Battery Extender

  • 74 Odpowiedzi
  • 13055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 17, 2007, 22:40:02 »
W zasadzie nie masz wyboru. Tylko ten jeden typ, który podałeś. Przy mocy 5W to będzie dla prądu 1A, czyli powinno starczyć.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 18, 2007, 00:38:06 »
Co wy kombinujecie z tą diodą zenera? Jak ją wepniecie równolegle to poleci przez nią duży prąd przebicia i raz że akumulatorki szybko się rozładują aż napięcie spadnie do progu przebicia... dwa że ta dioda chyba prędzej się zjara. Szeregowo to w ogóle nie widzę sensu. Diody zenera stosuje się w układzie dzielnika napięcia i to z układami które pobierają mały prąd.
Are you shpongled?

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 18, 2007, 10:20:05 »
Faktycznie masz racje. Do uzyskania odpowiedniego prądu konieczne byłoby zastosowanie tranzystora i cała sprawa się komplikuje. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak stabilizator scalony. Gdyby udało się kupić to taki o napięciu we-wy 0,4V, ale to może być problem. Ostatecznie chyba zostaje 6 akumulatorków i stabilizator w standardowej wersji.

*

Offline wist

  • 13
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 27, 2007, 22:05:16 »
Ze względu na długie przejazdy, bez możliwości doładowania mojego MIO P550 zbudowałem batery pack w oparciu o 4 akumulatorki 2100 mAh i trochę części dodatkowych. Sugestie kolegów z tego forum to dobra sprawa- kopalnia pomysłów i wiedzy.
Prąd pobierany przez P550 przy naładowanych w pełni aku to ok. 450 mA. W związku z powyższym. mam 2 pytania do osób stosujących BP.:
1. Na jak długo w pracy MIO wystarczy to dodatkowe zasilanie ( standardowo Mio ma akumulator1200 mAh)
2. Czy awaryjnie można zasilić palmtopa z 4 bateri 1.5 V bez obawy o jego uszkodzenie (razem na zasilaniu 6 V)
 Pozdrawiam WIST.
 

Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 05, 2007, 10:32:38 »
Jeśli chodzi o aku które szybko sie w myszcze rozładowywuje.
Z nimi jest tak że posiadają one stosunkowo duży prąd rozładowania, i nic ci nie da że mycha jest oszczędna. Aku same z siebie sie rozładują po jakimś czasie. Jeśli coś ciągnie faktycznie mało prądu to lepiej wychodzi zakup dobrych alkalicznych baterii.
Ja mam jakoś A4tech i zmieniam bateryjki (2xAAA, czyli nawet te mniejszej pojemności) raz na kilka miesięcy

Stabilizator nie wymagający dużej różnicy wej-wyj nazywa sie Low Drop Out - do wyboru do koloru http://www.elenota.pl/search.php?szuk=LDO+5V&man=--wszyscy--&ile=50&start=0

Zwrócie jednak uwagę, iż sprawność takich stabilizatorów to ok 60-70%. Bardziej polecam dać dwa aku i przetwornice step-up. Osobiście budowałem stabilizatory napięcia (co prawda w "dół") na MC34063, chodzi ok, ale można wyczarować coś na nowszym scalaku ze sprawnością >90%.  Dodatkowo przydała by się funkcja informacji o rozładowaniu BE- zajechanie aku może być dla niego śmiertelne.
Podpisuje sie że sposób z diodą zenera jest poroniony.
Wstawienie zwykłej diody 1N w szereg z BE też jest nieco chybionym pomysłem, na takiej diodzie jest spadek napięcie rzędu 0,7V, pozatym mało realnym jest aby prąd ci się "cofnął" :)

Jeśli ktoś ma problem z wydajnością prądową ładowarki to polecam dolutować jakiś dobry i nie małej pojemności kondensator LOW ESR- zwiększy wydajność prądową podczas udarów. To tyczy sie raczej aparatów. To jednak tyczy sie bardziej aparatów fotograficznych, niby oryginalna ładowarka była 1A, kupujesz zamienić, a łon ci sie wyłącza... ładowarka ma za małą wydajność prądową w impulsie

*

Offline shizy

  • *
  • 93
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 23, 2007, 16:54:51 »
Wstawienie zwykłej diody 1N w szereg z BE też jest nieco chybionym pomysłem, na takiej diodzie jest spadek napięcie rzędu 0,7V
w tym watku jes moj BE z 4-rech Aku2500.Jako ze slabo sie sprawowal (dosc szybko spadala energia /trzymal ze 3 godz/ zrobilem modyfikacje.Dodalem 2 aku BP 1300 /pol.rownolegle/ - robia za jedno ogniwo.Zastanawia mnie napiecie - 6V moze za duzo?Dalem jak w cytacie te diode krzemowa.Jak obniza te 0.7V to kol :-) w takim razie.
------------------
Zeby ktos idac za moim przykladem nie zrobil sobie kuku z palmtopem to doadam, ze zrobilem modyfikacje.Jako, ze nie mam elektoniki do regulacji napiecia-dalem przelacznik (taki micro do druku).Jak podlaczam palma po naladowaniu aku-prad dzie przez 2 pol. w szereg diody (co by dawalo spadek napiecia ~1.2V).Jak aku sie troche rozladuja przelaczam na drugie polozenie gdzie jest 1-dna dioda.Zdaje sobie spraw, ze to rozwiazanie malo inteligentne ;-) ale tymczasowe.Dobrze jest sprawdzic czy napiecie na baterii w palmie nie jest za wysokie (np.batmon)- u mnie nie przekracza 4.24V.
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 06:47:02 wysłana przez shizy »

*

Offline jawor121

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spv C550
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 03, 2007, 16:35:58 »
Czy coś takiego bedzie dzialało przy Spv c550?Jak bym dał większe baterie to nic sie nie spali?

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
OFFER
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 21, 2007, 13:45:22 »
Ile miałbym komuś zapłacić za zbudowanie takiego bajeru dla Palm Vx?
Proszę o PW.
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 02, 2007, 10:52:42 »
zrobilem w koncu battery extendera, jednak za pierwszym razem polaczylem pin 1z2 zamiast 4 z 5 wskutek czego mam teraz ten maly kabelek

tylko do ladowania telefonu a nie do synchronizacji :] ogolnie robilem moj BE w wielkiem pospiechu i chyba jest to najbrzydszy BE w dziale

i tu pojawia sie kolejne pytania : w czym ladnie upchnac te baterie?
mam kilka pomyslow : obudowa od starego pilota, mydelniczka :E, futeral na okulary, obudowa po wylaczniku czasowym :) byc moze jak znajde duza zgrabna obudowe zrobie BE z 8 paluszkow o podwyzszonej pojemnosci wesoły
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 02, 2007, 11:32:34 »
Przejdź się do sklepu elektronicznego, poproś o koszyczek na baterię (najlepiej żeby był od razu z obudową) i po problemie ;)

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 02, 2007, 15:16:42 »
szkoda, ze Pani w elektrnicznym jak ja poprosilem o koszyczek na 8 palusszkow dala mi 4 koszyczki na 2 paluszki :|
przejde sie do niej jeszcze raz ;)

a czy do nokii tez sie da zrobic BE?? i z ilu paluszkow?? moja dziewczyna chciala, zebym jej zrobil cos takiego, ladowarka nokii ma 5,7V wiec chyba 5 paluszkow bedzie w sam raz :)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 02, 2007, 17:31:58 »
Lepiej zrobić BE z przetwornicą napięcia z użyciem 2 lub max 4 aku. Taki be doskonale spełni też swoją rolę w sytuacji awaryjnej, bo można zastosować zwykłe bateryjki bez obawy o zbyt wysokie napięcie.
Więcej znajdziesz w tym drugim temacie o BE.
Łączenie dużej ilości aku nie jest najlepszym pomysłem. Poza dużą pojemnością nie ma innych korzyści. Dla dziewczyny idealny byłby malutki BE na 2 aku, nawet AAA. Taki właśnie robię dla swojej żony.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 02, 2007, 17:44:21 »
awatar jak już skończysz to opisz go dokładnie w tym dziale :)
zrobiłbym coś takiego dla dziewczyny bo zawsze podłącza telefon do ładowarki dopiero jak padnie bateria ;)

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 02, 2007, 18:54:54 »
podlaczam sie do prosby opisania zrobionego BE dla naszych partnerek ;)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Battery Extender
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 02, 2007, 19:41:50 »
Skończyłem właśnie etap projektowania płytki drukowanej. Czeka mnie teraz najtrudniejsze: wykonanie płytki i przylutowanie miniaturowego scalaczak SMD.
Jak wszystko będzie gotowe (mam nadzieję, że w najbliższych dniach) to się pochwalę.

Na razie nie piszę nowego postu. Zrobiłem to w tym drugim temacie o BE http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=65836.msg515362#msg515362
Pod koniec przyszłego tygodnia powinienem mieć gotową wersję "damską".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 23:21:43 wysłana przez awatar »