Ankieta

Czy powinien być dział dla "Android na HD2" ?

TAK
85 (85.9%)
NIE
10 (10.1%)
Obojętnie
4 (4%)

Głosów w sumie: 99

[Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta

  • 19 Odpowiedzi
  • 6822 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
W związku z
- błyskawicznym zamknięciem wątku Reorganizacja (straciliśmy możliwość głosowania)
- zakładając, że możemy poprosić o wątek tu (gdzie większość z nas go przegląda), a nie w PDAClub (zakładam, że nie naruszam tym zasad)
proszę tylko o danie szansy na wypowiedzenie się użytkownikom.

Odpowiadając na pytanie "Ale co wy chcecie wydzielać? 3 wątki? Nie umiecie sobie odnaleźć ich?" i na ... definitywne zamknięcie rozmowy aby dalej nie wydzielać chciałbym powiedzieć, że
- są 4 wątki, ponieważ wszystkie tematy upychamy w istniejących zamiast po Bożemu tworzyć osobne
- w ten sposób rzeczywiście nie powstało ich więcej, i to pewnie była nasz błąd

Niemniej zakładam, że możemy dział poprosić, skoro
- jest ponad 80 osób, które się tym tematem interesują (patrzcie ankieta w moim wątku) i liczna rośnie
- nie jest to kolejny temat typu "wydzielenia wątku dla ... akcesorium" :-), bo Android na HD2 to temat nośny sądząc po ilości czytających w 2 wątkach, który założyliśmy 2-3 tygodnie temu.

A do czasu stworzenia działu, aby wprowadzić porządek, proponuję abyśmy każdy wątek "androidowców" zaczynali od "[Android]" i, tak jak być powinno, zadawali pytania i zakładali odrębne tematy dla odrębnych spraw jak reszta forum.

Jeśli nie macie nic przeciwko dodam też ankietę do tego wątku do zliczenia chętnych, i proszę czytających od dobre słowo (tj. poparcie w wątku). Oczywiście pamiętam, że to decyzja Moderatorów, i nie demokracja przecież :-).

Zakładam, że jak się nazbiera ... 100 głosów ZA, to przynajmniej rozważycie to ponownie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 11:30:53 wysłana przez lemar123 »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 21:37:56 »
A do czasu stworzenia działu, aby wprowadzić porządek, proponuję abyśmy każdy wątek "androidowców" zaczynali od "[Android]" i, tak jak być powinno, zadawali pytania i zakładali odrębne tematy dla odrębnych spraw jak reszta forum.

To bardzo dobry pomysł.

Zakładam, że jak się nazbiera ... 100 głosów ZA, to przynajmniej rozważycie to ponownie.

Nie liczyłbym a to. Tworzeniem działów rządzą pewne zasady i ilość chętnych się do nich nie zalicza.

Po trzecie - tego typu ankiety, wątki, itp powinny znajdować się w dziale PDAclub, bo dotyczą działu na forum, a nie urządzenia. A to, że "Leonowcy" nie wyściubiają nosa poza swój dział, to inny problem.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2010, 21:44:42 »
Zakładam, że jak się nazbiera ... 100 głosów ZA, to przynajmniej rozważycie to ponownie.
Nie liczyłbym a to. Tworzeniem działów rządzą pewne zasady i ilość chętnych się do nich nie zalicza.

Po trzecie - tego typu ankiety, wątki, itp powinny znajdować się w dziale PDAclub, bo dotyczą działu na forum, a nie urządzenia. A to, że "Leonowcy" nie wyściubiają nosa poza swój dział, to inny problem.
Tak właśnie myślałem. Ale co szkodzi "rozważyć" ? :-]

Jeśli uznacie, że ankieta musi być w tym dziale, to jak najbardziej ... powinno się ją tam przenieść. Przecież nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci. Ja tylko na Guide / FAQ trochę godzin poświęciłem, i nadal zamierzam to robić, ponieważ mnie rajcują takie zabawy. :-)

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:08:32 »
Oddzielny dział będzie musiał powstać prędzej czy później, bo prędzej czy później będzie Android NAND i jednocześnie ilość ROMów będzie rosła lawinowo.

