Aktywne głośniki do hermesa

  • 12 Odpowiedzi
  • 4447 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Aktywne głośniki do hermesa
« dnia: Luty 14, 2010, 15:12:02 »
Wiec tak.Mam glosniki pod usb "VAKOSS" :O
Stwierdzilem ze zeby graly z hermem i byly w pelni mobilne przyda im sie wbudowany aku.
rozebralem je wiec i znalazlem 2 wspaniale miejsca gdzie moglyby sie wcisnac alumulatory od tel.
miejsca spasowalo na 2 baterie od SE K800i.
podpialem  je rownolegle pod plytke wzmacniacza(pod wtyk zasilania z usb) i odziwo dzialaja.
po podlaczeniu ladowarki USB diody na ladowarce pokazuja ze baterie sie laduja...(chyba)
prad plynacy na baterie wynosi okolo 350-400 mA
czy ten pomysl wypali na dluzsza mete(nic sie nie zjara) i czy baterie beda sie ladowac?
poki co obie byly naladowane wiec ciezko cokolwiek sprawdzic.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 17:21:20 wysłana przez WaFel1985 »

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 17:46:09 »
no bedzie działać i nie są to jakies napiecia powiedzmy niebezpieczne a układy w srodku tez jakąś tolerancje mają
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline BikerBoyz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 18:03:44 »
Ja bym wykonał nowy wzmacniacz na baterie 9V.
Poszukaj jakichś schematów np. na układzie LM386.
Schemat będzie tak prosty, że nawet jak nie miałeś styczności z elektronika dasz sobie rade.  :ok:
HTC Kaiser --> HTC Touch Pro

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2010, 18:35:05 »
heh,z elektroniką troche stycznosci mialem.5lat w technikum,teraz elektryke robie...
glosniki maja wzmacniacz zasilany z usb.dalem w nie baterie z fona.jako ze maja po 950mAh to rownolegle maja w 1900mAh
czyz nie?po co budowac wzmacniacz na 9V?chodzi o to czy te aku moge ladowac ladowarka od mp4

*

Offline BikerBoyz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2010, 18:47:57 »
Zapewne ładowarka jest za słaba do tych baterii i po pewnym razie głośniki przestaną działać.
HTC Kaiser --> HTC Touch Pro

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2010, 18:57:57 »
Zapewne ładowarka jest za słaba do tych baterii i po pewnym razie głośniki przestaną działać.

Czemu ma być za słaba?

Dłużej będzie ładować i tyle. To tak jakbyś powiedział że USB w PC (bezpośrednio na płycie głównej) jest za słabe żeby ładować PDA.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2010, 19:04:51 »
no to teraz jeszcze taka sprawa.baterie sa rownolegle polaczane ale nie maja wlasnej elektroniki(etj wbudowanej).zeby sie wcisnely,rozebralem je i polaczylem ze soba same ogniwa. i wtedy podpialem pod elektronike z nokiowej baterii 1500mAh i to pod zasilanie.

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2010, 17:21:16 »
kurde robisz elektronika i sie pytasz o takie rzeczy  :worried: uzyj jeszcze stabilizatora 7806 i nie bedzie wątpliwosci
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2010, 22:34:34 »
kurde robisz elektronika i sie pytasz o takie rzeczy  :worried: uzyj jeszcze stabilizatora 7806 i nie bedzie wątpliwosci
elektronike skonczylem jakies5 lat temu...heh czasem tak bywa...

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2010, 21:45:37 »
no to teraz jeszcze taka sprawa.baterie sa rownolegle polaczane ale nie maja wlasnej elektroniki(etj wbudowanej).zeby sie wcisnely,rozebralem je i polaczylem ze soba same ogniwa. i wtedy podpialem pod elektronike z nokiowej baterii 1500mAh i to pod zasilanie.

