ładowarka miniUSB 5V 2A

  • 3 Odpowiedzi
  • 4240 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
ładowarka miniUSB 5V 2A
« dnia: Wrzesień 08, 2009, 13:00:33 »
Tak jak w temacie ,trafiłem na dobre źródło ładowarek stacjonarnych 5V 2A, z okrągłym wtykiem (typ jak w MDA 1,2,3 do stacji dokującej).

Już sama ta ładowarka to wartościowy zakup.


Do tego należy poświęcić jakąś  ładowarkę do motorola z miniUSB, ważne żeby miała rozbieralny wtyk ( na allegro samochodowe kosztują do 5zł) i całość połączyć.

W ten sposób będzie silna ładowarka do wszystkich PDA na miniUSB. Cenowo za wszystko wyjdzie mniej niż 20zł.

Ktoś zapyta po co się w to bawić.... Ci którzy mają nieoryginalne ładowarki do  HTC Wizard, spv c500,c600 pewnie doskonale wiedzą że trzeba mieć solidny 1A żeby ruszyć padniętą baterię.

Póki co pójdą na warsztat takie trzy zestawy, jak mi się uda i będzie potrzeba to mogę pomyśleć o większej ilości.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ładowarka miniUSB 5V 2A
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 15:06:09 »
Oczywiście są to zasilacze stabilizowane? (5V również bez obciążenia?). Jak nie to IMHO lepiej sobie odpuścić.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ładowarka miniUSB 5V 2A
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 15:30:12 »
Oczywiście są to zasilacze stabilizowane? (5V również bez obciążenia?). Jak nie to IMHO lepiej sobie odpuścić.

Zasilacze Delta od PDA Asus A620  AC Adapter ADP-10SB więc standard do wszelkich PDA.
ładowarka
To mam je już w ręku, nowiutkie Delty takie jak w MDA III w komplecie, szkoda mi będzie obcinać wtyczki więc będzie przejściówka na miniUSB. Na kształt adaptera w MDA III

Jak juz napisałem szkoda obcinać.... tyle że gniazdo zasilające 1.7/4.0 jest prawie niedostępne w sprzedazy, pozostaje mi zakup wysyłkowy.



Zasępiłem na gniazdo bo nie będę płacił za przesyłkę 3x wartość elementu..... i w poniedziałek znalazłem rozwiązanie, gniazdo znalazło sie w stacjach dokujących które dostałem razem z ładowarkami.

Dawcą miniUSB są ładowarki samochodowe kupione po 2zł szt. (Ich elektronika pozwoli zmienić przełożenie z 0.3A do max 1.5A ale to robota na przyszłość)

Oto wyniki:
-zasilacz 220V Delta 5V 2A
-przejście na miniUSB z gniazda na montaż  powierzchniowy (innych nie widziałem w sprzedaży więc nie ma co się łudzić że będzie lepiej)
-ładowarka samochodowa (pasuje mi teraz do GPS oraz do przejściówek)
- dodatkowo adapter do MDA z moich zapasów


Do wykonania zostało:
- wzmocnienie ładowarki samochodowej
-battery pack na 4xAA. Jak już sie zdecyduje że chce kupować do niego elementy (9zł sztuka plus wysyłka)
Takim zestawem ruszę teraz praktycznie każde urządzenie z mojej kolekcji:


Ruszyła "produkcja", na razie dwie ładowarki samochodowe zrobione, jedna na złączu 1.7/4.0 i druga na miniUSB. Obie mają teraz 5V ~1A. Niedługo sprawdzę czy podniosę  nią  "upadłego"Wizarda. Rozładowany GPS w każdym razie ruszył.

Hmm, tylko oryginalna ładowarka podniosła "upadłego" Wizarda.... nawet 5V, 2A nie ruszyła go... mimo że piny we wtyczce są zwarte.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 14:54:13 wysłana przez Antej »

*

Offline unperson

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • Confidence this not product - This a process
  • Sprzęt: Galaxy S4 + zawsze fajny romik ;-)
Odp: ładowarka miniUSB 5V 2A
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:14:44 »
a prbowałes Tx i Rx spiąć rezystorami 100 Ohm do masy ??
... Nothing is stronger from destination ...