DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie

  • 26 Odpowiedzi
  • 15270 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« dnia: Styczeń 04, 2009, 12:24:22 »
Niestety napalilem sie na dx900.
A oto kilka jego cech:
odpustowy plastik,
blokada rysika spowoduje jego wypadanie po 50 wyciagnieciu (mimoz ze jszcze ciezko chodzi),
nagrywa filmy (do mmsa jak wieksze ) w formacie 3gp - ale takim ze czytany jest tylko przez tego etena, wiec mmsy mozna tylko do siebie wysylac - inni tego i tak nie zobacza.
Wielkosc filmu mms ustawiona na 300 kb - co generuje czasem mmsa powyzej 300 kb a wiec siec odrzuca - nie ma mozliwosci zmiany. A wiec zapomnijcie o wysylaniu filmu mmsem.
Jakosc aparatu slaba - a nawet bardzo slaba.
Zabezpieczenie obiektywu zadne - po kilku razach wlozenia do kabury plastik zabezpieczajacy obiektyw porysowany
Aplikacja do obsługi drugiego telefonu zalosna - podczas wysylania smsow wyskakuja jakies krzaki
MMsa z drugiej karty nie da sie wysłać,
Windows mobile dla tego etena jest chyba jakis "specjalny" bo duza czesc aplikacji ktora dziala mi na innych sprzetach z tym systemem tu nie ruszy.
Folia na ekran dostarczona z urzadzeniem zle wycieta - trzeba przycinac samemu.
preinstalowane spb zawiesza urzadzenie w momencie uspienia. Spb trzeba dac w tryb gdzie nie wraca do startowego ekranu.
Bardzo slaba jakosc wi-fi
Bateria nie wytrzymuje jednego dnia pod warunkiem ze nie korzystamy z transmisji danych lub wifi - wtedy nie wytrzyma kilku godzin
Brak radia a przynajmniej brak obslugi programowej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 13:35:56 wysłana przez MDArek »

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:33:14 »
A mozna powiedziec o nim cos pozytywnego czy ogolnie klapa?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:17:03 »
Kilka wymienionych przez Ciebie wad to wina softwareowa, więc jest nadzieja, że to zostanie naprawione. Ubolewam, że w kwestii aparatu dali d.. :mad: bo tego mi bardzo brakuje w x800.

Tylko jeszcze powiedz masz go? Bądź użytkowałeś? Czy jedynie na podstawie opinii innych tak mówisz?

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:53:57 »
Też jestem ciekaw - jeśli się wszystko zgadza to po prostu nie zawiedli - ETEN jak eten
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:27:24 »
pisze swoje doswiadczenia. ci co korzystaja z chinczykow beda zadowoleni. ja niestety mam kilka pocketow i ten jest najgorszy (mam htc i della) . to jest przy nich bardzo slabe i niedopracowane. choc jak kolega powyzej zauwazyl czesc usterek to soft. a propos wskazcie mi prosze gdzie ewentualnych poprawek do tego szukac? najbardziej mnie denerwuje nieczytelny dla innych telefonow format filmu 3gp. a jeszcze dodam ze jak popatrze pod swiatlo na ekran to pofalowany - rozumiem ze musi byc troche miekki ale do tegbo stopnia zeby nie byl plaski ? z pozytywow to tyle ze ma drugi modul gsm - podkreslam ze to zadne 3g, nawet mmsow nie obsluzy. a jeszcze jedno , system wstaje szybciej niz w htc.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:45:15 »
http://rapidshare.com/files/179833741/camera.zip.html
Tutaj masz chyba wszystkie pliki od kamery jakie znalazłem w x800. spróbuj podmienić, może to coś da. Pliki z mojego x800 działają bez problemu na telefonach SE. Oczywiście wcześniej zrób kopie swoich oryginalnych plików (możesz również wrzucić je na forum, zobaczę czy coś więcej się zmieniło w stosunku do etenów serii 800).

Nie wątpię, że eten działa najgorzej. W końcu jesteś pierwszym użytkownikiem takiego modelu na tym forum. Tak samo było z x800, pierwszy rom to była totalna porażka.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:23:34 »
Jesli wysle mmsa do samsunga to pokazuje ze nie moze wyswietlic , do htc - idzie tylko dzwiek , se probuje cos wyswietlac ale nic nie widac. Przypuszczam ze to kwestia kodeka. Czy eten wypuszcza aktualizacje do swoich sprzetow ?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:05:00 »
Spróbuj przesłać jakiś film z aparatu do innego urządzenia ale przez BT, czy do po kablu do komputera i potem do innego urządzenia. Jeśli dalej będą takie same objawy, to faktycznie coś z kodekiem.
Eten wypuszcza nowe romy co jakiś czas. Pewnie niedługo też pojawią się romy ugotowane. Na tą chwilę znalazłem takie coś http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16693

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:14:50 »
No widzisz - boski jestes ! Dzisiaj zapodam ! Napewno nowszy bo moj jest z grudnia 2008 a tu piszą o 03/01/2009 - czyli jest nadzieja.
Napisane: Styczeń 05, 2009, 11:59:43
http://pl.youtube.com/watch?v=ppiZSs3z-Mk

Powyzszy odnosnik jak mecze ten sprzet, moge jeszcze cos sfilmowac jesli jest potrzeba. Filmy slabe bo nagrywane HTC


Idac za Twoja wskazowka przeslalem film do komputera, komputer sobie radzi z filmem ... , to czemu komorki sobie nie radza ?

http://de.youtube.com/watch?v=iR7jJggnyZc
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 13:02:27 wysłana przez MDArek »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:33:04 »
W jakiej rozdzielczości nagrywa filmy? Ustaw na 220x176 (lub mniejszą nawet) i taki film sprawdź na jakimś telefonie.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:14:45 »
nie no oczywiscie probowalem wszystkiego, 176x144 tez nie pomaga. no i ten rom pod zamieszczonym powyzej linkiem to niestety ten co jest u mnie. puscilem mmsa tez na kilka nokii i to samo niestety mmsow nie czyta nic poza etenem. wkurza mnie to maxymalnie, czasy multimediow a eten olal i kamere i soft do obslugi tego badziewia co nagra. dobra jeszcze pozostaje proba tego co wyekstrachowales od siebie.
Napisane: Styczeń 05, 2009, 21:56:37
Paczka od Ciebie uruchamia sie , przechwytuje dzwiek jednak nie przechwytuje obrazu - zielony ekran jedynie.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:06:03 »
Same MMSy moim zdaniem to jakaś wielka porażka. Czy to ma jakiś standard? Odnoszę wrażenie, że lepiej wysłać maila z komórki niż MMSa ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:43:56 »
Czy mmsy porazka ? Zalezy .. Poki co email nie jest tak powszechny , wiekszosc telefonow nie ma skonfigurowanych maili a mmsy tak. Wiec sa one poki co najbardziej kompatybilne. Poza tym email to posrednik a mms idzie tylko przez operatora komorkowego. Wiec masz racje tylko wtedy kiedy nie uzywasz mmsow , w przeciwnym razie mylisz sie w 100 %
Tyle w temacie powyzszej wypowiedzi. Jesli chciałbys pociagnac temat to proponuje w innym watku.

Wracajac do tematu - na etenie prawidlowo wygladajace nagranie na innych telefonach wyśiwetla takie krzaki :
http://de.youtube.com/watch?v=xbKv53XfNOQ
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 10:49:47 wysłana przez MDArek »

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:43:57 »
Masz rację, o MMSach samych w sobie OT nie będziemy robić ;)

Co do problemów w tym modelu, to starszych chyba jest to samo? Przyznam się, że nie używam MMSów, bo są dla mnie zbędne. Zatem jak to było z MMSami w poprzednich modelach? Też były problemy, czy dopiero tu coś namieszali? Bo faktycznie wygląda to fatalnie i dziwne byłoby, gdyby tylko w tym modelu było to namieszane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 13:46:01 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:44:56 »
Z mmsów to ja trochę korzystam. Nigdy nie było problemów z żadnymi mediami. Film przesyłałem tylko raz przez mms i na SE k550i działał jak trzeba (176x144, 150KB). Ogółem filmy nagrane x800 działały na każdym sony ericssonie na którym sprawdzałem (k700, 750, k800).
Być może szczegół, ale w jaki sposób wysyłasz? Przez aplikację do mmsów? Czy może po nagraniu filmu klikasz ikonkę do wysyłania? Ja korzystam jedynie z pierwszego sposobu.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:19:35 »
A jest szansa zeby podmienic kodek z jakiegos innego sprzetu ? nie wiecie gdzie tego szukac ?

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:38:08 »
Potwierdzasz, ze ETEN jest jak nieudolny "strzał z .....". Nigdy WICEJ!

ps. sorki  :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 00:06:44 wysłana przez Mondy »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2009, 07:14:27 »
Mondy
nie przeginaj

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:40:45 »
Potwierdzasz, ze ETEN jest jak nieudolny "strzał z ***".
Rozumiem Twoją awersję do Etena, ale takich słów tu nie używamy. Proszę o edycję tego słowa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:12:02 »
No tak ale cos w kwestii rozwiazania problemu mozna prosic ? Nie wiem jak szukac ? Jak wysle mmsa do siebie na etena to odtwarza ok. Gdziekolwiek indziej jest zle. Chyba cos spaprali w kodowaniu obrazu z kamery. Czy da sie podmienic jakis plik za to odpowiedzialny ?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:19:24 »
Wstaw jakieś przykładowe nagranie na forum. Przetestujemy u siebie (nie tylko na etenach). Jak będzie wszędzie ok to trzeba będzie szukać problemu w aplikacji od mmsów. Co do kodeków, to obawiam się, że one zaszyte są w aplikacji.

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:27:19 »
az trudno uwierzyc. moj x500+ ma szklana szybke na aparacie, na wierzchu i zadnej ryski. plastik tez solidnie wykonany. dziwne ze tak zeszli z jakoscia. nic w takim razie przed zakupem bede musial pomacac

*

Offline sielik

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7, Omnia W
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2009, 13:08:53 »
Niestety napalilem sie na dx900.
A oto kilka jego cech:
odpustowy plastik,
blokada rysika spowoduje jego wypadanie po 50 wyciagnieciu (mimoz ze jszcze ciezko chodzi),
nagrywa filmy (do mmsa jak wieksze ) w formacie 3gp - ale takim ze czytany jest tylko przez tego etena, wiec mmsy mozna tylko do siebie wysylac - inni tego i tak nie zobacza.
Jakosc aparatu slaba - a nawet bardzo slaba.
Zabezpieczenie obiektywu zadne - po kilku razach wlozenia do kabury plastik zabezpieczajacy obiektyw porysowany
Aplikacja do obsługi drugiego telefonu zalosna - podczas wysylania smsow wyskakuja jakies krzaki
MMsa z drugiej karty nie da sie wysłać,
Windows mobile dla tego etena jest chyba jakis "specjalny" bo duza czesc aplikacji ktora dziala mi na innych sprzetach z tym systemem tu nie ruszy.
Bardzo slaba jakosc wi-fi

Witam
Skąd masz tego DX900? Od ruskich czy to jakaś wersja przedprodukcyjna (testowa)? Wg mnie plastyk jest ok, nie będzie widać odcisków palców na obudowie jak np na htc. Z ekranem i wifi jakaś dziwna sprawa to chyba jednak nie finalna europejska wersja. Co do rysika to myślę, że nie będzie wypadał, takie samo kiepskie mocowanie jest w x800 i jakoś się trzyma od 14 miesięcy. Co do reszty to częściowo wina softu. Od 10 lat mam komórę i wysłałem z 2 MMSy ;) w tym z x800 żadnego także ten błąd mnie nie rusza.

Czy ktoś się orientuje kiedy będzie można kupić DX900 z oficjalnej polskiej dystrybucji? Noszenie x800 i do tego jeszcze nokii przestaje mnie bawić.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 13:13:43 wysłana przez sielik »
pozdr., sielik
Aktualnie Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7 i Omnia W, były: Tab 10.1  LG P970, HTC 7 Trophy, Galaxy S, Mini [SE Xperia Neo V, Mini, X10i], Nokia E52, HTC HD2, Magic, Diamond, Eten DX900 i X800, [sporo WM5 i 6], na początku był ETEN P700

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2009, 22:35:56 »
Kolejne moje odkrycie to to że nie obsługuje kart większych niż 8 gb. A propos wypowiedzi przedmowcy - wersję mam finalna na rynek brytyjski. Pewnie że można wszystkie wady zaakceptować, tylko że nie przy takiej cenie. Poza tym skoro u innych producentów działa to czemu tu nie ? Brud na urządzeniu tak samo widać jak w htc. zaleta dla mnie w porówniani do htc jest przycisk aparatu z ktorego htc zrezygnowało nie  wiadomo po co. a wkurza mnie brak możliwości wyłączenia dźwięku migawki bez wyłączenia dźwięków systemu. No i cały czas nie rozwiązałem jeszcze problemu 3gp który tu występuje.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2009, 23:00:35 »
wkurza mnie brak możliwości wyłączenia dźwięku migawki bez wyłączenia dźwięków systemu.
Da się to zapewne zmienić w rejestrze tak jak w innych Etenach. ;) Zresztą to chyba nie tylko przypadłość Etenów.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2009, 01:45:37 »
W HTC w aparacie jest opcja wyłączania dzwięku migawki.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline MDArek

  • ***
  • 253
  • NOTEs
Odp: DX900 - nie kupujcie - ostrzezenie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2009, 09:22:18 »
tak w Htc jest - wiem bo mam tez htc, w etenie nie ma.