Bez elektroniki, hmm to może być problem w ładowaniu w momencie całkowitego rozładowania, elektronika dba by bat. nie rozładowała sie do końca.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2010, 22:23:44 »
no to teraz jeszcze taka sprawa.baterie sa rownolegle polaczane ale nie maja wlasnej elektroniki(etj wbudowanej).zeby sie wcisnely,rozebralem je i polaczylem ze soba same ogniwa. i wtedy podpialem pod elektronike z nokiowej baterii 1500mAh i to pod zasilanie.

Bez elektroniki, hmm to może być problem w ładowaniu w momencie całkowitego rozładowania, elektronika dba by bat. nie rozładowała sie do końca.
elektronika jest ale od jednej baterii.jest wspolna na obie z sonyericssona.baterie z sony bez elektroniki sa polaczone rownolegle pod jedna elektronike wiec chyba tragedii nie bedzie hehehe

Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2010, 12:07:06 »
Witam zwykle się nie odzywam, tu jednak ......... hmm robicie same błędy. Jakie to baterię? 1/ jeśli tradycyjne akumulatorki to tylko jeden, 2/ jesli polimerowe sprawa jest b skomplikowana. ad1 każde akumulatory połączone równolegle zachowują się jak naczynia połączone, nieustannie jeden drugiego rozładowuje ładując siebie. Taki układ będzie krócej pracował niż pojedyncza bateria. 2/ Ładowanie akumulatorków manganowych i pochodnych moje wymaga specjalnych zabiegów poza ograniczeniem prądu do 1/10 pojemności im mniejszy tym żywotność dłużysz, lecz i czas ładowania. dobrze jest aby automatycznie proces przerywać gdy osiągną wymagane napięcie aby ich nie przegrzać, bo skraca sie ich żywotność. Wszystkie polimerowe wymagają ładowania cyklicznego, ładowanie - rozładowanie, ponadto każde osiągniecie pełnego naładowania jest sygnałem, aby następne ładowanie miało nieco inna charakterystykę, krótszy czas ładowania do nieco niższej pojemności. Naładowanie ich do wyższego niż nominalne napięcia uszkadza je nieodwracalnie. Do każdej baterii jest konstruowana inna elektronika, znaczy jest inaczej zaprogramowana, baterie wielosegmentowe oddają prąd sekwencyjnie.          miłej zabawy

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Aktywne głośniki do hermesa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2010, 21:43:56 »
Witam zwykle się nie odzywam, tu jednak ......... hmm robicie same błędy. Jakie to baterię? 1/ jeśli tradycyjne akumulatorki to tylko jeden, 2/ jesli polimerowe sprawa jest b skomplikowana. ad1 każde akumulatory połączone równolegle zachowują się jak naczynia połączone, nieustannie jeden drugiego rozładowuje ładując siebie. Taki układ będzie krócej pracował niż pojedyncza bateria. 2/ Ładowanie akumulatorków manganowych i pochodnych moje wymaga specjalnych zabiegów poza ograniczeniem prądu do 1/10 pojemności im mniejszy tym żywotność dłużysz, lecz i czas ładowania. dobrze jest aby automatycznie proces przerywać gdy osiągną wymagane napięcie aby ich nie przegrzać, bo skraca sie ich żywotność. Wszystkie polimerowe wymagają ładowania cyklicznego, ładowanie - rozładowanie, ponadto każde osiągniecie pełnego naładowania jest sygnałem, aby następne ładowanie miało nieco inna charakterystykę, krótszy czas ładowania do nieco niższej pojemności. Naładowanie ich do wyższego niż nominalne napięcia uszkadza je nieodwracalnie. Do każdej baterii jest konstruowana inna elektronika, znaczy jest inaczej zaprogramowana, baterie wielosegmentowe oddają prąd sekwencyjnie.          miłej zabawy
jak juz pisalem.sa to 2 baterie od sonyericssona.wiec litowo polimerowe.i jak tez wspomnialem sa polaczone rownolegle pod elektronike z jednej z nich...poki co jednak z braku czasu zaniechalem dalszego "rycia"z nimi...czekam na natchnienie