Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]

  • 103 Odpowiedzi
  • 21349 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« dnia: Kwiecień 21, 2007, 11:42:51 »
Potrzebuję porady / pomocy:

Wszedłem właśnie w posiadanie (drogą kupna) obudowy Otterbox Armor 1900. O samej obudowie było już nie raz na forum, dla przypomnienia załączam zdjęcie poglądowe:



Jednym z podstawowych problemów do rozwiązania było zapewnienie siedzącemu w obudowie palmtopowi dodatkowego zasilania, tak, aby nie wyładował się zbyt szybko w czasie pracy  :)
Początkowo myślałem o zakupie ustrojstwa pozwalającego na wyprowadzenie kabli na zewnątrz obudowy:

http://i.expansys.com/i/l/l143248.jpg

i zastosowaniu do tego posiadanego obecnie batterypacka:



Takie rozwiązanie średnio mi się podoba, bo wymaga noszenia dodatkowego batterypacka na kablu, no i oczywiście odpowiedniego zabezpieczenia go przed uszkodzeniami i wilgocią.

Po wsadzeniu palmtopa do obudowy wykryłem jednak dodatkowe możliwości upchnięcia zasilania bez konieczności doczepiania dodatkowych akcesoriów  ;D
Otóż obudowa posiada zdejmowaną część górną:




w którą zupełnie spokojnie mieszczą się cztery paluszki typu AAA:




Pozostałą potrzebną ewentualnie elektronikę (pewnie przydałoby się jakieś zabezpieczenie przez "prądem zwrotnym"?) można upchnąć w dalszej części obudowy, dookoła palmtopa również zostaje całkiem sporo miejsca (choć baterie się tam niestety nie zmieszczą)



Powinno się zmieścić całe okablowanie plus (zapewne nieco przerobiona i skrócona) wtyczka zasilająca.

Zastanawiam się tylko teraz co wykorzystać jako "koszyk na baterie", tudzież jak go zrobić by z jednej strony był wytrzymały na wstrząsy, z drugiej - na tyle kompaktowy by bez problemu zmieścić się w górnej części obudowy. Zastanawiałem się nad ewentualnym zastosowaniem innego typu akumulatorów, bardziej dopasowanego kształtem do miejsca, jednak takie rozwiązanie skreśliłem ze względu na mniejszą uniwersalność - po pierwsze używam baterii AAA również w czołówce, po drugie mam sieciowo-samochodową ładowarkę obsługującą taki typ baterii (a robić specjalnej ładowarki dla zrobionego przez siebie akumulatora mi się nie chce), po trzecie wreszcie - baterie AAA powinienem w razie potrzeby kupić w kiosku...

Mam więc dwa pytania (prośby o pomoc):
- jaką "elektronikę" powinienem zastosować do zrobionego przez siebie zasilania? (zabezpieczenie przed "prądem zwrotnym?)
- jak wykombinować koszyk na baterie?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2007, 17:11:06 »
Nawiązując do pytania na pm ja nie robiłem extendera tylko po porostu większą baterie główną. Tam mam elektronikę z oryginalnej baterii. Jeśli chcesz ładować przez gniazdo zasilania to zastosuj przetwornicę dc/dc. Potrafią one napięcie wyższe lub niższe na wejściu obniżyć lub podnieść do wymaganego poziomu.
Are you shpongled?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2007, 17:26:18 »
Nawiązując do pytania na pm ja nie robiłem extendera tylko po porostu większą baterie główną. Tam mam elektronikę z oryginalnej baterii. Jeśli chcesz ładować przez gniazdo zasilania to zastosuj przetwornicę dc/dc. Potrafią one napięcie wyższe lub niższe na wejściu obniżyć lub podnieść do wymaganego poziomu.

Dzięki za info.
Skąd tylko taką przetwornicę wytrzasnąć? (uprzedzam, że z elektroniki jestem na poziomie "sam potrafię wlutować tranzystor w płytkę drukowaną" i na tym się moja wiedza kończy :"P )
Nie wystarczy jakaś dioda (jaka?) blokująca przepływ prądu w drugą stronę (czyli z baterii palmtopa do akumulatorów?)
Swoją drogą (a'propos Twojego rozwiązania) takie baterie a'la Nokia to nawet by pewnie się zmieściły, tylko jak rozwiązać ich późniejsze ładowanie?

