Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)

  • 8 Odpowiedzi
  • 17817 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« dnia: Luty 19, 2011, 04:08:51 »
Witam wszystkich
Mam taki pomysł. Widzieliście pewnie nowe nokie z serii "n" np. n900. Są one fajne a tok w ogóle to nie one mi chodzi tylko o to co je "prowadzi". Czyli chodzi mi o os tzw. Mameo 5 [coś jak debian]. Ja mam hyc kaiser jak na radzie i trochę mi sie on juz znudził (bez obrazy dla tych co posiadają ten sprzęt]. Ale przydał by sie mu coś nowego. I wymyśliłem coś takiego:
Wiem że jest prawie w pełni Android na hyc kaiser, odpaliłem Ubuntu na moim htc, bawiłem się w partycjonowania dysku/karty, zasięgnąłem trochę tematu na temat mameo/meego i ich instalacji/partycji/wymagań. Po patszyłem na pierwsze bulidy Andka na htc kaiser (jak on powstał) i w ogóle zainteresowałem się portami os na urządzenia które nie mają tak silnych CPU jak wymaga os. I mój projekt to odpalenie "hildon desktop maemo 5 na htc Qualcomm msm7200". Ale moje umiejętności programowania i kompilacji jądra os'u są tak niewielkie jak pudełko zapałek. I tu proszę was )kogo się da( o pomoc).
No dobra sie rozpisałem ale nie wytłumaczyłem
wzorując się na tym  http://code.google.com/p/kaiser-buntu/wiki/CompileYourOwnKernel   wymyśliłem że można te operacje wykonać w n900 [to też linux]
i dostaniemy w tedy jądro maemo zrobione pod htc. A potem rootfs na partycje systemową nie sd coś jak Android nand ale nadal w rocie nie ma sterów tla sprzętu, który jest w kaiser/tytn2 chodzi tu o nieszczęsnego Qualcomma m7200. i akceleracji 3d (proszę mi wytłumaczyć co z tym układem "ATI" jest na serio czy to bujda??

Myślę że pasjonaci pomogą mi w tym projekcie (w końcu uniwersale też kawał starego dobrego sprzętu a rozwijany był długo. oby nasz htc też tego się doczekał

bardzo proszę o pomoc w tym projekcie i o wyrozumiałość(bez wyzywania i komentowania) nie chcesz pomóc to nie, ale też nie przeszkadzaj

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2011, 12:48:58 »
A teraz geniuszu naucz się pisać. Po tym poczytaj o Maemo.

I przykro mi że tym postem zniszczyłem Twoje marzenia...

Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2011, 04:56:12 »
Był pomysł ale się trochę zmieniło. A tak na marginesie to się nie dziwie że maemo upada. Jak bez duszne chamy niszczą każdy początkowy projekt w sami nawet nie maja pomysły na coś podobnego. No dobra ale jak wcześniej pisałem kombinuje i kombinuje (dożo szukam/ czytam/ uczę się). I znalazłem coś pięknego co by mogło się przydać w porcie maemo na htc kaiser a co za tym idzie na urządzenia na Qualcomm msm7xxx. I znalazłem port mer na rożne sprzęty i w tym na htc kaiser tylko coś tam na maemo.org z serwerem jest i jeszcze nie zainstalowałem na htc'ku ale to jest coś co powinno pomóc w budowie tego portu. A niedowiarkom mówię że mam taki charakter ze się nie poddam i czy chcą czy nie powstanie ten port  :mrgreen:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2011, 14:21:49 »
Dalej nie rozumiesz. Maemo ma zamkniętą część jądra. A mer (ledwo działająca alpha) został porzucony na rzecz meego (które nokia olała)

Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2011, 16:04:19 »
Wszystkie starania do boot android, Ubuntu z drugiej partycji ex2 na microSD i w tym działające jądro. Nie wiem co ze sterownikami i bibliotekami grafiki, ale ponoć to działa. Jest ładny opis jak to spróbować ale coś nie bardzo mi to chce działać. tzn kernel panic i zmrożenie ekranu. Tam coś pisało jak ten obraz systemu zawarty w archiwum linux'owym wypakować na ex2 ale coś mi nie wychodziło i zostawiłem tak jak jest. Tzn. z archiwum nie kopiują/wypakowują się najważniejsze części os'a [główne katalogi dev i lib ] i to pewnie nie pozwala na dłuższą niż jakieś 5s prace kernel'a. A co za tym idzie nie pozwala mu odpalić mer. Ale na xda jest kilka postów ludzi co im to działa (jeśli można tak to nazwać) znaczy że im się uruchamia coś tam w ogóle.

