HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)

  • 10 Odpowiedzi
  • 16794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LuzaQ

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, hp ipaq rx3115,wizzard,e90.
HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« dnia: Luty 03, 2011, 12:25:58 »
Witam mam hp rx3115 potrzebne mi info które to sa styki + i - oraz ogolnie od czego sa pozostałe
prosiłbym o oznaczenie lub jakis schemat z neta
wiem ze duzo hp ma podobnie rozmieszczone styki..

drugie pytanie czy baterie od nokii bl4c oraz bl6c beda działac jesli podłacze odpowiednie + na + i - na minus - ??

3 pytanie .. moze musze podłaczyc ogniwa od tych nokki pod elektronike od oryginalnej baterii ? bo mam takowe na zdjeciu lezą obok hp..
i jeszcze jedna rzecz jesli laptop nie ładował oryginalnej bateri a włacza sie pod ładowarką to znaczy ze bateria była padnieta ? moze poszło cos na płycie ??
http://img148.imageshack.us/i/dsc00197xu.jpg/

 prosiłbym o pomoc bo hp lezy juz z rok nie uzywany ..
jakiekolwiek info bedzie przydatne :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 12:35:35 wysłana przez LuzaQ »
Szajsung d900i z wejsciem ładowarki o noki n-gage w antenie :D

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2011, 21:45:17 »
Wiedza zerowa...

pozostałe styki to kontrola akumulatora poprzez komunikację z elektroniką w nim zawartą. Jedyne co możesz zrobić to wydłubać ogniwo z akumulatora nokii (też ma elektronikę) i wlutować w miejsce ogniwa do akumulatora od hp zostawiając jego elektronikę.

*

Offline cervandes

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.vw-passat.pl
  • Sprzęt: SGS2, E2370
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 19:51:57 »
w nawigacji mio moov 500pl padł mi akku, ładowanie dwugodzinne a czas działania urządzenia 3 minuty. Podłączona bateryjka była trzema pinami - plus, minus i złącze balancera. Akurat miałem w szufladzie jeden wolny akumulator od HTC Desire więc wypatroszyłem wszystko, połączyłem i działa. Akumulator z HTC był gabarytowo za duży więc musiałem namodzić we wnętrzu żeby się zmieścił ale efekt jest oszałamiający - ponad 3 godziny pracy nawigacji wobec 1 godziny gdy urządzenie było nowe.
Każdy pierwszy raz buduje nas samych

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 20:08:01 »
Cytuj
w nawigacji

Navi mają z reguły niewymienialny akku, stąd też po rozbebeszeniu wszystkiego wystarczy ogniwo podmienić...

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2011, 00:12:58 »
To nie balancer, a pomiar temperatury :) Balancer jest w pakietach przynajmniej dwuogniwowych łączonych szeregowo. W pda jeśli są to łączone równolegle więc jest zbędny.
Are you shpongled?

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 13:19:48 »
ziele skąd w takich małych bateriach pomiar temperatury?

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2011, 23:01:43 »
Z zasady :) Ogniwa li-ion są niebezpieczne i muszą mieć kontrolę temperatury. Mierzy ją termistor. Wiele razy udało mi się doprowadzić w pda do wyłączenia ładowania przez przegrzanie. Albo np htc hd lub desire hd na mrozie wyłącza się możliwość użycia flasha do robienia zdjęć. Pokazuje się komunikat, że bateria jest za zimna..., a jak wiadomo im zimniej tym gorsza sprawność baterii.
Are you shpongled?

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2011, 16:26:36 »
Wiem ziele że Li-ionki muszą mieć kontrolę ładowania i niekiedy czujnik temperatury.
Czujnik temperatury powinien być jak najblizej ogniwa - to logiczne.
Ale.... Baterie które je rozbierałem czy to z telefonów czy palmtopów (same stare modele HP h5450, h2210, ASUS MYPAL A716), nie posiadały czujników temperatury, dlatego zapytałem sie skąd CI się wziął czujnik temp w takiej baterii. Nie wiem może sie mylę, bo możę w nowszych bateriach (w droższych modelach palmtopów) czujniki takie występują.
Wiem również że sa programy na PDA które właśnie mierzą i pokazują temperaturę - więc coś tu nie gra, bo jeśli baterie ogólnie lub tylko niektóre nie posiadają czujników - to co za temperaturę te programy pokazują?
Poza tym czy możliwe jest żeby taki czujnik nie był umieszczony przy ogniwie tylko na płytce elektronicznej obok ogniwa?

Ziele Czy ty widziałeś na własne oczy czujnik temp w takiej baterii ???

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2011, 17:39:31 »
Najczęściej jest na płytce właśnie i taki terminator jest lub nie polany silikonem czy czym podobnym co przewodzi ciepło aby dotykało ogniwa. Jak nie jest polany to wiadomo dłużej będzie się nagrzewał
Are you shpongled?

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 09:37:53 »
Jakoś trudno mi w to uwierzyć, skoro sam na oczy nie widziałes takiego czujnika w baterii.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: HP rx3115 kilka pytan co do "Stworzenia" bateri :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 15:52:38 »
Kolega ziele serwisował(uje?) PDA wiec nie oskarżałbym go o niewiedzę w tym zakresie...