Komputer pokładowy do samochodu - ASUS P552

  • 2 Odpowiedzi
  • 17921 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Komputer pokładowy do samochodu - ASUS P552
« dnia: Luty 21, 2011, 14:15:50 »
Witam,

mam coś takiego - asusa p552.
Ogólnie - mam pytanie na temat skonstruowania karty we/wy sygnałów analogowych dla takiego urządzonka.

Chodzi o to zeby sobie stworzyć takie fajne coś co by pokazywalo na podstawie sygnałów z fabrycznych czujników - temp. silnika, spalanie, predkośc, temp oleju, cisnienie oleju, afr - jednym słowem co dusza zapragnie.

No i właśnie- byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi zasugerowac gdzie szukać informacji na temat stworzenia karty we/wy analogowych podłączanej do portu USB tego cuda?

Nie ma wifi, jest bt. Sprzęt docelowo miałby być zainstalowany na stałe w samochodzie i pełnić własnie rózne funkcje:P

Potem stworzenie oprogramowania - podejrzewam że to najmniejszy problem.
Głównie chodzi mi o przesłanie syg. analogowych, ew. przekonwertowanie ich.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!


Ach. Nie ma obd w samochodzie -> R19 F7P z Renix/Fenix:)

*

Offline joker77

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I600, Toshiba G910, htc magic
Odp: Komputer pokładowy do samochodu - ASUS P552
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2011, 09:54:19 »
Jesteś pewien że pojazd nie jest wyposażony w komputer lub wczesną wersje obd?
Czy ten model posiada host usb ? (coś nie mogę znaleźć tej informacji), jeśli nie to musisz zrobić coś na avr, pic wejścia wyjścia analogowe/cyfrowe i próbować mierzyć.

Ja co prawda mam autko z 2006, i tam bardzo ładnie działa obd2, odczytuje sobie zdalnie parametry pracy itd.
Nawet kamerkę podłączyłem 2.0Mpx.


Odp: Komputer pokładowy do samochodu - ASUS P552
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2011, 16:28:40 »
Teoretycznie coś tam niby jest - jakieś złącze diagnostyczne ale-> do stosowania z klasycznym obd trzeba mieś specjalną przejściówkę dla Renault...