I tu mam prośbę do kogokolwiek by spolszczył ten opis, tak jak to było z andkiem. Kajetan Krykwiński- widzę że albo po prostu nabijasz kolejny post [dałem ci do tego powód] albo się mylę. I wiesz co nieco na temat mer w tym urządzeniu . Jeśli masz ten model HTC to na pewno już bawiłeś się andkiem i ubuntu na niego. Myślę że możesz spróbować mer. Na prawdę mi zależy na maemo w tym modelu. A co do tego portu to uświadomiłem sobie że nie jest możliwe na otrzymanie środowiska graficznego maemo5 [qt] i managera okien hildon ale, zwykłe odpalenie kilku bibliotek i kilku sterowników jest  możliwe i do tego rootfs z drugiej partycji  ex2.  A tu jakiś dowód i ta instrukcja instalacji mer:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=565480                 Bardzo proszę o nie skreślanie maemo (jak dla mnie to ten os [jakby był rozwijany jak np.android] to by przerósł każdy mobilny system, a co do meego to dla mnie jest lipa - wygląda jak byś chodził z nawigacja czy odtwarzaczem mp4/mp5 w kieszeni. tzn. ten os to jest dobry do kin domowych czy innego multimedialnego sprzętu (ja bym go do jakiejś konsoli dał a nie do telefonu jakim jest nokia n900 )
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 16:06:25 wysłana przez czort0 »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2011, 17:10:35 »
Hildon był nawet zastosowany w którymś ubuntu. I co z tego? Kompatybilności z paczkami maemo się nie osiągnie choćby ze względu na wersje bibliotek i modyfikacje hildona (zauważ że w Mer działało AFAIR tylko repozytorium Extras)

Piszesz tak chaotycznie że trudno cokolwiek z tego zrozumieć...

Nie mam Kaisera i mieć nie zamierzam, za to używałem linuxa na wielu PDA i nawet jestem autorem jednego portu.

A, i ustalmy jedno. GUI programów z Maemo jest robione na sztywno pod 800x480 (-paski narzędzi), przypominam że nawet Maemo 5 nie ma poza paroma aplikacjami trybu Portrait. Kaiser ma QVGA więc...

IMHO na to urządzenie jedyny sensowny port to Android.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2011, 20:31:21 »
Dalej nie rozumiesz. Maemo ma zamkniętą część jądra. A mer (ledwo działająca alpha) został porzucony na rzecz meego (które nokia olała)
Hmm? Jądro jest w pełni upublicznione, tylko firmware paru wewnętrznych bebechów (głównie gsm) jest binarne.

Tak czy inaczej sukcesów nie wróżę, nie ten device, platforma docelowa dla maemo jest na razie dość sztywna.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2011, 02:28:12 »
przepraszam za namieszanie na forum. zrozumiałem że bez tej wiedzy co posiada programista daleko nie zajdę, ale się nie poddam (jeszcze o mnie usłyszycie) a tym czasem postanowiłem sobie że uruchomię maemo i to zrobię tylko ze na dedykowanym pod ten os urządzeniu [n900]. A i mam jeszcze jedną prośbę . Możecie polecić mi jak najbardziej efektywną drogę do stworzenia takiego projektu? na początek muszę umieć pisać w c  i znać jego zasady,(jeśli coś pokręciłem to pewnie z przemęczenia). wiem że jest dużo kursów w necie ale chce coś konkretnego (żeby było dobrze wytłumaczone). Jak znacie taki kurs to bardzo bym prosił o linka. a no i jeszcze do moderatorów forum potraktujcie ten temat jako "zabawa szczeniaka" i jak chcecie i macie takie prawa to usuńcie ten temat. dzięki za wysłuchanie . Ema wszystkim

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: Coś nowego na stare htc (to tylko pomysł)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2011, 06:47:41 »
Mały OT.
Coś mi się zdaję, że mamy kandydata na stanowisko szczepana :D
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35