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:27:49 »
Jestem jak najbardziej ZA, ale jak już wspomniałeś lemar123, tutaj demokracja nie istnieje, tutaj rządzą admini. Niech tylko pojawi się NAND, to zrobi się burdello, że hoho, jak tylko Android się rozpowszechni na naszym Leoenie, nie będzie wiadomo, czy w danym problemie chodzi o Andka czy WiMo. No ale adminie, ty tu rządzisz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 22:52:37 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:43:47 »
A może od razu podczepić LEO do działu głównego Androida?  :-|

Pomysł z romami był doskonały, ale dajcie spokój!

Może jeszcze będziecie chcieli zrobić poddziały dla każdego rodzaju problemów z osobna?

Cytat: marcinl
wyobrażasz sobie jak wygladało by forum jakby w każdym poddziale urządzenia były kolejne poddziały?
pewnie, dlaczego podziękować za wydzielenie najbardziej popularnej części - romów
lepiej domagać się poddziałów
zróbmy dla androida
to potem się odezwą głosy o poddziały dla akcesoriów, modów, pytań dla nowicjuszy, etc.
zamykam
i dalszych poddziałów w Leo nie będzie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 22:46:25 wysłana przez Gasnik »
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:55:26 »
Jestem jak najbardziej ZA, ale jak już wspomniałeś lemar123, tutaj demokracja nie istnieje, tutaj rządzą admini.
No tak - ale tylko w żartach :-). Taka rola adminów.
Rozumiem argumenty za niewydzielaniem. Myślę, że to tylko kwestia czasu.

Nie jestem wrogiem WM, od 3 lat jestem nimi zachwycony (HTC Kaiser) po latach na symbianie i palm os.
Ale tylko będzie NAND i załatwiony będzie problem baterii, to większość właścicieli Leo, z tych, którzy teraz instalują gotowane ROMy wgra Androida.
Pozostaną przy WM te osoby, które są związane z Automapą, albo mają standard korporacyjny - np. służbowy laptop, Outlook i blokadę instalowania softu.
I wtedy powstanie osobny dział dla ... WM na Leo :-)

A może od razu podczepić LEO do działu głównego Androida?  :-|
Pomysł z romami był doskonały, ale dajcie spokój!
Może jeszcze będziecie chcieli zrobić poddziały dla każdego rodzaju problemów z osobna?
Tak tylko sobie machamy szabelkami :-).
Ale coś jest w tym, że Android na Leo, to coś więcej niż akcesorium (aż się prawie poczułem urażony za to porównanie :-) )

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2010, 00:35:20 »
Tak w kwestii formalnej, do działania androida na HD2 Leo potrzebny jest WM, odpowiednie sterowniki itp, proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Potrzebny zatem jest normalnie działający ROM...
Wiec tak na moje oko to zwykła "aplikacja" napisana dla win mobile ...  :]
Jak tak dalej pójdzie i znajdzie się ekipa od emulacji gameboy'a i będzie chciała wydzielony dział w każdym urządzeniu które da rade go odpalić...

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:10:41 »
Czy wy żeście do reszty powariowali...
Czy w dziale Diamonda, Blackstone'a czy Raphaela użytkownicy domagają się oddzielnych działów dla dystrybucji Androida?  Dla tych urządzeń też są całkiem nieźle dopracowane wersje "andka" i tam nikt piany o to nie bije. Sorry, ale HD2 zostało oryginalnie wypuszczone po WM i nic tego nie zmieni. Nawet dopracowane wersje Andka nie zmienią docelowego systemu dla tego urządzenia, zawsze to będzie jakby nie patrzeć jakaś "wariacja" na temat...Przykro mi to mówić, ale odnoszę wrażenie, że wnioskodawcy zachowują się jak "obrońcy krzyża"....To nie pierwszy wątek na ten temat, administracja odmawia a Wy dalej swoje...


TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:17:57 »
Tak w kwestii formalnej, do działania androida na HD2 Leo potrzebny jest WM, odpowiednie sterowniki itp, proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Potrzebny zatem jest normalnie działający ROM...
Wiec tak na moje oko to zwykła "aplikacja" napisana dla win mobile ...  :]
Jak tak dalej pójdzie i znajdzie się ekipa od emulacji gameboy'a i będzie chciała wydzielony dział w każdym urządzeniu które da rade go odpalić...
Zakładam, że wiesz jak to działa i tylko się droczysz :-)
Tak jak napisałem - kwestia czasu. Prawie każdy, kto przesiaduje na tym forum wgrywa gotowane ROMy. I robi to ponieważ mu oryginalne WM nie pasowało. Android jest tylko o jeden ROM dalej. Miesiąc, może dwa.
Nawet się nie zorientujesz, jak będziesz kupiony przez Android'a. :-)

BTW,
No i zrobiła się wojenka pod hasłem co jest lepsze WM czy Android. A przecież zupełnie nie o to chodzi. Ja używam i jedno i drugie. No i tych głosów na NIE to mało jakoś. Z 6 moderatorów + 2 zazdrosnych o WM ... Nieźle. Ale jak tak dalej pójdzie, to będę musiał z ankiety drugą opcję usunąć ...  :evil:

Czy wy żeście do reszty powariowali...
Czy w dziale Diamonda, Blackstone'a czy Raphaela użytkownicy domagają się oddzielnych działów dla dystrybucji Androida?  Dla tych urządzeń też są całkiem nieźle dopracowane wersje "andka" i tam nikt piany o to nie bije. Sorry, ale HD2 zostało oryginalnie wypuszczone po WM i nic tego nie zmieni. Nawet dopracowane wersje Andka nie zmienią docelowego systemu dla tego urządzenia, zawsze to będzie jakby nie patrzeć jakaś "wariacja" na temat...Przykro mi to mówić, ale odnoszę wrażenie, że wnioskodawcy zachowują się jak "obrońcy krzyża"....To nie pierwszy wątek na ten temat, administracja odmawia a Wy dalej swoje...
Ja to widzę po raz pierwszy. Administracja odmówiła - jej prawo ale z tym krzyżem to trochę przegiąłeś ... Ale gdyby nawet przyjąć takie porównanie, to zwróć uwagę, że Ci na TAK są bardziej pokojowo nastawieni od tych na NIE. To kto przychodzi z granatami ?

A poważnie - to dobranoc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 01:25:36 wysłana przez lemar123 »

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:35:03 »
Żadna wojenka, linuxem i podobnymi wynalazkami straszono mnie juz .... oj, odkąd sie pojawiły...
Sprawa jest prosta idę do sklepu i kupuje grę, nie zastanawiam sie czy będzie działać, czy odpali wogóle, bo mam ms Windows...
Miałbym pingwina to miałbym problem i masę pytań...
Może i z telefonami jest troszkę inaczej, ale teksyty ze nawet sie nie zorientuje ... proszę cię :)
Macie wasze wątki przyklejone i są na samej górze wiec w czym problem ?
Jaki problem odpalić server i założyć domenę www.android.na.Leo.pl, będziesz łodzią, żeglarzem i sternikiem :)

W temacie droczenia, mam bios, dysk system, albo mam win7 i musze odpalac wirtualnego win xp, bo potrzebuje sflaszowac radio w i900.
Dlaczego HTC nie daje jak leci i do wyboru opcji, w bialej czy różowej koszulce, po co "nakładki" ?  Całe szczęście że są to nakładki, tylko patrzeć na setki postów z uwalonymi urządzeniami, nie wystarczy ich na wm ? :D

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:54:38 »
Cieszę się że nie bierzesz tego personalnie. Pozyjemy zobaczymy.
Jak na razie dużo, duzo łatwiej cegle zrobic wygrywając ROM a nie Android.
A nawet gdyby to moja cegła.

Przyznaje się że sie nie spodziewałem oporu po zwolennikach WM. Przecież łatwiej by było siedzieć w swoim dziale a tu się będą posty mieszać. Forum xda ma przecież dokładnie taka strukturę.

Z czystej ciekawości zrobię jutro ankietę z pytaniem o OSa.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:21:42 »
Android jest tylko o jeden ROM dalej. Miesiąc, może dwa.
Nawet się nie zorientujesz, jak będziesz kupiony przez Android'a. :-)
Uogólniasz. Ja miałem już 3 urządzenia z Androidem i każde sprzedałem bez żalu po kilku tygodniach. Nie ma dla mnie w tym systemie nic, co by mnie pociągało do zakupu kolejnego, ani tym bardziej upychania w świetnie działającego z WM Leo. To że Tobie, i kilku innym userom się podoba nie znaczy że wszyscy pójdą Waszym śladem. Jak pisałem wcześniej- ja sam będę ostatnim, który wrzuci Androida na swojego HD2.
Poza tym uważam Androidowe porty na urządzenia z WM za protezy- czytam uważnie Wasze wątki i jest to pasmo walki z ciągłymi usterkami, drenażem baterii, niedziałającym tym lub tamtym. Po co? Nie prościej kupić sobie urządzenie z Androidem, skoro ten system Wam leży?

