Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk

  • 7 Odpowiedzi
  • 8213 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« dnia: Czerwiec 01, 2010, 15:19:52 »
Dzień Dobry !

Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
Opiszę tu swoje przejścia z tym sklepem w którym kupiłem  licznik z GPS'em  http://www.emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=2577&pid=59850#pid59850
http://www.allegro.pl/item977263334_holux_gr_245_gps_na_rower_licznik_kalorii_smycz.html

Towar dotarł w dobrym stanie tylko że niestety wskutek mojego gapiostwa nie doczytałem że to ustrojstwo nie posiada modułu BT :(
Dlatego też mając prawo zwrócić towar do 10 dni od jego otrzymania postanowiłem skorzystać z tejże możliwości.

Sprzedawca na początku chciał mi zaoferować zamianę na inny towar z której to nie skorzystałem.
W końcu się zgodził na zwrot towaru ale zaznaczył że potrąci z tego tytułu 10% z ceny zakupu :( 
Nie wiem tylko jakim prawem.....

GPS'a wysłałem pocztą za potwierdzeniem odbioru. do środka wrzuciłem kartkę z informacją o zwrocie , podałem także swoje dane oraz nr konta.

W miedzy czasie sklep skasował mój zakup dokonany na Allegro.

Nie otrzymałem żadnej informacji tytułem niewłaściwego stanu zwróconego towaru.
 
Po 2 tygodniach zerknąłem na konto i nie zauważyłem przelewu tytułem zwrotu pieniędzy. Napisałem zatem pierwszego emeil'a na którego to sklep nie odpowiedział.

No to zadzwoniłem i usłyszałem że jeszcze nie otworzyli paczki ( po 14 dniach ???!!! ). Zostałem także przeproszony i zapewniony że otrzymam pieniądze oraz że potwierdzenie wpłaty wyślą na mojego emeila.
Niestety nic takiego nie miało miejsca zatem wykonałem drugi telefon w którym to uzyskałem ponowne zapewnienie że otrzymam swe pieniądze.

Niestety przelewu znów nie było zatem wysłałem drugiego emeila na którego to także nie otrzymałem odpowiedzi.

Następnym moim krokiem było wysłanie listu poleconego z wezwaniem do zapłaty i potwierdzeniem odbioru.

Do chwili obecnej nie otrzymałem tego potwierdzenia zatem sklep nie odebrał listu po otrzymaniu pierwszego wezwania.
Jako że wezwania do odbioru listów poleconych wręczane są dwa razy to niestety muszę jeszcze chwile poczekać na reakcję sklepu.

Następnym moim krokiem w przypadku braku zwrotu pieniędzy będzie zgłoszenie prze mnie na Policji oszustwa.

Dane sklepu :

Wista - Marcin Stasiuk
ul. Grunwaldzka 42
80-241 Gdańsk

Opinie o sklepie http://www.trojmiasto.pl/Wista-o10974.html

Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2012, 21:00:17 »
Dzień Dobry !

Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
Opiszę tu swoje przejścia z tym sklepem w którym kupiłem  licznik z GPS'em  http://www.emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=2577&pid=59850#pid59850
http://www.allegro.pl/item977263334_holux_gr_245_gps_na_rower_licznik_kalorii_smycz.html

Towar dotarł w dobrym stanie tylko że niestety wskutek mojego gapiostwa nie doczytałem że to ustrojstwo nie posiada modułu BT :(
Dlatego też mając prawo zwrócić towar do 10 dni od jego otrzymania postanowiłem skorzystać z tejże możliwości.

Sprzedawca na początku chciał mi zaoferować zamianę na inny towar z której to nie skorzystałem.
W końcu się zgodził na zwrot towaru ale zaznaczył że potrąci z tego tytułu 10% z ceny zakupu :( 
Nie wiem tylko jakim prawem.....

GPS'a wysłałem pocztą za potwierdzeniem odbioru. do środka wrzuciłem kartkę z informacją o zwrocie , podałem także swoje dane oraz nr konta.

W miedzy czasie sklep skasował mój zakup dokonany na Allegro.

Nie otrzymałem żadnej informacji tytułem niewłaściwego stanu zwróconego towaru.
 
