dla usb mass storage;)

Ja jadę na Desire HD od gaunera, i sprawuje się o wiele lepiej niż wersje SD, gdzieś wyżej w tym wątku opisywałem moje wrażenia.

Połączone: [time]Styczeń 07, 2011, 10:09:53[/time]
Po krótkim teście HD2ONE 1.1 wgrywanym przez recovery:
Całkowicie nie przypadł mi do gustu, z kilku powodów;

Miejsca na aplikacje dostałem tylko 118MB, gdzie na DHD od gaunera było jeżeli dobrze pamiętam ok. 180MB, myślałem że jeżeli nie ma sense, to miejsca będzie więcej.

dźwięki budzik można ustawić tylko na takie brzęczące, klasyczne, nie ma możliwości ustawienia dźwięku np. z dzwonka dla połączeń przychodzących, bynajmniej bez grzebania w systemie,

głośność dzwonka ma tylko 4 możliwości do wyboru: 0dB, 4dB, 8dB, 16dB,

jako że widgety z pulpitu usuwa się przeciągając do góry, a nie jak w sense na dół, z przezwyczajenia przeciągnąłem skrót do kontaktów na dockbar w miejsce gdzie wchodzi się w Aplikacje, i za cholerę nie mogłem tego z powrotem przywrócić, przez co nie miałem już dostępu do menu aplikacji, gdyż innaczej nie da się w nie wejść.

Zielona dioda - oznaka naładowania baterii do pełna zaczęła się świecić przy 94% naładowania baterii,

Smętny CM6.1 sprawił że prawie się popłakałem kiedy go zobaczyłem.

Po tych kilku wpadkach; jak dla mnie, bo niektórym może nie będzie to przeszkadzać, wypiek ten wyleciał jeszcze szybciej niż został zainstalowany.

Na plus zasługuje napewno zarządzanie zasilaniem które jest umiejscowione na górnej belce jak w Evo Carbon Remix, bardzo przypadł mi do gustu ten patent.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 10:24:30 wysłana przez xspojlerx »

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:47:04 »
A Ja mam wielki problem odnosnie wersji NAND!!

Wyszlo juz tyle wypiekow bardzo dobrze dopracowanych i godnych uwagi i teraz mam problem ktora zosawic na dluzszy czas...
Poprotu nie moge sie zdecydowac gdzyz kazda wersja ma ''cos'' w sobie i z kazda kolejna wydaje sie byc bardziej ciekawa.
Zaczynalem oczyiscie od Stock Desire (mialem problemy z bateria), nastepnie bylo wersja CM6.1 ktora zupelnie nie przypadla mi do gusta i po paru minutach usunolem.Nastepnie Desaire HD od Gauner1986 ktory niesamowice mi przycinal i byly mrozenia w porownaniu do wersji SD roczarowal mnie i go opuscielm.  Pozniej bylo prj_build_v0.2 bardzo,bardzo stabilna zero bledow lagow (ciche rozmowy przychodzace-juz rozwiazane) ogolnie pomyslalem sobie :To jest to na co czekalem Stabilny Rom Desire NAND czego chciec wiecej?  Oczywiscie nie wytrzymalem dlugo bo wyczesdl ModClockwork i trzeba bylo poswiecic Rom co bylo kolejna okazja do testow. \
NexusHD2-Froyo_V1.9a_NAND hmmm brak jezyka polskiego odrzucil mnie od tej wersji ale odczucia pozytywne Dobry i stabilny Bez sens ui ale to nie bylo to.Pozniej z ciekawosci byl Gingerbread od MDJ 1.3 i teraz 1.6 cm i teaz strasznie mi sie podobaly nowe funkcje ,proste ale bardzo ciesza oko np wygaszenie -jakby wylaczenie ekranu [wie ktos moze czy jest jakas aplikacja ktora by wywolywala taki efekt? moze jakas apk? ] drobne modyfikacje ktore warto przetestowac i ocenic. Teraz kiedy Piernik jest w tak zaawansowanym stanie i chodzi bardzo sprawnie robi sie bardzo duzym zagrozeniem dla innych bulidow.
Zostal mi jeszcze do przetestowania MDJ Revolution 2.2 strasznie mi sie nie podoba po screenach  ale zobaczymy jaki jest szybki wg zapenwnien autora MDJ.

Czy ktos ma takie dylematy jak ja?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:13:21 »
P.S uuuu....zauwazyłem ze jednak 1 rzecz nie działa...wifi tethering...czy wam działa ta funkcja na innych romach?

Na romie DHD działał

*

Offline jackolus

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:03:05 »
Też mi się zdaje że to pierwsza fala romów.

Poczekam cierpliwie na windowsie przez te kilka tygodni ( akurat się zapcha i przestanie działać :P ) i wrócę do Andka, zobaczymy czy się coś poprawi.
Swoją drogą to pasuje powoli zmieniać telefon no i się waham między:
- Nexus One
- Desire HD
- iPhone 4

Nexusa są tylko używki i mam spore wątpliwości czy w ogóle powstał build z polskim językiem
Desire HD jest pierońsko drogi a bebechy ma takie same jak HD2 oprócz lepszej kamery
iPhone drogi jak cholera wobec tego co potrafi no i druga sprawa - z dwoma będę chodził ? ( firmówka + IP4 )
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:21:08 »
ja bym brał tego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 13:27:54 wysłana przez MrVampire »
HTC HD2 LEO

Odp: Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:14:16 »
jedyny sensowny build to był Clean Desire 0.3 - w Quadrancie miał 1240pkt ale w stanie czuwania (wifi + mail co 4 godziny) przez noc zeżarł 75% baterii

Piękny ten android, przeglądarka miód, Sygic Aura lepsza (ładniejsza) niż Automapa no ale cóż zrobić... nie będę z akumulatorem samochodowym na plecach chodził :P


Akurat bulid prj Clean Sense 0.3 radzi sobie z bateria bardzo dobrze i to ze zjadl ci przez noc 75% to wina jakiegos procesu ktory chodzil w tle i zzeral bateryjke.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:45:52 »
Zaraz, zaraz bo chyba coś się pomydliło. Jackolus pisze o Clean Desire 0.3
jedyny sensowny build to był Clean Desire 0.3
a Goodangel w odpowiedzi używa nazwy ROM-u, którego z tego co wiem jeszcze nie ma: prj Clean Sense 0.3
Akurat bulid prj Clean Sense 0.3 radzi sobie z bateria bardzo dobrze
Albo mi się zdaje, albo piszecie o dwóch rożnych ROM-ach. BTW jeżeli jest już v0.3 prj to podajcie link bo jakoś w wątku głównym na XDA go nie widzę: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191  :mysli:

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:47:06 »
Zaraz, zaraz bo chyba coś się pomydliło. Jackolus pisze o Clean Desire 0.3
jedyny sensowny build to był Clean Desire 0.3
a Goodangel w odpowiedzi używa nazwy ROM-u, którego z tego co wiem jeszcze nie ma: prj Clean Sense 0.3
Akurat bulid prj Clean Sense 0.3 radzi sobie z bateria bardzo dobrze
Albo mi się zdaje, albo piszecie o dwóch rożnych ROM-ach. BTW jeżeli jest już v0.3 prj to podajcie link bo jakoś w wątku głównym na XDA go nie widzę: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191  :mysli:
Pewnie i się pomyliło, bo tam jest numeracja jądra 0.3

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 09, 2011, 17:50:40 »
NexusHD2-Froyo_V1.9b_NAND ja Używam tej wersji mimo że nie ma polskiego,to bardzo mnie się podoba jego wydajność,miałem inne jak rafdroid i wersje na hd desire stokową ale były wolne i zaczeły mi wyskakiwać błędy na drugi dzień.
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 09, 2011, 20:45:37 »
Czy ktoś tego używał: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906207 ?
Jaki tam jest język bo po wielkości ROM-u obawiam się, że tylko EN (w wątku nic nie znalazłem). A w zasadzie wygląda ciekawie z tym skinem WP 7 :O

