Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??

  • 15 Odpowiedzi
  • 4619 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« dnia: Styczeń 18, 2009, 19:09:23 »
Witam. Chciałem się poradzić co ciekawego można zrobić z nawigacją MIO 169 która ma uszkodzony touch screen. Całe urządzenie pracuje prawidłowo prócz tego iż nie działa dotyk (raczej dotyk nie do naprawy bo kiedyś wciągnęła się woda pod niego... i sie caly rozkleil... a ja później odlepiłem warstwy touch od wyświetlacza i rozdzieliłem je - więc raczej nic z niego nie będzie a nowy wyświetlacz kosztuje tyle co sam gps). Ogólnie szkoda bo urządzenie pracuje tylko że muszę nim sterować z poziomu komputera bo samymi przyciskami za wiele nie zdziałam. Więc moje pytanie/a:
- Do czego mogę wykorzystać urządzenie (nie zależy mi na GPS'ie bo i tak mam inny) ??
- Czy jest jakaś możliwość podłączenia np myszki lub innego zewnętrznego touchpada??
- Jakiś pomysł np. na wykorzystanie go do bezobsługowego programu (np. jako wizualizacje muzyczną z mikrofonu, albo jakiś wskaźnik w samochodzie...) itp...?? Tak by po prostu urządzenie spełniało jakąś funkcję.
- Czy da się wogóle jakoś rozbudować to urządzenie np wykorzystując port mini USB do np zrobienia z niego termometru itp ??

Z Góry dziękuje za odpowiedź

AHA. ZAPOMNIAŁEM DODAĆ ŻE URZĄDZENIE PRACUJE NA SYSTEMIE WINDOWS MOBILE 2003 SE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 19:14:23 wysłana przez grabber »

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2009, 00:00:29 »
ma wm moze i by dalo cos z tego zrobic ale jak ty masz to przerobic na termometr to ja sie nie udzielam :D

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2009, 06:55:35 »
widzę że jesteś tu nowy, ale raczej nie pisz więcej postów których przesłaniem jest że nie masz nic do powiedzenia na temat...

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2009, 13:10:36 »
chcialem tym postem wyrazic ze robienie termometra z tego sprzetu jest bezsensowne... napewno znajdzie sie ktos kto Ci podpowie jak zrobic z tego chociazby telewizorek do autka

*

Offline bizum

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Tab, BB9300, 9810, N900
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2009, 18:32:53 »
kupic duza karte pamieci i uzywac jako dysku ;p albo urzadzonka do przechowywania danych z synchronizacji?
pewnie jakis MP3 player tez by dzialal na sprzetowych klawiszach.

*

Offline rogeros

  • *
  • 51
    • Centrale telefoniczne VOIP - www.astrocom.plTelefony VoIP, Bramki VoIP - Sklep VoIP
  • Sprzęt: N560
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2009, 07:55:49 »
a jak sterujesz urządzeniem po podłączeniu do komputera?
czy po podłączeniu do komputera możesz obsługiwać urządzenie tak aby spełniało swoją rolę?
za pomocą jakiego kabelka podłączasz nawigacje do komputera? usb? rs232?

Zajmuje się elektroniką i programowaniem mikroprocesorów i jestem w stanie zrobić
urządzenie malutkie które wykonywałoby to co robisz przez komputer.
REGULAMIN !!!!

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:40:58 »
Wiekszość nowych navi jest na usb, com już praktycznie nie występuje
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2009, 10:24:24 »
Witam. Chciałem się poradzić co ciekawego można zrobić z nawigacją MIO 169 która ma uszkodzony touch screen. Całe urządzenie pracuje prawidłowo prócz tego iż nie działa dotyk (raczej dotyk nie do naprawy bo kiedyś wciągnęła się woda pod niego... i sie caly rozkleil... a ja później odlepiłem warstwy touch od wyświetlacza i rozdzieliłem je - więc raczej nic z niego nie będzie a nowy wyświetlacz kosztuje tyle co sam gps). Ogólnie szkoda bo urządzenie pracuje tylko że muszę nim sterować z poziomu komputera bo samymi przyciskami za wiele nie zdziałam. Więc moje pytanie/a:
- Do czego mogę wykorzystać urządzenie (nie zależy mi na GPS'ie bo i tak mam inny) ??
- Czy jest jakaś możliwość podłączenia np myszki lub innego zewnętrznego touchpada??
- Jakiś pomysł np. na wykorzystanie go do bezobsługowego programu (np. jako wizualizacje muzyczną z mikrofonu, albo jakiś wskaźnik w samochodzie...) itp...?? Tak by po prostu urządzenie spełniało jakąś funkcję.
- Czy da się wogóle jakoś rozbudować to urządzenie np wykorzystując port mini USB do np zrobienia z niego termometru itp ??