Póki co chyba poradziłem sobie ze zrobieniem koszyczka na akumulatorki - o ile to co wymyśliłem będzie działało...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2007, 18:12:53 »
Są gotowe układy scalone maxima, tak zwane pompy napięcia, które wymagają do pracy przeważnie tylko kilku dodatkowych elementów jak cewka, dioda itp.. zależy od aplikacji. Ja np taki układ zastosowałem w klawiaturce od viewsonica. Podkradłem 3V z portu rs232 i podniosłem do 5V aby ją zasilić.
Are you shpongled?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2007, 18:15:35 »
Są gotowe układy scalone maxima, tak zwane pompy napięcia, które wymagają do pracy przeważnie tylko kilku dodatkowych elementów jak cewka, dioda itp.. zależy od aplikacji. Ja np taki układ zastosowałem w klawiaturce od viewsonica. Podkradłem 3V z portu rs232 i podniosłem do 5V aby ją zasilić.

Khem, a jakbym Cię ładnie poprosił, to napisałbyś mi co i jak zlutować?
Firmowa ładowarka ma 5,2V i 500mA. Palmtop podłączony do USB (5,0V ?) też się ładuje.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2007, 19:10:14 »
Zainteresuj się układem max668. Można go dość tanio dostać nawet na allegro. Zobacz też na stronie maxima bo może jest objęty programem darmowych próbek. Wtedy ci przyślą dwie sztuki całkiem za friko. Odpowiednich schematów trzeba poszukać na googlu. Ma stronie maxima też są jakieś gotowe aplikacje. Tez układzik startuje od 3.3V więc potrzeba 3 paluszki połączone szeregowo. Układ sam powinien się wyłączyć jak mu napięcie za bardzo spadnie na wejściu ale to już lepiej doczytać w pdfie do tego układu.
Are you shpongled?

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2007, 19:44:35 »
A co do tego miejsca to sprawdź czy nie pasowały by lepiej taki akumulatorki SONY są to spłaszczone paluszki AA lub AAA nie wiem dokładnie ale powinny w twoim przypadku nawet zmieścic się do okoła palma w obudowie.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2007, 20:20:18 »
A co do tego miejsca to sprawdź czy nie pasowały by lepiej taki akumulatorki SONY są to spłaszczone paluszki AA lub AAA nie wiem dokładnie ale powinny w twoim przypadku nawet zmieścic się do okoła palma w obudowie.

Ha, właśnie się dzisiaj nad takimi zastanawiałem - rozumiem że można je ładować w "zwykłej" ładowarce?
---
Update - ten typ baterii nie jest już osiągalny, a w każdym razie SONY już ich nie ma w ofercie :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 20:45:35 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2007, 22:55:41 »
Ja zrobiłem tak: (bez wiercenia i kleju)

.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2007, 23:22:49 »
A co do tego miejsca to sprawdź czy nie pasowały by lepiej taki akumulatorki SONY są to spłaszczone paluszki AA lub AAA nie wiem dokładnie ale powinny w twoim przypadku nawet zmieścic się do okoła palma w obudowie.

Ha, właśnie się dzisiaj nad takimi zastanawiałem - rozumiem że można je ładować w "zwykłej" ładowarce?
---
Update - ten typ baterii nie jest już osiągalny, a w każdym razie SONY już ich nie ma w ofercie :(

kwieto poszukaj podobnych baterii z GP. Wiem że produkują identyczne akumulatorki.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2007, 01:19:53 »
Witam
co do tych aku to wiem ze są:
nazywane są jako: akumulatorki pryzmatyczne
- dłuższe troszke od normalnych AA
Wymiary 67x17x6,2 mm. Rezystancja wewnętrzna 20mOhm. Waga 26 g.
SANYO HF-A1U 1,2V 1400mAh cena ok 19zł/szt wiec cholernie drogo.
lub
GP14M145
http://www.allegro.pl/item188911068_akum_pryzmatyczny_gp_14m_1_2v_1450mah_do_odtw_mp3.html
tylko znowu te 19zł/szt

można też użyć
2x3,6 V ze stabilizatorem 7805
lub 3,6 + przetwornica DC/DC
lub
http://www.allegro.pl/item186335817_bateria_motorola_t720_t720i_t722_e398_3200mah_pol.html albo coś innego.

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2007, 01:37:13 »
Co do propozycji użycia akumulatorów Li-polymer, to zdecydowanie odradzam. Po pierwsze potrzebna jest specjalna ładowarka. Po drugie akumulatory o ogromnych pojemnościach sprzedawane na allegro są wątpliwej jakości i raczej reklamowanych pojemności nie mają - akumulator o rozmiarach oryginału ma 3x większą pojemność :o

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2007, 02:05:36 »
Dokładnie te pojemności to ściema. Żeby się dowiedzieć ile faktycznie ma wystarczy zobaczyć na stronie producenta telefonu jaką zastosował baterie.
Are you shpongled?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2007, 09:17:51 »
Witam
co do tych aku to wiem ze są:
nazywane są jako: akumulatorki pryzmatyczne
- dłuższe troszke od normalnych AA
Wymiary 67x17x6,2 mm. Rezystancja wewnętrzna 20mOhm. Waga 26 g.
SANYO HF-A1U 1,2V 1400mAh cena ok 19zł/szt wiec cholernie drogo.
lub
GP14M145
http://www.allegro.pl/item188911068_akum_pryzmatyczny_gp_14m_1_2v_1450mah_do_odtw_mp3.html
tylko znowu te 19zł/szt

Nie opłaca się. Pojemność wcale niewiele większa od obecnych baterii AAA (1000-1100mAh), a cena znacznie wyższa. Dodatkowo tracę na uniwersalności (możliwość zastosowania zwykłych baterii). Nie ma sensu...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2007, 20:28:50 »
Ja zrobiłem tak: (bez wiercenia i kleju)

Rozumiem, że chcesz się pochwalić, ale jak ja mam to zmieścić w obudowie o której jest mowa i w miejscu o którym jest mowa?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2007, 12:30:22 »
Obudowa Z-55  ;D
.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2007, 16:29:44 »
Obudowa Z-55  ;D

Nie. Armor 1900. Czytaj wątki ze zrozumieniem, proooooszę...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2007, 21:52:57 »
No więc tak:

- zrobiłem koszyk w wersji "alfa" (z litości dla siebie nie pokażę zdjęć) do którego wsadziłem cztery alkaliczne baterie AAA, a prąd przepuściłem przez diodę LED.
Efekt: Palmtop nie ładuje się praktycznie wcale, natomiast dioda świeci bardzo ładniutkim światłem. Zostawiłem na parę godzin i efekt był taki, że palmtop wyładował się do zera :"P

- wersja druga (znowu baterie alkaliczne) została pozbawiona świecącej diody. Udało się przejść prawie cały cykl ładowania (stanęło na 90-paru procentach) i dalej się nie ruszyło - czyli baterie należy uznać za zdechnięte (nie miałem miernika by sprawdzić) - w każdym razie na tyle by palmtop uznał że ma za mało prądu by się ładować.

Wnioski:
1. Nowa koncepcja koszyka, zastanawiam się z czego wygiąć blaszki kontaktowe.
2. Bez "pompy napięcia", dającej stałe 5V na wyjściu, się nie obejdzie
3. Przy zainstalowaniu ustrojstwa opisanego w pkt. 2, można zrobić zasilanie z trzech akumulatorów, wtedy można wygospodarować dodatkowe miejsce w obudowie (+/- długości 2/3 baterii AAA i wysokości równej z grubsza grubości 1,5 takiej baterii - powinno wystarczyć)

Trzeba jeszcze powalczyć, ale wstępne efekty są :")
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2007, 22:20:38 »
kwieto spróbuj użyć na tym co już masz akumulatorków zamiast baterii. Mają one inną charakterystykę rozładowania niż baterie i wydaje mi się że powinny działać dłużej.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2007, 23:20:41 »
kwieto spróbuj użyć na tym co już masz akumulatorków zamiast baterii. Mają one inną charakterystykę rozładowania niż baterie i wydaje mi się że powinny działać dłużej.

To i tak nie rozwiązuje problemu tego rodzaju, że w pewnym momencie palmtop zamiast się ładować, zaczyna się rozładowywać.
Poza tym akumulatorki AAA mają bardzo małą pojemność, więc żywotność też będzie niska. Choć pewnie i tak dłuższa niż alternatywne baterie tej samej wielkości.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2007, 23:49:43 »
To właśnie w bateriach a nie akumulatorkach jest zgromadzony większy ładunek.
Czy aku będą działać dłużej? Wątpliwe. Napięcie nie spada na nich tak bardzo jak na bateryjkach, ale ich napięcie znamionowe jest niższe, więc już na starcie przegrywają.
Nie stosuj diody LED, ale zwykłą diodę! LED możesz podłączyć równolegle i koniecznie z rezystorem (nie wiem jakim, ale na pewno mniejszym niż 1k, zależy od diody). Jednak LED uważam za zbędny - ładowanie widać na palmtopie.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2007, 23:55:55 »
Diode z rezystorem - musisz obliczyć tak żeby płynął prąd ok 20mA jezeli to jakaś super jasna to oczywiście więcej pobierze.
U = I*R  --> R = U/I pamiętaj o jednostkach.

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2007, 08:07:18 »
2. Bez "pompy napięcia", dającej stałe 5V na wyjściu, się nie obejdzie

Kwieto jeśli znajdziesz na to rozwiązanie, to podziel się jakimś schematem czy czym to będzie
W elektronice nie jestem najlotniejszy, ale zaczynam się bawić powoli takimi rzeczami, i też chcę zrobić (a raczej jestem w trakcie) baterypack, tylko właśnie z czymś, co wyżyłuje akumulatorki do końca i je odetnie, nie pozwalając rozładowywać się baterii w palmtopie
Boga do sprzedania mam

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2007, 13:37:04 »
Kwieto jeśli znajdziesz na to rozwiązanie, to podziel się jakimś schematem czy czym to będzie
W elektronice nie jestem najlotniejszy, ale zaczynam się bawić powoli takimi rzeczami, i też chcę zrobić (a raczej jestem w trakcie) baterypack, tylko właśnie z czymś, co wyżyłuje akumulatorki do końca i je odetnie, nie pozwalając rozładowywać się baterii w palmtopie

Temat jest rozpracowywany w sąsiednim wątku, ja namówiłem dobrą duszę by mi coś takiego zlutowała, (a właściwie zlutował), acz ze względu na braki czasowe prototyp będzie gotowy dopiero za dwa tygodnie.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2007, 15:45:17 »
Temat jest rozpracowywany w sąsiednim wątku

Jak bym się dopatrzył drugiej strony wątku to by nie było pytania :)
THX
Boga do sprzedania mam

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2007, 18:58:42 »
No więc jest tak:

1. Po dalszych zastanawianiach się padło na układ max1703, a po jeszcze dalszych - na 1797, jako wymagający najmniej podzespołów poza nim (tylko dwa kondensatorki + jedna cewka)
2. Próbki są zamówione, przy czym zamówione są również próbki cewek które wymagane są do zbudowania przetwornicy (w wersji dla urządzenia opartego na max 1703, oraz na 1797).
3. Lutowanie ustrojstwa się nieco przeciąga, natomiast w efekcie spodziewam się, że całość będzie się bezboleśnie mieścić gdzie trzeba. Teraz tylko muszę zaprojektować i zamówić płytkę, oraz kondensatorki powierzchniowe 47 mikro Faradów. Zastanawiam się nad opcją wyłączającą automatycznie zasilanie jeśli napięcie spadnie poniżej określonego poziomu.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2007, 16:33:23 »
Tak dokładnie się nie znam, ale prąd wyjściowy dla 1797 to 0,55A (550mA). Czy to aby nie za mało?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2007, 16:43:11 »
Tak dokładnie się nie znam, ale prąd wyjściowy dla 1797 to 0,55A (550mA). Czy to aby nie za mało?

Zdaje się, że zależnie od wersji można uzyskać do 1,5A. Ale nawet 550mA jest ok, ładowarka firmowa ma 5.2V i 500mA
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2007, 07:50:29 »
550mA masz przy wyjściu 3,3 V
przy 5V masz 250 typowo do 370 po zastosowaniu tranzystora można uzyskac około 1A i dlatego ta wersja jest najprostsza.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Battery pack (extender) trochę inaczej [prośba o pomoc]
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2007, 08:16:38 »
550mA masz przy wyjściu 3,3 V
przy 5V masz 250 typowo do 370 po zastosowaniu tranzystora można uzyskac około 1A i dlatego ta wersja jest najprostsza.

Hmmm, z tego co wiem (nie ja odpowiadam za schemat) to ma być 1,5A przy użyciu jedynie cewki 22uH i dwóch kondensatorów 47uF.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.