[26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.

  • 397 Odpowiedzi
  • 75312 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:41:49 »
zainstalowałem tego antka na swoim HD2
Tego to znaczy którego - zakładam że 3.3a
Po wejściu w telefon naciśnij klawisz ze znakiem Windows > na ekranie wciśnij Importuj/eksportuj > Import z karty SIM > wybierz "Wszystkie".

Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 29, 2013, 16:53:09 »
dziękuję za pomoc :) działa .... ale mam jeszcze jeden problem niektóre romy do instalacji potrzebują partycji EXT na karcie sd ... próbowałem wcześniej się bawić i robić tą partycje za pomocą programu "MiniTool Partition Wizard Home Edition" zrobiłem dwie partycje jedna FAT32 i drugą EXT3 jednakże po tym zabiegu miałem problemy z wykryciem karty po wielu bojach karta jest wykrywana i w telefonie i na komputerze po podlaczeniu tel .... jednakże podczas instalacji androida z karty wyskakuje mi ciagle komunikat ze nie znaleziono karty albo ze nic na niej nie ma jak mogę to naprawić żebym mógł odzyskać możliwość instalowania rom z karty sd ?? co zrobilem zle ?

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:23:21 »
Najlepiej jak dokonasz formatowania karty z poziomu CWM. Potem najwyżej w MTPartition zmień sobie z ext2 na ext 4, bo CWM Ci sformatuje na format ext2, ale to nie jest aż tak istotne.
Jak Leon sobie sam poustawia partycje na karcie, to będzie je widział. Takie rozwiązanie się najczęściej sprawdzało.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:34:36 »
Z tego co wiem, to CWM robi ext3, ale to rzeczywiście bez znaczenia. Dla Andka ext4 jest najwydajniejszy. Ale do rzeczy: przy prawidłowym podzieleniu karty nie ma mocy, aby zwalić karte czy była niewidoczna. A PartitionWizard jest bardzo pewny. Czyli robisz jakiegos "byka". Oczywiście, partycja ext MUSI być. Pamietaj, żeby była Primary, podobnie jak fat32. Zalecenia:
- fat32 Primary cluster 32kB (optymalna szybkość zapis/odczyt, jeszcze nie tracisz aż tak dużo miejsca)
- ext4 Primary cluster 4kB.
Z doświadczenia wiem, że 1-1.5GB na ext4 to aż za dużo (no chyba, że masz tryliard aplikacji;) ).
Można (niektórzy twierdzą, że zbytek szczęścia) "odświeżyć" kartę formatując ja "niskopoziomowo" (no, prawie "nisko) np. SDFormatt'erem. On Ci robi Z CAŁEJ KARTY fat32. Jednocześnie to świetne narzędzie, aby odzyskać kartę po zabawie z Windows Mobile 7.x. Bo ten to zakłada jakieś cuda-wianki;)

P.S. Oczywiście sposób przedstawiony przez malylysy jest jak najbardziej ok. Tylko pamiętaj - partycjonowanie z poziomu CWM wywala wszystko z karty. A zatem CWM (partycja), potem zmiana ext3->ext4, potem kopiujesz na fat32 rom w postaci .zip i instalujesz.
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 31, 2013, 14:48:58 »
ok dzięki za rady :) dziś albo jutro w miarę możliwości się znowu z tym pobawię :) w razie problemów będe jeszcze pisał :)

*

Offline mariusz078

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2  Nokia E51 Dell Axim x51v
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 05, 2013, 22:22:03 »
(...)
 Telefon działa ale nadal jest dziwne przebarwienie. Na zdjęciach, na których jest  czarny kolor  pokazuje taki fioletowy odcień.  Wina płyty głównej albo  coś nie łączy? 
Trochę  pobawiłem się telefon, przestałem a ten sam z siebie  łapał różne odcienie. Pewnie coś z układem grafiki albo wina Androida ?

 Boję się przeginać, skręcać telefonem,  ;) Wcześniej to pomogło....ale po kilku dniach przestał  działał digitizer.
Ten fioletowy ocień zauważyłem od Sylwestra, telefon upad ale na dosyć miękkie podłoże, nie była to duża wysokość.

Trudno się mówi.  Ważne, że działa...... może  rozkręcę  jeszcze raz, sprawdzę
Obstawiałbym płytę. Mam ten sam problem - zauwazyłem takie same objawy przy okazji..braku kontaktu w mUSB. Oddałem do serwisu, okazało się że poszło w sposób fatalny gniazdo, maja problem z montazem. Pan zaproponował, że znajdzie obejście prądowe na płycie ("bokiem"). Znalazł, a ja od tego czasu ma  "pniękne, kochajonce inaczej kolorki".;) Odcienie różu, dyskretny fiolecik, majtkowy błękicik, pychotka;)
Objaw pomocniczy - duzo szybsze rozładowanie baterii (ok. 3-5% / godz na MIUI) i kłopoty z zasięgiem (ale to T-Mobile, aczkolwiek stary, wysłuzony SE C902 nie ma z tym problemu).

Tak, chyba to płyta. Nie wiem ..........miał być  oryginalny ekran - kupiłem na allegro. Trochę kosztował. Dziwnie reaguje na dotyk. Tak jakby rozkalibrowany .. z tego co wyczytałem  nie kalibruje się to takich ekranów.
Dotykam, przewija ekran.Czasami kilka razy muszę dotknąć aby odpalić aplikację, coś napisać. Na oryginalnym  pod światło było widać takie kropeczki,  w tym jakoś nie widzę.
Jak znajdę trochę czasu w jakiś  weekend  to rozbiorę telefon. Posprawdzam, może wgram najnowszy rom - nexushd2-gingerbread-v3-0. Coś czuję, że z czasem przejdę na HTC Sensation, czy lepiej wymienić na coś innego  :)

p.s. jeszcze jeden problem. Do tej pory było wszystko ok. Od dwóch dni zauważyłem, że coś jest nie tak z czujnikiem zbliżeniowym. Odbieram rozmowę, ekran prawidło wygasa, po skończeniu rozmowy zostaje na czarno. Świeci się podświetlanie przycisków. Raz na jakiś czas po  przytrzymaniu  "czerwonej słuchawki"  zaświeci ekran, jest ok. Najlepsze wyjście z tego to wyjęcie baterii albo reset przyciskiem pod klapką :(
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 22:31:54 wysłana przez mariusz078 »

*

Offline Porthos0101

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 06, 2013, 14:25:05 »
....miał być  oryginalny ekran - kupiłem na allegro. Trochę kosztował. Dziwnie reaguje na dotyk. Tak jakby rozkalibrowany .. z tego co wyczytałem  nie kalibruje się to takich ekranów.
Dotykam, przewija ekran.Czasami kilka razy muszę dotknąć aby odpalić aplikację, coś napisać. Na oryginalnym  pod światło było widać takie kropeczki,  w tym jakoś nie widzę.
Jak znajdę trochę czasu w jakiś  weekend  to rozbiorę telefon. Posprawdzam, może wgram najnowszy rom - nexushd2-gingerbread-v3-0. Coś czuję, że z czasem przejdę na HTC Sensation, czy lepiej wymienić na coś innego  :)
no to trafiłeś na jakąś fatalną podróbę, miałem dwie takie matryce - żyły własnym życiem, ekrany zmieniały się po zbliżeniu (nie dotknieciu) palca, SMS pisałem 5-krotnie dłużej, trudno było w cokolwiek trafić, dramat, aparat zawodny jak nigdy. Aż gość wstawił mi matrycę brandowaną T-Mobile i... zupełnie inna bajka, precyzyjnie, bez problemów obsługa, jak za dawnych czasów, kropki są, ale nie tak mocno widoczne, jak w pierwszej

nie bardzo wierzę w poprawę za pomocą zmiany ROM-u, ale mogę się mylić
ROM: BarrDroid 1.0.8 clk
Radio: 2.15.50.14
Kernel: Rafpigna 1.9OC
Micro SD: A-Data 16GB Class 10

*

Offline mariusz078

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2  Nokia E51 Dell Axim x51v
Odp: [26.Aug.2011] NexusHD2-Gingerbread V3.0 - Rom na którym wszystko działa.
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 10, 2013, 18:41:06 »
....miał być  oryginalny ekran - kupiłem na allegro. Trochę kosztował. Dziwnie reaguje na dotyk. Tak jakby rozkalibrowany .. z tego co wyczytałem  nie kalibruje się to takich ekranów.
Dotykam, przewija ekran.Czasami kilka razy muszę dotknąć aby odpalić aplikację, coś napisać. Na oryginalnym  pod światło było widać takie kropeczki,  w tym jakoś nie widzę.
Jak znajdę trochę czasu w jakiś  weekend  to rozbiorę telefon. Posprawdzam, może wgram najnowszy rom - nexushd2-gingerbread-v3-0. Coś czuję, że z czasem przejdę na HTC Sensation, czy lepiej wymienić na coś innego  :)
no to trafiłeś na jakąś fatalną podróbę, miałem dwie takie matryce - żyły własnym życiem, ekrany zmieniały się po zbliżeniu (nie dotknieciu) palca, SMS pisałem 5-krotnie dłużej, trudno było w cokolwiek trafić, dramat, aparat zawodny jak nigdy. Aż gość wstawił mi matrycę brandowaną T-Mobile i... zupełnie inna bajka, precyzyjnie, bez problemów obsługa, jak za dawnych czasów, kropki są, ale nie tak mocno widoczne, jak w pierwszej

nie bardzo wierzę w poprawę za pomocą zmiany ROM-u, ale mogę się mylić

Trochę  za późno na reklamację. Tak na przyszłość.
Może znasz dobre źródło  gdzie można kupić  dobry cały wyświetlacz ? Jeszcze jedno pytanie. Jakiej użyłeś taśmy, jaką kupić, jakiej grubości?Skleiłem zwykłą, cieniutką  dwustronną taśmą. Chciałbym rozebrać, ponownie skleić.