P1i, robota dla blacharza :)

  • 13 Odpowiedzi
  • 4515 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
P1i, robota dla blacharza :)
« dnia: Lipiec 05, 2010, 23:15:11 »
W P1i po dość groźnie wyglądającym upadku odkleiły się blachy z przodu telefonu. Niestety nie całe, tylko od dołu (od strony gniazda). O ile z lewej strony dało się zreperować (naprostować i dokleić), o tyle z prawej nie wydaje się to możliwe (blacha jest załamana, nie da się jej dobrze wyprofilować). Ma ktoś może jakiś pomysł jak to w miarę estetycznie poprawić?

Docelowo telefon wyląduje w dokładnie takim:

"pancerzu", tak że nie musi to wyglądać 100% idealnie :).

Od razu mówię że wymiana całej obudowy (100zł kosztuje używana na znanym portalu) jest zdecydowanie zbyt droga, a samego przodu nie widziałem...

Swoją drogą nie wiem jak to możliwe że nic poza obudową nie uległo uszkodzeniu / zniszczeniu, zresztą pokażę zdjęcia tego co z niego zostało:



No chyba że ktoś ma przód do P1 :) to proszę o kontakt.

EDIT: klej z lewej strony puścił :mad: jak tak patrzę na to co się dzieje to mam ochotę ten telefon ... tej blachy się żaden klej nie trzyma. Chyba ją zdejmę, a spróbuję zamontować odpowiednio wyciętą gumę (fajna chropowata, z osłony dysku Seagate ST340810A)

Temat w DiY bo to ma być jakiś mod :) tylko nie mam jeszcze pomysłu jaki. na razie próbuję odwzorować na różnych materiałach oryginalną blaszkę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 13:55:05 wysłana przez qba_rozpruwacz »
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:28:21 »
ebay to 12$ z wysyłka za cała obudowę.
W licytacji jeszcze taniej:
http://tnij.org/sep1i
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 22:31:12 wysłana przez Antej »

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2010, 23:22:46 »
taa, niecały dolar za towar i 10 za wysyłkę :)
na razie zdjąłem tą blaszkę, władowałem w imadło i wyklepałem (brzmi brutalnie i tak było)  :E

Nie orientuje się ktoś do czego służą takie małe sprężynujące elementy pod tymi blaszkami (styki?). Czyżby blaszka pełniła funkcję zewnętrznej anteny? Bo właśnie to mnie wstrzymało przed montażem elementu niemetalowego. Założyłem jakoś tą blaszkę, włoże tel do pancerza (może w przyszłym tyg. dotrze) i będę dalej kminił.

Swoją drogą to mam dziś :mad: pechowy dzień. Zjeździłem pół miasta (na rowerze, w mieście, w południe, ehhh) za 1 egzemplarzem kolorowego czasopisma, później jadę na ryby (znowu rower) a tu słynny już wmordewind, zaraz potem burza (tyle fuxa że władowałem się mimo zakazu wstępu do remontowanego młynu i przeczekałem :) ), a teraz co? nie zdążyłem pozakładać kont (ebay i paypal) i sp...a mi sprzed nosa obudowa do P1i (0.01$ wywoławcza, 9.99$ przesyłka, nikt nie zalicytował). Idę spać i tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 23:34:32 wysłana przez qba_rozpruwacz »
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2010, 00:52:31 »
Z atrapy sie przelozyc nie da?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 08:23:15 »
to byl tylko przyklad,za 12$ masz juz kilkanascie aukcji z wysylka free. oczywiscie termin dostawy nawet do miesiaca.
Co do atrap to ma szanse 1:4 szkoda kasy na eksperymenty,skoro jest druga opcja.

Wydać 35zł na prawdziwą obudowę czy 15-20zł na atrapę.. dla mnie wybór jest oczywisty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 11:15:45 wysłana przez Antej »

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:06:29 »
Tą trochę poprostowałem i dało się założyć. A co do atrapy, prawdopodobieństwo że podejdzie jest bardzo duże bo blaszka na telefonie jest fabrycznie przyklejona, żadnych dziwnych montowań nie ma :). Tylko skąd wziąć taką atrapę :P

I jakie jest zadanie tych "styków" pod blachą?
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:35:19 »
Miales kiedys atrape tego modelu w reku ze taki pewien jestes? Z doswiadczenia wiem ze  atrapy najczesciej sa zrobione od nowa w duzym uproszczeniu i nie mają nic wspólnego z oryginałem, jak patrzę sobie teraz na ich zdjęcia to wyglądają przeciętnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 15:30:38 wysłana przez Antej »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2010, 15:04:24 »
Na allegro zdaje sie jest atrapka, nie wiem czy w zestawie.
Antej- niektore sa, inne nie, jeszcze inne to to samo tylko z gorszych materialow. Przynajmniej takie odnioslem wrazenie, gdy jeszcze zbieralem atrapy.
Nie twierdze, ze na pewno sie da, ale mozna zawsze zapytac sprzedajacego co do atrapki, a przemontowanie blaszki, ktora i tak kleiles moze sie udac.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2010, 15:29:42 »

Nie twierdze, ze na pewno sie da, ale mozna zawsze zapytac sprzedajacego co do atrapki

Tylko w jakim stopniu ta odpowiedź będzie szczera?

Zwykle całość jest tak poklejona, żeby nie można było otworzyć atrapy. Na miejscu Sprzedającego nie ryzykowałbym uszkodzenia towaru tylko dla zaspokojenia ciekawości jakiegoś anonimowego allegrowicza.
"Jak ktoś chce się bawić w otwieranie niech kupi albo zapłaci za ewentualne szkody"

Z drugiej strony natura Polaków nie pozwoli puścić obudowy w cenie atrapy... więc tak czy inaczej sprawdzenie będzie kosztować.



*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2010, 20:26:57 »
Co jak co ale blaszka to najmniej skomplikowana część i podejrzewam że w atrapie jest elementem "identycznym z naturalnym", ewentualnie przyklejona lepszym klejem i pozbawiona pseudozatrzasków. Póki co czekam na pancerz, dopiero mając go będę mógł stwierdzić co jeszcze można przerobić (żeby telefon się w nim spokojnie zmieścił). Sam pancerz też ogumuję (jedynym wrażliwym na cokolwiek elementem zostanie ekran, o ile nie zrobię klapki).
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2010, 22:30:54 »
Mogli też zastąpić ją plastikiem co jest częstym rozwiązaniem.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2010, 21:08:04 »
pokusiłem się na atrapke G1 na allegro, bo chciałem mieć zapasowe plecki. I zonk, bo była sklejona... i nie pasowało, chyba że jak pięść do nosa.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2010, 22:54:01 »
Mozesz, Beju, rozwinac temat tej atrapy do G1? Bo sam sie nad tym zastanawialem :D

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: P1i, robota dla blacharza :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2010, 16:48:16 »
no wyglądała identycznie jak telefon - wszystkie elementy etc. kupiłem za 20 zł już z wysyłką i okazało się że prócz szyn prowadzących slider wszystko jest inne...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1