Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)

  • 89 Odpowiedzi
  • 29025 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

damist

Cześć. Jak wiecie i ja wiem ciężko jest dostać kebel host usb do naszych zabawek a jeżeli jesteś z Ełku czy okolic to już w ogóle :( Wziąłem sprawę w swoje ręce i tak o to stworzyłem własny kabel :)
Instrukcja:
Co nam będzie potrzebne.
-Gniazdo USB płci żeńskiej
-Gniazdo mini usb (5pin) najlepiej żeby to było gniazdo a nie kabelek ponieważ robiąc kabel rozebrałem 6 kabli i tylko jeden z nich miał dobrze wyprowadzony 4pin w większości kabli łączył się z 5 i utrudniało to prace a nawet nie działało (nie wiem czemu)
-miedziane kabelki
-trochę cyny
-lutownica
-trochę wolnego czasu i zapału :P

Wszystko robimy według tego schematu


czyli :

USB normal cable:
G-G
4-1
3-2
2-3
1-4
USB host cable:
G-G
4-1
3-2
2-3
1-4&5
Należy pamiętać że punkty G to masa i należy do nich dorobić własny przewód. Wystarczy połączyć obie aluminiowe końcówki miedzianym drucikiem.






Najlepiej jest rozebrać gniazda tak by widać było kabelki ponieważ przekonałem się że kable są różnie układane i gdy coś pomieszamy możemy uszkodzić sprzęt lub po prostu nie będzie nam to działać.


Flame podłączony bod zwykła klawiaturę PS2 z przejściem na USB
To dopiero prototyp dlatego taki brzydki zrobiony dla sprawdzenia czy działa jak znajdę wolny czas to ulepię coś ładniejszego :P


Jeżeli jesteś z Ełku lub okolic i zastanawiasz się czy kupić sobie kabel to zapomnij o tym bo nie kupisz :P
Dwa dni zwiedzania miasta na marne. Lepiej kup przez allegro lub ebay albo zrób sobie według tej instrukcji , która na 100% jest dobra. A jeżeli nie dajesz rady skontaktuj się ze mną a pomogę lub sam ją wykonam za zwrot kosztów :P
Na hoście testowałem :
Dysk twardy 20GB
Pendrive
czytnik kart
klawiature i mysz jednocześnie  na jednym przewodzie :O
kilka odtwarzaczy audio
aparat cyfrowy
telefon motorola v980
Wszystko działa bez problemów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 18:56:18 wysłana przez Damian Statkiewicz »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2008, 23:19:44 »
no no ładna robota
szkoda że flame nie ma wbudowanej klawiatury to zamieniłbym uni na flame no ale cóż pozostaje tylko obejść sie smakiem :|

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2008, 09:49:11 »
no no ładna robota
szkoda że flame nie ma wbudowanej klawiatury to zamieniłbym uni na flame no ale cóż pozostaje tylko obejść sie smakiem :|
Racja , mogła by być chociaż wysuwana jak w Wizardzie ale z drugiej strony pełno wymiarowa jest wygodniejsza :P

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2008, 11:44:48 »
no no ładna robota

Pewnie mnie zaraz na stosie spalicie, ale TO ma być ładna robota ??
pogratulować należy "rozszyfrowania" pinów i chęci oraz tego że działa zgodnie z założeniami, ale to nie jest robota, to prowizorka,
Gniazdo masz na płytce, dotnij ją do wielkości tego pudełka i nawet na budaprem wklej, a wtyczkę wypuść na kabelku z drugiej strony. Lepiej wygląda i dłużej posłuży, (taśma się zaraz zacznie rozklejać i ciągnąć i w ogóle ble)

I żeby było jasne sam pomysł mi się podoba i sam robiłem coś podobnego do mojego Ipaq (tylko mój służył do ładowania a nie jako host ) chodzi mi o estetykę i wykonanie - można to poprawić bez dodatkowych kosztów, a miło będzie coś takiego choćby w kawiarni wyciągnąć, by zgrać zdjęcia itp
mimo wszystko gratuluje :)
Boga do sprzedania mam

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2008, 12:10:03 »
no no ładna robota

Pewnie mnie zaraz na stosie spalicie, ale TO ma być ładna robota ??
pogratulować należy "rozszyfrowania" pinów i chęci oraz tego że działa zgodnie z założeniami, ale to nie jest robota, to prowizorka,
Gniazdo masz na płytce, dotnij ją do wielkości tego pudełka i nawet na budaprem wklej, a wtyczkę wypuść na kabelku z drugiej strony. Lepiej wygląda i dłużej posłuży, (taśma się zaraz zacznie rozklejać i ciągnąć i w ogóle ble)
Nikt Ciebie nie zjedzie bo każdy ma prawo do własnego zdania jednak fajnie by było gdyby każdy czytał dokładnie co jest napisane :P Cytuję sam siebie :
Cytuj
To dopiero prototyp dlatego taki brzydki zrobiony dla sprawdzenia czy działa jak znajdę wolny czas to ulepię coś ładniejszego język

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2008, 12:50:04 »
Zwracam honor :D
rzeczywiście nie zauważyłem tego zdania wcześniej :p

Jeśli wykonasz to ładniej niż w sąsiednim wątku to będzie naprawdę niezła robota :)
a skoro to ma być hostowy kabelek to zastanów się nad dodaniem zewnętrznego zasilania, bo to główna bolączka jeśli chodzi o współpracę PDA z innymi sprzętami
Boga do sprzedania mam

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2008, 13:10:49 »
Zwracam honor :D
rzeczywiście nie zauważyłem tego zdania wcześniej :p

Jeśli wykonasz to ładniej niż w sąsiednim wątku to będzie naprawdę niezła robota :)
a skoro to ma być hostowy kabelek to zastanów się nad dodaniem zewnętrznego zasilania, bo to główna bolączka jeśli chodzi o współpracę PDA z innymi sprzętami
Dokładnie nad tym pracuję. Pewno coś za tydzień ulepię to wrzucę tutaj. Na razie nie chce mi się w to już bawić po za tym muszę kupić kilka części by ładniej to wyglądało. Host raczej tylko ba biurku będzie leżał ostatecznie będę go brał na jakiś wyjazd więc najlepszym wyjściem będzie tak jak piszesz dodać mu zasilanie a najlepiej tak by PDA się jednocześnie ładował. Flame ma to do siebie że akumulator w mgnieniu oka się rozładowuje więc takie rozwiązanie będzie najlepsze. Już teraz denerwuje mnie gdy zapomnę odłączyć klawiatury i pół akumulatora znika :-|

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2008, 18:58:28 »
Ten kabel to nic innego jak Mini-USB (Typ A) -USB. Czyli czwarty i piąty pin są zwarte. Trzeba tylko wybadać do jakich cyfrówek są takie kable i będzie sprawa załatwiona bez kombinowania :)

Pin    Name    Description

1    VBUS    +5 VDC
2    D-    Data -
3    D+    Data +
4    ID    Mini-A: Ground
                        Mini-B: Not connected
5    GND    Ground

Ja zakupiłem kabel MiniUSB-USB do tego przelotkę która po dwóch stronach ma gniazda. Z wtyczki miniUSB nożem wdjąlem gumę, cyną polączyłem 4 i 5 pin, następnie izolatka i działa jak ta lala ;) Mogę wkleić zdjęcia jeśli ktoś reflektuje.

Autorowi dziękuję za schemat - bardzo się przydał bo nie miałem akurat z moim G900 tego kabelka.

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2008, 19:04:42 »
Autorowi dziękuję za schemat - bardzo się przydał bo nie miałem akurat z moim G900 tego kabelka.
To w zamian jeśli to nie problem pokaż zdjęcia  :P Chętnie zobaczę jak to wygląda nie w moim wykonaniu. Mam teraz w jakiś 40% zrobiony kabelek ale to już inna bajka. Ma to być stacja dokująca z hostem i ładowaniem. Zobaczę jak potoczą się prace .
Cytuj
Trzeba tylko wybadać do jakich cyfrówek są takie kable i będzie sprawa załatwiona bez kombinowania
Mam z tym problem. Rozwaliłem prawie wszystkie kable w domu i jeden się dobry tylko trafił a przydał by się jeszcze jeden . Aha i nie mogę rozgryźć dlaczego nie działa połączenie obu końcówek żeńskich :-| Albo to się inaczej robi niż ja robię albo się nie da w co nie wierzę.

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2008, 00:09:15 »
Wyślę zdjęcia jutro - dzisiaj padnięty jestem. Znaczy jak połączenie 2 wtyczek żeńkich ? Ja mam normalny kabel USB i w tym wlasnie taką przelotkę 2x USB żeńskie.

