Battery pack do g900 - pytanie

  • 17 Odpowiedzi
  • 6139 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Battery pack do g900 - pytanie
« dnia: Grudzień 25, 2010, 11:50:34 »
Witam. Gdybm zasilał g900 z 3 paluszków Ni-MH, bez stabilizacji, poprzez gniazdo USB, to tośka by śmigała, czy tam jest wymagane napięcie 5V? Jeśli wsadziłbym 3 świerzo naładowane Ni-MH w miejsce standardowej baterii, to nic się nie upali, przy 4,5V? Normalny Li-Ion ma chyba max 4,2V

Czyli w skrócie jakie napięcia tośka toleruje na złączu USB, a jakie dla wbudowanej baterii?

Dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2010, 13:49:25 »
Bateria 3.5 do 4.2V, a na złącze usb najlepiej równe 5V albo minimalnie więcej... max do 5,6V. Poniżej 5V może się bardzo długo ładować albo wcale. Naładowane Ni-HM niby mają 1.2V ale różnie to bywa i mogą mieć więcej. Najlepiej zaopatrz się w przetwornicę z wyższego napięcia na 5V. Na eBayu do modeli RC takie sprzedają za kilkanaście zł. Do tego podpinasz pakiet np 6 lub więcej paluszków. Wtedy gdy będą się rozładowywać i mieć coraz mniejsze napięcie, przetwornica będzie dawać cały czas 5V. Sprawność przetwornicy to około 95% więc nawet pod obciążeniem 1A nie wydziela w ogóle ciepła. Ja tak ładuje swojego PDA w terenie.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180536793817
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 14:28:21 wysłana przez ziele »
Are you shpongled?

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2010, 17:08:58 »
a ma ktos konto i by mogl zamowic?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2010, 19:38:21 »
Tyle, że akurat w to nie chcę inwestować za bardzo i rozpatruję najtańszą opcję, dla tego nie chcę kupować stabilizatora/przetwornicy. :evil:

Jak by przez chwilę było 4,5V w złączu baterii, to się tośka nie powinna obrazić chyba? Czy muszę pilnować, by nie przekroczyć 4,2V? To 1,4V na ogniwo, także poleżą godzinkę po ładowaniu, albo wsadzę na chwilę w latarkę i będzie ok, tylko czy to konieczne? Tuż po odpaleniu PDA pod obciążeniem napięcie by spadło, ale w skrajnym przypadku w momencie włączania byłoby 4,5V :S

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2010, 22:32:05 »
Podałem Ci tanie i sprawdzone rozwiązanie. 15zł w stosunku do pda to chyba nie wiele? Czy tośka wytrzyma 4.5V na baterii nie wiem.... sprawdź i przekonaj się :) Po za tym weź pod uwagę że samo podanie zasilania na styki baterii to nie wszystko. Jest jeszcze kontrola temperatury i czasem dodatkowo wykrywanie typu baterii. Oznacza to że będziesz musiał wydłubać elektronikę z jednak baterii.

Połączone: Grudzień 25, 2010, 22:48:46
a ma ktos konto i by mogl zamowic?
Ja mam... ale jaki problem sobie założyć. Robisz konto na eBayu oraz na PayPalu. Konto PayPal doładowujesz jak prepaida albo podpinasz pod kartę kredytową/debetową i już możesz robić zakupy.
Chyba że to jakiś problem to mogę ściągnąć ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 22:48:46 wysłana przez ziele »
Are you shpongled?

Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2010, 06:42:40 »
Ad ziele
Mam pytanie: jak długo czekałeś na przesyłkę i czy to źródło jest sprawdzone?
Sprawdzałeś może prawdziwość parametrów, chodzi mi o wartość prądu. Planuję to do Looxa 720, a poniżęj 2A niestety nie ładuje . W opisie jest ok, bo 3A, więc nie powinno się grzać.
Znasz może żródło na przetwornicę /tanią/ o takich parametrach,  ale step-up?

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:08:17 »
Chińczyki z eBaya są uczciwi więc nie ma co się obawiać. Wiele już kupiłem i nie było żadnej wpadki czego nie można powiedzieć o allegro.
Do looxa spokojnie starczy i 1A byle to był prawdziwy 1A, a nie taki jak w ładowarkach noname gdzie przy 0.5A napięcie tak siada, że szkoda gadać. Przetwornicę sprawdzałem przy 2,5A i trzyma napięcie ok. Przy takim prądzie jest już lekko wyczuwalnie ciepła. Ja używam modelarskiego pakietu Li-ion 11.1V 4Ah. Gotowych przetwornic step-up chyba tak łatwo się nie znajdzie bo częściej używa się tych drugich. Gdybyś chciał lądować pda 1A z jednego paluszka to musiałby dawać ponad 4A, a wiadomo że nie da tyle. Przetwornice step-up poszukaj na stronie analog devices. Niektóre można zamówić za friko jako sample.
Are you shpongled?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2010, 12:26:22 »
Ale nie chcę dawać dodatkowego zasilania równolegle z baterią wbudowaną, tylko zamiast niej, także nie ma problemu. To będę pilnował 4,2V i mam darmowe zapasowe zasilanie :tongue:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:47:42 »
A jak to sobie wyobrażasz? AFAIR tośka nie wystartuje bez akumulatora, a jak będzie podpięte napięcie na USB to będzie próbowała ładować baterię... Universal przy napięciu na battery packu (gołe paluszki + usb) przy napięciu poniżej 5v tracił prąd z akku szybciej niż jakby było podpięte...

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:42:32 »
tosia chyba chodzi bez akumulatora
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2010, 08:33:08 »
bedzie chodzic jak jej zbyt nie obciazysz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:38:26 »
http://pdaclub.pl/forum/universal/uruchomienie-universala-bez-akumulatora/

Cytuj
oraz toshibie g900

Info było od kolegi Apache4, więc albo są różne wersje Toshiby, albo ja czegoś nie wiem...

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:04:39 »
Jak to sobie wyobrażam? Bez zasilania przez USB.
Tak o po prostu adnie mi bateria, to wtykam sobie obudowę ze starej baterii z doklejonym koszyczkiem na 3 akusy i tyle w temacie :P

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:19:40 »
Co do tośki to nie wiem, ale w przypadku sansy taka opcja się udała.
Po uszkodzeniu modułu ładującego, zrobiłem baterię na paluszki. Normalnie jest tam akumulator 3.7V (naładowany daje ok. 4.3V). W moim przypadku na początku był koszyczek na 3 akumulatorki, w między czasie zmienił się na cztery i nie było większego problemu.
Aha, i nie liczcie że akumulatorek AA 1.2V tyle ma, naładowany ma 1,5 nawet 1,6V, tak więc, trzy akumulatorki to około 4,5V. W przypadku sasny zasilałem ją prawie 6V i działała.
It's beyond your imagination

*

Offline meron11

  • ***
  • 255
  • Sprzęt: nokia 6020
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2011, 02:27:10 »
LM7805  tlyko że on potrzebuje napięcie ok 2 v wyższe czyli byś musiał mu dać 7v a on ci wystabilizuje na 5 v w miare równo...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2011, 11:41:23 »
Lm7805 daje spore straty pradowe, nie oplaca to sie przy zaslianiu bateryjnm..

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:06:38 »
LM7805  tlyko że on potrzebuje napięcie ok 2 v wyższe czyli byś musiał mu dać 7v a on ci wystabilizuje na 5 v w miare równo...
Jeśli ma robić jednocześnie za grzałkę rąk w zimie to ok :) Stabilizatory liniowe dobre są tylko przy zasilaniu sieciowym, a do bateryjnego stosuje się przetwornice - przeczytaj kilka postów wyżej :)
Are you shpongled?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Battery pack do g900 - pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:20:17 »
Jeśli o mnie chodzi, to wsadziłem w obudowę starej baterii sprawne ogniwo z wizarda. Był niamały problem z przylutowaniem goniwa do pasków w baterii tosii, bo nie chciało zie za bardzo imać, ale udało się, lecz moze się urwać, bo to nie powinno być lutowane.Ciężko było też ze zmieszczeniem ogniwa, bo jest grubsze. Wyciąłęm ścianki obudowy i została sama ramka, od dołu szeroka taśma izolacyjna i zmieściło się :ok:


Uploaded with ImageShack.us

W każdym razie ja mam teraz bateryjkę zapasową i battery pack w moim przypadku już nie jest potrzebny. Dziękuję kolegom za pomoc. Po odpowiedzi Apache można przypuszczać, że tośka podziała z wyższymi napięciami, niż 4,2V i nie będzie problemów, by w przyszłości pójść w tym kierunku. Dzięki. :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 10:26:04 wysłana przez wikrap1 »