Dodatkowa bateria do htc tp 2

  • 11 Odpowiedzi
  • 3972 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Dodatkowa bateria do htc tp 2
« dnia: Czerwiec 22, 2010, 16:04:55 »
Ciekawi mnie czy ktos probowal juz podlaczyc dodatkowa bateryjke od nokii bezposrednio do bateryjki w telefonie tzn +do+ ,a - do -.ja wlasnie rozpoczynam test czasu dzialania takiego wynalazku.
narazie o 22-ej odlaczylem zestaw od ladowarki i spac.Teraz heja do pracy na 6:00.po drodze rmf (3G) ,potem godzina skypa z rodzinka z polski(bo jestem w stanach).Dalej rmf nonstop ,jest 9:00 telefonik (jesli tak go mozna nazwac przy tej wadze) pokazuje 80%.
Dodatkowo jeszcze okolo 30 min rozmowy telefonicznej.
Napisze wiecej pod koniec dnia ,postaram sie wlaczyc jeszcze gps ,zeby go bardziej pomeczyc i dolacze jakies fotki.

Połączone: [time]Czerwiec 23, 2010, 02:51:30[/time]
Test zakonczony pomyslnie .  Dodalem jeszcze pol godziny na gps,oraz nastepna godzinka skypa,
pomiedzy tym caly czas rmf fm.o 18:00 bylo jeszcze 20% (jasnej strony mocy).
Dla mnie bomba,tylko kabelki do wymiany na ciensze aby wychodzily ze srodka przez otwor na smycz i dodam dluzsze kable.
Wynalazek prosty tylko trzeba uwazac na + i -.
Laduje ze zwyklej ladowarki do motorolki  5v  550 mA.
http://www.timtechs.com/motorola_mini_usb_travel_charger_dch3_prd443.html
pierwsze ladowanie trwalo 3,5 godziny ,zobaczymy jak bedzie dzis.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 03:01:09 wysłana przez kozlowy »
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:24:49 »
Obawiam się że takie połączenie zabije baterię od nokii, która jest mniejszej pojemności. Na forum był już wątek jak przerabiać baterię. W skrócie należy z oryginalnej baterii pozostawić elektronikę, i podpiąć ogniwa (nie baterie) z innych baterii (ja użyłem ogniw laptopowych 2200 mAh). Pozdrawiam

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:47:41 »
Bateryjce sie nic nie dzieje,nie grzeje sie ,wszystko chodzi jak trzeba .
Dzisiaj drugi dzien testu i mam 30% na ekranie,a jest prawie 17 ta ,czyli 11 godzin na 3G tylko radio RMF FM i moze 40 min skypa.
Mam jeszcze jedna baterie od htc cruisa 2  -2200  mAh ,ona pojdzie na nastepny test.
Jesli kolega Ahmed moze napisac dlaczego bateria o mniejszej pojemnosci moze sie popsuc , to b. prosze bo teraz orginalna od telefonu bedzie zagrozona i  troche sie obawiam.
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2010, 08:34:33 »
Przepraszam że nie podam źródła ale na jednym z modelarskich forum doczytałem się że jeżeli wszystkie ogniwa w pakiecie nie są tego samego typu to będą płynęły przez nie różne prądy (potocznie nazywają to rozjeżdżaniem się ogniw). Ja swój mega akumulator zbudowałem z trzech ogniw laptopowych i oryginalnej elektroniki baterii. Wynik testu 13 godzin na wifi Przy czym 11 na podświetlaniu (poziom minimum) zestaw chodzi już pół roku i nie mam problemów.
Co do uszkodzenia któregoś z ogniw (lub jego szybszego zużycia) to nie dojdzie do tego przy pierwszych kilku (kilkunastu) cyklach ładowanie rozładowanie więc jeżeli nie używasz tego na co dzień (rozumiem że teraz to testy) to może nawet niema co się martwić. Natomiast jeżeli potrzebujesz takiej pojemności codziennie to proponuje wątek:
http://pdaclub.pl/forum/zrob-to-sam/samodzielna-regeneracja-akumulatora-dla-ba-oraz-universala/

Daj znać jak twój zestaw jeżeli nie będziesz nic zmieniał będzie się dalej zachowywał.

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2010, 18:12:35 »
Dzis wpadlem na super ''pomysla''.Juz zamowilem na e bayu pokrywe do bateryjek ale taka grubsza i teraz wszystko schowam do srodka (koszt 15 $) .powinno przynajmniej wygladac po ludzku.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300432340749&rvr_id=&crlp=1_263602_263622&UA=WXI7&GUID=b5d743601270a02682005de0ff9fe85a&itemid=300432340749&ff4=263602_263622


Odezwe sie jak dojdzie przesylka.
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2010, 22:31:29 »
Będzie ful wypas  :ok:

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2010, 18:36:57 »
Jak już wyżej kolega wspomniał ogniwa litowo jonowe można łączyć gdy mają taką samą pojemność i są w takim samym stopniu zużyte. Najlepiej łączyć nowe bo wtedy jest pewność że parametry będą bardzo podobne.  Bateria mniejszej pojemności w twoim układzie będzie raz przeładowywana raz zbyt głęboko rozładowana. Takie łączenie jest ryzykowne. Nie bez powodu każde ogniwo jest razem z elektroniką zabezpieczającą czego nie ma w innych bateriach. Są bardzo czułe na przekroczenie pewnych granic. Widziałem już nie raz rozerwaną obudowę przez napuchniętą jak balon baterię.
Łączenie równoległe (jak w twoim przypadku) polega ma łączeniu identycznych ogniw + do +, - do - a dopiero potem przez elektronikę zabezpieczającą do odbiornika.
Łączenie szeregowe polega na łączeniu biegunów przeciwnych tak aby powstał łańcuch. Tu sprawa jest bardziej skomplikowana bo jest potrzebny dodatkowo układ balansujący napięcia na poszczególnych ogniwach. Inaczej z czasem by się rozjechały.
Are you shpongled?

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2010, 18:31:58 »
Co do napuchnięcia to może się zdarzyć, ale najczęściej nie od razu. Z doświadczenia wiem (uwaliłem już dwa akumulatory takimi zabawami) elektronika sterująca akumulatorem zapobiegła nieszczęściu. Jednak jak poszuka się na youtube filmu z palących się baterii to trochę przechodzi ochota na beztroskie ekspewrymenty.

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2010, 14:41:49 »
Dzis powinna przyjsc pokrywka tylna (back door),ale mam pytanie do was bo narazie wszystko gra i oby tak zostalo.
Czy poprostu nie lepiej ladowac te bateryjki oddzielnie dla bezpieczenstwa,mam dwie ladowarki wiec czasu ladowania mi to nie zmieni.
Czy chodzi tylko o ladowanie- przy rozjezdzaniu sie bateryjek,czy sama konsumpcja pradu ma wplyw?
Do tej pory wszystko gra.W niedziele zrobilem maraton wi-fi 7 godz i zostalo 30%- na bateriach 1500mAh+ 2200 mAh.
I jeszcze jedno moze ktos wie czy styki w bateriach od innych telefonow htc (cruise 2 i touch pro 2)maja takie same polaczenia tzn. czy od lewej jest + ostatni - ,a te dwa po srodku?????
Bo wtedy problem bylby z glowy bo mozna uzywac poprostu dwie baterie,tylko styki wyprowadzic w inne miejsce na bateryice
od cruisa,a potem tylko wymiana na nastepna baterie i problem z rozjezdzaniem zalatwiony.
Dobrze mysle czy cos namieszalem. Dzieki za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 16:26:02 wysłana przez kozlowy »
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:06:39 »
Wydaje mi się że nie tylko ładowanie ale i rozładowanie ma tu wpływ na rozjeżdżanie się.
w twoim układzie będzie raz przeładowywana raz zbyt głęboko rozładowana.

Jeżeli chcesz zbudować mega baterie to polecam sposób jak z przytoczonego wcześniej wątku, może jest to trochę droższe bo należy wybebeszyć jakąś baterię (potrzebna elektronika) i użyć parę nowych akumulatorów, ale z doświadczenia wiem jakość i pewność lepsza.

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2010, 15:24:38 »
Chyba kolega Ahmed ma racje .
Wczoraj wykonalem przerobke bateryjki od cruisa 2 -2200 mAh ,niestety telefon sie tylko wlacza ,sprawdza elektronike w bateryjce i sie gasnie ekranik.Tak wiec lipa ,a nawet sosna.Pozostaje tylko rozwiazanie z poprzedniego watku,lub to co mialem wczesniej -bo wciaz dziala ,a nawet jest coraz lepiej jesli chodzi o czas dzialania.
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)

*

Offline kozlowy

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: myTouch3g slider,leo$,Sensation T-mobile usa
Odp: Dodatkowa bateria do htc tp 2
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:59:39 »
Znowu sie pojawiam aby sie pochwalic ze wynalazek wciaz dziala i nic sie nie popsulo.
Wydaje mi sie ze z tym rozjechaniem sie bateryjek to z lekka przesadzone wiadomosci.
Bo jesli wszystkie bateryjki li-ion maja zabezpieczenie przed przeladowaniem i nadmiernym rozladowaniem ,to nic sie nie moze stac -tak jak u mnie.
Jedna sie rozladowala to jej elektronika ja odcina .
Prawdopodobnie tak to dziala bo moj wynalazek dziala juz 2 miesiace i jest codziennie ladowany.
Teraz dokupilem 2 nowe baterie w hong-kongu (po 5,50$) 1500mAh kazda i je tez polacze w ten sposob,a o wynikach
nie omieszkam napisac.
Nie przyjmuje podziekowan na PW,od tego jest forum.  :)