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2008, 00:11:19 »
I działa to Tobie?  :O

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:27:58 »
A czy nie wystarczy taki adapter?

USB A Female to Mini B Male

Ktoś wie jak w taki adapterach są poukładane kable?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:50:19 »
Znalazłem coś takiego :

Za masakryczną cenę 3.99 w Białej Rawskiej
aukcja ; http://www.allegro.pl/item409802784_przejscie_usb_gn_a_wt_miniusb_5pin_szybka_wysylka.html
Może działa ?
 A Female USB-USB

na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item408011419_lacznik_usb_typ_a_gniazdo_gniazdo_f_vat.html
za 1,90 - ale tylko sprzedaż wysyłkowa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2008, 11:18:32 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2008, 13:02:46 »
Cytuj
Za masakryczną cenę 3.99 w Białej Rawskiej
aukcja ; http://www.allegro.pl/item409802784_przejscie_usb_gn_a_wt_miniusb_5pin_szybka_wysylka.html
Może działa ?
kupiłem to właśnie u nich ale nie polecam mimo że jeszcze tego nie mam. Należy im się porządny opierdziel za ich podejście do klienta. Kupiłem to w czwartek  a potwierdzenie kupna dostałem w poniedziałek i że dostanę wiadomość jak to wyślą. Dziś jest wtorek i jeszcze nic nie dostałem  :-|
Cytuj
paczki wysyłamy w przeciągu 24 - 48 godzin od daty
Gówno prawda :mad:
A co do tej drugiej przejściówki to właśnie dopiero co wróciłem z polowań na to. Przejechałem całe miasto i nigdzie nie ma. Kupiłem za to kilka przedłużaczy i planuje je jakoś połączyć tylko że nie wiem czy to ma sens i czy warto ryzykować zepsucie pocketa.

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2008, 16:47:27 »
Właśnie taką mam 2x żeńskie USB jak wysłałeś. A co do tych przelotek to muszą być w standardzie A (czyli zwarte w miniUSB piny 4 i 5). A na 99%  są w standardzie B czyli czwarty pin jest wolny. Takie coś można stosować jako normalny kabel komp-PDA. Po zwartych pinach 4 i 5 PDA rozpoznaje, że ma do czynienia z kablem Hosta.

A oto mój kabelek :



Po przyjeździe z wakacji zmienie sobie złącze MINI-USB na oryginalne bo to pochodzi z rozwalonego kabelka.

Przelotka składa się z kabla mini-usb i przelotki żeńskiej (2xUSB), zmoddyfikowana została wtyczka miniUSB (wewnątrz zlutowałem piny 4 i 5).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2008, 16:54:24 wysłana przez zuli007 »

*

damist

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2008, 16:31:42 »
To pewnie lipa będzie z tej przelotki  :bored:

Myślę sobie teraz jak zewrzeć pin 4 z 5 w mini usb bo mam ostatni kabel
Napisane: Sierpień 05, 2008, 17:44:10
Na chwilę obecną dalsza zabawa nie ma sensu. Bez odpowiednich narzędzi nie mam szans zrobić dobrego solidnego kabla. Chcę pójść na łatwiznę i kupić go na eBay-u
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160268761106
Problem w tym że nie mam konta tam a facet nie zgadza się na wysyłkę do nas dla człowieka , który nie ma komentarzy na eBay. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś jest w stanie to dla mnie sprowadzić ? Jak by udało się to ściągnąć pobawił bym się zasilaniem tak by podłączając urządzenia pod Flame akumulator był by ładowany ładowarką sieciową. A może ma ktoś narzędzia i odrobinę czasu i zrobi dla mnie taki kabelek ? Oczywiście zapłacę  :) Ja już się poddałem bo tak jak pisałem na początku bez narzędzi nie zrobię nic co będzie trwałe i w miarę wyglądające.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2008, 23:39:01 »
Z tej aukcji wyjdzie dość drogo, bo 14 euro z przesyłką do PL. Znacznie taniej jest tutaj - http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250279054291

Napisz do mnie na prv, pomogę.

*

Offline mww1990

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • mww
  • Sprzęt: Thoshiba g900 - HTC s740 ROSE - HTC Dream
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2008, 21:17:02 »
a wie ktos moze jak samemu zrobic host usb z kilkoma np. 3-ema zenskimi wejsciami na usb?

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2008, 21:34:12 »
a wie ktos moze jak samemu zrobic host usb z kilkoma np. 3-ema zenskimi wejsciami na usb?

... a hub usb to nie to samo ?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2008, 21:42:28 »
to samo ;)

*

Offline mww1990

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • mww
  • Sprzęt: Thoshiba g900 - HTC s740 ROSE - HTC Dream
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2008, 06:57:34 »
w sumie to racja ^^

a czy hub z zewnetrznym zasilaniem moze ominac blokade do 100?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 07:23:24 wysłana przez mww1990 »

*

Offline dawidiuk1

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2008, 23:27:16 »
w sumie to racja ^^

a czy hub z zewnetrznym zasilaniem moze ominac blokade do 100?

Może było to poruszane na naszym forum ;)


Alcatel ot 320 => SE P800 => Motorolka A1000 => Tosia G900

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2009, 18:41:37 »
Odkopałem trupa  :) bo potrzebuję pomocy fachowców  :ok:
Zestaw składa się z przejściówki usb/ps2 i mini usb od chińskiego mp4, wszystko powinno się zmieścić w obudowie po przejściówce od myszy. :evil: żeby wydobyć port usb z tej przejściówki próbowałem go wyciąć jakoś ale to nie był dobry pomysł bo wystarczyło wybić zawartość młotkiem (delikatnie) od strony ps/2.

Jak to połączyć? Nie jestem elektronikiem.










« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 14:58:39 wysłana przez mst »

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2009, 23:16:11 »
Widzisz w tym miroUSB taki obcięty styk... 5ty... On też jest istotny w tej przejściówce niestety... Wiem, że w mini usb muszą być zmostkowane styki 4 i 5 wtedy kabel rozpoznawany jest jako host...

Generalnie gdyby nabyć np. przedłużacz microUSB to ide w zakład że szło by pięć kabli... koszt pewnie ok 10zeta... do tego kupujemy chiński HUB za 14 zeta... obcinamy od przedłużki gniazdo tak aby został wtyk i kawał kabla... rozkręcamy HUB i wylutowujemy/obinamy aby zostało troszkę kabla do podlutowania, oryginalny kabelek z wtykiem usb... Podlutowujemy kabelki z przedłużki i od razu mostkujemy pin 4 z 5 i co?? I mamy długi kabel HOST-USB z czteroma wejściami... pomysł ten będe wykonywał niebawem  :ohreally:

Namierzyłem gadżety do mojego "dedykowanego" HUBa  :O~

Wtyk miniUSB Lutowany 5 stykowy "nófka sztuka" "całe" 79groszy tutaj --->  http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/9208

Kawałek kabla 4 żyły to sobie znajde bo mostek zrobie sobie już we wtyczce (od biedy kabel obetne od jakiegoś zbędnego kabla USB...

Hub jaki będzie potencjalnym rozdzielaczem to sprawdzona i pewna " made in china" ---> http://allegro.pl/item640775266_4_portowy_hub_usb_2_0_do_pc_laptopow_vista_ak43.html ok 6 zeta

Całkowity koszt mega HOST'a USB z czterema portami na wyjściu?? niewiem... 7-8złoty??? Do tego mam kabel 1,5metra i cztery wyjścia proste i piękne  :grin: Poinformuje jak wygląda wysyłka jednego czy kilku wtyków... jeśli będzie zapotrzebowanie to kupie 50 i ogłosze na aukcji  :D
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 08:48:59 wysłana przez miki1406 »

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2009, 10:27:36 »
Generalnie gdyby nabyć np. przedłużacz microUSB to ide w zakład że szło by pięć kabli...


Obawiam się że żaden kabel/przedłużacz microUSB nie ma pięciu kabli, Host jest zwierany we wtyczce styki jak wspominałeś 4i5.

Jak szybko zrobić Host USB jest też w innym wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107417.msg743946#msg743946
przejściówkę można kupić na allegro 3.99+wysyłka http://www.allegro.pl/item642755987_przejscie_usb_gn_a_wt_miniusb_5pin_szybka_wysylka.html
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 11:46:15 wysłana przez jr »

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2009, 15:46:35 »
No tak ale myśle że do zastosowań mobilnych taki patent byłby oki... ale większa kostka przy małym złączu miniUSB i do tego ciężka i ciężki kabel osprzęt to duże ryzyko uszkodzeń... Mój patent który dziś zacząłem organizować z hubem na końcu kabla i wtykiem który można kupić do lutowania byłby bezpieczniejszy i przy tym praktyczny...