Po 2 tygodniach zerknąłem na konto i nie zauważyłem przelewu tytułem zwrotu pieniędzy. Napisałem zatem pierwszego emeil'a na którego to sklep nie odpowiedział.

No to zadzwoniłem i usłyszałem że jeszcze nie otworzyli paczki ( po 14 dniach ???!!! ). Zostałem także przeproszony i zapewniony że otrzymam pieniądze oraz że potwierdzenie wpłaty wyślą na mojego emeila.
Niestety nic takiego nie miało miejsca zatem wykonałem drugi telefon w którym to uzyskałem ponowne zapewnienie że otrzymam swe pieniądze.

Niestety przelewu znów nie było zatem wysłałem drugiego emeila na którego to także nie otrzymałem odpowiedzi.

Następnym moim krokiem było wysłanie listu poleconego z wezwaniem do zapłaty i potwierdzeniem odbioru.

Do chwili obecnej nie otrzymałem tego potwierdzenia zatem sklep nie odebrał listu po otrzymaniu pierwszego wezwania.
Jako że wezwania do odbioru listów poleconych wręczane są dwa razy to niestety muszę jeszcze chwile poczekać na reakcję sklepu.

Następnym moim krokiem w przypadku braku zwrotu pieniędzy będzie zgłoszenie prze mnie na Policji oszustwa.

Dane sklepu :

Wista - Marcin Stasiuk
ul. Grunwaldzka 42
80-241 Gdańsk

Opinie o sklepie http://www.trojmiasto.pl/Wista-o10974.html
Ten sklep mnie oszukał...Ukradli mi mój zasilacz do laptopa...Dałam dobry zasilacz i komputer do naprawy a oddali mi inny zepsuty zasilacz

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2012, 22:57:48 »
Koledzy  - proponuję kontakt z Inspekcją Handlową w Gdańsku http://ihgd.pl/ Na stronie jest nr tel. do wydziału ochrony konsumentów. Zadzwońcie do nich, powiedzą co zrobić. Oni mają sposoby na takich cwaniaków. Możecie również skorzystać z porady u Rzecznika Praw Konsumenta, może podsunie Wam jakiś pomysł. A na końcu, w ramach "odegrania się" proponuję np http://www.dodajoszusta.pl  :E
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 23:00:07 wysłana przez r6team »

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2012, 05:37:56 »
Codziennie przejezdzam przez grunwaldzka w Gdansku, wiec dzis zobacze sobie co to za sklep :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit: zauważył ktoś że ten post jest z 2010r?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 16:19:54 wysłana przez kafar55 »
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2012, 05:40:32 »
Tak własnie pacze...
Wisty we wrzeszczu chyba już nie ma , chyba że punkt serwisowy ciągle tam mają.
Sklep mieści się w budynku "LOTu" chyba na podwalu grodzkim.
Jako że czasem mi się zdarzy coś tam nabyć mogę stwierdzić jedynie że mają chyba najbardziej fachowe podejście do klienta i sprzętu jakim się zajmują, sklep we wrzeszczu jednak nie wykazywał tak samo wysokiego poziomu i nie nie były to chyba sklepy tego samego włascieciela.


Kilka ładnych lat temu czegoś szukałem (nie pamiętam co to było) ale w Wiście we wrzeszczu nie mieli tego a na pytanie czy w 2-gim sklepie mają odpowiedzieli coś własnie w stylu że to nie ich sklep muszę tam dzwonić albo jechać osobiście.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2012, 13:52:49 »
Po tym wpisie o zamienie zasilacza dziś mi przysłali mój zasilacz a ja oddałam paczką zwrotną ten co mi przysłali. Wreszcie mam mój laptop i mój zasilacz

Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2013, 08:48:25 »
Dzień dobry sam doświadczyłem nieporozumień z tą firmą po długich perypetiach doszliśmy do porozumienia lecz laptop który kupiłem od nich i odebrałem z reklamacji dalej nie działa jak powinien a w Allegro wystawili jako super stan pracownicy nie odbierają telef.kłamią .ludzie nie polecam nikomu tej firmy

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwaga na nieuczciwy sklep WISTA Gdańsk
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2013, 14:43:08 »
Rzecznik praw konsumenta co na to?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...