ipaq h4100 Awaryjna bateria

  • 3 Odpowiedzi
  • 2811 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ipaq h4100 Awaryjna bateria
« dnia: Październik 22, 2010, 22:53:12 »
Witam. Mam problem z moim palmtopem. Urządzenie nie wykrywa awaryjnej baterii. Rozkręciłem palmtopa, bateria jest na swoim miejscu, ma 1,2v. Po wyjęciu głównej baterii cały palmtop się resetuje- bateria awaryjna nie podtrzymuje systemu.
Awaryjna bateria wygląda tak
 

A tak wykrywa ( a raczej nie wykrywa) awaryjną baterię palmtop


Tak jak by jej po prostu nie było...

Co robić Panowie? Można to w jakiś sposób naprawić?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ipaq h4100 Awaryjna bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 23:29:04 »
To nie jest bateria tylko akumulatorek, z resztą taki sam mam u siebie w Harrierach (jeden mógłby być do wyjęcia).
Można go wymieniać (o ile dasz radę kupić akumulatorek a nie baterię), ale to dopiero drugi model w którym widzę że BB jest  tak fabrycznie zgrzewana a potem  zatapiana w folii.

Nie wiem czy batti 2.4 zadziała na wm2003 ale tam podaje napięcia na akumulatorkach.
W zasadzie powinno być 1.34V na niej, jeśli ma 1.2V to może za mało żeby wykryć 1% na wskaźniku.
BB ładuje się jako druga, najpierw akumulator potem BB, jeśli mimo to nadal będzie 0% to zostaje wymiana albo przyzwyczajenie się że nie ma BB (lub główne aku wymieniać z podpiętą ładowarką).
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 00:24:26 wysłana przez Antej »

Odp: ipaq h4100 Awaryjna bateria
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2010, 23:39:47 »
no, bateria, akumulatorek... wiadomo o co chodzi :P Po całonocnym ładowaniu nic się nie zmienia. Możliwe że backup po tych 4 latach używania tak dostał w kość?

Btw wymiana baterii z podłączoną ładowarką nie wchodzi w grę ponieważ mam tylko stację dokującą z której nie ma dostępu do baterii ;/

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ipaq h4100 Awaryjna bateria
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2010, 00:23:15 »
Cytuj
no, bateria, akumulatorek... wiadomo o co chodzi
Nie, niewiadomo o co chodzi.
Wstawisz baterie ktorych jest pelno w sklepach a uklad ladujacy bedzie ja ladowal. Nie bez powodu producenci baterii na swoich produktach umieszczaja info o zakazie ladowania.

w wm2003 sa aku, w wm5 i wyzej bateryjki. Jedne i drugie nie sa wieczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 00:26:13 wysłana przez Antej »