Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2

  • 10 Odpowiedzi
  • 5797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« dnia: Kwiecień 11, 2011, 14:08:22 »
Cytuj
Tutaj ważna uwaga: wymienione wyżej ROMy są tylko i wyłącznie dla tzw. pierwszej generacji Blejdów, tzn. tych, które fabrycznie miały zainstalowany Android 2.1. Nie da się ich wgrać do Blejdów z fabrycznym ROMem 2.2 (czyli Blejdy 2 generacji).

FAQ w tym dziale jest mało dokładne. To znaczy, że trzeba wgrywać inne romy, czy jestem wtedy skazany na oficjalne oprogramowanie? Jeżeli będę musiał używać oficjalnego, to będzie się tam dało odblokować akcelerację?

Zamierzam podpisać nowy cyrograf z Orange za miesiąc, podejrzewam, że tam już będą blade'y z nowszym softem.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 14:50:37 »
Są już dostępne ROMy dla gen1 i gen2. SS RLS4 dla przykładu którego używam (sam sprawdza jaki jest). Poczytaj dobrze u źródła ROMu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 14:52:15 wysłana przez Simon »
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline dizi

  • *
  • 64
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:22:57 »
Ja podpisałem 2 tygodnie temu aneks do umowy z Orange i dostałem 2.1

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:54:54 »
Mi umowa kończy się 10 maja, więc jeszcze dużo może się zdarzyć. Do tego czasu jeszcze muszę pozbyć się toshiby G900 i ewentualnie dozbierać trochę kasy.

A jak jest np. z tym cudem ? http://www.cyanogenmod.com/devices/zte-blade
Oczywiście nie napiszą na czym działa, a na czy nie... I czy w ogóle dobrze działa...
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:09:00 »
Poczytaj na innych forach np. Modaco.com. Jest Cyanogenmod na bazie 2.3, po którym Blade dostaje niezłego kopa.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:56:43 »
Chodziło mi o to, czy działa na gen2, co ciężko jest znaleźć w internecie. Ale wydaje mi się, że nie muszę się specjalnie martwić bo na stronce Orange pisze, że ma Androida 2.1, w razie czego będę miał podstawę do reklamacji. :D
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:03:22 »
SS RLS4b działa na gen2 poczytaj jak radzimy u źródła na modaco. Cyan chyba jeszcze nie działa z tego wiem na gen2.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

don.kamillo

Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2011, 12:08:23 »
FAQ było pisane jakiś czas temu. Wtedy nie było możliwości przejścia z Gen1 na Gen2. Na Gen2 nie da się wgrać ROMu dedykowanego na Gen1. Nie wiem, co tu jest niejasne. Jak masz Gen2, to nie możesz wgrać ROMu z Gen1.
CM nie jest jeszcze przeznaczony na Blejdy z Gen2, ale od nowego wydania ma to się zmienić. Kończy się support dla Gen1.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2011, 16:13:32 »
W FAQ nie było jasno napisane, czy w ogóle da się wgrywać jakikolwiek modyfikowany soft.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

don.kamillo

Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2011, 16:42:01 »
Bo nie było softów dla Gen2, zatem nie dało się wgrać innych, więc trzeba było pozostać na standardowym.
Skoro Gen2 jest już kawałek czasu na rynku, to i pojawiają się ROMy dla tej generacji. Trzeba mieć na uwadze, jaki telefon się posiada. Aczkolwiek i tak nie można wgrać ROMu z Gen1 dla Gen2. Ot, cała filozofia.
Warto też poczytać, czy ROM jest dostępny dla Gen1 i Gen2, czy tylko dla jednej opcji.
Na pewno nie będzie to JJ, ani FBL, bo one ukazywały się przed pojawieniem Gen2. CM do wersji stable i N38 też nie. Z tego co mi wiadomo, dopiero teraz CM będzie dla Gen2 (i to wyłącznie na tą generację).
Pozostaje SS, o którym mówili przedmówcy.
Oczywiście można zrobić update do wersji Gen2, ale traci się gwarancję, bo nie ma (jeszcze) sposobu na downgrade z wersji Gen2 do Gen1, więc gra nie jest warta świeczki.
Myślę, że dość wyczerpująco?

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Wgrywanie romu do Blade z fabrycznym 2.2
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:27:44 »
Teraz tak, nic tylko pozbywać się tosi i podpisywać nową umowę, dziękuję za pomoc.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)