Prócz tego projektuje teraz przystawkę do klawiatury I-Box Slim z blachy na której kładziona będzie tośka, może jakiś delikatny klips do tego...

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2009, 21:21:57 »
No tak ale myśle że do zastosowań mobilnych taki patent byłby oki... ale większa kostka przy małym złączu miniUSB i do tego ciężka i ciężki kabel osprzęt to duże ryzyko uszkodzeń... Mój patent który dziś zacząłem organizować z hubem na końcu kabla i wtykiem który można kupić do lutowania byłby bezpieczniejszy i przy tym praktyczny...

Prócz tego projektuje teraz przystawkę do klawiatury I-Box Slim z blachy na której kładziona będzie tośka, może jakiś delikatny klips do tego...

Nie zapominaj że Tośka ma ograniczenie prądowe (chyba 110mA), a hub zawsze coś pobiera i może się zdażyć że nic więcej nie podłączysz. We Flame Huba można dopalić, nie wiem jak by Tośka zniosła dopalanie. Można by podłączyć zewnętrzny zasilacz czyli Hub aktywny, albo nie podłączać 1-ego styku w miniUSB (+5v) a dopiąć np zasilacz od Tośki.
Hub jak i podpięte urządzenia pobierały by prąd z zasilacza, ale to raczej rozwiązanie biurkowe a a czasami trzeba mieć w plenerze.

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2009, 23:21:09 »
No tak ale myśle że do zastosowań mobilnych taki patent byłby oki... ale większa kostka przy małym złączu miniUSB i do tego ciężka i ciężki kabel osprzęt to duże ryzyko uszkodzeń... Mój patent który dziś zacząłem organizować z hubem na końcu kabla i wtykiem który można kupić do lutowania byłby bezpieczniejszy i przy tym praktyczny...

Prócz tego projektuje teraz przystawkę do klawiatury I-Box Slim z blachy na której kładziona będzie tośka, może jakiś delikatny klips do tego...

Nie zapominaj że Tośka ma ograniczenie prądowe (chyba 110mA), a hub zawsze coś pobiera i może się zdażyć że nic więcej nie podłączysz. We Flame Huba można dopalić, nie wiem jak by Tośka zniosła dopalanie. Można by podłączyć zewnętrzny zasilacz czyli Hub aktywny, albo nie podłączać 1-ego styku w miniUSB (+5v) a dopiąć np zasilacz od Tośki.
Hub jak i podpięte urządzenia pobierały by prąd z zasilacza, ale to raczej rozwiązanie biurkowe a a czasami trzeba mieć w plenerze.

Ha no i widzisz... tutaj HUB made in china okazuje się meganiezastąpiony... Tośka odpala komunikat o ograniczeniu nie po tym jak napotka zapotrzebowanie na większy prąd niż 100mA a po tym jak urządzenie samo wyśle info ile potrzebuje prądu... (Dlatego np. nawet jak odciążymy urządzenie... ktoś chciał wylutować diode z pendraka... to i tak to nic nie da... bo jak urządzenie ma na stałe wpisane 150mA to takie info dostanie tosia i wywali błąd) Chiński HUB cechuje się tym, że nie wysyła żadnego info na temat poboru energii, ba... Nie przekazuje takiej informacji z urządzeń weń wpiętych... W moim przypadku w HUBa wpiąłem Pendraka KingMax Ultra 4Gb + Pendrak Kingston 1Gb + Mysz laserowa A4Tech OPTI-cośtam + Klawiatura IBOX Slim i wszystko hula jak teściowa na weselu  :grin:

Widziałem też patenty, że zastosowanie takiego HUBa pozwalało na odpalenie urządzeń które podpięte bezpośrednio w Hosta wywalały błąd...

Cała magia chinskiego HUBa polega więc na cieciu kosztów przez producenta i wywalenie procedury/układu który tymi napięciami steruje i dzięki takiemu "ulepszeniu" HUB najtańszy wygra z Hubem za pare ładnych złociszy...

Przetestowane organoleptycznie  :ok:

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2009, 14:14:42 »
No to wszystko jasne, działaj i pochwal się gotowym produktem.  :D

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2009, 00:42:28 »
Ciekawy plan z z tym hubem  :ok:, ja ze swoim trochę poczekam jestem zawlony robotą.