Autor Wątek: Modyfikacja Asusa p552  (Przeczytany 1903 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cyfrowy

• Newbie
Modyfikacja Asusa p552
« : Marzec 27, 2009, 18:37:16 »
Hej!

Mam asusa p552, czyli wersję bez wi-fi. Jestem zadowolony z niego, ale brak wi-fi to dla mnie duży brak.
Stąd moje pytanie - czy da się jakoś wbudować antenę wifi? na przykład może ma gniazdo na takową, takie, jak w p552? W internecie bardzo mało jest informacji o tych telefonach a na razie wolałem go nie rozbierać. Ma też wejście na antenę zewnętrzną gps, może tu możnaby pokombinować

Ale najciekawszym rozwiązaniem mi sie wydało coś takiego:

http://www.engadget.com/2008/04/21/spectec-microsd-wifi-card-loose-in-may-lose-in-july/

Zastanawiam się tylko, czy mój Asus by to obsługiwał i czy kiedykolwiek to wyjdzie (zapowiadali już w maju zeszłego roku)

Z góry dziękuję

PDAclub.pl

Modyfikacja Asusa p552
« : Marzec 27, 2009, 18:37:16 »
R E K L A M A:

Offline navaros

• Clubowicz
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Modyfikacja Asusa p552
« Odpowiedź #1 : Marzec 28, 2009, 18:37:33 »
według mnie, problem tu jest nie tylko w braku antenki wi-fi, ale też w oprogramowaniu, wątpię aby było dołączone oprogramowanie do tego ustrojstwa(ostatnia deska ratunku to napisanie sterownika), a dodatkowo w tej notatce jest coś napisane że to chodzi z htc touch dual, niby jest tam też napisane o tym że jeśli masz jeden slot to musisz zmieniać karty microsd(dane-wi-fi). To co mnie najbardziej ciekawi to cena tego ustrojstwa, bo jak wiadomo może trochę obciążyć portfel. Co do wi-fi przez GPS to jest to dla mnie trochę nierealne,  nie widziałem takich przystawek GPS-wi-fi. Według mnie to tu nic nie można zrobić z tym fantem z przyczyny takiej że nie ma się jak ruszyć w tym wszystkim. W twoim pytaniu jest chyba błąd-piszesz że może jest gniazdo na kartę takie jak w p552, a ty masz takiego i piszesz jak o 2 różnych urządzeniach... Mam jeszcze pytanie- czy te 2 modele różnią się tylko modułem wi-fi? czy też wewnętrznymi parametrami? Bo jeśli tak to możliwe by było aby przylutować moduł wi-fi i pokombinować z romem z tego drugiego egzemplarza. O_o przeglądając dane techniczne p552 jest napisane że ma wi-fi, chyba że chodziło ci o p552w

http://gsmonline.pl/portal/phones/Asus.P552?s0p_id=1828

Offline Cyfrowy

• Newbie
« Odpowiedź #2 : Marzec 28, 2009, 18:58:17 »
No właśnie... Nabrałem się na to a w salonie Orange też mi kit wcisnął facet ze ma wi-fi. Różnią się tylko i wyłącznie tym, że jeden je ma a drugi nie. Właśnie chcialem w ten sposób kombinować, żeby jakoś tą antenkę dodać, bo wątpię, żeby specjalnie nowe flaki dla modelu p552w produkowali... A niestety nie mogę znaleźć nigdzie fotek jego wnętrzności, sam wolę go na razie nie rozbrajać. Ktoś wspominał bodajże, że widział gdzies takie fotki, fajnie by było gdyby dał linka.

Offline DawiX

• Clubowicz
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
  • VIP Level: 36
« Odpowiedź #3 : Marzec 28, 2009, 21:44:58 »
możesz przylutować kartę miniSD z wifi ale tracisz pamięć w tedy no i nieestetycznie

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Offline Cyfrowy

• Newbie
« Odpowiedź #4 : Marzec 28, 2009, 21:55:37 »
Nie możnaby spróbować kombinować coś w środku? Mam na myśli, że oba modele są takie same za wyjątkiem modułu wifi, a więc chyba p552 powinien mieć gdzieś w środku miejsce, gdzie możnaby go przylutować

Na karty wi-fi microSD nie liczę, bo to potrwa, zanim w ogóle znajdą się na polskim rynku a poza tym cena jest odstraszająca.

Offline DawiX

• Clubowicz
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
  • VIP Level: 36
« Odpowiedź #5 : Marzec 28, 2009, 21:58:25 »
Pewnie płyty główne są takie same ale problemem może być zawartość scalaków...
Najłatwiej wymienić płyty główne...
Szukać programowo to byś musiał mieć oba modele i kombinować

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Offline martilseltana

• Newbie
  • Sprzęt: HTC Wizard, HTC Tornado
« Odpowiedź #6 : Sierpień 19, 2009, 10:57:47 »
A może jest tak, że oba modele mają anteny wi-fi, tyle tylko, że jeden ma wi-fi deaktywowane programowo.
Era tak robiła z którymś MDA.
Może więc wystarczy podmienić Romy??
Taka tylko spekulacja moja.

"Kto pod kim dołki kopie, ten ma brudną łopatę"

Offline navaros

• Clubowicz
  • Polisz Makgajwer
« Odpowiedź #7 : Sierpień 19, 2009, 12:22:18 »
a żeś odgrzał kotleta... nie ma co... temat też już chyba nieaktualny, wracając do twojego postu blokada programowa? rozumiem że branding ale takie coś? Niby istnieją blokady(np. MS) ale blokują programy a nie całe ,,implanty"

Offline Antej

• Ekspert HTC Blueangel
  • Clubowicz
« Odpowiedź #8 : Sierpień 20, 2009, 08:17:31 »
@martilseltana
druga sprawa to MDA Compact III z Ery nie mialo ukladu WiFi w ogole, niech kolega lepiej poczyta tematy w dziale Artemis zamiast dawac takie 'dobre rady'

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 21:00:57 wysłana przez Antej »

Offline navaros

• Clubowicz
  • Polisz Makgajwer
« Odpowiedź #9 : Sierpień 20, 2009, 10:40:24 »
do kogo to było? do mnie czy do martilseltana bo się pogubiłem?