Podstawka (stacja dokująca) do WIZARDA i nie tylko ;)

  • 0 Odpowiedzi
  • 2022 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Podstawka (stacja dokująca) do WIZARDA i nie tylko ;)
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:06:17 »
Witam.
W przebłysku radości postanowiłem sklecić jakąś stację dokującą ze starego , kartonowego pudełka po mp4...
krótki opis "jak to zrobić"

mierzymy naszego wizarda ile ma cm na szerokość i wysokość (radzę dodać po 1mm gdyż ja się przejechałem na tym i musiałem pilniczkiem jechać żeby wizard bez problemowo wszedł)

oczyiście wycinamy to ładnie (ja dodałem też u góry takie małe wycięcie...a to po to aby łatwo było wsadzić palca i podważyć Wizarda w celu wyciągnięcia)






Następnie wyciąłem miejsce na rysik który będzie sobie "spoczywał" obok palmtopa. Ważne aby wyciąć go wraz z częścią "wyginającą się"








Po zrobieniu tego , całość powinna wyglądać mniej więcej tak:



Później wypychamy środek gazetami złożonymi mniej więcej w kształt pudełka (żeby czasem mi tam "na pałę" nie wgniatać gazet!! :D ) mi starczyło na to cała 1na Wyborcza + część Wall Street Journal

Ostatnia gazetka ważne aby była w górnej części pudełka aby Wizard spoczywał pochylony lekko ku dołowi (poprawia to widoczność na ekranie i ułatiwa pisanie)
coś w tym pokroju:


Następnie wyciętą część na rysik odwracamy (aby tym zginającym się elementem wpasować w drugi koniec miejsca na rysik. Wiem że nic to nie mówi więc pokażę na zdjęciu:



Generalnie jest to po to aby rysik przechylał się w stronę pudełka dzięki czemu nie wypdanie :)



Obecnie jestem w trakcie robienia dziurki na ładowarkę (kabel usb).
Co mądrzejsi mogą jeszcze popodłączać jakos głośniczki stacjonarne lub np obok rysika zmieścić jeszcze miejsce na dodatkową baterię lub kartę pamięci.


Generalnie moja całość prezentuje się tak:





Wiem że nic specjalnego,
Wiem że nie dokładne wykonanie,
Wiem że wygląd nie zachwyca...

jednakże satysfakcja jest....BEZCENNA ;)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy