Modyfikacja Asusa p552

  • 9 Odpowiedzi
  • 2152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Modyfikacja Asusa p552
« dnia: Marzec 27, 2009, 18:37:16 »
Hej!

Mam asusa p552, czyli wersję bez wi-fi. Jestem zadowolony z niego, ale brak wi-fi to dla mnie duży brak.
Stąd moje pytanie - czy da się jakoś wbudować antenę wifi? na przykład może ma gniazdo na takową, takie, jak w p552? W internecie bardzo mało jest informacji o tych telefonach a na razie wolałem go nie rozbierać. Ma też wejście na antenę zewnętrzną gps, może tu możnaby pokombinować

Ale najciekawszym rozwiązaniem mi sie wydało coś takiego:

http://www.engadget.com/2008/04/21/spectec-microsd-wifi-card-loose-in-may-lose-in-july/

Zastanawiam się tylko, czy mój Asus by to obsługiwał i czy kiedykolwiek to wyjdzie (zapowiadali już w maju zeszłego roku)


Z góry dziękuję

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2009, 18:37:33 »
według mnie, problem tu jest nie tylko w braku antenki wi-fi, ale też w oprogramowaniu, wątpię aby było dołączone oprogramowanie do tego ustrojstwa(ostatnia deska ratunku to napisanie sterownika), a dodatkowo w tej notatce jest coś napisane że to chodzi z htc touch dual, niby jest tam też napisane o tym że jeśli masz jeden slot to musisz zmieniać karty microsd(dane-wi-fi). To co mnie najbardziej ciekawi to cena tego ustrojstwa, bo jak wiadomo może trochę obciążyć portfel. Co do wi-fi przez GPS to jest to dla mnie trochę nierealne,  nie widziałem takich przystawek GPS-wi-fi. Według mnie to tu nic nie można zrobić z tym fantem z przyczyny takiej że nie ma się jak ruszyć w tym wszystkim. W twoim pytaniu jest chyba błąd-piszesz że może jest gniazdo na kartę takie jak w p552, a ty masz takiego i piszesz jak o 2 różnych urządzeniach... Mam jeszcze pytanie- czy te 2 modele różnią się tylko modułem wi-fi? czy też wewnętrznymi parametrami? Bo jeśli tak to możliwe by było aby przylutować moduł wi-fi i pokombinować z romem z tego drugiego egzemplarza. O_o przeglądając dane techniczne p552 jest napisane że ma wi-fi, chyba że chodziło ci o p552w

http://gsmonline.pl/portal/phones/Asus.P552?s0p_id=1828

Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2009, 18:58:17 »
No właśnie... Nabrałem się na to a w salonie Orange też mi kit wcisnął facet ze ma wi-fi. Różnią się tylko i wyłącznie tym, że jeden je ma a drugi nie. Właśnie chcialem w ten sposób kombinować, żeby jakoś tą antenkę dodać, bo wątpię, żeby specjalnie nowe flaki dla modelu p552w produkowali... A niestety nie mogę znaleźć nigdzie fotek jego wnętrzności, sam wolę go na razie nie rozbrajać. Ktoś wspominał bodajże, że widział gdzies takie fotki, fajnie by było gdyby dał linka.


*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2009, 21:44:58 »
możesz przylutować kartę miniSD z wifi ale tracisz pamięć w tedy no i nieestetycznie
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2009, 21:55:37 »
Nie możnaby spróbować kombinować coś w środku? Mam na myśli, że oba modele są takie same za wyjątkiem modułu wifi, a więc chyba p552 powinien mieć gdzieś w środku miejsce, gdzie możnaby go przylutować

Na karty wi-fi microSD nie liczę, bo to potrwa, zanim w ogóle znajdą się na polskim rynku a poza tym cena jest odstraszająca.

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2009, 21:58:25 »
Pewnie płyty główne są takie same ale problemem może być zawartość scalaków...
Najłatwiej wymienić płyty główne...
Szukać programowo to byś musiał mieć oba modele i kombinować
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline martilseltana

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard, HTC Tornado
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:57:47 »
A może jest tak, że oba modele mają anteny wi-fi, tyle tylko, że jeden ma wi-fi deaktywowane programowo.
Era tak robiła z którymś MDA.
Może więc wystarczy podmienić Romy??
Taka tylko spekulacja moja.
"Kto pod kim dołki kopie, ten ma brudną łopatę"

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:22:18 »
a żeś odgrzał kotleta... nie ma co... temat też już chyba nieaktualny, wracając do twojego postu blokada programowa? rozumiem że branding ale takie coś? Niby istnieją blokady(np. MS) ale blokują programy a nie całe ,,implanty"

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:17:31 »
@martilseltana
druga sprawa to MDA Compact III z Ery nie mialo ukladu WiFi w ogole, niech kolega lepiej poczyta tematy w dziale Artemis zamiast dawac takie 'dobre rady'
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 21:00:57 wysłana przez Antej »

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2009, 10:40:24 »
do kogo to było? do mnie czy do martilseltana bo się pogubiłem?