PDA Ogólnie > Zakupy

Zakup kontrolowany - zakup nowego smartfona?

(1/5) > >>

Pretor:
Witam, od początku września mogę ponownie przedłużyć umowę na abonament w PLAY i zastanawiam się na wzięciem nowego telefonu typu smartfon. Mój pierwszy w życiu smartfon to od ponad 2-lat HTC Desire 610 z którego jest bardzo zadowolony a który całkowicie przeczy opinią wielu moich znajomych, jakoby ten producent nie warty był zainteresowania a najlepsze to wyroby z szajsunga. Z tego też powodu ale też z przekory do znajomych, zainteresowałem się nowym HTC U Play który pojawił się niedawno w ofercie mojej sieci macierzystej. Nie znam tego modelu wcale ale czytałem na jego temat parę pozytywnych recenzji i na tyle były przekonujące że
postanowiłem zainteresować się mocniej tym modelem i ewentualnym zakupem w sieci Play.

Na ta chwilę posiadam telefon HTC Desire 610 z miesięcznym abonamentem w wysokości 35 zł (rozmowy za free do wszystkich + 1GB internetu). Posiadany model smartfona, używam głównie do przeglądania internetu (Tapatalk i Chrome) a także do nawigowania po drogach europy (TT Go Mobile i Yanosik), czasami też do monitorowania silników w autach (Torque Pro). Sam telefon do tego do czego go używam jest wystarczający na styk i czasami przy włączonych wszystkich wymienionych wyżej aplikacjach, potrafi się zawiesić (1GB RAM). Internet jest na styk ale nie jest mi potrzebne więcej bo posiadam telefon firmowy z netem bez limitu

Gdybym aktualnie tylko przedłużał umowę, to oferta solo na 12-mies. 50 zł lub 60 zł na 24-mies. i wszystkie media bez limitu (15-25 zł więcej niż teraz). Jak do oferty dorzucę telefon HTC U Play i przedłużę umowę na:
- 25 miesięcy, telefon 1 zł, abonament 90 zł (przy dotychczasowym abonamencie oszczędzam 1375 zł przez ten okres)
- 28 miesięcy, telefon 1 zł, abonament 80 zł (przy dotychczasowym abonamencie oszczędzam 1260 zł przez ten okres)
- 32 miesiące, telefon 1 zł, abonament 70 zł (przy dotychczasowym abonamencie oszczędzam 1120 zł przez ten okres)

Jeżeli nie będę przedłużał umowy i zostanę przy tym co mam to płacę dalej 35 zł i zostaje mi co najmniej 35 zł różnicy na miesiąc, którą mogę wydać na zakup nowego telefonu. Wiem, wiem sam sobie odpowiedziałem na pytanie o opłacalność zakupu tel w abonamencie, niemniej jednak chciałbym też poznać opinie innych w tym temacie :wink:

Czego oczekuję od Was: opinii co do samego telefonu jak i weryfikacji opłacalności zakupu w abonamencie i samej zmiany abonamentu.




wiejas:
Ja mam zawsze abo z najnowszym telefonem. Ekonomia takiego układu jest jaka jest. Jednak mi to nie przeszkadza.

Pretor:
Czy to forum już tak całkowicie zamarło, że nikt w temacie nic więcej nie napisze :wink:

wiejas:
Forum nie zamarło jednak dzisiejsze czasy już nie sprzyjają takim obliczeniom. Wybór sprzętów i sposobów ich pozyskania jest duży i jak to zrobisz to musi być Twoja decyzja.

Pbazant19:
Ja również poluję i się rozglądam. Niedługo będę miał jakieś informacje z pierwszej ręki. Przez lata brałem aparat w abonamencie, ale poprzednio nawet babeczka w Orange w oficjalnym salonie mi doradziła żebym porównał ceny np. z xkom itp. No i rzeczywiście 6S kupiłem dużo taniej niż u operatora (jeszcze na raty 0%). Teraz pewnie też się tak skończy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej