Głowica do himalaii z ładowaniem himy, gpsa i z miejscem na gps

  • 2 Odpowiedzi
  • 1851 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Głowica do himalaii z ładowaniem himy, gpsa i z miejscem na gps
« dnia: Październik 08, 2008, 19:49:49 »
Witam. Włsąnie przyszła mi głowica do himy. super sprawa- nie trzeba zaciskać w tandetnych uchwycikach za 25zł. Natomiast co mnie gnębi to brak opcji -jak przy stacji dokującej- ładowania no i z uwagi na to ,że himka nie ma wbudowanego gpsa brak miejsca na zewnętrzny odbiornik oraz jeszcze możliwość ładowania takiego gpsa.
Takie ramie było by wszystkim ,czego potrzeba do nawigacji w samochodzie.
Zabrałem się do roboty. i coś wyskrobałem. teraz pozoztaje tylko zabrać się do roboty. jeszcze dzisiaj dokończę na pewno moje cudko.
Postaram się nie zniszczyć głowicy ,żeby była możliwość jeszcze odejścia od mojej koncepcji - -w razie czego- ale mam nadzieję, że się uda.































Może nie wygląda idealnie ,ale jest za to bardzo przytadne do samochodu.
Najlepsze jest to, ze całą zabudowę zrobioną ze szprychy można odczepić w każdej chwili og głowicy i znowu bedziemy mieli standardowy uchwyt.

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 12:32:14 wysłana przez kamillo-s »
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Głowica do himalaii z ładowaniem himy, gpsa i z miejscem na gps
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2008, 18:55:21 »
Bardzo pomysłowe, gps jest jakoś trzymany ? czy położony luzem ?
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Głowica do himalaii z ładowaniem himy, gpsa i z miejscem na gps
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 04:37:21 »
gps jest położony, ale wchodzi bez luzów. Przy uchwycie na gps na szpyrychę, z której go zrobiłem naciągnąłem wężyk -tu akurat czerwony, dzięki czemu gps ma amortyzację, i nawet obudowa się nie poskrobie.
Patent sprawdzałem i działa wyśmienicie- nie myślę teraz nawet o kupnie samej nawigacji jak kiedyś bo ta jest mi bardzo szęsto potrzebna. Wystarczy przypiąć uchwyt do szyby, włączyć odbiornik gps, i wsunąć himę do uchwytu.
Wcześniej irytowało mnię t, że bateria w mda się szybko kończy na nawigacji- teraz to nie problem, bo wystarczy, że wkładam himę do uchwytu i odrazu jest ładowana.
Drógim znaczącym jak dla mnie plusem jest to, że nie trzeba podłączać żadnych rozgałęziaczy gniazd zapalniczek pod ładowarkę gpsa i ppc.
Cały czas z tego korzystam i jestem jak na razie bardzo zadowolony.
Polecam posiedzieć nad czymś takim.
Nowe nie znaczy lepsze