home made battery extender

  • 31 Odpowiedzi
  • 7765 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
home made battery extender
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2006, 18:34:19 »
maksymalnie... więc może ale nie musi tyle puścić... Wstawić jeszcze zabezpieczenie prądowe i będzie hulało :)

*

Offline arielcpu

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n50 Premium, Holux M-1000 GPS
home made battery extender
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 11, 2006, 08:55:45 »
Cytat: "saenta"
Choć to  trochę inny głos w sprawie alternatywnego zasilania/ładowania to uważam, że się przyda  ;) .
Zastanówcie się koledzy czy warto ryzykować uszkodzenie naszych PDA przez takie wynalazki jak te wyżej opisane  :( . Dzisiejsze masowe produkty, mają b.małą tolerancję na odstępstwa od znarmalizowanych parametrów zasilania. Jak jest standard 5V via USB, to taki standard oznacza oszczędności dla producenta w zabezpieczeniach przed napięciem/natężeniem/wachnięciami prądu.  Produkt na rynku ma atrakcyjną cenę, ale jest to okupione uproszczeniem konstrukcji w takich właśnie miejscach. Skończyłem Politechnikę co prawda wiele lat temu, wzory fizyczne się nie zmieniły, ale wolny rynek/czas życia produktu/ marketing/itp BARDZO  :worried: !!!


nikt Cię nie zmusza do podłączania czegokolwiek do twojego PDA, post ten ma charakter informacyjny i taki pozostanie niezależnie od twojego spojrzenia na temat. fakt że skończyłeś polibudę nie jest podstawą do twierdzeń że wiesz więcej ode mnie na temat taki czy inny. ten koszyczek plus 4 bateryjki miał za zadanie pokazać osobom które chcą się doładować że można to zrobić w dość prosty sposób i nie wydawać w tym przypadku 150-200zł na "profesjonalne" extendery. chodziło o to aby jak najmniej lutować, chodzić po sklepach, szukać stabilizatorów i diód prostowniczych bo nie każdy "potrafi" lutować tak jak ty, zapewne. to tyle w sumie, przyjąłem twoją uwagę do wiadomości i łączę wyrazu szacunku mimo wszystko. greetz  :proud: