Acer n35 i Sony Ericsson seria k i d

  • 0 Odpowiedzi
  • 1649 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Acer n35 i Sony Ericsson seria k i d
« dnia: Październik 16, 2006, 14:29:09 »
Otóż po dwóch tygodniach walki udało mi się połączyć mojego biednego acerka z sony ericssonem za pomocą podczerwieni.

Oto kilka błędów co do artykułu który jest na pdaclub.pl:

1. Kiedy wpisujemy *99***[nr]# nie wpisujemy za każdym razem 1.
Łatwiej jest wejść w nasze konta danych, poczukać naszego połączenia internet gprs (pod zadnym pozorem nie brać pod uwagę Wap czy MMS)!!  i dać info o nim.
Wyciągamy id zewnętrzne (będzie ładnie zaznaczone) i wpisujemy w pole [nr] (więc połączenie nie zawsze jest na id=1)

2. dodatkowa ścieżka komendy +cdgcont nie jest potrzebna. sony ericsson automatycznie ustawia połączenie gprs oraz ma wpisaną nazwę apn której nie musimy właśnie w tej ścieżce dopisywać.

3. pamiętajmy aby w Connections... zanim klikniemy na ogólne opcje dodawania połączenia i edytowanie połączeń już istniejących kliknąć na dole w advanced i zajrzeć do działu Select Networks i tam spojrzeć co jakiej sieci jesteśmy standardowo ustawieni. pamietajmy aby domyslna siecia byla My Work Network a nie My ISP (właśnie tego u mnie brakowało)


Na razie tyle. Gdyby ktoś bardzo potrzebował pomocy proszę pisać. Myślę że po 2 tygodniach walki jestem w stanie nawiązać każde połączenie pomiędzy każdym pocketem i telefonem (chyba wszystkie fora przejrzałem odnośnie tego tematu)

Za pomoc dziękuję panu Piotrowi Łokietek z Orange który to przez 1,5 godziny prowadził ze mną rozmowę telefoniczną i doszukiwał się w raz ze mną problemów z połączeniem.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI