Jornada 690 - wyjście audio.

  • 7 Odpowiedzi
  • 2660 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Jornada 690 - wyjście audio.
« dnia: Styczeń 18, 2007, 13:02:42 »
Witam.
Chcę dorobić do mojej jornady wyjście audio w najprostszy sposób (dolutować dwa kabelki do wejść głośniczka a drugi koniec do gniazdka minijack) i mam kilka pytań:
Czy po odkręceniu śrubek zaznaczonych na zdjęciu będę miał dostęp do głośniczka:

Nie chciałbym rozbierać jornady aż do płyty głównej, ale czy ktoś wie jak to zrobić?
Bo ja znalazłem tylko instrukcję do 720.
Czy w środku jest dość miejsca na gniazdo (ewentualnie poświęcę slot rysika, i tak go nie mam a pasować będzie idealnie).
Jak wysokie jest ryzyko uwalenia jornady przy rozkładaniu?
Dotychczas składałem tylko pc.

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2007, 17:39:22 »
z tego co widze w swojej jornadzie glosniczek jest podlaczony za pomoca tasmy wiec sam dostep do niego nie urzadzi cie . najlepszym rozwiazaniem byloby podpiecie sie pod plyte glowna

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:52:31 »
Pamiętaj, że najlepiej gdybyś wybrał takie gniazdo mini jack dzięki któremu będziesz mógł odłączyć głośniczek. Są takie gniazda, że przy wkładaniu wtyczki przerywa się taki mały łącznik. Chodzi o to aby na raz nie grał ci głośniczek i słuchawki. Warto na to zwrócić uwagę z dwojakiego powodu, po pierwsze słuchawki będą grały wtedy głośniej (co w tym przypadku nie znaczy gorzej), i nie będzie słychać do okoła czego słuchasz.

Wygląda to mniej więcej tak

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2007, 10:42:07 »
kruszbuk a myslales na zmiana glosnika? chce zamontowac jakis od telefonu bo pierdziwawka w jornadzie moze sluzyc jedynie do dzwiekow systemowych...

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2007, 11:35:36 »
Właściwie to słuchawki mnie urządzają, nie potrzebuje głośniczka.
Odtwarzałem film pod jlime i oglądało by się całkiem dobrze gdyby nie ten tragiczny głośnik.Tak samo przy teorytycznym wardrivingu, dobrze byłoby słyszeć w słuchawkach kiedy wykrywa cienko zabezpieczoną sieć, a nie robić hałas na całą okolicę, tym bardziej że jornada nie należy do dyskretnych urządzeń :)
Aha loto, jak ty otwierasz jornadę znalazłem obrazkowy tutorial na jornadacentral, ale tylko do 720, do 690 było tylko jak dostać się do płytki z ROM, a troszkę boję się eksperymentować.

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:45:05 »
odezwalem sie na gg do ciebei w tej sprawie ;)


edit
cos mi sie wydaje ze to bedzie trudniejsze niz mi sie wydawalo... bezposrednio do plyty nie ma jak sie podlutowac, do glosnika ida 4 przewody z czego 1 to masa. glosnik jest jeden wiec nie wiem po co te przewody. drugim problemem bedzie miejsce na gniazdo- w jornadzie jest ostry scisk, ciezko bedzie znalezc miejsce zeby calosc wygladala estetycznie.

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2007, 16:00:32 »
Na gg mnie nie ma, bo nie jestem u siebie :)
Hm być może jornada używa głośnika jako  mikrofon??
Gdzieś coś czytałem że da się odwrotnie podłączyć głośnik i wtedy zamiast wytważać drgania membrana drga od głosu i sygnał idzie do komputera.
Przepraszam, troszkę mętnie tłumaczę i możliwe, że bez sensu, ale jestem niewyspany.
A co do gniazda to proponuje slot rysika, nie mam rysika i nie zależy mi na nim, a slot jest otwarty od środka, można puścić kabelek od zewnątrz przylutować gniazdo i przykleić na ciepły plastik.
Tylko najbardziej się boję otwierania, bo strasznie delikatnie to wygląda.
Możesz zrobić zdjęcie płyty głównej z makro? bo w sieci jak na lekarstwo strasznie ciężko coś znaleźć.
Zapytam jeszcze na elektrodzie, myślę że ktoś tam będzie wiedział po co 4 kable w głośniczku :)[/url]

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Jornada 690 - wyjście audio.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2007, 19:02:30 »
teraz to ja juz skrecilem jornade ;) czekalem na ciebie az odpowiesz na gg hehe. zmartwie cie ale jornada ma osobny mikrofon w lewym rogu obok panelu od dyktafonu. szczerze mowiac slot rysika moglby sie sprawdzic


o rozkladanie raczej sie nie martw-najtrudniej bedzie pozniej wszystko spasowac do siebie wiec przed rozkladaniem patrz co gdzie i jak jest zamontowane.


jutro najwyzej zrobie ci zdjecia  gdzie sa zatrzaski na kotre trzeba uwazac.


p.s moglbys dac namiary na tego dooma ?  :))