Z Góry dziękuje za odpowiedź

AHA. ZAPOMNIAŁEM DODAĆ ŻE URZĄDZENIE PRACUJE NA SYSTEMIE WINDOWS MOBILE 2003 SE


Kup samą warstwe dotykową (mam luzem sztuke po padniętym wyświetlacz), znajdz myszke wirtualną ,lub wystaw na alllll.....gro jako nie calkiem sprawny ktoś to kupi;)

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2009, 10:30:36 »
Witam. Chciałem się poradzić co ciekawego można zrobić z nawigacją MIO 169 która ma uszkodzony touch screen. Całe urządzenie pracuje prawidłowo prócz tego iż nie działa dotyk (raczej dotyk nie do naprawy bo kiedyś wciągnęła się woda pod niego... i sie caly rozkleil... a ja później odlepiłem warstwy touch od wyświetlacza i rozdzieliłem je - więc raczej nic z niego nie będzie a nowy wyświetlacz kosztuje tyle co sam gps). Ogólnie szkoda bo urządzenie pracuje tylko że muszę nim sterować z poziomu komputera bo samymi przyciskami za wiele nie zdziałam. Więc moje pytanie/a:
- Do czego mogę wykorzystać urządzenie (nie zależy mi na GPS'ie bo i tak mam inny) ??
- Czy jest jakaś możliwość podłączenia np myszki lub innego zewnętrznego touchpada??
- Jakiś pomysł np. na wykorzystanie go do bezobsługowego programu (np. jako wizualizacje muzyczną z mikrofonu, albo jakiś wskaźnik w samochodzie...) itp...?? Tak by po prostu urządzenie spełniało jakąś funkcję.
- Czy da się wogóle jakoś rozbudować to urządzenie np wykorzystując port mini USB do np zrobienia z niego termometru itp ??

Z Góry dziękuje za odpowiedź
co to jest myszka wirtualna?

AHA. ZAPOMNIAŁEM DODAĆ ŻE URZĄDZENIE PRACUJE NA SYSTEMIE WINDOWS MOBILE 2003 SE


Kup samą warstwe dotykową (mam luzem sztuke po padniętym wyświetlacz), znajdz myszke wirtualną ,lub wystaw na alllll.....gro jako nie calkiem sprawny ktoś to kupi;)
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2009, 10:39:20 »
ale po cytacie co wnosisz czy nabijasz punkty?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 11:59:42 »
zapytał co to jest myszka wirtualna
tyle że zrobił to omyłkowo wewnątrz cytatu

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:23:18 »
no fakt teraz się dopatrzyłem .Jest to aplikacja myszka  chodzi na WM 2003Gdzieś to znalazłem(chyba [PIRACTWO]) moge wysłać na priva mały plik cab .
Napisane: Lipiec 17, 2009, 13:44:28
PIRACTWOto by było jakby ta aplikacja była komercyjna a ta jest free jeśli nie wiesz to nie zmieniaj mojego posta moderatorze, prosze o poprawienia posta na oryginał!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 12:26:49 wysłana przez taxidriver »

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:47:18 »
ten link na piractwo zmienił bot na forum który zmienia wszystkie linki z peba warezów na piractwo. Wiec nie chodzi o plik a strone na której sie znajduje.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:53:45 »
dokładnie, to zamienia automat
a jeśli plik jest mały to możesz go po prostu dołączyć do postu zamiast kierować do zakazanych stron

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 14:22:09 »
Dokładnie pytałem co to myszka wirtualna ale coś nie wiem nie wyszło  :worried:
podaj nazwę tego pliku poprostu
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Co można zrobić z MIO 169 (z uszkodzonym touch screen'em) ??
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2009, 23:59:30 »
ja nie wklejałem linków ale napisałem nazwe forum gdzie jest darmowa aplikacja moge wysłać na maila bo nie chce przejść jest za duża o pare kilo .;)
Myszka wirtualna jest to sterowanie wskaźnikiem (strzałką )za pomocą dżojstika ppc
K822 0941 9519 to nie ta o której myślałem ale też działa
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 11:51:26 wysłana przez taxidriver »