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 12, 2011, 20:06:19 »
romik z nakładką wp7,wygląda ładnie,i pewnie chodzi dobrze,ja używam romu z podobną bazą,,używam MDJ's CyanogenMod 7 2.2,i jestem jak na razie zadowolony,zrobiłem partycje ext4,1gb,i pamięć telefonu odpoczywa,,ROM chodzi gładko,i sprawnie,przy w miare mocnym użytkowaniu,co chwila sprawdzanie i odpalanie czegoś,ściąganie przez wifi i przesył bluetooth-em, wytrzymał mi z 10 godzin ale to dobry wynik.
Zrobiłem też test urządzenia za pomocą Quadrant Advanced,i wyszło że mój HD2 jest na 3 pozycji za Milestone ale przed samsungiem galaxy S
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 20:38:16 wysłana przez poczesaniec1 »
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:00:44 »
Ja z nim miałem taki problem że przy wi-fi błąd wyskakuje i lipa. A co do Quadrant Advanced to wrzuciłem sobie builda od darkstona i mi wyszło 3124 :)

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:11:12 »
Ja z nim miałem taki problem że przy wi-fi błąd wyskakuje i lipa. A co do Quadrant Advanced to wrzuciłem sobie builda od darkstona i mi wyszło 3124 :)
nie wiem ale mi z wifi nie robi żadnych problemów,może wymiana radia,albo format karty,i wszystko od nowa,a teraz na jakim romie działasz?
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:19:41 »
Jakoś sie do tego mdj gingerbreada przywiązałem. Do niego wracam ale dzisiaj to już 4 testowałem. A co do tego wi fi to chyba problem jest od ostatniej wersji a ja to sobie oglądałem.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 13, 2011, 08:00:52 »
zrobiłem partycje ext4,1gb,i pamięć telefonu odpoczywa
Powiedz mi po co taki zabieg robić ? Skoro robisz partycję na karcie IMO jest to dwa kroki w tył czyli cofnięcie się do czegoś podobnego ja ROM z karty. Nie próbowałem tego manewru, ale obstwiam, ze baterię powinoo to szybciej wciągać gdyż musi trzymac w pamięci pewne procesy, które sa uruchamiane właśnie z karty.
Zrobiłem też test urządzenia za pomocą Quadrant Advanced,i wyszło że mój HD2 jest na 3 pozycji za Milestone ale przed samsungiem galaxy S
Z tym to żadna rewelacja, już na NAND-zie prj 0.2 miałem w quadrancie 1215 - 1240 pkt co plasowało HD2 też na trzeciej pozycji. IMO z tego co czytam to te wyniki są podobne na różnych ROM-ach ważne żeby porównywane ROM-y były np. tylko 2.1 lub tylko 2.2 czy 2.3. Porównywanie (nazwałbym to) "międzyewolucyjne" czyli np. 2.1 do 2.2 nie ma sensu i jest niewymierne. Wszystkie testy HD2 w quadrant plasują go w porównaniu do innych ok 3 pozycji.

*

Offline dexem1

  • **
  • 241
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 13, 2011, 14:33:39 »
zrobiłem partycje ext4,1gb,i pamięć telefonu odpoczywa
Powiedz mi po co taki zabieg robić ? Skoro robisz partycję na karcie IMO jest to dwa kroki w tył czyli cofnięcie się do czegoś podobnego ja ROM z karty. Nie próbowałem tego manewru, ale obstwiam, ze baterię powinoo to szybciej wciągać gdyż musi trzymac w pamięci pewne procesy, które sa uruchamiane właśnie z karty.
Zrobiłem też test urządzenia za pomocą Quadrant Advanced,i wyszło że mój HD2 jest na 3 pozycji za Milestone ale przed samsungiem galaxy S
Z tym to żadna rewelacja, już na NAND-zie prj 0.2 miałem w quadrancie 1215 - 1240 pkt co plasowało HD2 też na trzeciej pozycji. IMO z tego co czytam to te wyniki są podobne na różnych ROM-ach ważne żeby porównywane ROM-y były np. tylko 2.1 lub tylko 2.2 czy 2.3. Porównywanie (nazwałbym to) "międzyewolucyjne" czyli np. 2.1 do 2.2 nie ma sensu i jest niewymierne. Wszystkie testy HD2 w quadrant plasują go w porównaniu do innych ok 3 pozycji.
A po to się robi ext/2/3/4 aby nie zabrakło miejsca w pamięci telefonui w końcu po co się przesiadać na androlida jak nie można zainstalować tylu apps ile się chce ? a procesy z karty siedzą w pamięci RAM więc zużycie baterii jest takie same jak bez partycji ext , na dzień dzisiejszy jednak przenoszenie apps na karte SC do partycji ext nie jest jeszcze do końca dopracowane ponieważ niektóre aplikacje przenoszą się całe a niektóre w części ale to kwestia napisania poprawnie skryptu więc myśle że za niedługo będzie to działało bardzo dobrze

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:18:41 »
moim zdaniem zużycie nie będzie takie jak w nand nawet gdy nie używasz niczego z karty ponieważ ten filesystem jest non-stop pomontowany - będzie jakieśpośrednie między sd i nand, bliżej nand
poza tym nie będzie można ani na moment wyjąć karty

ale jak ktoś koniecznie musi grać i lubi ryzyko, to wariant w sam raz dla niego
ja wolę maksymalne bezpieczeństwo, czyli całe userdata w nand a ewentualne extra aplikacje przez a2sd na karcie
wtedy i zużycie baterii najniższe, i bezpieczniej (nie ma fat32 dla kluczowego dla android'a filesystemu)

*

Offline infospec

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:43:08 »
Witajcie.
Wczoraj dostałem nowego Leo bo w starym padła płyta (pożegnała się część odpowiadająca za obsługę kart microSD) no i oczywiście po używaniu ostatnich dwóch miesięcy Androida z SD nie mogło być inaczej i zaraz wylądował u mnie Andek w pamięci NAND.

Wybrałem HD-FI 0.3 (ktoś tutaj całkiem pozytywnie się o nim wypowiadał) i muszę przyznać iż build jest bardzo solidny i stabilny. Niestety kilka rzeczy mnie w nim trochę hmm... drażni? może za dużo powiedziane, ot tak nie pasuje ;) Najbardziej odczuwalne jest nie tyle mrożenie (bo z nim się spotkałem tylko czasami po instalacji appsów), ale lagi które raz są a raz nie i nie widzę żadnej zależności. Czasami pracuje super płynnie obojętnie co robię, a czasami zacznie strasznie mulić.
Brakuje mi również opcji która była dostępna w wersjach SD, mianowicie możliwości przykręcania procka w standby albo nawet podczas normalnej pracy (na SD pracowałem z prockiem na 499MHz i było płynnie), czy któryś z obecnie dostępnych NAND to wspiera?
Bawiłem się też aparatem i o ile zdjęcia są robione w 5MPx to mam wrażenie jak by były gorszej jakości niż na WM, szczególnie przy słabym oświetleniu lub wręcz jego braku.

Osobiście build mi się podoba, ale jednak może wiecie czy np. Clean Desire wspiera underclocking procka i czy również zdarza mu się tak mulić bez powodu?
HTC HD2 @ StockRom
Radio: 2.11.50.2
Android: pongster HyperDroid v1.7

*

Offline dexem1

  • **
  • 241
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 14, 2011, 07:12:40 »
Witajcie.
Wczoraj dostałem nowego Leo bo w starym padła płyta (pożegnała się część odpowiadająca za obsługę kart microSD) no i oczywiście po używaniu ostatnich dwóch miesięcy Androida z SD nie mogło być inaczej i zaraz wylądował u mnie Andek w pamięci NAND.

Wybrałem HD-FI 0.3 (ktoś tutaj całkiem pozytywnie się o nim wypowiadał) i muszę przyznać iż build jest bardzo solidny i stabilny. Niestety kilka rzeczy mnie w nim trochę hmm... drażni? może za dużo powiedziane, ot tak nie pasuje ;) Najbardziej odczuwalne jest nie tyle mrożenie (bo z nim się spotkałem tylko czasami po instalacji appsów), ale lagi które raz są a raz nie i nie widzę żadnej zależności. Czasami pracuje super płynnie obojętnie co robię, a czasami zacznie strasznie mulić.
Brakuje mi również opcji która była dostępna w wersjach SD, mianowicie możliwości przykręcania procka w standby albo nawet podczas normalnej pracy (na SD pracowałem z prockiem na 499MHz i było płynnie), czy któryś z obecnie dostępnych NAND to wspiera?
Bawiłem się też aparatem i o ile zdjęcia są robione w 5MPx to mam wrażenie jak by były gorszej jakości niż na WM, szczególnie przy słabym oświetleniu lub wręcz jego braku.

Osobiście build mi się podoba, ale jednak może wiecie czy np. Clean Desire wspiera underclocking procka i czy również zdarza mu się tak mulić bez powodu?
Polecam ten bulid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905177
zero problemów śmiga szybko obsługuje partycje ext3/4 bateria w standby 2-5 mA czego chcieć więcej nooooi jeszze najważniejsze chyba jest to wersja Clockwork Recovery co oznacza np że jakiekolwiek update romu wgrywane jest z karty sd nie musimy ponownie ściagać całego romu i instalować od nowa. Jak dla mnie 1 miejsce a testowałem już wszystkie romy na bazie  HTC Desire HD

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:47:07 »
@infospec

zainstaluj setcpu (do pobrania za free z xda) - tym przetaktujesz
z tego co wiem większość hd ma czasami lagi
- zawsze przy pobieraniu/instalacji z marketu
- sporadycznie, "samoistnie"

pokombinuj wg tego http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/%28tip%29-jak-%27przyspieszyc%27-rom-z-desire-hd/msg1417582/#msg1417582
mi pomogło, ale potem dałem sobie spokój z buildami hd

*

Offline infospec

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:55:36 »
@lemar123
mam zainstalowany setCPU, ale właśnie w HD-FI 0.3 jest regulacja całkowicie zablokowana mimo dania setCPU uprawnień root.

@dexem1
Poczytam o Raidroid ale po pierwszych zdaniach widzę że ma partycję ext4 na karcie, a ja preferuję trochę jak lemar123 mieć jednak wszystko w nand lub przez app2sd na kartę przesunięte (lubię się zapomnieć i z rozpędu kartę wyjąć w locie jak trzeba itp.)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 12:58:14 wysłana przez infospec »
HTC HD2 @ StockRom
Radio: 2.11.50.2
Android: pongster HyperDroid v1.7

*

Offline dexem1

  • **
  • 241
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 14, 2011, 14:07:53 »
@lemar123
mam zainstalowany setCPU, ale właśnie w HD-FI 0.3 jest regulacja całkowicie zablokowana mimo dania setCPU uprawnień root.

@dexem1
Poczytam o Raidroid ale po pierwszych zdaniach widzę że ma partycję ext4 na karcie, a ja preferuję trochę jak lemar123 mieć jednak wszystko w nand lub przez app2sd na kartę przesunięte (lubię się zapomnieć i z rozpędu kartę wyjąć w locie jak trzeba itp.)
app2sd wlasnie wymaga osobnej partycji ext/3/4 na karcie w inny sposób nie przesuniesz aplikacji na kartę chyba że data.img

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: [Q] NAND - Która wersja najlepsza? Co wybrać?
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:16:52 »
Cześć
przez ostatni tydzień nie sprawdzałem w ogóle nowych romów oprócz wypróbowania wp7(które jak to robix podsumował na początku zachwyca, a z każdą kolejną chwilą się mniej podoba).
Jak na dzień dzisiejszy wyglądają romy andka na hd2? Do tej pory używałem prj clean desire 0.3.2 , czy wyszedł jakiś ciekawszy rom?
HTC HD2 LEO