ładowanie spv m3000

  • 6 Odpowiedzi
  • 3140 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ładowanie spv m3000
« dnia: Styczeń 17, 2010, 14:28:23 »
słuchajcie, mam taki problem:

kupiłem za bezcen na allegro  spv, którego oficjalna wadą bylo zepsute gniazdo usb. Stwierdzilem, że je sobie naprawię. Jednak po otwarciu pda, okazało się, że wszystko wokół miniUSB i samo min jest popalone(ktoś probowal chyba lutować. Podłączyłem  go w tej chwili prosto do ładowarki - mam taka jedna rozebraną właśnie do spv m3000, i podłączyłem pda do drutów bezpośrednio pod styki, zawijając kable wokół nich. Odpaliłem telefon i co się okazało ładuje się. teraz moje pytanie - czy można go tak ładować pod ładowarką specjalnie do niego, czy może bateria spuchnie?

Z góry thx za odpowiedź ;)

*

Szczepan169

Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2010, 10:10:05 »
Witam, jest ryzyko że może spuchnąć.

pozdrawiam

Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:01:50 »
dzięki ;)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:22:56 »
dajesz w nia pelna para bez zabezpieczen. Podobno bateria ma swój uklad odpowiadajacy za ladowanie. Ja bym zalozyl po drodze rezystor żeby max prad był 0.4A. Będziesz wtedy ladowal  bezpiecznie. Ladowalem już tak same baterie i było ok..

*

Offline la.pier

  • **
  • 125
  • Sprzęt: kaiser
Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 19:15:15 »
albo kupić ładowarke nie wiem jak to się nazywa "biurkowa"? taka że ładujesz samą baterie wyciągniętą z urządzenia.np różnego rodzaju podstawki biurkowe mają dodatkowe miejsce właśnie do ładowania dodatkowych baterii

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2010, 15:54:30 »
do hermesa na alle widzialem jakis czas temu za parenascie zl

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: ładowanie spv m3000
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 23:24:24 »
@hawaiisurfer
Ładowarka, a zasilacz to dwie różne sprawy. Ładowarka to zasilacz plus specjalny układ kontrolujący ładowanie ogniwa. To co podłączasz do pda to tylko zasilacz. Daje on 5V i zazwyczaj 1A lub więcej. Podpięcie do baterii w szybkim czasie ją uszkodzi, a jeśli elektronika zabezpieczająca w baterii zawiedzie to się nadmie i w skrajnych przypadkach nawet zapali. Proces ładowania ogniw litowo jonowych jest skomplikowany i nie będę się nad tym rozpisywał ale w dużym skrócie nie można przekroczyć napięcia 4.2V. tak więc ładować można tylko specjalną ładowarką lub w pda (na płycie głównej jest układ kontrolujący ładowanie).

Podeślij fotki tej płyty bo może da się to naprawić.
Are you shpongled?