folia klejona woda

  • 14 Odpowiedzi
  • 7231 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

folia klejona woda
« dnia: Marzec 01, 2007, 13:56:21 »
kupilem folie na LCD bezklejowa ktora moczy sie woda i mokra naklada na wyswietlacz. czy nie powinienem sie obawiac ze woda dostanie sie w szczeliny miedzy LCD a obudowe? model mojego palma to hp ipaq 5450. odpiszcie prosze bo mam obawy to naklejac.

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
folia klejona woda
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 14:33:08 »
na pewno czegoś nie pomyliłeś? na pewno wodą?

może chodzi o zwykłą folię działającą na zasadzie elektrostatyczności, a wodą można ją co najwyżej myć...
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Re: folia klejona woda
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2007, 14:41:58 »
Cytat: "booboss"
kupilem folie na LCD bezklejowa ktora moczy sie woda i mokra naklada na wyswietlacz. czy nie powinienem sie obawiac ze woda dostanie sie w szczeliny miedzy LCD a obudowe? model mojego palma to hp ipaq 5450. odpiszcie prosze bo mam obawy to naklejac.


lepiej przeczytaj:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=62149

i nie ten dział.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
folia klejona woda
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 16:03:53 »
booboss ja też miałem folie bezklejowa ale jak zakładałem to musiałem nanieś kilka małych kropel wody na folie i przyłozyć do wyswietlacza (sprzet oczywiście bez baterii) i a nastepnie dołaczonym filcem lub jakaś szmatką przejechać kilka razy po wyswietlaczu i wycisnac powietrze i wode spod folii i wode która wyjdzie wytrzeć a nastepnie na 30min sprzet odłożyc i nie właczac go
u mnie wszystko było ok

Re: folia klejona woda
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2007, 16:17:48 »
Cytat: "cytryna2"
Cytat: "booboss"
kupilem folie na LCD bezklejowa ktora moczy sie woda i mokra naklada na wyswietlacz. czy nie powinienem sie obawiac ze woda dostanie sie w szczeliny miedzy LCD a obudowe? model mojego palma to hp ipaq 5450. odpiszcie prosze bo mam obawy to naklejac.


lepiej przeczytaj:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=62149

i nie ten dział.


cytryna,ale w tym watku gosciu uzywal roznych plynow a mi chodzi o zwykla wode.
podam link z aukcja na ktorej kupilem folie,jest tam tez "opis instalacji". przeczytaj jak znajdziesz chwilke i daj znac co o tym sadzisz.

http://allegro.pl/item167001062_best_fol_classic_mio180_168_169_p350_p550_x_3szt.html

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
folia klejona woda
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2007, 16:39:23 »
ten opis instalacji jest raczej na komórkę bez dotykowego ekranu (nawet telefon jest na obrazku) gdzie woda nie zaszkodzi bo można ją wytrzeć i po sprawie. W przypadku palmtopa podczas "wyciskania pozostałej wody" jest praktycznie pewne że dostanie się ona pod obudowę, zakładanie folii w ten sposób to proszenie się o problemy i słusznie sie tego obawiasz

woda nie jest niezbędna do tego żeby folia sie trzymała, po prostu ułatwia zakładanie. Naklejając na sucho o wiele trudniej pozbyć się bąbli powietrza. Markowe folie ochronne mają drobniutkie otworki przez które powietrze samo wyjdzie po pewnym czasie. Jeśli już musisz naklejać na mokro, ilość wody powinna być naprawdę minimalna, stanowczo odradzam nakładanie folii "prosto z wody"

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
folia klejona woda
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2007, 16:46:50 »
Ja mam folię tego typu. Lekko ją zwilżyłem przed przyłożeniem do ekranu, później szmatką wycisnąłem wodę (i powietrze) wten sposób, że została ona natychmiast wchłonięta przez szmatkę. Folia na ekranie od kilku miesięcy i wszystko śmiga :)

Oczywiście w trakcie manewrów bateria leżała sobie obok ;)
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

folia klejona woda
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2007, 16:48:53 »
Zakładałem w swoim pda na wodę i nic się nie stało.To jest najlepszy sposób.

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
folia klejona woda
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2007, 17:25:55 »
Najlepszy sposób to kupić porządną folię - np. Brando. Jak kogoś stać na zabawkę za x tysięcy to odżałuje 35zł na folie.

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
folia klejona woda
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2007, 17:53:38 »
Jedno nie wyklucza drugiego. Brando też można założyć na mokro.
Zamiast wody proponuję jednak użyć bezpieczniejszych płynów - np alkohol izopropylowy (jakiś spray do czyszczenia ekranów).

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
folia klejona woda
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2007, 17:54:59 »
Można jechać z Warszawy do Gdańska przez Kraków. Pytanie tylko: po co?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
folia klejona woda
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2007, 18:09:40 »
Łatwiej usunąć drobne pyłki, które przy zakładaniu na sucho pchają się między ekran a folię.
Przykładając folię jedną krawędzią do ekranu i używając spray można wyczyścić obie powierzchnie tuż przed momentem połączenia. Resztki płynu i ewentualne bańki powietrza bardzo łatwo później usunąć.

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Re: folia klejona woda
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2007, 21:03:30 »
Cytat: "booboss"
Cytat: "cytryna2"
Cytat: "booboss"
kupilem folie na LCD bezklejowa ktora moczy sie woda i mokra naklada na wyswietlacz. czy nie powinienem sie obawiac ze woda dostanie sie w szczeliny miedzy LCD a obudowe? model mojego palma to hp ipaq 5450. odpiszcie prosze bo mam obawy to naklejac.


lepiej przeczytaj:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=62149

i nie ten dział.


cytryna,ale w tym watku gosciu uzywal roznych plynow a mi chodzi o zwykla wode.
podam link z aukcja na ktorej kupilem folie,jest tam tez "opis instalacji". przeczytaj jak znajdziesz chwilke i daj znac co o tym sadzisz.

http://allegro.pl/item167001062_best_fol_classic_mio180_168_169_p350_p550_x_3szt.html


tu nie chodzi o wodę tylko generalnie o ciecz, czy w postaci wody, spirytusu, mleka a także pianki w której jest zawarta ciecz.

folia klejona woda
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2007, 18:39:28 »
Ja tez już zakładałem takie. Folie zanuzylem w wodzie z plynem, odczekalem az wiekszosc wody skapie i dopiero wtedy na ekran.

2x bylo idealnie, a raz cos sie stalo i ekran nie reagowal na dotkniecia (przestal byc dotykowym ;P) na szczescie noc w dosc cieplym miejscu i bylo ok. Nie co sie przestraszylem bo to bylo nowe P550, ale na szczescie wszystko bylo ok.

Nastepnym razem jak przyjdzie mi zalozyc folie to bede musial sie zastanowic czy nie lepiej wydac te 35 zl na brando i nie miec klopotow, niz wydac 15 zl za 6 sztuk ale obawiac sie ze uszkodze palmtopa. Wymiana ekranu jest dosc kosztowna a gwarancja chyba tego nie obejmuje.

Odp: folia klejona woda
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2007, 20:34:57 »
nie zakładajcie folii których klej wymaga użycia wody!!! po wyschnięciu sciągniecie ja tylko razem z kawałkami wyświetlacza! te szajsy na allegro to zwykła folia do oklejania szyb pocięta na wymiar i sprzedawana jako folia do pda , takim sprzedwcą powinno się solidnie obić puszke