Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.

  • 9 Odpowiedzi
  • 6422 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« dnia: Marzec 23, 2009, 22:25:39 »
Jako że nazbierało mi się urządzeń na których powstały brzydkie obtarcia i ryski zostałem zmuszony do zakupu jakiegoś specyfiku usuwającego je.
Po pobieżnym przejrzeniu alle, wybór padł na najtańszą pastę za 3,5zł. Po dokonaniu przelewu przejrzałem komentarze sprzedawcy i... :-| Połowa osób wystawiła negatywy z komentarzami typu: "pic na wodę fotomontaż, ta pasta nie działa, wsadż sobie ją w ..." lub "dzięki tej paście właśnie zniszczyłem sobie ekran.. :mad:". Podłamany naskrobałem maila do osób, które zakupiły tą "felerną pastę", pytając, czy rzeczywiście tak beznadziejny jest ten specyfik. Większość osób, które mi odpisały były zadowolone z efektów, a jedna z nich poleciła mi pastę innej firmy (8,5zł), jako ta, która uratowała mu ekran po spartaczeniu tą pierwszą.

Niewiele myśląc zamówiłem i tą drugą... :ok:
Dziś przyszły, poniżej efekt, jaki osiągnąłem na starych obudowach "testowych" widać w poniższej galerii:


Pasta Nr. 1:
http://picasaweb.google.pl/rafal.kolakowski/PastaNr1#
Pasta Nr. 2:
http://picasaweb.google.pl/rafal.kolakowski/PastaNr2#

Zdjęcia można powiększać :ok:

Pasta nr.1 to ta tańsza (3,5zł), pasta nr. 2 to ta droższa, "lepsza" (8,5zł).
Specjalnie nie podaję nazw, żeby nie robić reklamy.

Wynik?
Sam właściwie nie wiem, która lepiej się spisała. Pasta nr. 1 bardzo ładnie wygładziła matowy już ekranik (teraz jest śliski w dotyku) i zlikwidowała większość płytkich rysek.
Pasta nr. 2 miała gorszą robotę, bo powłoka ekranu była porysowana, bardzo matowa, a jej wierzchnia warstwa pokryta była "plackami" przypominającymi stopiony plastik.. :-? Efekt jest taki, że pasta wygładziła większość rys, ekran stał się bardziej "szklisty", a "placki" prawie zniknęły. Myślę, że po dwóch kolejnych podejściach można by osiągnąć bardzo dobry efekt.

"Szlifowanie" ekraników zajęło mi w sumie ok. 20min. więc nie jest to bardzo pracochłonne zadanie.
Od razu mówię, że NIE WOLNO używać tego typu past na ekranach dotykowych!

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę  :P
pozdr

« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 22:31:28 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline juniorkm7

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2009, 08:47:44 »
Skoro nie chcesz robić reklamy to podaj mi nazwę past na PW. Uważam jednak że test, w którym nie podajesz nazw jest kompletnie bez sensu, bo komu potrzebna informacja, że folia na wyświetlacz nr 1 jest lepsza od folii nr 2. Wyobraź sobie test kart graficznych albo palmfonów. To nie ma sensu!

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2009, 08:55:21 »
Dołączam się do prosby o nazwę past. Może uda mi się coś zrobić z szybka od aparatu w Kaiserze  :mad:
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2009, 09:32:20 »
Nazw nie podaje, ale podaje ceny, oraz fotki opakowań. Kto chce, ten znajdzie.
W końcu na alle nie ma aż tak dużo tych past :ok:
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2009, 09:39:15 »
Nazw nie podaje, ale podaje ceny, oraz fotki opakowań. Kto chce, ten znajdzie.
Obstawiam, że nr 2 to Displex - i z moich doświadczeń z ekranikami komórek radzi sobie b.dobrze  :ok:

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 09:46:41 »
Bingo!  :ok:
A druga to pasta polerska no name, także nazwy i tak nie podam  :P
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2009, 23:40:42 »
Można też pastą do zębów, jak papierem ściernym zeszlifowałem farbę z zielonego loga XBOX (1 wersji) by było przezroczyste to pasta zrobiła prawdziwe szkiełko
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:46:19 »
Chciałem uprzedzić, że pasty te można stosować do ekraników z plastiku (nie wiem czy to pleksi, czy akryl) ale pod żadnym pozorem do ekranów ze szkła mineralnego itp. (N 6300, czy SE k800i). Ja właśnie w k800i spartaczyłem wyświetlacz w k800i. Porobiły się mikro ryski, a efekt przypomina jakby ekran był zatłuszczony/wilgotny (ciężko dokładnie określić). W każdym razie lipa :/

Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2009, 10:59:00 »
Dołączam się do prosby o nazwę past. Może uda mi się coś zrobić z szybka od aparatu w Kaiserze  :mad:
ja z szybką poradziłem sobie szybko: po próbie zrobienia fotki zza porysowanej szybki zdenerwowałem się i ją po prostu oderwałem. Teraz fotki są duuużo lepsze a i czyszczenie obiektywu jest prostsze (nie brudzi się tak szybko bo jest umiejscowiony głębiej). Polecam

Odp: Amatorski test past likwidujących rysy na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2009, 23:24:51 »
Placki o których pisałeś to efekt rozwarstwienia plexi i przetarcia pierwszej warstwy, panele robione są metodą nakładania kolejnych warstw cieniutkich... można to zauważyć oglądając samą szybke bokiem :mrgreen: