PC w obudowie PowerMaca G4

  • 7 Odpowiedzi
  • 5669 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
PC w obudowie PowerMaca G4
« dnia: Grudzień 05, 2010, 19:56:58 »
Witam! Chcialem sie w koncu pochwalic rezultatami mojej (w sumie) tygodniowej pracy w garazu, a pozniej juz w mieszkaniu ;) PC w obudowie powermaca g4 :D Pomysl w zasadzie zrodzil sie sam, bo mialem uszkodzonego apple`a i szukalem fajnej obudowy ;) Pozniej jak zwykle okazalo sie, ze juz ktos na to wpadl i tym sposobem uzbieralem na kompie 100mb dokumentacji podobnych projektow ;)

Robilem w zasadzie z tego co mialem pod reka, zeby ograniczyc cene kosztem czasochlonnosci ;) Dlatego wlasnie wyladawala w nim plyta ATX a nie m-ATX :]

Specyfikacja:
asus a7v600 z ostatia wersja biosu
amd barton 2600+ + radiator pentagram
2 gb ramu (w 3 kosciach...)
250 gb dysk sata
karta graficzna: 256mb nvidia, gainward, zmienione chlodzenie
karta muzyczna: miala byc SB livbe 5.1, ale jest problem ze sterownikami, a nie mam czasu sie bawic wiec korzystam ze zintegrowanej
zasilacz: tracer 350w (o ile mnie pamiec nie myli, nowka sztuka od brata :D)
biale jabluszko na gorze przedniej sciany obudowy mruga w rytm pracy dysku twardego :D
z 10 gniazd usb
brak CDromu :]
wyswietlacz lcd, glownie do regulowania wiatraka procesora
czytnik kart pamieci
2 neone po bokach, zupelnie niewidoczne po wylaczeniu
podswietlenie wezami swietlnymi
2 wiatraki 12mm, ten przezroczysty nawiawa powietrze, ten dolny wysysa z obudowy
kazdy wentylator (oprocz zasilacza) posiada osobny regulator obrotow
kazdy wentylator oraz dysk twardy zamocowane sa na uszczelkach zeby ograniczyc drgania
reset komputera mial sie odbywac poprzez nacisniecie 2 malych przyciskow pod wlacznikiem jednak korzystalem z applowskiej plytki drukowanej i pewnie przez to resetuje sie 1 przyciskiem :]

Wszystkim zarzadza windows 7 professional :)

Jeszcze nierozwiazane problemy (moze macie jakies pomysly)
-strasznie glosny dysk twardy, sprobuje go jeszcze inaczej zamontowac (1 blaszka, a nie 2 polaczone i slabiej przykrece), ale chyba przekrecilem gwint i strasznie ciezko odkrecic srubke, ktora trzyma tacke z dyskiem. Ogolnie wpada w duze wibracje, a nie chce go wymieniac poki nie padnie, dlatego mysle nad wyciszeniem go np. mata bitumiczna
-sterowniki pod win 7 do karty muzycznej
-brakuje 1 plastiku z tylu obudowy, musze go dociac w garazu ojca ;)



EDIT: dysk twardy jak przystalo na samsunga mocno halasowal... wiec zamontowalem go poprzecznie i polozylem na duzym kawalku korka i jest duzo lepiej :) Buczal jeszcze nowy zasilacz, bo jego obudowa wpadala w rezonans, ale doscisnalem korkiem dzieki czemu mam cisze w pokoju :D

Wnioski: korek rulez :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 20:02:46 wysłana przez Tymon »
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline d8vit

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS +G1
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:43:27 »
Fajny pomysł i niezłe wykonanie:)
Troszkę widać niedokładność przy wycinaniu otworów na tylnej ściance. Ale tego przecież nikt nie ogląda.
Jeżeli już ma być taka choinka to pokusił bym sie o podświetlenie RGB względem któregoś czynnika(temperatura obciążenie, procesora czy nawet losowo wybierane kolory)
Ten dysk to SAMSUNG? Wiem z własnego doświadczenia ze są strasznie hałaśliwe.

Ale tymi dwoma tygodniami chyba jednak trochę przesadziłeś, swojego czasu zamknąłem ATX w obudowie PIONEER'a PD-6700 a ma on tylko 8,5 cm wysokości, płyta mieści się w środku na styk praktycznie obok dysku zostaje może 2 cm luzu. W ciągu 4 dni zmontowałem komputer+ wyświetlacz LCD na HD44780 i sterowanie z IR na TSOP'ie 17 36 i to samymi wieczorami.

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2010, 09:31:21 »
Fajny pomysł i niezłe wykonanie:)
Troszkę widać niedokładność przy wycinaniu otworów na tylnej ściance. Ale tego przecież nikt nie ogląda.
Jeżeli już ma być taka choinka to pokusił bym sie o podświetlenie RGB względem któregoś czynnika(temperatura obciążenie, procesora czy nawet losowo wybierane kolory)
Ten dysk to SAMSUNG? Wiem z własnego doświadczenia ze są strasznie hałaśliwe.

Ale tymi dwoma tygodniami chyba jednak trochę przesadziłeś, swojego czasu zamknąłem ATX w obudowie PIONEER'a PD-6700 a ma on tylko 8,5 cm wysokości, płyta mieści się w środku na styk praktycznie obok dysku zostaje może 2 cm luzu. W ciągu 4 dni zmontowałem komputer+ wyświetlacz LCD na HD44780 i sterowanie z IR na TSOP'ie 17 36 i to samymi wieczorami.


Dziekuje :) No wlasnie wyszedlem z zalozenia, ze to czego nie widac nie musi byc bardzo dokladne ;)
Choinke mozna wylaczyc ;) Nie dwoma tygodniami tlyko tygodniem, a komp byl rozlozony duzo dluzej...
Widocznie masz wieksze doswiadczenie skoro zrobiles to szybciej, ja robilem na zywiol, bez jakis specjalnych planow, bo pozniej sie okazywalo ze i tak dalej cos nie pasuje :P
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:28:05 »
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2011, 18:18:23 »
Cytuj
Głosowanie potrwa od 01.02.2011 do 14.02.2011.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2011, 17:27:40 »
Cytuj
Zagłosuj na ten zestaw w kategorii:
Najgorszy mod - Złota Malina
hmm?
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2011, 17:35:33 »
Zgłoszonych zostało 125 zestawów, jury wybrało 30 do finału. Na pozostałe można głosować jako na najgorsze, nie wiem czy Tymon na to liczy?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: PC w obudowie PowerMaca G4
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2011, 21:00:24 »
moze byc ;) dla najgorszego jest nagroda niespodziewanka :D
Częstochowa,Opole,Wrocław :D