Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców

  • 4 Odpowiedzi
  • 16808 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców
« dnia: Październik 06, 2011, 16:11:41 »
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i w dodatku od razu proszę o pomoc ;) ale trochę wyrozumiałości ..
W angli nabyłem za grosze HP iPaq Pocket PC hx4700
podobno sprawny ale nie posiadam do niego nic  :(
patrząc po zdjęciach na internecie to jest fajna zabawka i bardzo mi zależy na tym aby choć na chwilę to uruchomić ;) można kupić ladowarkę na allegro ale nie chce inwestowac nawet tych 20zł ponieważ mam inne ważniejsze wydatki .. ale jeśli okażę sie że działa to z pewnością ją kupie.
Do rzeczy powiem prosto z mostu:
Chciałbym naładować baterie od tego hx4700 przez jakiś patent np. jakaś ladowarka od czegoś innego połączona na krótko z baterią lub coś w tym stylu ja wiem ze wiele osób to skrytykuje ale spróbujcie mnie zrozumieć prosilbym o jakieś wskazówki z góry bardzo dziekuje

*

Offline waspinator

  • 46
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC Sensation XE  :)
Odp: Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 16:24:16 »
"weź jakąkolwiek ładowarkę od telefonu up..ol (czyt. utnij) koniec, odmów zdrowaśkę, podepnij jedną żyłę do + drugą do -  baterii módl się żeby Cię nie wy...ło (czyt. podrzuciło) w powietrze włóż wtyczkę do kontaktu, odczekaj 5 -10 minut włóż baterię do urządzenia" - działało na baterię do noki 3310  :mrgreen:

Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku skorzystania z powyższego sposobu , robisz to na własną odpowiedzialność.

Odp: Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2011, 16:32:24 »
No właśnie też tak robiłem ze starymi telefonami a dokładnie z motorolą c550 ahh co to był za sprzęt kiedys ;) :P i działało ale moj problem polega na tym że ta bateria od HP iPaq Pocket PC hx4700 posiada aż 7 pinów i nie mam pojecia gdzie jest plus a gdzie minus ..

*

Offline waspinator

  • 46
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC Sensation XE  :)
Odp: Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2011, 16:45:53 »
Z doświadczenia wiem że baterie mają opisany + oraz - ...
szybkie googlowanie w grafice pokazało że i w tym przypadku w/w opis jest...
piny 1,2 "+" , 5,6  "-"   powinno wystarczyć do ładowania
3,4,7 - nie mam zielonego pojęcia co to ale lepiej  nie podpinaj pod nie napięcia...

co do wyboru pinów przy ładowaniu (pomiędzy 1 czy 2 czy może oba na raz itd w przypadku "-") nie pomogę, ale stawiam że wujo google będzie wiedział  :E

Odp: Nietypowy sposób ładowania bateri - coś dla szpeców
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2011, 17:15:38 »
właśnie szukałem na google ale nie mogłem znalezść .. dzieki wielkie ! ;)

Połączone: Październik 07, 2011, 10:06:59
Działa !!! ;) podlaczyłem plus pod ,1' pin a minus pod ,6' pin i odpalił działa jak nowy  :grin: dzieki wielkie za pomoc !
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2011, 10:06:59 wysłana przez DonHush »