Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie

  • 11 Odpowiedzi
  • 19955 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« dnia: Lipiec 11, 2019, 15:48:47 »
Posiadam AutoMapa Polska dla Android wersja 19.06  5.4.10 Build 2501.Kończy mi się licencja i zmierzam ją przedłużyć na kolejne 366dni.Obecnie AutoMapa mam zainstalowaną na nawigacji GPS Prestigio Geovision Tour PGPS7795.Chciałbym użyć Automapa przy pomocy telefonu jaki posiadam.
Czy po zakupieniu przedłużenia licencji na AutoMapa Android na 366dni mogę używać AutoMapa  na telefonie z Android 9.0 po instalacji aplikacji ze Sklep Play i podaniu otrzymanego numeru licencji,który dostałem po wykupieniu przedłużenia licencji,a w przypadku,jeśli telefon nie będzie dobry do używania AutoMapa(program odinstaluję z telefonu) czy będę mógł używać AutoMapa na nawigacji GPS z funkcją tabletu(tam cały czas zainstalowana aplikacja) posiadając numer licencji jaki dostałem po wykupieniu przedłużenia licencji AutoMapa Android na 366dni?
Proszę o bardzo dokładną odpowiedź  Dziękuję
Liczę na pomoc użytkowników forum
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2019, 15:59:57 wysłana przez lukcio33 »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2019, 16:28:56 »
Ponieważ na OS Android nie płacisz za program AM a tylko za jego określone funkcje to gdy upływa subskrypcja na jednym urządzeniu po prostu opłacasz subskrypcje na drugim . Co prawda nr licencji się zmienia ale ..." to nie ma wpływy na pracę silnika"  :E .  Przenoszenie z numerem ma sens gdy zostało np. pół roku licencji. wtedy wysyłasz maila do Akurat'u , oni zwalniają licencję a Ty rejestrujesz ją na drugim urządzeniu i w ten sposób zachowujesz te pozostałe pół roku. Jeśli przewidujesz częste zmiany urządzenia to trzeba przypisać licencję do karty pamięci (po uprzednim zwolnieniu w Akurat) i wtedy po prostu przenosisz kartę razem z AM.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2019, 16:50:10 »
Pisałem do wydawcy AutoMapa czy mogę przypisać obecną licencję do karty pamięci,a następnie używać aplikacji(z obecna licencją oraz przedłużoną licencją) w telefonie z Android 9.0,dostałem taką odpowiedź:
Niestety ale nowe wersje systemu operacyjnego Android nie pozwalają na przypisanie licencji do karty pamięci. Jest to ograniczenie nałożone przez producenta systemy Android. Mapy może Pan zapisać w dowolnej lokalizacji (karta pamięci, pamięć urządzenia).
Na stronie automapa.pl  po wejściu w Kontakt wyświetla się strona Wsparcie-Kontakt i jest możliwość zresetowania aktualnie posiadanej licencji Auto Mapa za pomocą formularza,ale nie wiem czy po zresetowaniu posiadanej obecnie licencji  AutoMapa będę mógł bez problemu wpisać numer obecnej licencji w Aplikacji na telefonie z Android 9.0 oraz przedłużyć licencję jeśli numer obecnej licencji wpisałem w aplikacji zainstalowanej na telefonie z Android 9.0 i czy w przypadku jeśli telefon nie będzie dobry do używania AutoMapa znów za pomocą formularza resetowania licencji zresetuję licencję podając jako powód resetowania: zmiana urządzenie,to czy jej numer będę mógł wpisać do aplikacji zainstalowanej na nawigacji GPS z funkcją tabletu z systemem Android. Pisałem w tej sprawie do wydawcy AutoMapa i dostałem odpowiedź:
Licencja przypisana jest do urządzenia. Po odblokowaniu licencji przez formularz i potwierdzeniu mailowo licencja jest odblokowywana i można ją użyć na innym urządzeniu z systemem Android.
Wygląda na to,że można zresetować licencję,którą po odblokowaniu przez formularz i potwierdzeniu mailowo,gdy licencja zostanie odblokowana mogę ją użyć na innym urządzeniu z systemem Android.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2019, 16:55:40 wysłana przez lukcio33 »

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2019, 22:39:53 »
I tu jest ból. Parę dni temu kupiłem nowy smartfon, zresetowałem licencję, przełożyłem kartę do smartfona a i tak musiałem pisać o odblokowanie licencji.  pozdr

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2019, 13:13:19 »
Zachęcam przed takimi operacjami jak wymiana telefonu do wcześniejszego wypróbowania co i jak działa . Na nowym "diwajsie" AM działa przez tydzień z pełną funkcjonalnośćą jako TRIAL (potem nie działa tylko wyznaczanie trasy) co daje dość czasu na "przetrenowanie" wszystkiego i dopiero  odblokowujemy licencję i wpisujemy do aplikacji ,wtedy od razu widać czy można przypisać do karty czy nie.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2019, 22:27:27 »
Dostałem informacje z supportu AM, że nie ma już możliwości przypisania do karty.  pozdr

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2019, 00:40:23 »
Ale co napisali? Że w ogóle nie?  Wg. mnie to zależy od wersji Androida
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2019, 10:00:48 »
" licencje od pewnego czasu sa przypisywane do urządzenia a nie do karty. W przypadku zmiany urządzenia proszę o kontakt z nami"

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2019, 18:50:48 »
To już przy pierwszym podaniu licencji aAM nie pyta sama do którego urządzenia przypisać licencję?
Onegdaj - po zwolnieniu licencji - był wybór. Urządzenie czy karta.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2019, 19:50:00 »
jest jeszcze dziwniej bo na ios lic jest przypisana do konta (tak przypuszczam)
zmienilem iphona i am dziala na nowym po przeniesieniu danych

tapatalk
verstuurd vanaf mijn iphone
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2019, 23:06:21 »
Support dzisiaj : " reset licencji bez konieczności odblokowania przez support raz na 6 tygodni. Na nowym Androidzie znowu można przypisać licencję do karty"  pozdr

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Przedłuzenie licencji AutoMapa i inne urządzenie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2019, 16:56:20 »
I gra muzyka  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .