Zmiana ROMu a prędkość

  • 11 Odpowiedzi
  • 5226 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Zmiana ROMu a prędkość
« dnia: Luty 22, 2011, 19:49:40 »
Witam wyjadaczy Androida :)

Pytanko mam do Was. Otóż już mam naszykowany rom Cyanogen do mojego ZTE, jednak ostateczna decyzja nastąpi po udzieleniu odpowiedzi przez Was! :) Mianowicie:

1. Czy po zmianie ROMu i teoretycznie tych samych ustawieniach, zwiększy się długość "życia" na baterii? (może jakieś tweaki samego ROMu)

2. Może i śmieszne pytanie, ale czy przestaną mi się zacinać gierki? (sporadycznie potrafiły się zacinać i osiągać np 3fps... gry takie jak Asphalt 5 , Hungry Shark 2 , Mole! )

3. Czy Cyanogen jest w j.polskim?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję!
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 20:09:22 »
Dział ZTE jest niżej ;)
1. Nie mam pojęcia. Wg mnie CM 7 miał trochę denerwujących bugów. Osobiście uważam, że będzie porównywalna i nie ma co się cudów spodziewać.
2. Zdecydowanie! CM 7 jest szybki i niesamowicie przyspiesza telefon :D
3. Tak, jest język polski :)

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 20:15:19 »
Tak więc przystąpiłem do zmiany ROMu, oczywiście wgrałem te wszystkie potrzebne pliki, zrobiłem backup, wyczyściłem (wipe) i wybrałem z SD Card odpowiedni plik....

no i?


error...

assert failed: getprop("ro.rproduct.devidce")...................................................error in sdcard/update.zip (Status 7) Instalation aborted....

help bo bateria niedługo padnie :)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 20:23:17 »
Do wgrania CM potrzebujesz recovery w wersji 3.0.0.5. Masz takie?
Nie masz czym się łamać, zawsze możesz zrobić restore backup.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2011, 20:25:52 »
A no widzisz...mam recovery 2.5.1.8

Więc teraz dla wgrania nowego recovery muszę zrobić Restore ROMu , znow wgrać ROOTa i od nowa Recovery zainstalować? czy dobrze pojmuje materię?
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2011, 20:30:13 »
Jeśli ROM się nie wgrał, to teoretycznie możesz spróbować wybrać opcję reboot, powinien uruchomić się raz jeszcze.
Koniecznie musisz wgrać recovery w wersji 3.0.0.5, bo CM potrzebuje nowszego recovery.


Tu masz recovery w wersji 3.0.0.5
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 20:36:17 wysłana przez don.kamillo »

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2011, 20:36:22 »
W międzyczasie czekając na odpowiedź postanowiłem spróbować innego roma który mam (froyo r9b). Ten poszedł bez najmniejszego problemu (obecnie mam boot screen-a) . Podziałam kilka dni na nim i spróbuję sobie na spokojnie powgrywać te recovery nowsze i ROMa.

Dziękuję za pomoc Kamillo. Masz piwko ;)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2011, 20:41:24 »
Bo ROMy FLB i JJ R9 mogą być wgrywane przez to recovery, co miałeś. CM jest specyficzny, oparty na 2.3.2. Ma jakieś składniki, które są dopiero w recovery 3.0.0.5.
Warto poczekać na nowszą wersję CM, bo ta ma buga - po rozmowie nie wybudza ekranu, dlatego z niej zrezygnowałem. No i launcher trochę jakby ścinał. Reszta to wielki plus  :ok:

Sam używam FLB r9b i mi się podoba :) Jest szybki, stabilny, działa. Nie ścina w menu. W grach raczej też nie ;)

A bardzo proszę, polecam się :)

*

Offline omg123

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2011, 15:01:40 »
Buga da się ominąć podpinając telefon po usb/ładowarkę, naciskając przycisk wstecz (u mnie działa) lub prze aplikacje just shake free. Aby launcher nie mulił wystarczy wyłączyć wallpaper hack (nie wiadomo dla czego domyślnie jest włączony).
NIE lubię to !

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2011, 17:00:18 »
Włączanie telefonu pod ładowarkę, gdy się kończy rozmowę jest problematyczne, np. w takim samochodzie... Ja czekam na jakąś edycję bez tych bugów ;)
A launcher i tak mi ścinał. Używałem Launchera Pro. Na FLB działa płynnie.

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2011, 09:04:40 »
Bug z kończeniem połączenia został usunięty. Ja akurat czytając iż CM7 ma ciągnąć prąd z baterii bardziej niż JJ9 zastanawiam się nad zmianą JJ9 na FLB z racji braku już wsparcia dla niego tylko nie wiem czy warto.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

don.kamillo

Odp: Zmiana ROMu a prędkość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2011, 14:34:53 »
JJ9 nigdy mi nie pasował, jakoś nie mogłem się przekonać. Może wydajniejszy w grach, w zwykłym użytkowaniu różnic nie widziałem w porównaniu z FLB :) I nie wiem, czym było to spowodowane, ale w notyfikacjach JJ9 uparcie pokazywał mi sieć Plus, mimo że mam Play.
Co do DM7 to już znam tą informację, ale boli mnie słaba bateria. Zainstaluje może go dzisiaj, zobaczę jak działa teraz.


Edit. Wysypuje mi niektóre aplikacje, bateria pada strasznie szybko... Animacje ładne, płynność wysoka, ale nadal poczekam na stabilną wersję.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 22:47:56 wysłana przez don.kamillo »