F-S N560 adapter usb-HOST oraz batt extender

  • 2 Odpowiedzi
  • 2860 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DAAMOOK

  • *
  • 98
  • Sprzęt: loox n560
F-S N560 adapter usb-HOST oraz batt extender
« dnia: Maj 17, 2007, 14:12:18 »
Na wyposażeniu PPC Loox N560 firmy Fujitsu-Siemens znajduje się kabel, który pełni role:
1. synchronizacja,
2. ladownie,
3. gniazdo usb-host.
Niestety ow kabel jest strasznie masywny i sporo wiekszy niz sam ppc. A stad niezbyt poreczny i uciazliwy w uzytkowaniu na codzien.

Postanowilem sobie sam zrobic kabel/przejsciowke ktory by umozliwial podlaczenie urzadzen przes hosta.
W miedzyczasie wpadla mi w rece rozpiska wyprowadzen wtyczki N560 i narodzil sie pomysl dodania jeszcze battery extendera.
Okazalo sie ze jest spory problem z dostaniem samej wtyczki systemowej. Sklepy/hurtownie elektroniczne nie oferuja tego typu wtyczek. Ale mozna kupic kabel synchronizacyjny - za prawie 30zl -> tam jak sie okazalo jest cala wtyczka z wszystkimi wyprowadzeniami.

Uzbrojony w:
- kabel synchronizacyjny nieoryginalny - 30zł
- lutownica - byla na stanie,
- cyna - byla,
- kabel utp kat 5e - linka - walaly sie po robieniu sieci w domu,
- gniazdo usb w technologii przewlekanej na plytke - tylko takie mieli - 3zl,
- gniazdo zasilajace tez przewlekane na plytke - 2,5zl,
- kropelka - 2zl,
- ostry noz - zawsze pod reka  ;) ,
- poxipol - byl,
Calkowity koszt to : 37zl.

Okazalo sie ze w wtyczce jest miejsce na zgniazdo zasilajace i gniazdo usb.
Niestety nie mam zdjec z samego tworzenia wtyczki.

Moze ktos zapytac dlaczego takie gniazdo zasilajace? Otoz pasuje ono do zasilacza fabrycznie dolaczonego do looxa i przy wyjazdach nie musze zabierac dodatkowych przejsciowek.

Adapter w boku i z gory. To cos wystajace na wierzchu to gniazgo usb-host.


Adapter od tylu. Widac gniazda usb-host(gorne) i zasilajace (dolne). Oraz widok z boku.
 
Tutaj juz w zastosowaniach - podlaczony do n560 i pendrive(widac ze dziala bo jest folder Hard Disc)

Przejsciowka podlaczona do battery extendera oraz na drugim zdjeciu dodany pendrive.
Widac ze dziala battery extender i laduje ladnie baterie.


Od razu zrobilem prosty battery extender. Jest to koszyczek na 4 akumulatorki AA polaczone szeregowo z wyprowadzeniem pasujacym do przejsciowki. Kabel zastosowalem dosc dlugi (1,5 metra)w odroznieniu od tego co pokazuja tu forumowicze. Zrobilem to specjalnie bo moge wsadzic go do plecaka i swobodnie operowac ppc.

Podsumowujac wyszlo mi calkiem zgrabnie. Przejscowka miesci sie w kieszeni i dziala bardzo dobrze.
Male podsumowanie wielkosci oryginalnego kabla i mojego wyrobu.

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: F-S N560 adapter usb-HOST oraz batt extender
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 14:20:34 »
Muszę przyznać że zgrabnie Ci to wyszło :)
moje gratulacje - co do batery extendera - kabel kablem, ale polecam obudować go jakoś, bo lekkie puknięcie czy przesuwające się książki w plecaku i baterie wypadają :)
Boga do sprzedania mam

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: F-S N560 adapter usb-HOST oraz batt extender
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2007, 14:40:48 »
Pierwszoklaśny pomysł i równie dobre wykonanie ;)