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:01:12 »
Android jest tylko o jeden ROM dalej. Miesiąc, może dwa.
Nawet się nie zorientujesz, jak będziesz kupiony przez Android'a. :-)
Uogólniasz. Ja miałem już 3 urządzenia z Androidem i każde sprzedałem bez żalu po kilku tygodniach. Nie ma dla mnie w tym systemie nic, co by mnie pociągało do zakupu kolejnego, ani tym bardziej upychania w świetnie działającego z WM Leo. To że Tobie, i kilku innym userom się podoba nie znaczy że wszyscy pójdą Waszym śladem. Jak pisałem wcześniej- ja sam będę ostatnim, który wrzuci Androida na swojego HD2.
Poza tym uważam Androidowe porty na urządzenia z WM za protezy- czytam uważnie Wasze wątki i jest to pasmo walki z ciągłymi usterkami, drenażem baterii, niedziałającym tym lub tamtym. Po co? Nie prościej kupić sobie urządzenie z Androidem, skoro ten system Wam leży?
Proszę nie traktujcie mnie jako wroga WM. Przecież nieraz tu pisałem, że pasuje mi WM, rajcuje mnie Android ale najważniejszy w tym wszystkim jest Leo i możliwość wyciśnięcia z niego jak najwięcej. Problemy są i ale jeszcze więcej jest rozwiązanych. Długo potrwa zanim WM z mojego Leo wyleci, jeśli to w ogóle się stanie.

Co do protezy to oczywiście tak jest. Ale ja też czytam uważnie nasze :-) wątki.
Dziękuję Ci za ten argument - bardzo mi on pasuje. "Powalczę" Twoją bronią :-)
Zwróć uwagę na kilka rzeczy
- większość wątku z PDAClub dla Leo to pasmo niekończących się usterek, łatania tego i owego, dłubania w rejestrze WM - możesz chyba przyznać , że jest tego z 20 razy więcej niż problemów z Androidem
- ktoś kto na to spojrzy z boku popuka się w głowę na widok zawodników tak zaciekle dłubiących w telefonie
- dłubanina w WM to rozszerzanie możliwości i usuwanie ograniczeń samego OS'a - a jak na razie dla Androida można by zliczyć 10 może 15 problemów na styku OS hardware, a nie z samym OS'em i jego funkcjonalnością
- jeszcze nie słyszałem aby ktoś kto użył Androida (na Leo) zrobił z niego cegłę - a wczytywanie ROMów bywa, że się tak kończy
- w większości przypadków z takich beznadziejnych sytuacji udało się wybrnąć, dzięki pomocy innych z forum, którzy wcześniej przez to przeszli
- każdy kto tu jest nie był (i pewnie nadal nie jest) zadowolony z Leo out ot the box i stara się wycisnąć ze sprzętu więcej - po co kupować Desire albo Galaxy S skoro można mieć i WM i Android'a
- gdyby nam na tym nie zależało, to by nie było kilku polskich kucharzy, którzy non-stop dłubią dla sportu pod maską - a przecież piszesz jaki ten WM wspaniały :-)

Zmierzam do tego, że niczym się nie różni ktoś, to udoskonala Leo gotowanym ROMem z WM od kogoś kombinuje jak mieć i jedno (super fajny ROM z WM) i drugie (Androida). Tym bardziej, że jedno kompletnie drugiego nie wyklucza.

Stąd nie widzę sensu dyskusji o podziałach albo o wyższości jednego nad drugim. Jedyne co mi chodziło po głowie to dział, ale decyzję podjęliście. W niczym szczególnym mi to nie przeszkadza - byłoby łatwiej (w mojej ocenie) wszystkim. A przy okazji ankiet policzyłem zainteresowanych - głosowaniem nie ma możliwości zmiany decyzji.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:09:08 »
Panowie,to taka sama zabawa jak z gotowanymi ROM-ami,ile tam się sypie dopracowany WM6.5 WWE i nikt nie narzeka tylko wgrywa następne coraz to nowsze  wersje z Xda lub od naszych rodzimych kucharzy i.......... zgłasza,że to lub tamto nie działa.Wydzielenie wątku to przecież tylko uprządkowanie tematów,kto nie ma Androida na Leonie to tam nie będzie zaglądać,w co też wątpię, mając naturę wyszukiwacza,zajrzy  i może tez skorzysta z proponowanych rozwiązań, i wszystko ma w jednym miejscu.
Chyba ze to są dodatkowe koszta związane z utworzeniem kolejnego nadrzędnego nad paroma wątkami folderu na serwerze.
Pozdrawiam i więcej luzu.

lemar123: widzę że pisaliśmy równolegle ale niech zostanie :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 11:12:08 wysłana przez Rajmek »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", głosujcie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:27:36 »
Chyba ze to są dodatkowe koszta związane z utworzeniem kolejnego nadrzędnego nad paroma wątkami folderu na serwerze.

Nie. Utworzenie działu nie rodzi dodatkowych kosztów. Rodzi za to inne problemy. Np. z przenoszeniem wątków. Macie pojęcie ile mamy działów i poddziałów na forum?? Ponad 100!! Przenosząc wątek z PDAClub do Hyde Park nieźle trzeba się namachać kółkiem  :wink:

Żaden inny model HTC - poza LEO - nie ma wewnętrznych podziałów. Zrobiliśmy wyjątek w sprawie ROM-ów, z prostego powodu - było ich za dużo. W przypadku Androida, nie ma tego problemu.
Poza tym mnożenie działów do niczego nie prowadzi. Większość Waszych argumentów "za" możnaby powiedzieć również o np. Manili. No bo przecież jak ktoś ma problem z manilką, to czemu ma się przedzierać przez tematy o HTC Sens. A z kolei jak używam gołego WM, to po co mam czytać o Manilce. Wydzielić dział o nakładkach. I można by tak dalej to ciągnąć. Oczywiście przesadzam i zdaję sobie z tego sprawę, ale chcę abyście spojrzeli na to również z naszego punktu widzenia. Dla Was najważniejszy jest Leo - dla nas - forum.

Pierwotnie poddziały na modele powstały żeby można było dyskutować o specyficznych problemach na poszczególnych modelach. Wszystko inne powinno być w "ogólnym", lub w "oprogramowaniu". Z biegiem czasu dało się zauważyć, tendencje do "niewychodzenia poza dział". Użytkownik danego modelu odwiedza wyłacznie swój dział. Nie wie, że problem który go dotczy został już kilkukrotnie rozwiązany na forum, ale w innych modelach. Pamietam też wniosek o utworzenie Hyde Parku w jednym z modeli. Bo użytkownicy chcieli sobie luźno pogadać, ale tylko między sobą.

Reasumując - podział na poszczególne modele HTC wiązał się z daleko idącym rozczłonkowaniem społeczności. Dalsze (głębsze) poddziały są możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.


*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:02:33 »
@ajed
Rozumiem Twoje argumenty a forum w kontekście społeczności to rzeczywiście ciekawy temat. Szczególnie z punktu widzenia forum jako całości.

Pewnie nie byłoby tego tematu gdyby nie tak (w mojej ocenie) szybka i zdecydowana decyzja moderatorów z wątku o zmianach organizacyjnych. Ja to odebrałem jako "koniec dyskusji, my tu rządzimy", stąd wywołałem wątek z ankietą do policzenia zainteresowanych, aby w ogóle były szanse na wypowiedź. Ale przecież od tego jest forum.

Ciekawe co się stanie gdy będą ROMy (na NAND) dla Androida w ilości porównywalnej z tymi polskimi na WM :-).
Przeważającej ilości wątków z Androida się nie spodziewam z prostego powodu - WM ze swej natury generuje więcej kłopotów (po 10 latach) niż Android teraz :-) <- to nie zaczepka, tak mi to wygląda, ale nie jest to powód do zarzucenia WM (no chyba, że po WM7).

Edit: Dodałem wątek z ankietą n/t Androida w HD2.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 20:47:42 wysłana przez lemar123 »

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2010, 21:06:27 »
sprawa rozwiązana
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

tomwil

Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:22:10 »
bardzo dobrze..
się okazało, że jednak nie 3-4 wątki ...

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] Wniosek "formalny" ;-) - wydzielenie "Android w HD2", ankieta
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2010, 00:27:39 »
Dział "formalnie" wydzielony.
Zamykam :-)